View Poll Results: Da li koristite kontraceptivne pilule?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • da, jer pruzaju sigurnu zastitu od trudnoce

    2 25.00%
  • ne, jer ne pruzaju zastitu od polno prenosivih bolesti

    0 0%
  • ne, jer se plasim sporednih efekata

    1 12.50%
  • ne (drugi razlozi)

    5 62.50%
Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 125

Thread: Kontracepcija

  1. #1
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kontracepcija

    Za cudo divno, ovaj thread nije postojao u zenskom kutku. A ne vidim dje bi drugo, cisto sumnjam da se muski mozak time zamara

    Dakle, da mozemo da otvorimo temu, recimo, diskusijom o kontraceptivnim pilulama.
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Pa za stavit gumicu i nije potrebno zamaranje mozga zaisto
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    cisto sumnjam da se muski mozak time zamara
    samo ti vrijedjaj bogami, ja jos ne bi da postanem tata, tako da i te kako o tome razmisljam

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    Dakle, da mozemo da otvorimo temu, recimo, diskusijom o kontraceptivnim pilulama.
    a sto se pilula tice, nisam ih jos probao al jeste jedna bivsa i sto je najvaznije, nije bilo nuspojava

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    Za cudo divno, ovaj thread nije postojao u zenskom kutku.
    Ako ti budes pazila na kontracepciju kao na to koja je tema bila brzo cemo mi
    kod tebe na babine.
    Za divno cudo - bila je ta tema
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=10501

  5. #5
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Pa za stavit gumicu i nije potrebno zamaranje mozga zaisto
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ako ti budes pazila na kontracepciju kao na to koja je tema bila brzo cemo mi
    kod tebe na babine.
    Za divno cudo - bila je ta tema
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=10501
    Hahahhahaha. Ah meni.
    Never Complain, Never Explain

  6. #6
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I shta sad treba da kazhemo na owu temu?:joint:

    Please, would you be so kind to give us some instructions and guidelines? Thank you very much in advance!

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bila tema, bila... ali nema veze!
    Shto se men lichno tiche, ja sam protivnik tih kontracepcijskih pilula iz prostog razloga jer lichno imam strah od hormonskih poremecaja i ostalih nezeljenih dejstava. To je moj stav iz lichnih razloga, tachnije straha, ali ne znachi da ne podrzavam djevojke/zene koje ih uzimaju uz prijashnju konsultaciju sa svojim ginekologom.
    Priznajem da sam jednom u zivotu uzela "morning after" i pretrnula od straha kako ce se to odraziti na moj organizam, raznorazni tripovi... srecom po mene, niti su mi brkovi porasli niti sam se udebljala.. i to je to!
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  8. #8
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    I shta sad treba da kazhemo na owu temu?:joint:

    Please, would you be so kind to give us some instructions and guidelines? Thank you very much in advance!

    Hahahaha mora da je to! Kakav si psiholog.


    Sto se tice te kontracepcije, ne bih dao svojoj djevojci da ih pije. Ako smo na pocetku veze koristili bi smo kondom, a ako veza vec duze traje onda ako se desi nesto neka se desi.(a da smo pritom svjesni posledica) Mada ja nisam postovao ovo ni na pocetku veze ali dobro. Izracunajte jednostavno kad su plodni a kad neplodni dani i udrite kolko' mozete i kraj price!!!

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    postoje i kontraindikacije za uzimanje pilula...prekomjerna tjelesna tezina, problemi sa krvnim sudovima i konzumiranje duvana...tako meni rece doktor...da li je i dalje tako?
    Bio je ovdje thread i o onim pilulama od kojih je navodno par zena umrlo...Jasmin...ili tako nekako...sto bi sa tim, jesu li povucene iz prodaje, da li se utvrdilo da je smrt od njih nastupila?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wild__silence View Post
    Bila tema, bila... ali nema veze!
    Shto se men lichno tiche, ja sam protivnik tih kontracepcijskih pilula iz prostog razloga jer lichno imam strah od hormonskih poremecaja i ostalih nezeljenih dejstava. To je moj stav iz lichnih razloga, tachnije straha, ali ne znachi da ne podrzavam djevojke/zene koje ih uzimaju uz prijashnju konsultaciju sa svojim ginekologom.
    Priznajem da sam jednom u zivotu uzela "morning after" i pretrnula od straha kako ce se to odraziti na moj organizam, raznorazni tripovi... srecom po mene, niti su mi brkovi porasli niti sam se udebljala.. i to je to!
    Hormoni ti se remete svakodnevno uzimala ti pilule ne uzimala Naravno pilule manje-vise uticu na to ali zato ako imas neke sumnje podjes fino do ginekologa pa pitas, nije nikakva sramota.

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Hahahaha mora da je to! Kakav si psiholog.


    Sto se tice te kontracepcije, ne bih dao svojoj djevojci da ih pije. Ako smo na pocetku veze koristili bi smo kondom, a ako veza vec duze traje onda ako se desi nesto neka se desi.(a da smo pritom svjesni posledica) Mada ja nisam postovao ovo ni na pocetku veze ali dobro. Izracunajte jednostavno kad su plodni a kad neplodni dani i udrite kolko' mozete i kraj price!!!
    Izgleda cemo i kod tebe brzo na babine. Ono ako nista drugo imaj u vidu da se ciklusi ne desavaju uvijek bas pravilno kao i da spermatozoidi mogu da prezive unutra i do 4-5 dana, ponekad taman dovoljno dok dodju ti "nezgodni" dani.

    Coitus interruptus je dobra fora (naravno ako si u duzoj vezi i imas povjerenja u tu osobu) ali bas i nije fer
    She is only here to annoy herself!

  11. #11
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam uzimala tablete dva puta do sada i jedne od njih su bile Jasmin. Prestala sam jer mi hormoni polude, pa sam odustala od takvog načina kontracepcije. Znam da ima cura koje nemaju nikakvih poremečaja i uzimaju ih godinama bez problema. Da bi počeli uzimati tablete trebamo pregledati hormone i vidjeti koje nam odgovaraju. Ima ih različitih. Treba pogodit prave.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NSX, ta redovna promjena hormona koju ti spominjesh je sasvim normalna stvar na koju svaka zena navikne i zna kako da se nosi sa njome. Ja samo kazem, da mi nije potrebo da sprijechim jedno ako cu time pogorshati 100 drugih stvari i ne znati kako da izadjem na kraj sa njima - kako fizichki tako i psihichki - i da je to moj strah i jedini razlog zashto sam protiv. Ne sramotim se ja nichega zaboga hahaha! To je moj stav, necu i ne treba mi ginekolog da me uvjerava da uzmem neshto protiv moje volje!
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Coitus interruptus je dobra fora (naravno ako si u duzoj vezi i imas povjerenja u tu osobu) ali bas i nije fer
    Failure rates
    Perfect use 4%
    Typical use 15-28%
    jbg, desi se i da omase :devil:

  14. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Coitus interruptus je dobra fora (naravno ako si u duzoj vezi i imas povjerenja u tu osobu) ali bas i nije fer
    Moze i tako ali nije isto. Mi muskarci smo u mnogo toga uskraceni. Blago zenama, makar uzivaju!!!

    A sto se tice spermatozoida ne mogu vala trajati 4-5 dana pa da ne znam sta da su. Znam i da moze biti greske u izracunavanju plodnih odnosno neplodnih dana. Ali je najbitinije da su djevojci ciklusi tacni ili sa malim odstupanjem. Ali ako kasne ili rane po 5+ dana onda je malo rizicno.

    Ali sto ima veze, samo nas je 650 000, treba da nas bude vise. Zato ljudi, batalite se kontracepcije!!! :lolblue:

  15. #15
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Coitus interruptus je dobra fora (naravno ako si u duzoj vezi i imas povjerenja u tu osobu) ali bas i nije fer
    I da i ako se tako zavrsi na kraju sa 100% sigurnoscu da nisi "in", u toku odnosa i muski i zenski polni organ luce tecnost u kojoj moze se nalaziti spermatozoid. i sta se desi na kraju? Ti kazes "Ja nisam", ona kaze"Ti jesi nego nisi osjetio i isao "out" kad je trebalo" i tako se prepirete do jutra, ali na kraju ipak kao rezultat svega toga dodje jedno malo slatko kao na ovoj reklami


  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wild__silence View Post
    NSX, ta redovna promjena hormona koju ti spominjesh je sasvim normalna stvar na koju svaka zena navikne i zna kako da se nosi sa njome. Ja samo kazem, da mi nije potrebo da sprijechim jedno ako cu time pogorshati 100 drugih stvari i ne znati kako da izadjem na kraj sa njima - kako fizichki tako i psihichki - i da je to moj strah i jedini razlog zashto sam protiv. Ne sramotim se ja nichega zaboga hahaha! To je moj stav, necu i ne treba mi ginekolog da me uvjerava da uzmem neshto protiv moje volje!
    Za strah ides kod psihologa, za hormone kod endokrinologa (valjda) a za kontracepciju kod ginekologa, i sve rijesis Bar da znas na cemu si.
    She is only here to annoy herself!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    jbg, desi se i da omase :devil:
    Ima li tu ko je radio to istrazivanje i sta uopste smatraju pod perfect use?! Koliko ja znam niko jos nije dokazao da se od presemene tecnosti moze zatrudnjeti (spermatozoida ima ali minimalan broj nedovoljan da bilo ko ostane trudan). Naravno bitno je da muskarac bude zdrav (tj. da broj spermatozoida bude normalan), ovih 4% se vjerovatno odnosi na one sto imaju neki poremecaj pa ejakulat luce i prije ejakulacije.

    E sad drugo je sto likovi prekinu jednom pa onda samo obrisu i navale drugi put zaredom dok je jos ostalo ejakulata u uretri, i onda bude baby Opet sve zavisi sta su oni gore smatrali pod perfect use.

    Shone ako vec mislis da nas je malo zasto racunas te dane? Ili zasto ih racunas tako a ne obrnuto pa da gadjas onda kad mozes potrefit
    She is only here to annoy herself!

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Ima li tu ko je radio to istrazivanje i sta uopste smatraju pod perfect use?!
    ima ima - wikipedija majka

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Za strah ides kod psihologa, za hormone kod endokrinologa (valjda) a za kontracepciju kod ginekologa, i sve rijesis Bar da znas na cemu si.
    Stvarno si penal! Ja u klin ti u plochu! Eto na dodjosmo da treba da se konsultujem s psihologom jer necu pilule qq hahaah
    " Dobar dan dr. Ja sam doshla na terapiju.. znate, mislim da pochinjem da ludim jer odbijam da koristim kontracepcijske pilule! Molim Vas odagnajte mi strah pa da ih pijem ko svak' normalan! "
    Vrati se na moj prvi post molim te i razmisli prije nego udarish udarish reply ili quote na ovo moje!
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  20. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post

    Shone ako vec mislis da nas je malo zasto racunas te dane? Ili zasto ih racunas tako a ne obrnuto pa da gadjas onda kad mozes potrefit
    Uhvatio si me, priznajem! :mrgreen: :-D

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    ima ima - wikipedija majka
    studies have found actual failure rates of 15-28% per year.[2] In comparison the pill has an actual use failure rate of 2-8%,[3] while the intrauterine device (IUD) has an actual use failure rate of 0.8%.[4] The condom has an actual use failure rate of 10-18%.

    Evo ispade perfect use sigurniji od kondoma. Na wikipediji ne pise cije studije a wikipedija da ja znam ne vrsi nikakva istrazivanja

    It has been suggested that the pre-ejaculate ("Cowper's fluid") emitted by the penis prior to ejaculation contains spermatozoa (sperm cells), which can easily pass into the upper female genital tract in the presence of cervical mucus.[7] However, several small studies[8][9] have failed to find any viable sperm in the fluid. While no large conclusive studies have been done, it is now believed the primary cause of method (correct-use) failure is the pre-ejaculate fluid picking up sperm from a previous ejaculation.[

    Evo sta tu pise, znaci oni i pod perfect use smatraju ono sto se ne smije radit
    She is only here to annoy herself!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wild__silence View Post
    Stvarno si penal! Ja u klin ti u plochu! Eto na dodjosmo da treba da se konsultujem s psihologom jer necu pilule qq hahaah
    " Dobar dan dr. Ja sam doshla na terapiju.. znate, mislim da pochinjem da ludim jer odbijam da koristim kontracepcijske pilule! Molim Vas odagnajte mi strah pa da ih pijem ko svak' normalan! "
    Vrati se na moj prvi post molim te i razmisli prije nego udarish udarish reply ili quote na ovo moje!
    Dobro ti si slobodni udarac aoo ne kazem da trebas da ides tamo zato sto odbijas pilule nego zato sto imas nerealne strahove
    She is only here to annoy herself!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Hahahaha mora da je to! Kakav si psiholog.

    hahahhha...ja sam def. mislila da je ono shta sam napisala to shto treba reci za kontacepciju...a pffffffffffff...hahahahahahahahahhaha...zanimljiw si ti neki chowjek...

    nego meni je milo shto se wi momci bash zagrijaste oko owe teme...rijetkost je to u danashnje wrijeme...

    a u moje dobaaaaa....ehhhhh...bilo je swega...hahahahahahah

    nego, za owu kontArcepciju...def.konsultacija sa ginekologom i wadjenje hormona...na osnowu toga se tek prepisuje(ili ne!) odredjena wrsta pilula...za pobjeshnjele ili manje pobjeshnjele hormone...

  24. #24
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ako ti budes pazila na kontracepciju kao na to koja je tema bila brzo cemo mi
    kod tebe na babine.
    Za divno cudo - bila je ta tema
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=10501
    OK then, bila je. My bad. Ali nemoj ni ti puno filozofirati, nesto se nakupilo puno postova za ljude koji su je 'iscrpjeli'.

    Osim toga, konkretno pitanje se ticalo kontraceptivnih pilula. Jer o tim pilulama kruze price svakakve, kao sto pomenu zvoncica, i mnogo djevojaka imaju iste strahove kao wild silence.

    Dakle, pills: hot or not? :neutral:
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Dobro ti si slobodni udarac aoo ne kazem da trebas da ides tamo zato sto odbijas pilule nego zato sto imas nerealne strahove
    Opet se ne slazem(O). Po meni, nijedan strah nije nerealan i mislim da je suvishno zalazit sad u to, pogotovo na ovaj topic. pozz
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hitna kontracepcija
    By Loverclocker in forum Centralni
    Replies: 43
    Last Post: 16-03-08, 10:26
  2. Hitna kontracepcija!
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 02-03-08, 01:45
  3. kontracepcija
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 57
    Last Post: 03-11-06, 03:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •