Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 81

Thread: Zdrav duh u zdravom tijelu - korisne informacije

  1. #51
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,244
    Thanks Thanks Given 
    370
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    ako nekoj zgodnoj djevojci treba erotska masaza neka se javi :joint:
    You'll Never Smoke Alone..

  2. #52
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Koje, da te izmasira?

    https://forum.cdm.me/showthread.php?p=1001319
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  3. #53
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Voda čini čuda

    Lepa i zategnuta koža je osnova lepote bez obira na to da li ste bucmasti, mršavi, ili savršeno gradjeni. Ako vam je koža nečista, sa flekama i aknama, ni najskuplja garderoba i šminka vam neće pomoći da bolje izgledate.
    Da bi koža bila lepa i zdrava potrebno ju je pravilno negovati i piti mnogo vode.
    Kada je nega u pitanju, pre svega treba izbegavati sunčanje koje isušuje kožu, kao i prekomerno ispijanje kafe i alkoholnih pića jer su to glavni uzročnici dehidracije.
    Nekoliko cigareta dnevno i jedna do dve čašice nekog alkohola sigurno vam neće nauditi, ali više od toga nije preporučljivo ako vam je stalo do sveže, zategnute i zdrave kože.

    Zato vodu možete piti neograničeno!

    Doktori preporučuju dve litre dnevno, ali od viška glava ne boli. Ono od čega može da boli jeste činjenica da mnoge osobe uveče, pred spavanje, shvate da nisu popili dovoljno vode u toku dana i onda navale i saspu u sebe toliko tečnosti da celu noć provedu... znate gde.

    Dakle - sunčajte se pametno, nazdravljajte alkoholom samo u svečanim trenucima, cigarete izbacite skroz, pijte vodu kao da umirete od žedji ceo dan i ne brinite - svi će vam zavideti na čistoj i negovanoj koži lepoj kao porcelan.

    http://www.zdraviilepi.com/Magazin-340.aspx
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  4. #54
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Living in the sunlight,loving in the moonlight,having a wonderful time!
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SnowQueen View Post
    Lepa i zategnuta koža je osnova lepote bez obira na to da li ste bucmasti, mršavi, ili savršeno gradjeni. Ako vam je koža nečista, sa flekama i aknama, ni najskuplja garderoba i šminka vam neće pomoći da bolje izgledate.
    Da bi koža bila lepa i zdrava potrebno ju je pravilno negovati i piti mnogo vode.
    Kada je nega u pitanju, pre svega treba izbegavati sunčanje koje isušuje kožu, kao i prekomerno ispijanje kafe i alkoholnih pića jer su to glavni uzročnici dehidracije.
    Nekoliko cigareta dnevno i jedna do dve čašice nekog alkohola sigurno vam neće nauditi, ali više od toga nije preporučljivo ako vam je stalo do sveže, zategnute i zdrave kože.

    Zato vodu možete piti neograničeno!

    Doktori preporučuju dve litre dnevno, ali od viška glava ne boli. Ono od čega može da boli jeste činjenica da mnoge osobe uveče, pred spavanje, shvate da nisu popili dovoljno vode u toku dana i onda navale i saspu u sebe toliko tečnosti da celu noć provedu... znate gde.

    Dakle - sunčajte se pametno, nazdravljajte alkoholom samo u svečanim trenucima, cigarete izbacite skroz, pijte vodu kao da umirete od žedji ceo dan i ne brinite - svi će vam zavideti na čistoj i negovanoj koži lepoj kao porcelan.

    http://www.zdraviilepi.com/Magazin-340.aspx

    Od viska vode glava definitivno ne boli, medjutim,
    ako se unese daleko više vode nego što je potrebno, u mozgu dolazi do povećanja pritiska jer moždane stanice crpe previše vode iz krvi, sto nikako nije dobro.

    Idelano bi bilo do 2 litra, ko trenira i tokom treninga unositi tecnosti.
    Topli trag na usnama
    miris blag u grudima
    sve me na tebe podsjeca...

  5. #55
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    po ovom proacunu mi je idealna 61kg a dje jos 5,6 kg treba da se udebljam, a to vec ne bi valajlo) manite se ovih proracuna ovo veze nema..

  6. #56
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li iko zna je li kisjela voda u nekim malo vecim kolicinama stetna..?
    ja pijem 1.5 do 2l dnevno, obicnu samo ako prifali kisjele)

  7. #57
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Pouzdano se zna da nije dobra za zube,ostecuje zubnu gledj, ostali efekti nisu dokazani...

  8. #58
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hvalaako ko jos nesto zna nek me spasava)

  9. #59
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dreamy View Post
    Od viska vode glava definitivno ne boli, medjutim,
    ako se unese daleko više vode nego što je potrebno, u mozgu dolazi do povećanja pritiska jer moždane stanice crpe previše vode iz krvi, sto nikako nije dobro.

    Idelano bi bilo do 2 litra, ko trenira i tokom treninga unositi tecnosti.
    Isto tako "razblažuje" krv i ne valja je previše pit

  10. #60
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Pouzdano se zna da nije dobra za zube,ostecuje zubnu gledj, ostali efekti nisu dokazani...
    takodje s epouzdano zna da svi gazirani napici, koji se piju u tako velikim kolicinama (1,5-2 l dnevno) ostecuju jetru...Sanjice, prekontrolisi jetrine vrijednosti u krvi...vrlo je moguce da su ti poviseni
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sanjice, pazi se jer i ja se bio navadio na radu dok mi nije dzigerice pojela

  12. #62
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    takodje s epouzdano zna da svi gazirani napici, koji se piju u tako velikim kolicinama (1,5-2 l dnevno) ostecuju jetru...Sanjice, prekontrolisi jetrine vrijednosti u krvi...vrlo je moguce da su ti poviseni
    a dobro gazirani napici,ali kisjela je nesto drugo jer sadrzi cistu vodu i ugljen dioksid CO2
    U neku ruku kisjela je i zdrava jer sadrzi minerale i mineralne soli...

    Sto se tice ostalih gaziranih pica,sva su stetna jer sadrze asorbinskee kiseline konzervanse i ekstrate i visok sadrzaj vjestacki dobijenog secera (glukoze)a ne prirodno rafiniranog...

  13. #63
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Najbolji trikovi za mirnu noć

    Poremećaji iniciranja i održavanja spavanja, takozvane insomnije, najčešća su oboljenja sna. Oni negativno utiču na varenje, a takođe može da dođe do oboljenja želuca i creva.
    Važno je biti smiren
    Poremećaji iniciranja i održavanja spavanja često su posledice stresa. Zbog toga bi trebalo da vodite računa o tome da tokom dana postoji ravnoteža između stanja napetosti i opuštenosti. Savet: Što se osećate umornije, to su važniji kretanje i aktivnost. Ako se suviše čuvate, organizam ne zna od čega da se umori. Stručnjaci savetuju da pola sata pre odlaska na spavanje odete u kratku šetnju ili da slušate klasičnu muziku.

    Ne jedite kasno
    Suviše hrane i pića pred spavanje takođe može da ugrozi san. Stručnjaci savetuju da se tri sata pre odlaska u krevet izbegava hrana koja nadima i opterećuje stomak. To se odnosi i na nekuvanu hranu i salate. Uticaj alkohola se često potcenjuje, jer u početku deluje opuštajuće. U momentu kada organizam počne da ga razgrađuje, javlja se blaga apstinencijalna kriza, koja nas čini uznemirenim. Za osetljive ljude i jedna čaša može da bude previše. U načelu važi: bolje pijte više tokom dana nego uoči spavanja. Tako noću nećete morati da ustajete.

    Brza pomoć
    Evo nekoliko saveta koji će vam pomoći da rešite problem nesanice:
    - Ako ne možete da spavate, nemojte da se prevrćete po krevetu, nego ustanite i nešto uradite. Tako ćete se umoriti i lakše zaspati.
    - Brojte unazad od 100. Ova mala vežba zahteva koncentraciju koja će vas zamoriti.
    - Istuširajte se. Mlaz tople vode masira kožu i opušta.
    - Bavite se jogom, bolje ćete spavati.
    - Hmelj je efikasan kod poremećaja u menopauzi.
    - Kupka od matičnjaka umiruje: na litar vode 50 grama matičnjaka ili cvetova ruže. Ostavite da odstoji 10 minuta.
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  14. #64
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=kEDOWN;1124680]a dobro gazirani napici,ali kisjela je nesto drugo jer sadrzi cistu vodu i ugljen dioksid CO2
    U neku ruku kisjela je i zdrava jer sadrzi minerale i mineralne soli...



    E sad ,e isjekiraste ma i ja mislim da nije stetna toliko, a sto se tice ostalih gaziranih pica, ne pijem nista tj. rijetko sto uzmem...
    hvala vam svakako:dring:

  15. #65
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    a dobro gazirani napici,ali kisjela je nesto drugo jer sadrzi cistu vodu i ugljen dioksid CO2
    U neku ruku kisjela je i zdrava jer sadrzi minerale i mineralne soli...

    Sto se tice ostalih gaziranih pica,sva su stetna jer sadrze asorbinskee kiseline konzervanse i ekstrate i visok sadrzaj vjestacki dobijenog secera (glukoze)a ne prirodno rafiniranog...
    Mineralna voda ne mora biti gazirana...cinjenica je da ljudi koji imaju problem sa jetrom ne smiju da pomirisu nijedan gazirani napitak, pa ni kisjelu vodu...strogo zabranjena kad su enzimi jetre poviseni...govorim iz iskustva.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #66
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Gastritis

    Gastritis ili nervoza zeludca je bolest od koje danas boluju milioni i milioni ljudi iako je izlijeciva bolest. Ali umijesto da je izlijece vecina dobije cir na zeludcu. Faza koja nastaje nakon gastritisa.
    Sto je razlog toga?
    Uzasna pretraga zvana gastroskopija kojom se ustanovljava dijagnoza gastritis da bi se mogao uopce lijeciti. Dali je okrutna dijeta prehrane razlog sto ga ne lijecimo ili nam se gade hrpe lijekova koje su dio terapije.
    Mozda je razlog sto se toliko zivciramo pa nam kiselina neprestano unistava sluznicu zeluca.

    http://www.plivazdravlje.hr/?section...h&id=64&show=1
    http://izaberi-zdravlje.com/index.ph...=220&Itemid=51
    http://horvatska.com/index.php?optio...=158&Itemid=69
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  17. #67
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    cujes mene tezina kaze 80 kila idelna hahaha greote kako bi bio upijen i jadan mrcio se ja, a dnevni unos potreba 5000 kalorija shto je tacno ;p e pa ko ovo smisli bez mene, bulimija nacija ako se po ovome neko usmjeri
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  18. #68
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Trikovi za duži život

    Uz malo dobre volje, potrebno je samo nekoliko minuta dnevno da biste u svoj život uneli nove navike koje su dobre za vas i na pozitivan način uticali na sopstveno zdravlje. Sa sastavljanjem liste dobrih navika možete početi odmah.
    Vi već znate da bi rekreacija i zdrava ishrana trebalo da budu na vrhu liste planiranih dnevnih aktivnosti. Ali, suočimo se s činjenicama: ima takvih dana da jedva stignemo da prošetamo od kola do restorana brze hrane da bismo kupili nešto "za poneti". Mi vam nipošto ne predlažemo da napustite teško dostižne ciljeve apsolutno zdravog života, već samo hoćemo da ukažemo na neke "sitnice", koje vam garantovano mogu učiniti svakodnevno življenje lepšim i zdravijim. Neka vas ne zavara što je naizgled reč o malim stvarima, njihova delotvornost je dokazana.
    Doručkujte kašu od ovsenih pahuljica
    Zašto? Za početak, to vam može pomoći da se lišite neželjenih kilograma. U jednom istraživanju, grupa ispitanika je imala za doručak ovsenu kašu, a druga kornfleks. Prva grupa je kasnije za ručkom unela 30 procenata kalorija manje u odnosu na drugu. Ovsena kaša takođe ima pozitivan uticaj na digestivni trakt.
    Kupite buket
    Zvuči sasvim jednostavno, zar ne? Posmatranje cveća može vas razveseliti - pokazuju istraživanja. Tri nezavisne studije su pokazale da često primanje cveća dovodi do poboljšanja emocionalnog stanja.
    Napravite tišinu tokom večere
    Već znate da gledanje televizije za vreme obroka može dovesti do nesvesnog prejedanja, jer pažnja nije na fokusirana na obrok, već na televizijske sadržaje. Da biste zaštitili zdravlje svoje porodice - smestite TV u neku drugu prostoriju, a ne u kuhinju.
    Počastite sebe tamnom čokoladom
    Prema najnovijoj studiji američkih stručnjaka, imamo dobre vesti: ako dnevno jedete nekoliko kockica tamne čokolade (oko 30 kalorija), pomažete snižavanju krvnog pritiska onoliko koliko je potrebno da se umanji rizik od srčanog udara za 8%.
    Uživajte u vinu
    Crveno ili belo - izbor je na vama. Istraživanja pokazuju da povremeno pijenje vina pomaže u zaštiti od kardiovaskularnih oboljenja, kao i od respiratornih infekcija. Ali, ni u dobrim stvarima ne treba preterivati - ne pijte više od jedne do dve čaše dnevno.
    Protegnite se posle tuširanja toplom vodom
    Najbolje je protezati se kada su mišići zagrejani i elastični, bilo da radite lagane vežbe, ili samo stojite pod tušem, kažu stručnjaci. To utiče povoljno na muskulaturu i smanjuje rizik od povreda.
    Učinite nešto za sebe - unesite male promene u svoj dan. Jednostavno, zar ne?
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  19. #69
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    relacija Pg-primorje
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    htjela bih pocet malo ¨dzogirat¨ da steknem po malo neki jad kondicije jer se penjem na 4 sprat i umirem, a i da malo otopim salce. sad, zanima me moze li se odje u ovaj park preko puta hotela crna gora trcat, (ovaj park ¨pe*era¨-tako mi rekose da se zove, sto cu ja ) da ne ispanem budala jedina
    toloska suma mi je malo daleko, nemam vremena stizat do nje.
    Getting lost never felt so good

  20. #70
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    bravo ne znam samo koji su to moja snowqueen al dobro ako ti tako kazes da ti se vjeruje, mozes la la trcati gdje god oces kad god oces i ne razmislja ni o cemu slobodno
    Ne bih da prepricavam pojedine neprijatne situacije koje su se desile u sred bijela dana. Ali vjeruj mi na rijec.
    E, sad mozda sam ja bila lose srece, pa LaLa ne bude imala nikakvih problema.
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  21. #71
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    relacija Pg-primorje
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bas zbog toga i pitam jer nisam bila sigurna je li to istina ili mit
    ozb, jel stvarno ima svega u taj park? prolazila sam par puta pored u toku dana i nisam vidjela nista sumnjivo, pa sad ne znam bi li se kakvi egzibicionista ili manijak mrznuo u 8 ujutro

    a i imala sam susret sa egzibicionistom kod pjesackog mosta (onog starijeg) ...
    samo sam mu se okinula od smijeha i nije vise progovorio ( sto ne znaci da se ne prepadoh)
    Getting lost never felt so good

  22. #72
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by La-La View Post
    htjela bih pocet malo ¨dzogirat¨ da steknem po malo neki jad kondicije jer se penjem na 4 sprat i umirem, a i da malo otopim salce. sad, zanima me moze li se odje u ovaj park preko puta hotela crna gora trcat, (ovaj park ¨pe*era¨-tako mi rekose da se zove, sto cu ja ) da ne ispanem budala jedina
    toloska suma mi je malo daleko, nemam vremena stizat do nje.
    Mozes trcat ako ti ne smetaju manijaci, voajeri, egzibicionisti isl.
    Ipak prosetaj do Toloske sume (ili uzmi bus 4ku)
    Ili Gorica - po meni je ona i najljepsa.
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  23. #73
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bravo ne znam samo koji su to moja snowqueen al dobro ako ti tako kazes da ti se vjeruje, mozes la la trcati gdje god oces kad god oces i ne razmislja ni o cemu slobodno
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #74
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default Med

    Med sadrži više od 180 materija potrebnih za normalan razvoj i funkcionisanje organizma
    Lekovita svojstva meda poznata su više od 10.000 godina, koliko ga ljudi koriste u ishrani. Med je najčudniji eliksir, jedinstvena i apsolutno nezamenljiva prirodna hrana. U pčelinjem medu je samo do 1976. godine otkrivena 181 materija koja je potrebna za normalan razvoj i funkcionisanje organizma.
    Kako ga koristiti
    Med se uzima drvenom ili plastičnom kašičicom, nikako metalnom. Najbolje je da ga rastvorite u mlakoj vodi, ali nikako u vrućoj. Trebalo bi ga malo zadržati u ustima, jer će u tom slučaju mnoge supstance biti rastvorene već u ustima i direktno preko sluzokože ubačene u krvotok. Procenjuje se da je optimalna dnevna doza za odrasle muškarce oko 100 g, podeljenih na tri uzimanja u toku dana. Ujutru i uveče se preporučuje oko 30 g, a tokom dana 40. Za žene je doza manja, srazmerno razlici u telesnoj težini, dok se deci preporučuje 50 g dnevno.

    Šećeri koji se nalaze u medu više odgovaraju organizmu nego beli industrijski šećer. Med dvostruko deluje i na rad srca, glukoza i fruktoza deluju kao gorivo za rad mišića srca, a holin utiče na pojačanje protoka krvi u krvnim sudovima srca. Ovim se normalizuje snaga i pojačava obim skupljanja i širenja srca. Krv sadrži 24 mikroelementa, od kojih čak 22 sadrže pčelinji proizvodi. Mikroelementi meda kao što su vanadij, gvožđe, kobalt, bakar, mangan, nikl i cink doprinose otklanjanju anemije. Količina kalcijuma u krvi se povećava dva i po sata posle uzimanja meda i ta koncentracija se zadržava čitav dan.
    Smatra se da je med toliko moćan da može da nadoknadi gotovo svaki nedostatak u ishrani. Antibakterijsko delovanje meda slično je penicilinu. Dokazano je da bakterije ne mogu da žive uz med. Fermenti pčelinjeg meda deluju i na raspadanje složenih hranljivih materija. Bez fermenata organizam ne bi mogao da postoji, a po njihovom sadržaju med zauzima jedno od prvih mesta među prehrambenim proizvodima.
    Prednosti meda nad belim šećerom:
    - ne nadražuje zidove organa za varenje
    - brzo i lako se apsorbuje
    - brzo zadovoljava potrebu za energijom
    - sportistima i onima koji naglo troše velike količine energije omogućava da se brzo oporave
    - najlakši je za bubrege od svih vrsta šećera
    - ima prirodno i blago laksativno dejstvo
    - deluje smirujuće na organizam

    Polen mnogih vrsta cveća, kojeg ima u svakom medu, sadrži više vitamina C od skoro svakog voća i povrća. Med je izvanredan „čuvar" vitamina, dok ih voće i povrće ubrzano gubi posle branja. Med sadrži sve vitamine koje nutricionisti smatraju neophodnim za zdravlje.
    Sportisti med uzimaju zbog povećanja snage i izdržljivosti, a takođe je veoma koristan za fizičke i intelektualne radnike, kao i osobe koje se oporavljaju od bolesti. Dokazano je i da med usporava starenje i produžava život. Starije osobe koje su u mladosti uzimale med ili mnogo svežeg voća, povrća i voćnih sokova, u starosti imaju mladalačku svežinu.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  25. #75
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default Zdrava ishrana

    http://www.zdravaishrana.net/

    IDEALNA TEŽINA


    Idealna težina i potrošnja kalorija
    Za održavanje dobrog raspoloženja, aktivnosti, kreativnosti i posebno zdravlja, neophodno je da se uspostavi idealna telesna težina. Prosečne dnevne potrebe hrane za umereno aktivne osobe izražene u kalorijama iznose:
    ŽENE
    Godine starosti --- Kalorije dnevno
    11 - 14 --- 2.400
    15 - 22 --- 2.100
    23 - 50 --- 2.000
    51 i više --- 1.800


    MUŠKARCI
    Godine starosti --- Kalorije dnevno
    11 - 14 --- 2.800
    15 - 22 --- 3.000
    23 - 50 --- 2.700
    51 i više --- 2.400


    Optimalna težina - idealna težina održava se, pre svega, pravilnom ishranom - sa manje kalorija, a više hranljivih materija; zatim aktivnim fizičkim vežbanjem - sport i rekreacija: gimnastika, brza šetnja, plivanje, trčanje, vožnja bicikla, planinarenje; uzimanjem hrane svesno, u vreme obroka, kad je organizam gladan (treba jesti polako i svaki zalogaj sažvakati 30 puta); uzimanjem umerenih količina hrane, onoliko koliko je telu dovoljno (bez dodatnog sipanja); uzimanjem dovoljne količine vode, čajeva, prirodnih sokova, da bi organizam uvek imao potrebnu količinu tečnosti u ćelijama; opštim pozitivnim stavom o sebi i okruženju - mislite o sebi pozitivno, gledajte u budućnost sa optimizmom, jer mi smo ti koji kreiramo svoj život, svojim svesnim izborom, svojim mislima, osećanjima, recima i delima.
    Preporučuje se da se višak kilograma gubi postepeno i da se izbegava striktna dijeta, koja nema trajniji efekat, već dovodi do trenutnog gubitka kilograma i izgladnjivanja organizma. Prelaskom na normalnu ishranu izgubljeni kilogrami se veoma brzo nadoknađuju– takozvani jojo efekat, što dovodi do stresa i depresije.
    Dijete koje sadrže manje od 800 kalorija dnevno mogu imati ozbiljne posledice na zdravlje: hormonski poremećaji, neplodnost, gubitak kose, promene na koži, kamen u bubregu i drugo. Takođe, nedostatak hrane tokom sprovodenja dijete utiče na nervni sistem i moždane ćelije, što može dovesti i do ozbiljnijih psiholoških poremećaja, posebno kod mladih.
    Smatra se da je uravnoteženi gubitak težine od 0,7 kg nedeljno bezbedan za organizam. Ukoliko se dnevno potroši 500 kalorija više nego što se unese u organizam gubi se 0,45 kg nedeljno, a za to nam nije potrebna dijeta, već malo više aktivnosti, sporta, kretanja i kontrolisana ishrana. Jer, masnoće organizma - salo koriste se kao izvor energije (potrošnja) samo kada hrana koja se jede obezbeđuje manje kalorija nego što je organizmu potrebno. Izmenom režima ishrane i prelaskom na manje kaloričnu hranu (voće i povrće, integralne žitarice, semenke) pomažemo organizmu da se bez iscrpljujuće dijete oslobodi viška kilograma.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Korisne tematike o mIRC-u
    By NAGUAL in forum Software
    Replies: 38
    Last Post: 04-05-08, 17:55
  2. Korisne informacije
    By hercules in forum Centralni
    Replies: 4
    Last Post: 18-01-08, 12:13
  3. U zdravom telu, zdrav duh...ili ne?!
    By Dove2proud in forum Primorski
    Replies: 27
    Last Post: 27-10-07, 19:43
  4. Korisne stvarcice za windows:)
    By Kradem_Shahte in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-06, 14:56
  5. U zdravom telu zdrav duh (uhhhh)
    By zaro in forum Ostali sportovi
    Replies: 31
    Last Post: 29-06-04, 20:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •