Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 91

Thread: Prakticni savjeti

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Thumbs up Prakticni savjeti

    Sinoc mi pade na pamet ideja za ovakvu temu. Mislim da bi bilo korisno da svaki dan naucimo po nesto novo sto nam moze koristiti, nebitno iz koje sfere zivota to bilo, od poljoprivrede do mode. Bilo bi dobro da svaki post ima max 3-4 savjeta kako bi tema bila sto preglednija. Mada bice standardno nekih da bacaju fore tip "Nikad ne vjeruj zeni koja laze", pa neka budu makar zanimljive i humoristicne . Evo za pocetak par savjeta od mene iz raznoraznih tema kako bi shvatili poentu thread-a. Evo npr ovo sam nedavno naucio na forumu a smatram da je vrlo korisno jer svi mi manje vise imamo neko dvoriste ispred kuce/stana.

    Savjet:
    -Kada zalivate vocke, zalivajte ih po 30-50 litara po sadnici jednom nedjeljno kad su vrucine. Nikako svakih dan-dva po malo svaku. Razlog: "Na taj način se biljka forsira da formira dublji korijen i tako bolje podnosi kritične periode (ljeti sušu, a zimi hladan površinski sloj). Čestim zalivanjem , po malo, korijen će biti bliže površini, i naviknut da izdrži tih dan dva koliko je 'naučen'. Ako ne dobije 'očekivanu' količinu - to je šok za biljku i ona će početi da zaostaje... "

    Ajmo malo automobilizam-saobracaj:
    Savjet:
    -Kada skrecete ulijevo i propustate vozila koja nadolaze sa vase desne strane nikad nemojte unaprijed da smotate volan ulijevo nego tek kad imate cist put i krenete onda smotajte. Razlog: Ako se desi da vas neko odpozadi udari, direktno idete u drugu traku gdje se vrlo lako moze desiti da vas jos neko udari iz suprotnog smjera - sto moze biti fatalno.

    To je to za pocetak od mene, mislim da sam bio jasan i nadam se da ce tema zazivjeti jer mi se cini kao vrlo interesanta, a ovdje nas ima iz raznih oblasti strucnjaka (a ponajvise onih koji se u sve razumiju) pa mozemo nauciti svasta nesto korisno.
    Last edited by zvoncica; 16-08-12 at 19:17. Reason: stavljanje proreda radi preglednosti
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Savjet: Kada zalivate vocke, zalivajte ih po 30-50 litara po sadnici jednom nedjeljno kad su vrucine.
    Dopunio bih ovaj savjet tim da vocku ne zalivate tako sto stavite crijevo na nju i pustite da tece nego napunite kantu jupola i ljuljnete odjednom 20 litara vode na nju i tako 2-3 kante. Jer kad nalijevate crijevom voda slabije ide u dubinu nego "čeli" po površini tj ide u sirinu. Mozda vam zvuci malo cudno ali je true story
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,064
    Thanks Thanks Given 
    205
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Zna zna. Stavis kantu pored vocke i punis kantu. Kada se napuni, buc u vocku i to je to. Kakvo nosenje i blah.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Jedan post off-a - jedan crveni karton! (nema objašnjavanja na pm)
    Bez kompromisa, pa ako imate neki savjet savjetujete, ako želite da budete duhoviti otvorite temu na humor, ovdje nema off-a!

    Na vama je izbor
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    -Kada skrecete ulijevo i propustate vozila koja nadolaze sa vase desne strane nikad nemojte unaprijed da smotate volan ulijevo nego tek kad imate cist put i krenete onda smotajte. Razlog: Ako se desi da vas neko odpozadi udari, direktno idete u drugu traku gdje se vrlo lako moze desiti da vas jos neko udari iz suprotnog smjera - sto moze biti fatalno. To je to za pocetak od mene, mislim da sam bio jasan i nadam se da ce tema zazivjeti jer mi se cini kao vrlo interesanta, a ovdje nas ima iz raznih oblasti strucnjaka (a ponajvise onih koji se u sve razumiju) pa mozemo nauciti svasta nesto korisno.
    Opa, nikad o ovome nisam razmišljao a vazda držim smotan volan. Ne mislim da je volan smotan kao trapav nego je okrenut. Zahvaljujem.

    ^^ Women logic.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  6. #6
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Dolina bogova
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo jedan savjet za ustedu budzeta koji sam poveza po logici .Ono kuvalo za caj i kafu kupi veliki kamenac i zena ga skida sa sircetom ja joj kupim sircetnu eksenciju i proces se ubrza do ludila .Onda slijedi razrada sipati pola bocice ekstenzije u wc solju i ostaviti da prenoci rezultati su nevjerovatni ko ne vjeruje neka proba.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,348
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    2,185
    Thanked in
    1,655 Posts

    Default

    Evo ga jedan, bez sale...cula sam da kad rezete luk, da ne biste plakali,treba da zvacete zvaku.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  8. #8
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili da dišeš na usta.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  9. #9
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Evo ga jedan, bez sale...cula sam da kad rezete luk, da ne biste plakali,treba da zvacete zvaku.
    Ili staviš kafenu kašikicu u usta.
    Ća je život vengo fantažija!

  10. #10
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Evo ga jedan, bez sale...cula sam da kad rezete luk, da ne biste plakali,treba da zvacete zvaku.
    Ja cuh da je najbolje da zvaces komad 'ljeba.

    I ovo je stari savjet (da ne recem babpski no ajd') kad se udaris u meko tkivo, ili istegnes misic, najbolje je da se tu zavije tj. stegne krpa koja je predhodno prokuvana sa slanom vodom. Neko praktikuje i crni luk. Za ovu slanu krpu potvrdjujem da izvlaci bol.

    I evo, posto je ljetnje vrijeme, kad dobro ozednis, a napolju je vruce ko u bosanskom kazanu, ako hoces da pijes (obicno ladnu vodu) uvijek se prvo umij i skvasi vrat. Jer moze jednostavno da te ''okine'', a nerijetko puta mi se desilo da me tako ladna voda ubije u sinuse.

  11. #11
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica RofZ
    Posts
    105
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo jedan od maga kulinarstva, dzejmija olivera

    kad sjecete crni luk, stavite parce limuna blizu njega ili u usta jer se supstance iz luka koje izazivaju povecano lucenje suza vezu sa limunom

  12. #12
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    ako hocete da vam boca vode bude hladna i na plazi zamotajte je u novinski papir. ne znam kako i zasto, ali radi
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #13
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    I ovo je stari savjet (da ne recem babpski no ajd') kad se udaris u meko tkivo, ili istegnes misic, najbolje je da se tu zavije tj. stegne krpa koja je predhodno prokuvana sa slanom vodom. Neko praktikuje i crni luk. Za ovu slanu krpu potvrdjujem da izvlaci bol.
    Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, dobro me podsjeti, slana voda je odlična...
    Kad sam ka dijete na trening povrijedio mišić (list), danima bukvalno nijesam mogao da se oprem na nogu...
    Stavljao sam i slanu vodu, i hladne obloge, mazao sa raznim gelovima, ništa mi nije pomagalo...

    Kad priča tako jedan dan majka sa babom preko telefona, žali joj se kako ne mogu ustat iz kreveta, a baba joj na to veli da neka njena komsinica na selo drži koze, i da je lijek za povredu mišića obloga sa slanom vodom i KOZJOM DLAKOM...

    To je kao neki narodni lijek, ja počeo da se zajebavam, al meni otac ne bi lijen nego pravo kod te žene...
    Ostrugali oni tu mrčenu kozu, privijem ja dlake i slanu oblogu (inače to užasno smrdi, cijelu sam sobu ubazdio) i legnem da spavam...

    Ujutro mi je noga potpuno rastekla bila, niđe bol osjeća nijesam... Ponavljam, nekih neđelju dana sam na štake iša, stavlja sam slane obloge,maza svim i svačim, ništa pomoglo nije, ali ovo mi je za jednu noć svu bol izvuklo...

    Znači, za ovo glavom i bradom GARANTUJEM da djeluje, nikako ne može bit slučajnost... Samo oprez, miris je užasan, postoji i izreka "bazdi ka prč" (prč-jarac)...
    Last edited by karamazov; 16-08-12 at 22:43.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,312
    Thanks Thanks Given 
    269
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Red face

    1.Napunite zdjelu gumenim bombonama

    2.Dodajte u zdjelu alkohol po vašem izboru (vodka,tekila,...)
    3.Stavite u frižider 1h
    4.Gumene bombone će absorbovati alkohol
    5.Pojedite gumene bombone
    6.:drunk:

  15. #15
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da se makne prasina sa TV ekrana(i da ostaje duze vrijeme cist, bez onih mrlja od prasine) umocite krpu u malo soka od limuna i time cistite ekran.

    PS: svidja mi se tema.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo nije bas praktican savjet, ali je istinit, i dobra je fora da nekoga zezate. Meni se jednom desilo sasvim slucajno, a kasnije sam zahvaljujuci internetu skontao kako zaista funkcionise. Ako ostavite pivo u frizideru ili zamrzivacu da dostigne temperaturu od 0,-1 ili -2 stepena, ono ce izgledati sasvim normalno, kao i svako drugo pivo. Fora je da ga samo malo lupite po dnu. Citavo pivo ce se zamrznuti, kao iz sci fi filmova, kao da ga je ledena kraljica dohvatila, bukvalno. Meni se jednom desilo slucajno, kako je bilo u frizideru, ja da ga postavim na sto i kako sam ga malo jace postavio, odjednom citava flasha zaledi. Prvo sam mislio da se tripujem, a kasnije sam skontao da je dobra fora da nekog tripujes, kao stavis ruku minut u ledaru i onda vidi kako mogu sve da zaledim. Izvadis pivo, das im da provjere da je ok, uspes malo, i onda ga samo malo dohvatis odozdo i ono zaledi na njihove oci.


    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  17. #17
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad przite pomfrit(da se ne osjeca taj miris kroz kucu), ubacite u ulje malo svijezeg persuna.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chloe View Post
    Aaaaaaa kako je dobraaa foraaa, vrh ali o cemu se zapravo radi, kako se zamrzne ovako??
    Nijesam bas na ti sa hemijom, ali koliko sam skontao, to je zbog gasa koji kompanije stavljaju u pivo upravo da ne bi zamrzlo kad se hladi. To je ono shto sushti kad ga otvoris. Kad otvoris pivo, to izadje, a temperatura zamrzavanja piva poraste. Ostatak je magija
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  19. #19
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za otvaranje tegle kisjelih krastavaca..Vjerovatno i najteze nesto za otvorit..Vjerovatno vecina zna..Ali eto..Uzmete kasiku ili viljusku nebitno i sa drzacem ili ruckom ili scim god ocete samo da je tupo .. zarijete malo ispod cepa,nategnete malo,samo da vazduh udje i da se cuje paf i prelaganao se otvara cep

  20. #20
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad ste dobro pjani, lezite na stomak da se soba ne bi vrćela.
    Ća je život vengo fantažija!

  21. #21
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    podgorica
    Posts
    2,337
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    skoro cuh da kad se "cuje" u frizider na raznovrsnu hranu moze da se ubaci neka soljica sa kafom (ne kuvanom) i to kao apsorbuje te mirise.

    patike kad smrde ubaci se malo sode bikarbone u njih moze i ispod uloska i neutralizuje smrad

    inace kad se opJanim legnem na ledja ali jednu nogu spustim na pod i prekida mi se vrtoglavica. to popularno zovem UZEMLJENJE

  22. #22
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Praktican STRUCNI savjet:

    1. Lijek (kapsula, tableta) se pije iskljucivo sa vodom i to sa PUNOM casom vode (minimum 200mL)!

    2. Nikada ne konzumirajte sokove od grejpfruta ukoliko ste na nekoj terapiji!

  23. #23
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Free bird View Post
    Kad ste dobro pjani, lezite na stomak da se soba ne bi vrćela.
    Povraćem usled pritiska na stomak. Ne valja to.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markouskas View Post
    Za otvaranje tegle kisjelih krastavaca..Vjerovatno i najteze nesto za otvorit..Vjerovatno vecina zna..Ali eto..Uzmete kasiku ili viljusku nebitno i sa drzacem ili ruckom ili scim god ocete samo da je tupo .. zarijete malo ispod cepa,nategnete malo,samo da vazduh udje i da se cuje paf i prelaganao se otvara cep
    ili još lakše, lupiš teglu dlanom po dnu, takođe "da se čuje paf" i otvoriš je laganica

    Quote Originally Posted by nirre View Post
    Praktican STRUCNI savjet:

    1. Lijek (kapsula, tableta) se pije iskljucivo sa vodom i to sa PUNOM casom vode (minimum 200mL)!

    2. Nikada ne konzumirajte sokove od grejpfruta ukoliko ste na nekoj terapiji!
    zašto ne grejp? Ja ga volim i možda mi se nekad i desilo da sam ga pila?

    Evo još par savjeta:
    -ukoliko želite da ogulite paradajz, da bi ga bez kore dinstali ili jeli, samo ga potopiti u ključalu vodu, i odmah u hladnu...ljušti se rukom

    -za bilo kakvu infekciju u ustima, bolne desni ili afte, skuvate čaj od žalfije, jak rastvor, grgoćati, jako ljekovito i dobro...takođe je žalfija izuzetna kod neprijatnog mirisa u usnoj duplji...čak ne mora ni neprijatan miris, prosto je jako dobra za ispiranje, dezinfekciju, usne duplje

    -Izuzetnan "lijek" za upaljene glasne žice je kašika limunovog soka u kašika meda, prije spavanja popiti
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #25
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo jednog kuhinjskog savjeta. Kad tučete šnicle, stavite tanku foliju (onu providnu) ispod i iznad mesa. Tako mesina neće štrcat okolo, a daska i tučak će ostati čisti.
    Ća je život vengo fantažija!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hitno!! Prakticni primjer iz marketinga?
    By DzOnI93 in forum Ekonomija
    Replies: 9
    Last Post: 27-08-14, 10:01
  2. Replies: 24
    Last Post: 09-03-12, 00:21
  3. Nica,savjeti
    By suponik in forum Putovanja
    Replies: 4
    Last Post: 25-02-11, 13:50
  4. savjeti za vozače
    By zvoncica in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 226
    Last Post: 10-01-10, 20:16
  5. Modni savjeti
    By manekenka20 in forum Ženski kutak
    Replies: 22
    Last Post: 21-12-08, 07:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •