Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 73

Thread: Jadransko more nekad se zvalo i - Dukljansko more!

  1. #26
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    htjedoh napisati -iako sami grci su smatrali da nisu heleni-lapsus : )

  2. #27
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jorgo View Post
    sto se makedonaca tise-ovi danasnji makedonci su slovenski narod koji se doselio u 6 vijeku na ovim prostorima zajedno sa juznim slovenima,dok je aleksandar makedonski pripadao "helenskim" makedoncima( iako su ih samo grci smatrali da nisu heleni) . sa smrcu aleksandra velikog doslo je do raspada velikog carstva i do propasti helenske makedonije,oko 1 .vijeka p.n.e. cio taj prostor pada pod vlast rima sve do dolaska samih slovena kao sto sam rekao u 6 vijeku. dakle 7 vjekova je razlika izmedju helenskih i slovenskih makedonaca. zbog ovog grcka blokira prijem makedonije u eu,zbog ovakvog njihovog stava.
    Ja bih se složio sa tobom. Naravno da nisu bili Heleni. Oni su Makedonce mrźeli iz dna duše dok ih Filip nenauči pameti. Pa i sami Heleni su stotine raznorodnih plemena naseljenih ko zna odakle u tri navrata. Inače se u to društvo naduvanih samoljuba ulazilo s preporukom pa odatle i bezprimjerna mržnja nehelena prema Helenima ali su ih morali trpjet zbog jake vojske, dok ih Makedonci ne sprcaše. Zato ih neizmjerno poštujem. Nego ne znam sad ove Bosnijakove haplogrupe što vele o tome?
    Last edited by FORMICA; 17-01-11 at 17:42.

  3. #28
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jorgo View Post
    cipure,zanima me sta si po struci?
    rekao bih da nisi nista zavrsio ili tek jos studiras? posto ovo sto mlatis je nevjerovatno glupo...ne mogu da vjerujem da ovako nesto moze odrastao covjek da prica



    'Ne bih rekao da je to tako uvijek, to se dešava u vrlo malo slučajeva, zemlja treba da bude vrlo moćna...

    Albanija je zemlja odavno, ali more se ne zove albansko, takođe nema ni italijanskog mora, nema ni engleskog, ni njemačkog, ni španskog, ni ruskog, čak ni grčkog iako su Grci vrlo star narod.... "

    vecu glupost odavno nisam cuo. a imas ih jos pratim ti malo po postovima. bez uvrede,okani se istorije ako bas nemas namjeru da zivis od nje. "

    Ne vidim nista glupo u ovome sto je cipur napisao...da bi se more nazvalo po drzavi, ta drzava mora biti mudovita... a takva je bila Duklja... znam da mnogima smeta sto je Duklja postojala kao mocna drzava mnogo prije svih drugih ex-yu drzava...sto ce reci da se sa pravom Crnogorci smatraju najstarijim narodom sa najbogatijom kulturom na ex-yu prostoru... Jos jedan dokaz da je "srpstvo" bilo vjerski pojam...tako da dragi nam sugradjani "one" orijentacije, dozovite se pameti i pocnite da volite ono sto je vase, pustite komplekse, vidite li da je crnogorstvo mnogo vece nego sto vi mislite...
    @cipure, ne zamjeri jorgu, dobar je on momak, samo potice iz politicke porodice pogresno orijentisane... te sve i da nece mora da pise ovako da mu se ujaci ne naljute...no dobro, radim ja na njemu, napravicu coeka od njega

  4. #29
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mishko_ajkula View Post
    Ne vidim nista glupo u ovome sto je cipur napisao...da bi se more nazvalo po drzavi, ta drzava mora biti mudovita... a takva je bila Duklja... znam da mnogima smeta sto je Duklja postojala kao mocna drzava mnogo prije svih drugih ex-yu drzava...sto ce reci da se sa pravom Crnogorci smatraju najstarijim narodom sa najbogatijom kulturom na ex-yu prostoru... Jos jedan dokaz da je "srpstvo" bilo vjerski pojam...tako da dragi nam sugradjani "one" orijentacije, dozovite se pameti i pocnite da volite ono sto je vase, pustite komplekse, vidite li da je crnogorstvo mnogo vece nego sto vi mislite...
    @cipure, ne zamjeri jorgu, dobar je on momak, samo potice iz politicke porodice pogresno orijentisane... te sve i da nece mora da pise ovako da mu se ujaci ne naljute...no dobro, radim ja na njemu, napravicu coeka od njega
    Da najstariji na ex-yu prostoru da,ali nijeste stariji od nas Albanaca
    by the way vi ste slovenizirani albanci-iliri.

  5. #30
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLACKeagle View Post
    Da najstariji na ex-yu prostoru da,ali nijeste stariji od nas Albanaca
    by the way vi ste slovenizirani albanci-iliri.

    jesmo iliri, i to je tacno...vise smo iliri nego sloveni...
    a ovo drugo rekao bih, da smo slovenizirani iliri, jer pojam ilir je postojao mnogo prije pojma albanac...

  6. #31
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by mishko_ajkula View Post
    pojam ilir je postojao mnogo prije pojma albanac...
    da da u pravu si...

  7. #32
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mishko_ajkula View Post
    ne vidim nista glupo u ovome sto je cipur napisao...da bi se more nazvalo po drzavi, ta drzava mora biti mudovita... A takva je bila duklja... Znam da mnogima smeta sto je duklja postojala kao mocna drzava mnogo prije svih drugih ex-yu drzava...sto ce reci da se sa pravom crnogorci smatraju najstarijim narodom sa najbogatijom kulturom na ex-yu prostoru... Jos jedan dokaz da je "srpstvo" bilo vjerski pojam...tako da dragi nam sugradjani "one" orijentacije, dozovite se pameti i pocnite da volite ono sto je vase, pustite komplekse, vidite li da je crnogorstvo mnogo vece nego sto vi mislite...
    @cipure, ne zamjeri jorgu, dobar je on momak, samo potice iz politicke porodice pogresno orijentisane... Te sve i da nece mora da pise ovako da mu se ujaci ne naljute...no dobro, radim ja na njemu, napravicu coeka od njega :d
    Брате не уздижи црногорце толко високо ако паднемо разбићемо се.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #33
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Ne umijemo mi lećeti , nijesmo mi nebeski narod. Nebo su već drugi rezervisali
    A zašto ne reći da smo narod koji odavno postoji iako nas je šaka jada, iakonas je zlo grđem dodavalo, iako si nas istrijebljivali i dijelili i uvjeravali i razvjeravali i brisali nam i śećanje i ime i jezik i sve po čemu smo svoji. Pa smo i dalje tu i svakako ćemo biti i kad ovih drugih više ne bude ni u śećanjima.
    Last edited by FORMICA; 29-01-11 at 12:37.

  9. #34
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mishko_ajkula View Post
    ne vidim nista glupo u ovome sto je cipur napisao...da bi se more nazvalo po drzavi, ta drzava mora biti mudovita... a takva je bila duklja... Znam da mnogima smeta sto je duklja postojala kao mocna drzava mnogo prije svih drugih ex-yu drzava...sto ce reci da se sa pravom crnogorci smatraju najstarijim narodom sa najbogatijom kulturom na ex-yu prostoru... Jos jedan dokaz da je "srpstvo" bilo vjerski pojam...tako da dragi nam sugradjani "one" orijentacije, dozovite se pameti i pocnite da volite ono sto je vase, pustite komplekse, vidite li da je crnogorstvo mnogo vece nego sto vi mislite...
    Због овога ја рекох да нас не диже, имамо то што имамо сад се не можемо дизат на прсте и доказиват да смо бољи и љепши и паметнији но што смо.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  10. #35
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Pa i ne trebamo ali se treba pošteno reći sve i kakvi smo i koliki smo. Pa što što smo danas mali a juče bili veliki? No je izgleda najveći problem što nas je bilo.

  11. #36
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLACKeagle View Post
    Da najstariji na ex-yu prostoru da,ali nijeste stariji od nas Albanaca
    by the way vi ste slovenizirani albanci-iliri.
    jeste,a vi ste iliri ko ja marsovac!!!:yipiiii:

  12. #37
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mishko_ajkula View Post
    jesmo iliri, i to je tacno...vise smo iliri nego sloveni...
    a ovo drugo rekao bih, da smo slovenizirani iliri, jer pojam ilir je postojao mnogo prije pojma albanac...
    pricaj za sebe ,ne u globalu:mad:

    ako znas da su se tvoji prezivali na kraju sa AJ,pa uzeli IC to je tvoj problem ne moj

  13. #38
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cartuning kotor View Post
    ako znas da su se tvoji prezivali na kraju sa AJ,pa uzeli IC to je tvoj problem ne moj
    Ovo recenica pokazuje koliko znas o Ilirima,o Albancima i o sebi...POJMA NEMAS!

  14. #39
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cartuning kotor View Post
    pricaj za sebe ,ne u globalu:mad:

    ako znas da su se tvoji prezivali na kraju sa AJ,pa uzeli IC to je tvoj problem ne moj
    Začudio bi se kad bi začeprkao po prezimenima.
    Meni se prezime završava na -ević a ima ih koja se završavaju i na -ović, -ov, -ski, -ki,... i koja se ne završavaju.
    Zapravo su tu dva završetka -ov-, -ev- i -ić. Ono -v- odgovara pripadnosti nekom pretu na primjer Todor-ov ili Mihail-o-v, Pet(a)r-ov,...
    Drugi dio nastavka odgovara napomeni da se radi o potomku kao na primjer pti(ca)-ić, mač(ka)-ic, ps(eto)-ić.
    Kad se na ime dodaju ova dva nastavka označava pripadnost brastu prozvanom po rodonačelniku Bošk(o)-ov-ić, Mark(o)-ov-ić, Konstantin-ov-ić,... Da budem iskren nijednog od gorenavedenih kojima se prezime završava na ov.ev, ić, vić, ski, kov, ... ne brojim kao strance niti ljude koje trebam prezirati ili mrźeti zbog kojeg slova u prezimenu.Naravno da se to odnosi i na one kojima se prezimena završavaju na -aj jer smo se s tim narodom toliko miješali da mi se čine najsrodnijim i najbližim od svih u okruženju. Druga je stvar što smo intezivno ispranog mozga pa trebamo po navodima SANU i Beogradske političke elite mrźeti Naročito one kojima s prezime završava na -aj (zašto samo na -aj ima kod njih i drugih završetaka?) ili one koji se krste na drugu stranu ili nedo Bog koji se klanjaju (njih obavezno klati do đeteta u kolijevci).

  15. #40
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cartuning kotor View Post
    pricaj za sebe ,ne u globalu:mad:

    ako znas da su se tvoji prezivali na kraju sa AJ,pa uzeli IC to je tvoj problem ne moj
    ja ti pricam kako jeste... to sto ti se to ne svidja ne mijenja istinu...
    ti tripuj sto oces, ako oces i englez da budes...ali genetika je rekla svoje... vjerovatno nikad nisi cuo za haplo grupe...

  16. #41
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLACKeagle View Post
    Ovo recenica pokazuje koliko znas o Ilirima,o Albancima i o sebi...POJMA NEMAS!
    mnogo vise nego sto mislis,o mom plemenu pogotovo!8-)

    a iliri = albanci = klasicna propaganda

  17. #42
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Začudio bi se kad bi začeprkao po prezimenima.
    Meni se prezime završava na -ević a ima ih koja se završavaju i na -ović, -ov, -ski, -ki,... i koja se ne završavaju.
    Zapravo su tu dva završetka -ov-, -ev- i -ić. Ono -v- odgovara pripadnosti nekom pretu na primjer Todor-ov ili Mihail-o-v, Pet(a)r-ov,...
    Drugi dio nastavka odgovara napomeni da se radi o potomku kao na primjer pti(ca)-ić, mač(ka)-ic, ps(eto)-ić.
    Kad se na ime dodaju ova dva nastavka označava pripadnost brastu prozvanom po rodonačelniku Bošk(o)-ov-ić, Mark(o)-ov-ić, Konstantin-ov-ić,... Da budem iskren nijednog od gorenavedenih kojima se prezime završava na ov.ev, ić, vić, ski, kov, ... ne brojim kao strance niti ljude koje trebam prezirati ili mrźeti zbog kojeg slova u prezimenu.Naravno da se to odnosi i na one kojima se prezimena završavaju na -aj jer smo se s tim narodom toliko miješali da mi se čine najsrodnijim i najbližim od svih u okruženju. Druga je stvar što smo intezivno ispranog mozga pa trebamo po navodima SANU i Beogradske političke elite mrźeti Naročito one kojima s prezime završava na -aj (zašto samo na -aj ima kod njih i drugih završetaka?) ili one koji se krste na drugu stranu ili nedo Bog koji se klanjaju (njih obavezno klati do đeteta u kolijevci).
    vidi,nedjelim ljude po porijeklu i prezimenima,imam mnogo prijatelja i drugova sa svih strana niti sam nacionalista.
    i pricas gluposti,jer ti sto se krste kako ti kazes na drugu stranu su mi prvi rodjaci iz dalmacije,a ti sto se klanjaju jedan od njih mi je pobratim,tako da ti prica ne pije vodu

    ali opet ti kazem,moguce da ste vi sa istocne strane tipa PG,CT i okolina se mijesali sa albanskim plemenima,vrlo vjerovatno i normalno,ali za ovaj narod iz Boke,NK i ovog dijela zapadne Crne Gore to nema veze sa vezom.



    vecina naroda iz Boke i gore prema NK su porijeklom hercegovci,prezimena itd...

    mada ope kakve to veze ima,svi smo od krvi i mesa???

  18. #43
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mishko_ajkula View Post
    ja ti pricam kako jeste... to sto ti se to ne svidja ne mijenja istinu...
    ti tripuj sto oces, ako oces i englez da budes...ali genetika je rekla svoje... vjerovatno nikad nisi cuo za haplo grupe...
    he,he zavrsio sam ja skole da bi ti mogao predavanja drzati o haplo-grupama,dnk itd...
    kazem opet,genetika je rekla da nasi preci ,kao i preci dalmatinaca,hercegovaca,su se mjesali sa plemenima koje su tu nasli kad su dosli sa Dnjepra...

    ali,navedi mi ko su bili ti staro-balkanci???
    danasnji Albanci????

  19. #44
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cartuning kotor View Post

    ali,navedi mi ko su bili ti staro-balkanci???
    Danasnji albanci????:d
    А зашто не?
    Како другачије да објасниш?
    Јесу ли дошли са словенима?
    Јесу ли их са Каквказа у кавезе донијели?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  20. #45
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cartuning kotor View Post
    vidi,nedjelim ljude po porijeklu i prezimenima,imam mnogo prijatelja i drugova sa svih strana niti sam nacionalista.
    i pricas gluposti,jer ti sto se krste kako ti kazes na drugu stranu su mi prvi rodjaci iz dalmacije,a ti sto se klanjaju jedan od njih mi je pobratim,tako da ti prica ne pije vodu
    Pijenje vode sa ovom pričom ima malo veze. Nijesi me razumio.I ja imam rođeke srazmjerno bliske i koji se krste na drugu stranu i kojo se klanjaju. Naravno da nijesam rekao niti za sebe niti za tebe da trebaš prezirati ili neda Bog , mrźeti njih ili bilo koga. Rekao sam da su nam ispirali mozak ti koji to tvrde i rade.

    Quote Originally Posted by cartuning kotor View Post
    ali opet ti kazem,moguce da ste vi sa istocne strane tipa PG,CT i okolina se mijesali sa albanskim plemenima,vrlo vjerovatno i normalno,ali za ovaj narod iz Boke,NK i ovog dijela zapadne Crne Gore to nema veze sa vezom.
    Ja sam sa zapadne strane zapravo između Grahova i Trebinja.

    Quote Originally Posted by cartuning kotor View Post
    vecina naroda iz Boke i gore prema NK su porijeklom hercegovci,prezimena itd...

    mada ope kakve to veze ima,svi smo od krvi i mesa???
    Pa i ja mislim da nema. A ko su zapravo Hercegovci? Bokelji zapravo vole biti ekskluzivni pa ne biti ono što su što ih upravo potvrđuje da su što su.

  21. #46
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Pijenje vode sa ovom pričom ima malo veze. Nijesi me razumio.I ja imam rođeke srazmjerno bliske i koji se krste na drugu stranu i kojo se klanjaju. Naravno da nijesam rekao niti za sebe niti za tebe da trebaš prezirati ili neda Bog , mrźeti njih ili bilo koga. Rekao sam da su nam ispirali mozak ti koji to tvrde i rade.



    Ja sam sa zapadne strane zapravo između Grahova i Trebinja.



    Pa i ja mislim da nema. A ko su zapravo Hercegovci? Bokelji zapravo vole biti ekskluzivni pa ne biti ono što su što ih upravo potvrđuje da su što su.
    a ko
    kaze da tebi sad ne ispiraju mozak???:hammer:

    izmedju Grahova i Trebinja je Nudo?!
    pa ti si Hercegovac jbt???

    ko su hercegovci?
    pa ljudi jbt!
    moji preci su dosli u Boku iz Hercegovine,jer su pobili neke Turke pa utekli zbog krvne osvete.
    a inace u rod mi je i pop Milo Jovovic
    i

  22. #47
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    А зашто не?
    Како другачије да објасниш?
    Јесу ли дошли са словенима?
    Јесу ли их са Каквказа у кавезе донијели?
    Kavkaz mi nekako najvise pije vodu,mada naravno ne svi Albanci,nemoze se generalizovati...
    naravno ne u kavezima,nego jednostavno dosli sa turskom vojskom,ima i zapisa o tome....

  23. #48
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Та је теорија одбачена још у 19 вијеку јер на мјесту ђе је та албанија била (азербејџан данашњи) нема доказа о постојању народа који је напустио тај простор и пошао ђе су их турци послали.
    Такође албански језик није ни у каквом сродству са кавкаским језицима већ припада индоевропској групи језика.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  24. #49
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cartuning kotor View Post
    a ko
    kaze da tebi sad ne ispiraju mozak???:hammer:
    Sad ga sam sebi ispiram

    Quote Originally Posted by cartuning kotor View Post
    izmedju Grahova i Trebinja je Nudo?!
    pa ti si Hercegovac jbt???
    :shock: Tačno.Ne ja sam Crnogorac. Hersegovci nijesu nacija jer nijesu imali državu nikad pa ni tad, izuzev neđe u XIV vijeku nekih 20-etak godina. Hercegovci su naročito omiljen pojam smišljen za poništavanje uticaja Crne Gre na svojim prirodnim prostorma. Naravno znamo ko je to smislio i zašto. Počelo je sa Otomanskim Carstvom pa preko Austrougarskog carstva do Kraljevine Srbije uz pomoć Njemačke, Francuske, Rusije,... Mnogo se bjelosvjetske fukare tu izređalo kako bi skršili Crnu Goru.

    Quote Originally Posted by cartuning kotor View Post
    ko su hercegovci?
    pa ljudi jbt!
    moji preci su dosli u Boku iz Hercegovine,jer su pobili neke Turke pa utekli zbog krvne osvete.
    a inace u rod mi je i pop Milo Jovovic
    i
    Fala Bogu svi smo mi ljudi nego se samo Crnogorcima poništava pravo na ono veliko "C" uporno tvrdeći da su "c"rnogorci. Ta ideja naravno odpočinje sa poništavanjem crnogorskih prava na svoje teritorije proglašavajući stanovništvo tih teritorija svakakvim samo ne Crnogorcima. Zato je i Boka srpska, i Hercegovina (istočna) takođe srpska a Hercegovina (zapadna) hrvatska a Hercegovina (središnja) muslimanska. Dubrovnik je odavno srpski i odnedavno hrvatski. Plav i Ulcinj su Albanski. Belo polje spsko zajedno sa najvećim srpskim plemenom Vasoojevićima a i Moraačani nijesu daleko. Sa bezočnim komadanjem duhovnog suvereniteta Crne Gore od strane SPC i njezinog vođe za Crnu Goru njegovog preosveštenstva gospodina mitropolita crnogorskog Amfilohija što neprimjetno prolazi i od vlasti i od naroda (2/3 pravooslavnog življa vode duhovna lica iz stranih zemalja Kosova, Srbije, BIH)
    Last edited by FORMICA; 03-02-11 at 12:39.

  25. #50
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    je li moguce da se ovim stvarima zamajavate.. o zivoteeeee..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nekad i sad
    By Flippy in forum Film
    Replies: 1
    Last Post: 09-06-07, 19:09
  2. Nekad i sad - transformacije
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 38
    Last Post: 31-12-06, 15:59
  3. dukljansko podmetanje i dizanje tenzija
    By Njegus in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 09-07-05, 16:19
  4. Jadransko-jonska magistrala
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 21-03-04, 22:27
  5. Jeste li nekad...
    By SCARFACE in forum Film
    Replies: 8
    Last Post: 10-02-04, 14:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •