Results 1 to 9 of 9

Thread: Agata Kristi ' "Kraljica zlochina"

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Agata Kristi ' "Kraljica zlochina"

    Shta mislite o ovoj poznatoj staroj engleskoj spisateljic? da li je sa pravom zovu kraljica zlochina...? ja mislim da je bila majstor u pisanju krimi- romana.
    Podsjeticu vas da su njeneknjige i dan - danas (nakon 70-80 godina), ostale najprodavanije knjige u svijetu (ne racunajuci Bibliju i knjige o Serloku Holmsu).
    Ja mislim da je briljantna u opisivanju ljudske prirode...
    Alhemichar, no shto! :)

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shta reci za autorku knjiga koje sam prochitala u ko zna kojem broju... svaki put uzhivajuci u svakoj strani Njenih djela?
    Raznovrsne ideje... razradjene do granice savrshenstva. Poznavanje ljudske psihologije koja je uvijek kljuch do rjeshenja zlochina. Pravilo koje se primjenjuje u svakoj knjizi - put od chovjekove svijesti do zhelje za zlochinom, pobudama koje ga na to tjeraju... saznacesh... samo ga pusti da pricha... Ljudi su toliko nesavrsheni da ne mogu sami, u tishini, da se nose sa djelom kao shto je zlochin.
    Drama u kriminalistici... prepoznatljiv stil glavnih likova Agatinih djela. Rasplet koji se deshava uvijek u krugu svih osumnjichenih. I onda izlaganje Njihovih pretpostavki. Nekad provjerene informacije. Nekad blefiranje, ali - uvijek uspijeh. Svako ko pochini zlochin - osjeca strah. Samo ga treba probuditi... Kada Njegovo likovanje postane opipljivo za sive mozhdane celije Agatinih glavnih likova - tu pochinje prava igra machke i misha koji ZNA da ce biti uhvacen. Sve Te genijalne zamisli i ideje, uvijek jedinstvene i na svoj nachin zanimljive - tvorevine su Agate Kristi... zhene koja je imala um vrijedan svake pohvale.
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Previse "popularisticki" pisano za moj ukus ...
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  4. #4
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Indy, da je Agata zhiva obozhavala bi te . Ovo je najbolji prikaz njenih djela koji sam do sad prochitao. Sjajno.

    Suvishno je reci da se potpuno slazhem, zar ne? :P
    Alhemichar, no shto! :)

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sasvim... jer - ovo je Tvoja shkola
    Ti si riznica Njenih djela
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  6. #6
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jao obozavam Agathu i ako sam cula da njena djela i nisu bas za 'inteligentniji' sloj ljudi mada od njenih [koliko ih ono ima].. valjda 80 i nesto knjiga procitala sam jedno 50 isve su odlicne....
    Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.
    Kotoranka

  7. #7
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad ste vec otvorili ovaj topic, evo da vam se i ja javim.
    Vec nedelju dana citam po peti put redom sve romane Agate Kristi.... a imam ih oko 50-tak i kako Narodna knjiga ponovo sad izdaje jedan mesecno bas mi prijatu dok ih izvrtim sve u krug izaci ce jos 2-3 nova.....
    Na danasnji dan mi je bas lepo legao Bozic Herkula Poaroa..... Juce sam procitala Ubistvo u Mesopotamiji, a za sutra planiram Smrt na Nilu posto vec ide na TV sutra pa da malo uporedim utiske...))
    Inace, moram malo da se podsetim, prosle godine sam otvorila a ove evo malo doradjujem i sredjujem prvi sajt o Agati na nasem jeziku. Greh je da ih ima na stotine u svetu, a ovde se to jos niko nije setio....
    Nisam nesto pri parama pa sam ga stavila na free host
    http://www.geocities.com/agathachristie_yufanpage/
    ali se nadam da ce i para uskoro biti za neko zvanicno ime.
    Ako volite Agatau ili nemate preca posla obidjite me....
    I tamo je otvoren forum nedavno, a uskoro ce i svaka knjiga pojedinacno imati svoju stranicu za utiske i misljenja.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    luxaeterna
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sebe svrstavam u fanove dame agathe
    od 69 romana imam blizu pedeset i neke priche
    samo ona i doyle postoje za mene kad je krimi-roman u pitanju
    nije to visoka knjizevnost,ali nema ni pretenzije kao... kah...kah neki shto petljaju templare svuda...
    uostalom-nije Jozef K.jedina fiktivna osoba kojoj je izashao nekrolog u "timesu" nego zna se ko
    E nel silenzio del mondo
    Io sento echi d'infinito...

  9. #9
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jao posudite mi neke knjige
    Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.
    Kotoranka

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •