Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 28

Thread: Beton,beton

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default Beton,beton

    Posjeći će Titove borove

    ODLUKA GRADSKIH VLASTI ZAPREPASTILA STANARE PLJEVALJSKE ULICE

    Opstanak 88 borova zasađenih u Pljevaljskoj ulici na Zlatici u čast Josipa Broza Tita doveden je u pitanje nedavno donesenom odlukom gradskih vlasti da tim prostorom prođe put koji bi koristili stanari te ulice.
    Stanari ulice koji su i održavali borove još od 1983. godine kada su zasađeni, nezadovljni su ovakvom odlukom gradskih vlasti i smatraju da bi se time uništio simbol jednog vremena.

    - Svih ovih godina čitava moja familija gajila je ove borove, a glavni za njihovo zasađivanje i održavanje bio je moj pokojni otac Vlado. Još kad smo ih sadili sve je to bilo o našem trošku. Kupili smo sadnice, kopali rupe, zalivali ih čak i sušnim periodima, i sad treba da ih jednostavno posijeku i unište nam sjećanja na ta vremena – kazao je jedan od stanara Vesko Grebović i dodao da svu potrebna dokumentaciju za sadnice posjeduju.

    Grebović, koji se „Vijestima“ obratio u ime svih stanara, rekao je da su vremena u čije su sjećanje zasadili drveća, bila mnogo ljepša, građani zaštićeniji, a plate dovoljne da se moglo pristojno živjeti.
    - U Italiji podižu spomenik Musoliniju, a znamo ko je bio Musolini, i svi to podržavaju. Dok mi ne možemo da imamo drveće zasađeno u Titovu čast, za koga se može reći da je stvorio ovo društvo. Što se tiče planirane ulice, ne vidim potrebu da se ovdje radi, a ako se već radi, uz malo dobre volje, može se zaobići ovaj park – kazao je Grebović i dodao da umjesto da sade drveće u Glavnom gradu sve češće ga sijeku.

    On je kazao i da je donedavno ispred parka stajala tabla sa natpisom „Drugu Titu 88 stabala“, ali da nije odoljela vremenskim neprilikama.
    Generalni konzul SFRJ u Crnoj Gori Marko Perković izrazio je čuđenje odlukom gradskih vlasti da se posijeku stabla zasađena u čast Tita.
    - Začuđavajuće je to što Glavni grad, koji pod Titovim imenom postiže punu emancipaciju odlučuje da se posijeku stabla koja podsjećaju na njegovo vrijeme. Ovakvom odlukom oni pokazuju da im ništa nije sveto - dodao je Perković.
    Predsjednik MZ Zlatica Dragutin Boričić juče je prvi put čuo za ovakvu odluku gradskih vlasti i istakao da je „važniji urbanistički plan nego borovi, koji se mogu opet zasaditi“.

    - To je posao gradskih vlasti i ja se u njih ne miješam – dodao je on.
    Šef tehničke pripreme u Agenciji za izgradnju i razvoj Podgorice Vesna Bojić, rekla je da je prilazna saobraćajnica ucrtana u projektu i da bi radovi na izgradnji trebalo da počnu ovih dana.
    - Posjeći ćemo samo one borove koji budu smetali saobraćajnici. Ova saobraćajnica se mora uraditi da bi stanari imali pristup magistrali jer ne mogu kao do sada da se uključuju iz dvorišta na magistralu – dodala je Bojić.


    Policija prije 15 godina vodila istragu

    Prema riječima Grebovića, dok su borovi bili mladi, prije nekih petnaestak godina, neko je pokidao njihove krajeve zbog čega je policija izlazila na licu mjesta.
    - Povodom toga je vođena i istraga, čak je policija i privela počinioce – prisjeća se Grebović.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  2. #2
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Nek ih barem presade ako moraju da grade...
    rm -rf /

  3. #3
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najaci mi je ovaj generalni konzul... "koji pod Titovim imenom postiže punu emancipaciju" ne znam tacno nasta misli, ali se slazem da ne treba to da ukloni. Nadam se da stanari nece ovo dopustiti.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Misli na to da je PG bila varos od kojih 7-8 hiljada ljudi do vremena komunizma.
    She is only here to annoy herself!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Misli na to da je PG bila varos od kojih 7-8 hiljada ljudi do vremena komunizma.
    Sto se toga tice,pravi grad je postao kao Titograd.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  6. #6
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    a neka kidaju go.na, sve neka nam zabetoniraju i autoputiraju

  7. #7
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zbilja, moze li mi iko objasniti zasto rezu ovo drvece sve do golih stabala?! nagrdili su onu ulicu kod nikic centra! i jos je svjeze poplocana, a to reflektuje sunce vise no asfalt, na ljeto se nece moci proci onuda pjeske! jesu li oni normalni?! podgorici ocajnicki treba sto vise zelenila zbog izduvnih gasova, da stiti od vjetra i od sunca kad upece, a oni sta rade?! boze sacuvaj. razumijem da su potkresali malo grane, ali da neko onako 'ocelavi' citavu ulicu ili kvart, to je manijastvo... nista me vise od toga ne moze razbjesnjeti!
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    zbilja, moze li mi iko objasniti zasto rezu ovo drvece sve do golih stabala?! nagrdili su onu ulicu kod nikic centra! i jos je svjeze poplocana, a to reflektuje sunce vise no asfalt, na ljeto se nece moci proci onuda pjeske! jesu li oni normalni?! podgorici ocajnicki treba sto vise zelenila zbog izduvnih gasova, da stiti od vjetra i od sunca kad upece, a oni sta rade?! boze sacuvaj. razumijem da su potkresali malo grane, ali da neko onako 'ocelavi' citavu ulicu ili kvart, to je manijastvo... nista me vise od toga ne moze razbjesnjeti!
    :devil:vala, ako ne izbijes nekoga nocas, neces nikad!

    Ja se vise ne cudim, samo cekam da pocnu kuce da nicu na Goricu...pardon, vile!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #9
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a opasna nam je evilkrejzi ;D
    Ja bi da mi bar Goricu ne diraju, jer ako nju betoniraju moracu po Prokletijama biciklo vozit

  10. #10
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    A što bi im ja na zlaticu išta više napravio ...

  11. #11
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    2,262
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ufff dobra ideja na goricu da se vile prave uff n1

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Zivi bili pa vidjeli,sto ce doc poslije sve ucestalijih pozara na Goricu.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  13. #13
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda bi bilo bolje da taj novi put nekako naprave kroz borove, kao vele-slalom...pa da budu svi zadovoljni....i postovaoci lika i djela gdin-a Broza , i Zlaticani ... koji bi mu opet sadili borove
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    zbilja, moze li mi iko objasniti zasto rezu ovo drvece sve do golih stabala?!
    Da bi stabla ojachala.
    \\
    OFL•GIC

  15. #15
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mogli su bar obrezati svako drugo stablo, pa sledece godine, kad se ova oporave, obrezati i njih... a ne ovako - ni hlada, ni kiseonika citavu godinu...
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  16. #16
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    zbilja, moze li mi iko objasniti zasto rezu ovo drvece sve do golih stabala?! nagrdili su onu ulicu kod nikic centra! i jos je svjeze poplocana, a to reflektuje sunce vise no asfalt, na ljeto se nece moci proci onuda pjeske! jesu li oni normalni?!
    juce prodjoh onuda i oci mi ispadose zamalo, ne moze da se gleda normalno ukoliko se ne nose one naocare za varenje(sto i praktikuje dosta sugradjana samo sa obiljezjima d&g etc, etc...).

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad su sirili ulicu 13. jul posjekli su hrastove koji su dosezali visinu 4. sprata dje ja zivim. Sad ljeti kad drzim sve otvoreno ne mogu zaspat bez zveka od dzulova koji tutnjaju tuda kolima. Poludjeh.

    Jos Mugic uvodi neku novu modu na magnolije koju sam prvi put vidio kad su je zasadili u Njegosevu. Valjda ih je masu po Briselu, pa misle da ce tako brze do Evrope...

    U dva slova - pi, u tri - pih.
    Kad me neko pita sto sam ja bez tebe sam,
    sigurno cu tada reci : kakva kuca, kakav stan...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    trebalo je i malo smokvi posadit uz te borove, tito je strasno volio smokve, srao je dobro od njih

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Posjeći će Titove borove

    ODLUKA GRADSKIH VLASTI ZAPREPASTILA STANARE PLJEVALJSKE ULICE

    Opstanak 88 borova zasađenih u Pljevaljskoj ulici na Zlatici u čast Josipa Broza Tita doveden je u pitanje nedavno donesenom odlukom gradskih vlasti da tim prostorom prođe put koji bi koristili stanari te ulice.
    Stanari ulice koji su i održavali borove još od 1983. godine kada su zasađeni, nezadovljni su ovakvom odlukom gradskih vlasti i smatraju da bi se time uništio simbol jednog vremena.

    - Svih ovih godina čitava moja familija gajila je ove borove, a glavni za njihovo zasađivanje i održavanje bio je moj pokojni otac Vlado. Još kad smo ih sadili sve je to bilo o našem trošku. Kupili smo sadnice, kopali rupe, zalivali ih čak i sušnim periodima, i sad treba da ih jednostavno posijeku i unište nam sjećanja na ta vremena – kazao je jedan od stanara Vesko Grebović i dodao da svu potrebna dokumentaciju za sadnice posjeduju.

    Grebović, koji se „Vijestima“ obratio u ime svih stanara, rekao je da su vremena u čije su sjećanje zasadili drveća, bila mnogo ljepša, građani zaštićeniji, a plate dovoljne da se moglo pristojno živjeti.
    - U Italiji podižu spomenik Musoliniju, a znamo ko je bio Musolini, i svi to podržavaju. Dok mi ne možemo da imamo drveće zasađeno u Titovu čast, za koga se može reći da je stvorio ovo društvo. Što se tiče planirane ulice, ne vidim potrebu da se ovdje radi, a ako se već radi, uz malo dobre volje, može se zaobići ovaj park – kazao je Grebović i dodao da umjesto da sade drveće u Glavnom gradu sve češće ga sijeku.

    On je kazao i da je donedavno ispred parka stajala tabla sa natpisom „Drugu Titu 88 stabala“, ali da nije odoljela vremenskim neprilikama.
    Generalni konzul SFRJ u Crnoj Gori Marko Perković izrazio je čuđenje odlukom gradskih vlasti da se posijeku stabla zasađena u čast Tita.
    - Začuđavajuće je to što Glavni grad, koji pod Titovim imenom postiže punu emancipaciju odlučuje da se posijeku stabla koja podsjećaju na njegovo vrijeme. Ovakvom odlukom oni pokazuju da im ništa nije sveto - dodao je Perković.
    Predsjednik MZ Zlatica Dragutin Boričić juče je prvi put čuo za ovakvu odluku gradskih vlasti i istakao da je „važniji urbanistički plan nego borovi, koji se mogu opet zasaditi“.

    - To je posao gradskih vlasti i ja se u njih ne miješam – dodao je on.
    Šef tehničke pripreme u Agenciji za izgradnju i razvoj Podgorice Vesna Bojić, rekla je da je prilazna saobraćajnica ucrtana u projektu i da bi radovi na izgradnji trebalo da počnu ovih dana.
    - Posjeći ćemo samo one borove koji budu smetali saobraćajnici. Ova saobraćajnica se mora uraditi da bi stanari imali pristup magistrali jer ne mogu kao do sada da se uključuju iz dvorišta na magistralu – dodala je Bojić.


    Policija prije 15 godina vodila istragu

    Prema riječima Grebovića, dok su borovi bili mladi, prije nekih petnaestak godina, neko je pokidao njihove krajeve zbog čega je policija izlazila na licu mjesta.
    - Povodom toga je vođena i istraga, čak je policija i privela počinioce – prisjeća se Grebović.
    Ucestvujem u zalost brate moj.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mora da su opet smislili pricu da su se borovi nesto razboljeli, posto kako se koja ulica gradi tako je svako drvo gripozno
    ja predlazem da se umjesto drveca mugici posade, da svi budemo veseli i zadovoljni
    zivio mugi, zivio beton

  21. #21
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    more,pg,more,pg,more....
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ucestvujem u zalost brate moj.
    na koju adresu da posaljem telegram ?

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mugi View Post
    trebalo je i malo smokvi posadit uz te borove, tito je strasno volio smokve, srao je dobro od njih
    Ja mnim da je Mugosa listovima od magnolija maza hemoroide,stoga su oznacene kao prijeki lijek,te ih treba posebno forsirat
    Last edited by Sidewinder; 16-02-09 at 13:36.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ne bih ti znao odgovorit na to, ali ako ih imas, probaj mozda ti pomognu. Ipak je on bio doktor.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Izvanredan je i ka doktor i ka gradonacelnik
    Nas maloumni narod je odusevljen s njim - "KOLKO JE ONNN URADIOOO ZAAA PODGORICUU"... Ka da iz svojega dzepa placa...
    A ovamo se nashklapa ne zna ni on vise sto ima... no da ne politizujem
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mugi View Post
    Ipak je on bio doktor.
    To su te volsebne rijeci...

    Vjerujem da bi ve ono ka plemenike ubijedio i da napr dzem od murve lijeci tumore,uslijedio bi dug aplauz uz konstatacije da on ka doktor to najbolje zna....
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Armirani Beton!
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 16-10-07, 13:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •