Page 8 of 12 FirstFirst ... 456789101112 LastLast
Results 176 to 200 of 276

Thread: Ovdje sam, jer nemam gdje da se vratim...

  1. #176
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Makica View Post
    NSX jel po tebi prosjecna cijena stana u PG 600eur?

    Ja sam sobu u Njemackoj placala koliko stan u PG sad. Odnosno do prije par mjeseci mi je bilo i jeftinije.
    A gdje ti vidis prosjecnu cijenu stana od 600 eur?! Ono je dvosoban extra stan na extra mjestu za 590 EUR opremljen, a drugi link je jednosoban sa placenom strujom vodom grijanjem Netom komunalijama za 480 i to isto na dobrom mjestu. Tako nesto pa i malo skuplje je u CG, bar iz iskustva ljudi koje ja znam (i nasih i stranaca koji su ovdje).
    She is only here to annoy herself!

  2. #177
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Sta je to pravi studentski ljeb, stekat se od roditelja za pare za stan i govorit drugima kako oni zive sa roditeljima (a sami se izdrzavaju)?
    poenta je bila da pravi studentski ljeb znaci zivjeti bez roditelja, pa makar i od njihovih para, znaci trosis mnogo vise nego da zivis sa roditeljima i dajes im pare za struju itd. kad sam iznajmljujes stan, treba ti vise i vremena i novca - sve sam cistis, odrzavas, kuvas, trosis vise i za hranu (vise nego bi pomislio da je moguce, to je najveca stavka troskova!), pa za hemiju za kucu i sredstva za higijenu... pa struja... sve se to nagomila, oho-ho.

    i studentski zivot jos znaci da provedes pola dana na predavanjima, sto takodje ti ne radis, pa ti se lako busati kako se sam izdrzavas. da zivis studentskim zivotom koji sam ja opisala, bio bi presrecan da imas vise od 5h da spavas, nakon svih svakodnevnih zaebancija koje treba posvrsavati.
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  3. #178
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Pa ne provodim pola dana na predavanjima ali zato ih pratim na drugi nacin, uzme mi manje vremena ali zato to polijepo placam, i opet iz svog dzepa.
    She is only here to annoy herself!

  4. #179
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Pa ne provodim pola dana na predavanjima ali zato ih pratim na drugi nacin, uzme mi manje vremena ali zato to polijepo placam, i opet iz svog dzepa.
    Ne mozes reci da je lako studirati kad te roditelji finansiraju, pogotovo ako pricamo o najbrojnijoj populaciji, onoj sa prosjecnim primanjima.
    Svakako je daleko lakse i sa manjom rositeljskom platom studirati u svom gradu, kad si na dorucku, rucku i veceri, a i na spavanju, kod mame i tate. Mnogi studenti imaju jednu mizernu svoticu koju im roditelji MOGU poslati tamo gdje su...bogomi su neki bili vise gladni nego siti, vise smrznuti nego ugrijani, i tu svoticu ces koristiti i za hranu i za sve potrebe na faksu...sto rece ECL, uvijek za nesto uskracen jer nemas cime platiti.
    Kad si na mamin i tatin vagan ne brines ni o struji, ni o hrani, ni o sredstvima za higijenu, samo brines o ucenju...dodjes u toplo, na skuvano pa sto god to bilo, ali ga imas...znas da govorim o onima koji nemaju svoj stan, po iljadu eura mjesecno od roditelja, a ni za profesore koje bi platili za dodatne casove
    A raditi, studirati i zivjeti kod roditelja je svakako mnogo lakse. Jos ako si na budzetu?!
    Znam da ces reci da se moze i na stranu raditi i studirati i sebi olaksati...znas kako...tamo si u stranoj sredini, ovdje ti tata moze naci posao pa ako i preskocis koji rok, nema veze nadoknadices, ionako nije OGROMAN trosak to tvoje produzeno studiranje...a tamo, niti ti se lako moze naci posao, niti je tati i mami u interesu da ti pola dana prodje na predavanjima a pola na poslu...kad ces ucit? roditelj odvaja bukvalno od usta, ti se mucis pa je i te kako bitno da u roku okoncas to sto mislis, da se ti troskovi sto prije maknu sa liste.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #180
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Zvonci ja studiram u BG ali samo na ispite idem gore(predavanja pratim preko Neta), placam telefon Net dio struje ponesto hrane i ja kupim (ne umijem spremit nista to je istina).
    She is only here to annoy herself!

  6. #181
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam prestao da idem na sva predavanja(idem samo na vezbe ponekad). Sve imam na internetu u vidu videofajlova i PDF dokumenata. Sta nema kopiram od kolega preko skenera i digitalizujem. Ima ludaka isto koji oce sve u digitalnom formatu pa pisu u LaTexu pa to svima daju. Ah kako je super ovaj internet. Nama je jedan profesor isto predlozio da ne idemo na predavanja vec pratimo preko njegovog online sistema. Jedino su jos matematicari hardcore klasika

  7. #182
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Prava predavanja (ko moze da ih adekvatno prati) su nezamjenljiva. Mene je ta moc (koncentracije) poodavno napustila...
    She is only here to annoy herself!

  8. #183
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Prava predavanja (ko moze da ih adekvatno prati) su nezamjenljiva.
    Tacno. To su trenuci u kojima bujaju i razmjenjuju se lucidne ideje.
    - Ladan ko taština duša -

  9. #184
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Narocito kad koleginica preko puta ima bogat dekolte

  10. #185
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ko o čemu ...
    - Ladan ko taština duša -

  11. #186
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma o tome je najsigurnije jer valjda se i u tim stranjskim zemljama studenti pale na dekolte Nekad je i zanimljivo citati one koji odu turisticki i za par dana saznaju sve sta je i kako je "preko grane", ali postaje smijesno (da ne kazem zalosno) kako odma zaborave odakle su i misle da te druge sredine jedva cekaju da se njima usrece. Stvar je svacijeg izbora ali kao sto rece ne treba zatvarati vrata guzicom jer se moze desiti da se stvarno nemaju dje vratiti, ali svojom krivicom.
    Danasnje Vijesti prenose fin tekst o nasim ljudima koji su uspjeli, imali se dje vratiti, imaju dje opet otici ....
    Sonatama Griga, Debisija, Sen-Sansa i Isaija večeras će se u singapurskom Lee Foundation Teatru predstaviti crnogorski kamerni duo Vujadin Krivokapić (violina) – Ana Mihaljević (klavir).
    Krivokapić je nakon podgoričke Muzičke škole u klasi Vilija Ferdinandija diplomirao i magistrirao na FMU Beograd u klasi prof. Dejana Mihajlovica; školovanje je nastavio u Montrealu gdje je svoju drugu magistraturu stekao u klasi Eleonore Turovsky. Angažovan je u Muzičkom centru i kao stručni saradnik na cetinjskoj Muzičkoj akademiji....
    Opet stranjske novine pisu o nasoj đevojci koja đe god da je uvijek je u Crnoj Gori i nekako joj to ne smeta. Kao i mnogi koji prave karijeru van vazda su kuci, a neki su bogomi nidje pa bili kuci ili u inozemstvu

  12. #187
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Mozeli kako da se radi ka u Crnu Goru a da placaju ka tamo?
    Hari, ja radim po 14h dnevno minimum i to u CG! Razapece me nedje... Manje sam u NY radila... tj. u NY sam radila svoj posao... a odje radim moj, one zene od koje mi zavisi krajnji rezultat posla, one zene od koje mi zavisi pocetak posla, onog sefa koji je 1h dnevno u kanc... one sekretarice koje x puta zaboravi da podsjeti sefa... tra la la la la

    Ali dobro, vazno je da se snalazim sasvim ok Da volim svoju drzavu i Ne zalim se...

    Jos jedna info- juce sam na IN TV gledala reportazu... Kazu da se svake godine rade ispitivanja 15-togodosnjaka i da je od 57 drzava, Crna Gora bila na 49 mjestu!

    Ponosim se sa svojom drzavom! I nije mi zao sto sam se vratila
    Last edited by ^Tijana^; 16-02-09 at 11:28.
    LiFe iS a BiTcH, dEaL wItH iT oR DIE!

  13. #188
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Jeste, a i tamo nemas Goricu
    She is only here to annoy herself!

  14. #189
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^Tijana^ View Post
    Da volim svoju drzavu
    A da li ta država voli tebe?
    Quote Originally Posted by ^Tijana^ View Post
    Kazu da se svake godine rade ispitivanja 15-togodosnjaka i da je od 57 drzava, Crna Gora bila na 49 mjestu!

    Ponosim se sa svojom drzavom!
    Šta je to zbog čega se ponosiš svojom državom? Za ovaj konkretan detalj je čak i ta država priznala da je katastrofalno poražavajući.
    - Ladan ko taština duša -

  15. #190
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ^Tijana^ View Post
    Hari, ja radim po 14h dnevno minimum i to u CG! Razapece me nedje... Manje sam u NY radila... tj. u NY sam radila svoj posao... a odje radim moj, one zene od koje mi zavisi krajnji rezultat posla, one zene od koje mi zavisi pocetak posla, onog sefa koji je 1h dnevno u kanc... one sekretarice koje x puta zaboravi da podsjeti sefa... tra la la la la

    Ali dobro, vazno je da se snalazim sasvim ok Da volim svoju drzavu i Ne zalim se...

    Jos jedna info- juce sam na IN TV gledala reportazu... Kazu da se svake godine rade ispitivanja 15-togodosnjaka i da je od 57 drzava, Crna Gora bila na 49 mjestu!

    Ponosim se sa svojom drzavom! I nije mi zao sto sam se vratila
    To je po starom skolskom sistemu gdje je sve strebanje. Nadam se da je ovaj novi (reformisani) bolji nego sto je bio stari sistem.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  16. #191
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne znam kako neko moze da se ponosi svojom drzavom. Pogledaj malo sever, dal bi rekla da se ponosish gladnim siromasnim porodicama, lako je iz podgorice pricat. Treba da se kaze ponosim se mojim drugovima i porodicom ali nikako drzavom, pa kad se popravi onda i njom

  17. #192
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima ljudi koji vole svoju drzavu, a nemaju platu 3000 eura kao u Njemacku. Sto se tice tih siromasnih porodica, samo mi odgovori kako to da mi uovzimo 60 000 ljudi iz regiona da rade na nasim gradjevinama, a neki ljudi gladuju? Svako u CG moze da radi i da ne gladuje ako to stvarno oce, ali ipak je lakse cekati iz Amerike i Njemacke pare, ili neko direktorsko mjesto. Mada slazem se da je sjever zapostavljen, i da ce se to promijeniti u buducnosti.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  18. #193
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ^Tijana^ View Post
    Hari, ja radim po 14h dnevno minimum i to u CG! Razapece me nedje... Manje sam u NY radila... tj. u NY sam radila svoj posao... a odje radim moj, one zene od koje mi zavisi krajnji rezultat posla, one zene od koje mi zavisi pocetak posla, onog sefa koji je 1h dnevno u kanc... one sekretarice koje x puta zaboravi da podsjeti sefa... tra la la la la..
    Neka, neka jaka si ti i nece ti nista biti od rabote. Vidis da tu mozes da se pokazes na vise nivoa, mada si mogla lakse da cuvas djecu za 6 funti na sat ili raznosis novine po Njemackoj za 3 eura dnevno

  19. #194
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Ima ljudi koji vole svoju drzavu, a nemaju platu 3000 eura kao u Njemacku. Sto se tice tih siromasnih porodica, samo mi odgovori kako to da mi uovzimo 60 000 ljudi iz regiona da rade na nasim gradjevinama, a neki ljudi gladuju? Svako u CG moze da radi i da ne gladuje ako to stvarno oce, ali ipak je lakse cekati iz Amerike i Njemacke pare, ili neko direktorsko mjesto. Mada slazem se da je sjever zapostavljen, i da ce se to promijeniti u buducnosti.
    Dobro ono je bilo malo vise ironicno i ja voljim cg ali ponesto sto je u njoj ne. A to da ce se promijeniti u buducnosti da je sever zapostavljen, jel to mislis za 100godina ili kad se citav plav izseli u jameriku a ostatak u pg, pa automatski bude bolje kada nebude imalo zive duse:twisted:

  20. #195
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    476
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Jeftinije je iznajmiti stan u Njemackoj nego u PG. Hrana je takodje skoro iste cijene tehnika je jeftinija vozila su jeftinija...gorivo 20ak % skuplje kao i registracija i osiguranje ali ako je zarada 300% veca onda moras biti tantuf da ne osjetis ogromnu razliku.



    A sto se ti ne vrnes?
    za tvoju informaciju se vracam, trenutno pripremam teren
    Here and There

  21. #196
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Pripremaj pripremaj
    She is only here to annoy herself!

  22. #197
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    samo mi odgovori kako to da mi uvozimo 60 000 ljudi iz regiona da rade na nasim gradjevinama, a neki ljudi gladuju?
    evo prije neki dan je poginuo covjek iz pljevalja na gradjevini, pao s krana posle teskog radnog dana. bar nije umro gladan :roll:
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  23. #198
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    evo prije neki dan je poginuo covjek iz pljevalja na gradjevini, pao s krana posle teskog radnog dana. bar nije umro gladan :roll:
    Nisam ja rekao da to nisu opasni poslovi, ali veoma trazeni u CG, i ko oce da radi, moze. Naravno, rizicno je, ali sta cemo sad. Imaju ljudi koji su citav zivot u gradjevini, i nisu prst jedan put povrijedili. To ti je isto kao da kazes poginuo je taxista neki, ali barem nije umro gladan. Niko nikog ne tjera da radi, ja kazem samo da moze da se radi.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  24. #199
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zar ne mislis da bi jedna ovako malecna zemlja, uz svu industriju (mada se ona srusi u nista) i turizam (i njega guramo u istom pravcu) i akademsku djelatnost (sad vec samu sebe zasmijavam), trebala da obezbjedi dovoljno kvalifikovanih poslova za svoje gradjane, a ne da im nudi fizikalisanje na gradilistu kao nacin pukog prezivljavanja, vec da te crne poslove prepusti stranoj radnoj snazi (sto se ionako desava, jer ovi nasi kvalifikovani pobjegose, i ne misle se vracati, pa se radi toga i otvori ovaj thread)? naravno da bi prije otisla i ponudila svoju strucnost drugome za vece pare i nepristrasnost, nego ovde lizala tudje cizme za posao, a fizikalisanje je za mene iskljuceno, kao zensku osobu.
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  25. #200
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    EVC, sad malo banalizujes...pa niko ne kaze da ce na gradjevini da radi neko ko je zavrsio medicinu?!
    Onaj ko nije zelio da uci, ko nije ni osnovnu skolu zavrsio nema mnogo izbora, zar ne? Ima gradjevinu i javno-komunalno, eventualno istovarivanje i utovarivanje kamiona u Voli-ju. Jeste, opasan je posao ali zato neki sjednu, uce, potrude se pa se docepaju fotelje ili stolice u administraciji.
    Svi hoce da rade u bankama, u toplim kancelarijama sa racunarom ispred sebe...po mogucstvu da budu sefovi sektora.
    Rave prica, a ja se slazem sa njim, da postoji mnogo onih koji imaju samo osnovnu skolu regularno zavrsenu, a srednju polozenu u Peci ili u Bijelom Polju, vanredno, placenu i zavrsenu za 2, 3 dana, a kazu da nema posla...ma nemoj, nego sto bi da radi? Da bude ministar finansija u vladi?
    Posla ima...za zene u prehrambenim trgovinama, rintanje za 200-300 eura (mozda i manje), a za muskarce na stanicu pa istovaruj postanski vagon!
    Mora neko i to da radi.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 8 of 12 FirstFirst ... 456789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nemam zvuka !!!
    By oktagon in forum Software
    Replies: 16
    Last Post: 31-08-08, 16:24
  2. Sanjao sam nocas da te nemam...ruzan san!
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 14
    Last Post: 23-03-08, 09:03
  3. Nemam znanja. Kupujem psa. Pomozite mi
    By Spale in forum Kućni ljubimci
    Replies: 7
    Last Post: 01-07-07, 21:46
  4. Nemam disk C:
    By nermin in forum Software
    Replies: 6
    Last Post: 23-08-05, 13:14
  5. nemam ideju za subject :)
    By vIbes in forum Ženski kutak
    Replies: 31
    Last Post: 26-01-05, 12:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •