Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 49

Thread: Mrsavljenje-dijeta ili fizicka aktivnost?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Mrsavljenje-dijeta ili fizicka aktivnost?

    U poslednje vreme cesto cujem za neke smesne dijete,neke gluposti oko izgladnjivanja sve samo u korist fizickog izgleda,koji jeste bitan,ali retko ko vodi racuna o zdravlju onoliko koliko bi trebalo.
    Ja recimo pouzdano znam,a verujem i mnoge od vas,za dijetu -Ujedunjene nacije-za koju mi je doktorka,nutricionista rekla da je ona jedina koja ne remeti metabolizam i uopste zdravlje organizma,znajuci da se oni bore kako protiv gojaznosti tako protiv anoreksije,bulimije i sl...zalosno je videti danasnju pistu na F televiziji,jedino ako gledas na nekoj plazmi koju malcice siri,pa ti dodje kao da normalno izgledaju ;p
    Nema nicega bez fizicke aktivnosti,moze ko sta zeli da prica ali...u zdravom telu,zdrav duh!Kao sto danas reklamiraju pregled dojki koji traje samo 15 min i da svaka od nas moze izdvojiti toliko,isto tako za zdravo telo je potrebno oko 15 -30 min vezbanja...

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shapica86 View Post
    U poslednje vreme cesto cujem za neke smesne dijete,neke gluposti oko izgladnjivanja sve samo u korist fizickog izgleda,koji jeste bitan,ali retko ko vodi racuna o zdravlju onoliko koliko bi trebalo.
    Ja recimo pouzdano znam,a verujem i mnoge od vas,za dijetu -Ujedunjene nacije-za koju mi je doktorka,nutricionista rekla da je ona jedina koja ne remeti metabolizam i uopste zdravlje organizma,znajuci da se oni bore kako protiv gojaznosti tako protiv anoreksije,bulimije i sl...zalosno je videti danasnju pistu na F televiziji,jedino ako gledas na nekoj plazmi koju malcice siri,pa ti dodje kao da normalno izgledaju ;p
    Nema nicega bez fizicke aktivnosti,moze ko sta zeli da prica ali...u zdravom telu,zdrav duh!Kao sto danas reklamiraju pregled dojki koji traje samo 15 min i da svaka od nas moze izdvojiti toliko,isto tako za zdravo telo je potrebno oko 15 -30 min vezbanja...
    Jesam cula za tu dijetu...ako je to ona 6 jogurta danas, pa sjutra 6 kuvanih jaja i tako stalno...ili ona MESNA dijeta, dje se samo meso zoblje po citavi dan?
    Ne znam koja je ali mi se cini da je moja skolska drugarica davno smrsala pomocu te dijete (ovo prvo po 6 komada necega svaki dan, ona mi je rekla da je to dijeta UN) onda necu vjerovati nutricionisti koji ti je rekao da to moze biti zdravo.
    Sto se tice tvoga pitanja, za to sam da se malo probusi kasika, da se jede 5 puta na dan, kao pticica, da se seta mnogo, da se radi malo vjezbica i ne treba ti nikakva druga dijeta. Nije svaki organizam isti pa i nutricionista moze da odredi dijetu od koje oslabi krvna slika, padne imunitet, i eto ti belaja! Samo prirodno uz fizicku aktivnost, bez mnogo secera, brasna, masnoce i soli i vjerujem da bi svako doveo liniju do savrsenstva...ali kako odoljeti prsuti, ruskoj, przenim krompiricima i palacinkama...ja ne mogu:oops::oops::oops:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #3
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za mršavljenje je najvažnije da se često jede i fizička aktivnost naravno.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    kao sto kaze zvoncica svaki organizam reaguje drugacije. ja bih to nazvao "ethiopia diet" lol
    ja mogu da pojedem 10 torti ;-) i ne mogu se nikako udebljat ;-(
    btw pogledajte ovo

  5. #5
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    fizicka aktivnost definitivno... (moracu pocet definitivno)
    i onda mozes i u 3 ujutru da se najedes kao prase i palacinki i prusuta i ruske i jogurta

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    da vam samo unos kalorija bude srazmjeran potrosnji kalorija i kraj price , nabavite tabele preko neta pa sracunate i da vidite vrlo brzo rezultat sa cak i ne previse kretanja dnevno, naravno nikakva ultra slim shape i sl body se ne dobija bez jada svaki dan od 2 3 sata vjezbi al necete makar ni dobijat salo i suvisne kg ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #7
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    fizicka aktivnost i posle 18h da se ne jede nista...i ne bi trebalo da bude problema
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  8. #8
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    cujes nju posle 18h da se ne jede, kakva zabluda nikakva, znaci ja kad dodjem u 11 sa treninga posle 3 sata vjezbanja ne treba da jedem, nego da pustim da misici propadaju da organizam sam sebe jede i to je to ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  9. #9
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa ne treniraj u 23h , idi ranije na trening
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  10. #10
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam kako vama,ali meni nikad nije bio problem da smrsam tako da svako moze smrsati samo ako si uredan sa hranom i pazis sto jedes i kad jedes..
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  11. #11
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naughty_s View Post
    fizicka aktivnost i posle 18h da se ne jede nista...i ne bi trebalo da bude problema
    treba voditi racuna da vecera bude 3 sata prije spavanja, kad kazem vecera ne mislim na neko prejedanje, svakako treba da bude nesto laganije.
    ako ides u 9 u krevet onda je 18h potpuno ok

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ni sa tim se ne slazem , jer se mora jesti do najkasnije uru posle bilo kakve fizicke aktivnosti 4 5 obroka dnevno umjerenih manjih i nema problema
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije,nije to UN dijeta,ova se sastoji od 4 dana koja se vrte stalno,dobra je jer su rasporedjeni po danu 1.dan meso i mlecni proizvodi 2.dan povrce #.testenine 4.voce-kad se cisti organizam,naravno,sve umereno....ali to sto kazete posle 6 i ne mora,do 8 je najzdravije da se jede,jer posle toga,organizam vari sve sto ste pojeli tog dana,a sve posle 8 ostaje i talozi se.znaci organizmu je potrebno da svari hranu od 8 uvece do 12 ujutru....dijeta se po pravilu drzi 3 meseca,svakog jutra se jede voce....naravnoko ne moze 3 mes,ne mora,koliko god moze...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shapica86 View Post
    Nije,nije to UN dijeta,ova se sastoji od 4 dana koja se vrte stalno,dobra je jer su rasporedjeni po danu 1.dan meso i mlecni proizvodi 2.dan povrce #.testenine 4.voce-kad se cisti organizam,naravno,sve umereno....ali to sto kazete posle 6 i ne mora,do 8 je najzdravije da se jede,jer posle toga,organizam vari sve sto ste pojeli tog dana,a sve posle 8 ostaje i talozi se.znaci organizmu je potrebno da svari hranu od 8 uvece do 12 ujutru....dijeta se po pravilu drzi 3 meseca,svakog jutra se jede voce....naravnoko ne moze 3 mes,ne mora,koliko god moze...
    ta dijeta je odlicna i nije nezdrava. unosis sve sto ti treba, ne izgladnjujes se, a ima efekte.

    sto se tice pitanja, ja sam za kombinaciju vjezbanja i kontrolisane ishrane. nema sanse da ne bude efekata.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakvo nejedenje uvece, jeste vi normalni?! ja imam 2 obroka prije 9pm, i 4 posle a ovo za fizicku aktivnost, ista sladje no izaci u grad, izigrati se, pa deknuti 2 hamburgera oko 3 ujutru da se povratis

    btw, zna li mi iko reci ZASTO su zatvorena oba gurmana i kalimero na uglu njegoseve prije 3 ujutru? Izasla sam u subotu vece, oko 15 do 3 posla da trazim hambugere - trt! prije su radili do 5-6 ili non-stop, sta im bi?!
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Vjerovatno zato sto su procijenili da nemaju dovoljno posla ili im inspekcija ne da da rade do kasnije.

    Sto se dijeta tice ima ih milijardu, da ijedna valja koristila bi se samo ta ovako samo svako voli da sastavi svoju isto kao i horoskop

    Krecite se trcite radite jedite plazma keks mlijeko i ribu ako ne mozete nista drugo i eto odmah skidanja suvisnih kg
    She is only here to annoy herself!

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Ne da im inspekcija. Sve se zatvara oko 1, 1:30.
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    80% ishrana, 20% vjezbe - fizichka aktivnost!
    Shto ce reci, da treba promijeniti nachin ishrane od temelja! Da ne solim pamet nikome, svi znate shto to znachi I naravno, treba biti petlja i odoljeti slatkishima i tjestenini... ne jesti ochima, stati kada osjetimo da smo siti!
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wild__silence View Post
    80% ishrana, 20% vjezbe - fizichka aktivnost!
    Shto ce reci, da treba promijeniti nachin ishrane od temelja! Da ne solim pamet nikome, svi znate shto to znachi I naravno, treba biti petlja i odoljeti slatkishima i tjestenini... ne jesti ochima, stati kada osjetimo da smo siti!
    uopste se ne bi slozio sa tobom... sda se izbjegava hrana - ne treba!!!
    to je po meni samo izmisljanje tople vode... ili ono da se ne jede poslije 6 uvece...
    potrebno je samo onoliko fizicke aktivnosti koliko pojedes i to je to
    dok sam trenirao vaterpolo, jeo sam ko prase i bio mrsav... dok sam dnevno prelazio po 3 hiljade stepenica (zbog posla) i takodje jeo ko prase, isto nista... u zadnje od kad za kompjuterom provodim po 12+ sati (posao) a fizicka aktivnost mi je ravna nuli - gomilaju se kila... sad cekam da prestane ova kisa pa da pocnem da zivim malo aktivnije

    mada, sto bi rekao
    Quote Originally Posted by Hogar Strašni
    Emotivno sam vezan za moje izuzetno prostrano spremište za hranu.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ima li ko da kaze kako se udebljati? Sanse nema da se mogu udebljati a da smrsam ni najmanji problem. Imaju li kakve tablete za usporavanje metabolizma, jer ocito moj radi punom parom!?

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Druze Drijane, prochitaj josh jednom moj post prije nego me quotujesh drugi put nisam ni u jednom trenu rekla da treba da se izbjegava hrana, nego da se promijeni nachin ishrane - da se jede vishe svjezeg voca i povrca, kuvana jela, zitarice i sl. a da se hrani koja goji (a po svemu sudeci su to pashte, tjestenina i slatkishi - dokazano u x sluchajeva) odoli u velikoj mjeri - ali ne i da se izbaci iz prehrane u potpunosti.
    Shto se tiche fizichke aktivnosti, za zdrav organizam dnevno je potrebo pola sata vjezbanja a sve preko toga je dobro doshlo - koliko chiji ogranizam vec moze da podnese.
    I nikako ne bih dovodila u srazmjernu vezu tu tvoju tezu " koliko pojedesh toliko i trenirash "
    Ali to je moj stav... pozz
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Drugarice Divlja_Tisino
    rekla si da treba da se promijeni ishrana iz korijena i da treba odoljeti slatkisima i paštama... po mom gurmanskom razmisljanju to je kao i da ih izbjegavas
    izvinjavam se na nesporazumu

  23. #23
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    haha Shone mi hranimo mozak ;-)))
    i ja ne mogu nikako da se udebljam .. evo vec 20 godina. ali, nekad mi je to smetalo sad sam skoro pa ravnodusan.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    Drugarice Divlja_Tisino
    rekla si da treba da se promijeni ishrana iz korijena i da treba odoljeti slatkisima i paštama... po mom gurmanskom razmisljanju to je kao i da ih izbjegavas
    izvinjavam se na nesporazumu
    Odoljeti i izbjegavati je skoro pa isto ne jesti je `pak druga pricha!
    Aj` oprashtam ti ovaj put druze Darijane
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  25. #25
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dadic View Post
    haha Shone mi hranimo mozak ;-)))
    i ja ne mogu nikako da se udebljam .. evo vec 20 godina. ali, nekad mi je to smetalo sad sam skoro pa ravnodusan.
    A i mene boli uvo, ali osjecam da mi treba par kg vise. Neko veli to su geni, neko veli takav ti je metabolizam, neko veli jedi na silu(e stvarno ne mogu), neko veli batali cigare(aj to moze biti ali sam i prije cigara bio mrsav, tako da...).
    Ne znam ljudi kako vam je tesko da smrsate. To je najlakse nesto. Evo primjer,
    Ako se probudite oko 07:00 jedete oko 11:00, zatim ne jedete nista do 19:00 i tad kad jedete po drugi put vrlo malo. A u medjuvremenu kad osjetite glad popijete vode, stavite zvaku i zapalite cigar, i glad nestaje! Eto recept.

    Daj te neku preporuku kako do kila +. imaju li neke tablete za usporavanje metabolizma?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. dijeta za goo_rmane:)
    By primarius in forum Gastronomija
    Replies: 14
    Last Post: 31-03-07, 21:48
  2. Omiljena aktivnost u pozoristu
    By Bonja the Zmaj in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 35
    Last Post: 27-11-06, 14:01
  3. Replies: 4
    Last Post: 02-06-05, 14:51
  4. dijeta po Oktober fest-u
    By funestis in forum Gastronomija
    Replies: 0
    Last Post: 03-11-04, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •