Results 1 to 5 of 5

Thread: Postoji li separatizam ili je to samo jos jedan proces, zbog cega?

  1. #1
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    DR Germany
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Postoji li separatizam ili je to samo jos jedan proces, zbog cega?

    Ovu temu otvaram zbog onih koji su se izdigli iznad nacionalnog, drzavnog i itd. Otvaram je da bih malo popricali o nacinu gledanja na instinu. Istina nije nase mikro sebicno politicko tumacenje stvarnosti koje uglavnom proistice iz tendencioznog tumacenja fakata zasnovanih na frustracijama, pak na ideologizaciji ciji je izvor u proslosti ili pak na dobro filtriranim informacijama kako aktuelnim tako i istorijskim.
    Dokazano je da je najvise frustrirano ono politicko bice koje se vodi u svom politickom bivstvovanju iskljucivo filtriranim informacijama koje su u skladu sa njemu najprijmecivijom ideologijom.

    E pa ova tema nije za takve.

    Pitanje je o procesima dezintegracija koje opet neminovno vode u integracije na koje je gledam isto kao i na prirodne procese... na primjer globalnog zagrijavanja ( ciji izvor kako je dokazano nije ljudski faktor - isti koji to uzimaju zdravo za gotovo mogu se ubrajati u one koji se hrane iskljucivo filtriranim informacijama zbog ovog ili onog i itd)
    Dakle:
    Postoji li ono sto mikrosociolozi dnevne politike nazivaju Separatizmom ???

    Po meni je to samo proces, jer kao sto ni sam proces razdvajanja ili spajanja kontinenata nije dovrsen niti ikada moze biti - tako je isto i sa vjestackim granicama koje je stvorio covjek....dakle separatizam je besmisao, stvaranje novih zemalja u smislu odvajanja manjih djelova od vecih kao i spajanje vise njih u jedno je obican proces koji se ne moze zaustaviti.....dok je nas kompozitora i vremena kao muzike, prekomponovanje se ne moze prekinuti....zasto onda toliko mrtvih, dokazano je da je malo sta drugo proizvelo toliko smrti kao borba za sprijecavanje ovog procesa ili borba za njegovo ostvarenje sa druge strane???


    Pozdrav svima!
    Last edited by zdraljevovatz; 29-01-09 at 08:15.
    KSSJ

  2. #2
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    brao ti ga! vidim da si veoma shirok i da veoma shiroko razmisljash za razliku od ostalih uchesnika foruma. stoga ti preporuchujem da posjetish sajt koji se nalazi u mom potpisu i pridruzhish se nama ostalim shirokim ljudima u raspravama.
    Shto se tiche tvog pitanja, da separatizam je normalan prirodan proces zasnovan na grupisanju kada pojedinci shvataju da djele neke svoje vrijednosti sa ostalim ljudima oko sebe i da se te vrijednosti jasno razlikuju od ostalih grupa, te stoga zele odbraniti i sacuvati taj individualitet. mislim da si se malo svezao u sopstvenoj prichi, separatizam nije besmisao vec realnost, to je priroda koju treba prihvatiti i sprovoditi ga na najzdraviji civilizovan nacin. ljudi se grupishu u grupe i to nece niko promjenit.

    ustvari ispravio bih se ovo gore shto sam napiso da si shirok, uzak si ipak podosta kad malo bolje razmislim..
    poz
    Last edited by Tungy; 29-01-09 at 09:52.

  3. #3
    Join Date
    May 2006
    Location
    Split
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tungy View Post
    brao ti ga! vidim da si veoma shirok i da veoma shiroko razmisljash za razliku od ostalih uchesnika foruma. stoga ti preporuchujem da posjetish sajt koji se nalazi u mom potpisu i pridruzhish se nama ostalim shirokim ljudima u raspravama.
    Shto se tiche tvog pitanja, da separatizam je normalan prirodan proces zasnovan na grupisanju kada pojedinci shvataju da djele neke svoje vrijednosti sa ostalim ljudima oko sebe i da se te vrijednosti jasno razlikuju od ostalih grupa, te stoga zele odbraniti i sacuvati taj individualitet. mislim da si se malo svezao u sopstvenoj prichi, separatizam nije besmisao vec realnost, to je priroda koju treba prihvatiti i sprovoditi ga na najzdraviji civilizovan nacin. ljudi se grupishu u grupe i to nece niko promjenit.

    ustvari ispravio bih se ovo gore shto sam napiso da si shirok, uzak si ipak podosta kad malo bolje razmislim..
    poz
    bas shiroko od tebe :P
    Haec olim meminisse ivvabit
    http://1944killingfields.co.uk

  4. #4
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    DR Germany
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potpuno tacno Tungy ja nisam sirok, ali nisam ni uzak. Ja sam rastegljiv, prilagodljiv, ali kad treba znam biti i sirok isto kao i uzak ako je neophodno. To je jedini nacin da funkcionises u svijetu koji nije jednodimenzionalan. Apsolut sirokosti je utopija....i kao i sve veoma je blizu onoj suprotnoj strani od koej se bjezi.
    KSSJ

  5. #5
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema tu što da se priča postoji li separatizam ili ne postoji, to je prirodna pojava.

    Svako društvo ima svoje karakteristike, prednosti, mane i ciljeve. Sad ako se ciljevi ne podudaraju, niko neće da trpi to na svoju štetu, nego teži da se "separatiše".
    Sad se ne može reć da je to besmisleno, jer dok postoji razlog razdvajanja i želja, razdvajanje nije besmisleno jel tako?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Samo jedan vic!
    By Fabia_Elegance! in forum #montecafe
    Replies: 37
    Last Post: 23-11-13, 20:55
  2. Eh, da sam musko-zensko samo jedan dan!
    By BOKI in forum Sex i erotika
    Replies: 78
    Last Post: 12-04-06, 19:03
  3. zbog cega kod nas.....
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 10-02-06, 19:39
  4. Na tlu SAD SAMO JEDAN RAT
    By Milant in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 31-01-05, 22:52
  5. Samo jedan dan zivota?
    By Kapo in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 31-03-04, 16:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •