Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 49

Thread: Network - Pomoc

  1. #1
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default Network - Pomoc

    Imam jedan problem koji moram rijeshiti sto hitnije jer me izludje
    Problem je taj sto kada upalim racunar (4) sa slike pukne mi veza i ne mogu da se konektujem po pola sata

    Nasao sam sliku na net slicne mreze pa sam je ja malo ispravio u paintu da bi lakse objasnio o chemu se radi .....

    Imam SpeedTouch i on je zakachen na Switch a na taj switch su zakacena tri racunara (1,2 i 3 sa slike) izmedju ta tri racunara je sasvim ok sherovan internet i podaci .Sastavio sam jedan racunar kao HTPC (4 na slici) i njega povezao sa racunarom (3) a izmedju njih stavio switch jer ponekad dodje neko od drustva pa eto da zakacimo po potrebi josh neki racunar.U racunaru (3) su dvije LAN kartice , prva je povezana sa switchom dje je ruter a druga sa switchom dje je HTPC. Na prvu LAN su podesene IP adrese standardno a na drugu sam stavio na AUTO

    Treba li neko posebno podesavanje sve ga ovoga da bi radilo ok i da se nebi deshavali problemi pucanja konekcije i kako bi najbolje bilo da podesim IP adrese i na prvoj i na drugoj kartici

    PS.Htio sam da povezem switch sa switchom ali mi to nije odgovaralo jer sam morao da mijenjam kabal koji je isprovlacen i fino namjesten a dugacak je 20m pa je to predstavljalo problem


    Ovo sam malo s brda s dola objasnio ali nadam se da ce neko shvatiti na chem sam mislio
    Last edited by Stivi; 27-01-09 at 21:34.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    578
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Dje su slike ?
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Emill View Post
    Dje su slike ?
    moja greska sve iskuckah a sliku ne ubacih , evo je sad
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  4. #4
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    na brzinu procitah, nisam ni siguran da sam dobro shvatio, a jesi li ti kreirao bridge te dve kartice?
    edit: a i ova postavka mi nije ni malo jasna sto jednostavno ne zakacis dva switch-a(ukoliko ti fali lan portova) i u njih ukacis speed touch?
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  5. #5
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    na brzinu procitah, nisam ni siguran da sam dobro shvatio, a jesi li ti kreirao bridge te dve kartice?
    edit: a i ova postavka mi nije ni malo jasna sto jednostavno ne zakacis dva switch-a(ukoliko ti fali lan portova) i u njih ukacis speed touch?
    nisam radio bridge

    a htio sam da povezem ova dva switcha ali mi se deshavala ista stvar kao i sad kad upalim drugi racunar jednostavno pukne veza i diskonektuje se i Extra Tv i Internet i tako 15-20min ne radi.A i trebao bi mi onda Crossower kabal a sad mi je problem mijenjati ovaj jer je dugacak 20m i bash sam ga lijepo sproveo , pa mi je veliki problem ponovo ga izvlaciti
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  6. #6
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    nisam radio bridge

    a htio sam da povezem ova dva switcha ali mi se deshavala ista stvar kao i sad kad upalim drugi racunar jednostavno pukne veza i diskonektuje se i Extra Tv i Internet i tako 15-20min ne radi.A i trebao bi mi onda Crossower kabal a sad mi je problem mijenjati ovaj jer je dugacak 20m i bash sam ga lijepo sproveo , pa mi je veliki problem ponovo ga izvlaciti
    za sta bi ti trebao cross? pa nemas valjda hubove? ako ti ti svicevi imaju Auto MDI/MDIX , a 99% imaju samo ih spoj streight kablom...
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  7. #7
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    za sta bi ti trebao cross? pa nemas valjda hubove? ako ti ti svicevi imaju Auto MDI/MDIX , a 99% imaju samo ih spoj streight kablom...
    desavao mi se isti problem , chim se upali drugi racunar veza paff

    evo sad sam odradio bridge na XP i radi OK , josh sad da pokusam na Visti da vidim oce li moci
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #8
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    desavao mi se isti problem , chim se upali drugi racunar veza paff

    evo sad sam odradio bridge na XP i radi OK , josh sad da pokusam na Visti da vidim oce li moci
    ma moci ce, sto nebi moglo, ali mi je cudno to sto ti riknjava veza tako kada upalis komp...
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  9. #9
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    ma moci ce, sto nebi moglo, ali mi je cudno to sto ti riknjava veza tako kada upalis komp...
    Evo sad podesio i na Visti bridge i radi odlicno , neka ga ovako necu vishe nista experimentisati. HVALA na pomoci , spasio si me
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  10. #10
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Evo sad podesio i na Visti bridge i radi odlicno , neka ga ovako necu vishe nista experimentisati. HVALA na pomoci , spasio si me
    nema na cemu..
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  11. #11
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    moj problem se od nocas opet nastavlja , ovo je bruka , moze li biti da je do mrezne kartice problem , jer je ova jedna mrezna malo starija na PCI slot

    PS. Switch-evi su ovakvi http://www.asus.com/products.aspx?l1...54&modelmenu=1 + SpeedTouch Thomson ST780
    Last edited by Stivi; 28-01-09 at 22:19.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  12. #12
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    evo sam sad porobao kabal iz prvog switcha u drugi switch direktno , u ovaj 4 racunar koji pravi problem ubacio drugu mreznu , njega i racunar (3) zakacio na switch 2 , i opet ista stvar .chim upalim komp samo paff diskonekt

    stvarno bruka.Kako mogu zaobic te zezancije na racunar 4 mi nije potreban net. vazno mi je samo sherovanje da sa racunara 3 mogu da sherujem multimediju
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  13. #13
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    evo sam sad porobao kabal iz prvog switcha u drugi switch direktno , u ovaj 4 racunar koji pravi problem ubacio drugu mreznu , njega i racunar (3) zakacio na switch 2 , i opet ista stvar .chim upalim komp samo paff diskonekt

    stvarno bruka.Kako mogu zaobic te zezancije na racunar 4 mi nije potreban net. vazno mi je samo sherovanje da sa racunara 3 mogu da sherujem multimediju
    nemam pojma, da nije do tog router-a nesto... probaj mu iskljucit dhcp pa dodeli ip-ove staticke svim klijentima....
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ko su tu blizu ovaj 2 switch (donji ) i rachunar br 3, onda kablo iz switcha 1 (gornji) prikachi na switch 2 direktno, a rachunar 3 i HPTC direktno u switch 2. A ako ti bash treba crosover kablo, i ako znash da ih pravish, fino pokidaj zhabice na ovo postojece i napravi crosover. Chudno mi je da si ovo ovako povezao, nekako mi skroz ruzhno i neshkolski povezano izgleda....
    I da, fino im dodijeli statichke adrese, iskljuchi dhcp.
    Npr: 192.168.1.10 - 13 za rachnare, 255.255.255.0 subnet, 192.168.1.254 za gateway, i one rachunare koje hocesh na netu iskucaj im dns 195.66.160.1 i 195.66.160.2, koje necesh ne upisujesh.

    Evo malo da se ismijete
    http://img3.imagebanana.com/img/hjyaa4us/haha.bmp.png
    Last edited by LeeiF; 29-01-09 at 01:47.

  15. #15
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LeeiF View Post
    Pa ko su tu blizu ovaj 2 switch (donji ) i rachunar br 3, onda kablo iz switcha 1 (gornji) prikachi na switch 2 direktno, a rachunar 3 i HPTC direktno u switch 2. A ako ti bash treba crosover kablo, i ako znash da ih pravish, fino pokidaj zhabice na ovo postojece i napravi crosover. Chudno mi je da si ovo ovako povezao, nekako mi skroz ruzhno i neshkolski povezano izgleda....
    I da, fino im dodijeli statichke adrese, iskljuchi dhcp.
    Npr: 192.168.1.10 - 13 za rachnare, 255.255.255.0 subnet, 192.168.1.254 za gateway, i one rachunare koje hocesh na netu iskucaj im dns 195.66.160.1 i 195.66.160.2, koje necesh ne upisujesh.

    Evo malo da se ismijete
    http://img3.imagebanana.com/img/hjyaa4us/haha.bmp.png
    pokusao sam ja ovo sto si ti napisao gore , ali opet ne radi ,
    nije problem napraviti crossover kabal nego su problem klijesta za krimpovanje (jer ih nemam), mada procitah da oba switcha podrzavaju Auto MDI/MDIX detects for straight or cross-over cabling. (ovo sto mi je rekao IceAge )

    a adrese su vec bile staticke , osim na ovaj cetvrti racunar , ali sam i njemu dodijelio adresu
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Onda ti je neki od uredjaja u kvaru....

  17. #17
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Evo nadam se da sam napokon rijeshio problem.Totalno sam bio zaboravio da na ruter imam nazad 4 LAN porta od kojih su 2 za IPTV a 2 za net , pa sam prvi switch (dje su racunar 1 i 2 ) ukljucio u prvi port na ruther, a na drugi port switch dje su racunar 3 i 4.Za sad funkcionishe sve ok
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  18. #18
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    sve cu da bacim u smece , e poludjeh :mad::mad::mad: , stvarno mi nije jasno koji je problem , juce popodne radi sve ok , ugasim 4 komp , sinoc ga upalim i opet ista stvar , stvarno ludilooooo


    kako cu podesit ida su mi 3 i 4 komp totalno nezavisni od ovih ostalih , nije mi potreban na 4 komp. net. samo sherovanje diskova
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  19. #19
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    sve cu da bacim u smece , e poludjeh :mad::mad::mad: , stvarno mi nije jasno koji je problem , juce popodne radi sve ok , ugasim 4 komp , sinoc ga upalim i opet ista stvar , stvarno ludilooooo


    kako cu podesit ida su mi 3 i 4 komp totalno nezavisni od ovih ostalih , nije mi potreban na 4 komp. net. samo sherovanje diskova
    stivi ajde me posluysaj molim te. Prikljuci switch 1 na router port 1 i onda switch 2 zakaci na switch 1 , ne na router. Tu mi se cini da je problem sa lan portovima na tom router-u...
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  20. #20
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    stivi eto mozda sam ja glup, ali mozda da probas moj glupi predlog pa da uradis ovo, znaci na 3cem racunaru na LAN kartici koja je povezana sa prvim ASUS Switch( i racunarima 1 i 2) ukljuci ICS i ako te pita za target ics-a neka ti to bude lan kartica drugog ASUS SWITCH-a za koji se veze racunar 4, sad ako ovo ne radi, probaj da ukljucis winxp routing
    HKEY_LOCAL_MACHINE \SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameter s
    subkey : "IPEnableRouter" postavi na 1, resetuj pc, podijeli mreze i vidi hoce li se ta 2 subneta povezati.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by industrial View Post
    sad ako ovo ne radi, probaj da ukljucis winxp routing
    HKEY_LOCAL_MACHINE \SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameter s
    subkey : "IPEnableRouter" postavi na 1, resetuj pc, podijeli mreze i vidi hoce li se ta 2 subneta povezati.
    mislim da kod njega nije problem ip forwarding-a, njemu se resetuje router, a to je bas cudno skroz.... mada ne moze da skodi da proba .
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  22. #22
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    izgleda samo prijavljivanje ovoga 4 kompa pravi problem , ali ako sam mu stavio staticku IP adresu i ako ga router prepoznaje (tj. prijavljen je na router i pise Aktiv/Inaktiv ako je upaljen ili nije ) ne znam u chemu je problem.Na ruteru pishe kad se to desi Diskonekted by user i ispod nesto kao konection time out i onda bez zveka nema konektovanja 2-3 puta restart rutera i na kraj okrenem ove da restartuju konekciju kod njih
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  23. #23
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ja sam imao slucnu problematiku dok mi je u dnevnu bio HTPC mada ja imam ADSL Modem 360R i SWICH manje i WIFI karticu vise, pa mi je ics resavao wifi karticu i sherovanje neta i mreze bezicno a IPEnableRouter povezivanje HTPC i mrezu oko njega ali je sve na statickim adresama sto jes jes.... ne boli da proba

  24. #24
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Stivi ovako jedini nacin da povezes preko jedne masine vise mreza je da ukljucis na toj masini IPEnableRouter da bi se one "VIDJELE" dalje te mreze trebaju da su na razlicitim ip ovima npr moja wifi mreza je 192.168.2.x a staticna fizicka mreza mi je na 192.168.1.x, kod tebe bi trebalo da bude da ti je racunar 1,2,3 na jednoj adresi loopam 192.168.1.x a druga mreza 192.168.2.x to su 3ca masina druga nic i 4ta masina. e sad dali ces ics ili IPEnableRouter probaj, jer ti je vazno da ODVOJIS 4tu masinu od mreze da je router ne vidi. i da se sav net trazi preko 3ce masine za mrezu preko 2gog switcha.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    inace o BRIDGE pojma nemam, nikad mi nije radio kad sam ga probao okreni obrni, sve probaj a bridge mi nikad ama bas nikad nije radio,il sam ga ja koristio kad mi nije bio potreban, ili nisam ga dobro konfigurisao neznam samo licno ja nisam nikad imao dobro iskustvo sa tom opcijom.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. MINA Wireless Network
    By Drug Tito in forum Internet
    Replies: 439
    Last Post: 01-09-09, 16:31
  2. program za wireless network
    By massacre in forum Software
    Replies: 9
    Last Post: 25-09-08, 10:09
  3. ProMonte Wireless Network
    By Goran_m_pg in forum Internet
    Replies: 60
    Last Post: 07-01-08, 21:20
  4. Wireless Network Connection-POMOC
    By V|RuS in forum Internet
    Replies: 12
    Last Post: 01-02-07, 23:03
  5. Wireless Network
    By Ego_and_his_own in forum Internet
    Replies: 107
    Last Post: 06-03-06, 20:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •