Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 49 of 49

Thread: Mrsavljenje-dijeta ili fizicka aktivnost?

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    A i mene boli uvo, ali osjecam da mi treba par kg vise. Neko veli to su geni, neko veli takav ti je metabolizam, neko veli jedi na silu(e stvarno ne mogu), neko veli batali cigare(aj to moze biti ali sam i prije cigara bio mrsav, tako da...).
    Ne znam ljudi kako vam je tesko da smrsate. To je najlakse nesto. Evo primjer,
    Ako se probudite oko 07:00 jedete oko 11:00, zatim ne jedete nista do 19:00 i tad kad jedete po drugi put vrlo malo. A u medjuvremenu kad osjetite glad popijete vode, stavite zvaku i zapalite cigar, i glad nestaje! Eto recept.

    Daj te neku preporuku kako do kila +. imaju li neke tablete za usporavanje metabolizma?
    Ne treba ti nishta za usporavanje metabolizma.. ne znash koliko si srecan chovjek shto ne kuburish s tim stvarima.
    Postoje tablete, vitamini za otvaranje apetita - nadopuna ishrani, u svim apotekama - mislim da ih bash tako mozesh traziti. Pored toga imash i one narodne muckalice tipa, orasi med mrkva i sl. koje se daju "neuhranjenima" (ne zamjeri na izrazu, nishta lichno, tako kazu) - uzimash po jednu supenu kashiku 3x dnevno i znam dosta ljudi kojima su upravo takve stvari pomogle da se poprave i dobiju na kilazi. Potrazi po netu ili se raspitaj za ove muckalice!
    Last edited by wild__silence; 21-01-09 at 12:05.
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  2. #27
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Sto se tice ti vitamina po apotekama to nista ne valja od sirupa pa do tableta. Za te muckalice znam, ali zamisli ti ukus toga?

  3. #28
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wild__silence View Post

    Aj` oprashtam ti ovaj put druze Darijane
    Dogovori se najbolje postizu uz "duboku ožicu" što bi se reklo kod nas na primorje, tako da medjusobno jedno drugome dugujemo jednu dobru paštu i poslije toga neki čizkejk :dring:

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    Dogovori se najbolje postizu uz "duboku ožicu" što bi se reklo kod nas na primorje, tako da medjusobno jedno drugome dugujemo jednu dobru paštu i poslije toga neki čizkejk :dring:
    Off topic - Darijane, ja sam primorka! a chizkejk nikad ne odbijam
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  5. #30
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Sto se tice ti vitamina po apotekama to nista ne valja od sirupa pa do tableta. Za te muckalice znam, ali zamisli ti ukus toga?
    A vjerovatno ima i donekle ukusnih muckalica.. ne mora svaka bit' bljak! Probaj neku pa nam javi.. podijeli to sa nama!
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  6. #31
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,244
    Thanks Thanks Given 
    370
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    uzimaj proteine i aminokiseline
    You'll Never Smoke Alone..

  7. #32
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Vjerovatno zato sto su procijenili da nemaju dovoljno posla ili im inspekcija ne da da rade do kasnije.

    Sto se dijeta tice ima ih milijardu, da ijedna valja koristila bi se samo ta ovako samo svako voli da sastavi svoju isto kao i horoskop

    Krecite se trcite radite jedite plazma keks mlijeko i ribu ako ne mozete nista drugo i eto odmah skidanja suvisnih kg
    Kako, kako?! Plazma keks udrobljen u vareniku?! Pa od cega se bebe dupliraju za mjesec dana? Ja mnim da nista ne goji kao mlijeko i keks, a ti me demantuj ako nijesam u pravu...jer nema nista sto vise od plazme i varenike volim, ali jedem samo kad mi secer pa'ne od straha...ako si u pravu ja od $utra mijenjam ishranu iz korijena!!!

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    A i mene boli uvo, ali osjecam da mi treba par kg vise. Neko veli to su geni, neko veli takav ti je metabolizam, neko veli jedi na silu(e stvarno ne mogu), neko veli batali cigare(aj to moze biti ali sam i prije cigara bio mrsav, tako da...).
    Ne znam ljudi kako vam je tesko da smrsate. To je najlakse nesto. Evo primjer,
    Ako se probudite oko 07:00 jedete oko 11:00, zatim ne jedete nista do 19:00 i tad kad jedete po drugi put vrlo malo. A u medjuvremenu kad osjetite glad popijete vode, stavite zvaku i zapalite cigar, i glad nestaje! Eto recept.

    Daj te neku preporuku kako do kila +. imaju li neke tablete za usporavanje metabolizma?
    Imam ti ja preporuku...pocni da ijes potpuno drugacije no ovako kako opisa u ovome postu i odma ces se popravit! Ada kako, cojku, da se popravis kad ijes ka pticica, a trosis se ka vuk:mrgreen:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Od pricanja koja je dijeta najbolje i kako treba niko nije smrsa, ali od gladovanja jes .

  9. #34
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    689
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pff,ne jedi posle ovoliko,onoliko,gluposti...
    Nit gledam na sat prije no sto nesto pojedem,nit pratim koliko sta ima kalorija,nit znam za dijete,nikad nisam imala suvisnih kg...A fizicka aktivnost nema ILI,treba obavezno!
    Don't argue with an idiot; people watching may not be able to tell the difference

  10. #35
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li ima ko iskustva s fat burnerima i L-carnitieom?

  11. #36
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Shone, ne brini se.... po nekim istrazivanjima, cure vole mrsavije momke nego one napumpane kao dusek ;-)
    pa makar bio/bili kao Arthur iz Disneyovog Mac u Kamenu

  12. #37
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Ima li ko da kaze kako se udebljati? Sanse nema da se mogu udebljati a da smrsam ni najmanji problem. Imaju li kakve tablete za usporavanje metabolizma, jer ocito moj radi punom parom!?
    OK, evo ti moj primjer. Oduvijek ko cackalica, jedem kao prase zadnjih godina, nista se ne desava... A cim pocnem malo slabije jesti ili vise raditi, izgubim i po 4kg za 3 nedelje... I jedini ut kad sam uspjela da povecam kilazu za 3kg i odrzim je jeste kad sam pocela da idem na trcanje 6 puta nedjeljno.

    Mislim da sport za svakoga cini ono sto mu je potrebno i ispravlja sve mane metabolizma, bilo da je prebrz ili prespor.
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dadic View Post
    Shone, ne brini se.... po nekim istrazivanjima, cure vole mrsavije momke nego one napumpane kao dusek ;-)
    pa makar bio/bili kao Arthur iz Disneyovog Mac u Kamenu
    Pa mozda cure koje gledaju Disney produkciju.

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post

    Mislim da sport za svakoga cini ono sto mu je potrebno i ispravlja sve mane metabolizma, bilo da je prebrz ili prespor.
    Apsolutno.
    She is only here to annoy herself!

  14. #39
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Pa mozda cure koje gledaju Disney produkciju.
    .
    izvor je vise nego pouzdan: Cosmopolitan

    a ova slika je cisto reprezentativna ;-)
    Last edited by dadic; 23-01-09 at 08:34.

  15. #40
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zvonci ne znam za druge ali ja jedem varenike i plazem svaki dan ujutru i uvece...... A vidjela si kako sam onizi pa ajde recimo taman.....nekad sam bila premrsava i nista nije pomagalo do preksjutra da jedem.... zavisi sve od covjeka do covjeka....Bucaj ti plazme i varenike ne moze da skodi a i godi glasu ...... By the way cmokic zeno bre :-):-)
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  16. #41
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by tiburon View Post
    Je li ima ko iskustva s fat burnerima i L-carnitieom?
    to ti je samo bacanje para , sve to moj miki da valja i djeluje ne bi bilo debelih nidje na svijetu zar ne,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dadic View Post
    izvor je vise nego pouzdan: Cosmopolitan
    A ne no dan...
    She is only here to annoy herself!

  18. #43
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    Zvonci ne znam za druge ali ja jedem varenike i plazem svaki dan ujutru i uvece...... A vidjela si kako sam onizi pa ajde recimo taman.....nekad sam bila premrsava i nista nije pomagalo do preksjutra da jedem.... zavisi sve od covjeka do covjeka....Bucaj ti plazme i varenike ne moze da skodi a i godi glasu ...... By the way cmokic zeno bre :-):-)
    e dobro mi ti, sa idealnom linijom, rece da jedes plazme i varenike...ti mozes sto god oces...ma i ja vala, necu se udavat, bas me briga...sinoc sam se ostetila, a ako se popravim, vas koji ste me nagovorili cu isklepat kad vas sretnem!
    Cmokic za malog veseljaka
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #44
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    to ti je samo bacanje para , sve to moj miki da valja i djeluje ne bi bilo debelih nidje na svijetu zar ne,
    potpuno si u pravu..gospodja Bozen mrtva pade reklamirajuci svoje proizvoe za mrsavljenje, a ona je kao bure, ni foto shop je ne moze stanjit...a vidjeh skoro i dr Zizic na tv-u...jes da tv dodaje po koje kilo ali mi bas ne djeluje vitko iako zna sve tajne kako zdravo doci do dobre linije
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #45
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    potpuno si u pravu..gospodja Bozen mrtva pade reklamirajuci svoje proizvoe za mrsavljenje, a ona je kao bure, ni foto shop je ne moze stanjit...a vidjeh skoro i dr Zizic na tv-u...jes da tv dodaje po koje kilo ali mi bas ne djeluje vitko iako zna sve tajne kako zdravo doci do dobre linije

    potpuno si u prawu za Dr Zhizhic. I dr Zbutega koja radi sa njom i dolazi iz Bg...identichni izgleda, iako je mladja od dr Zhizhic bar 20 godina...

    Anyways, ISPRAWNA ISHRANA dr Zhizhic...nijeje za regulisanje samo linije(jer to je ono primarno zbog chega swi tamo odu!), vec se kod zhene podje kad imash raznoraznih zdrawstwenih problema(ne daj BOZHE!!!!!!). Mislim, ljudi su malo swjesni da zdrawlje na usta ulazi, i da zaista to shto se unosi, kojim redoslijedom i mixano sa chim toliko utiche na swe... pa...eto... walja poc, chisto da se zna. By the way, ishrana i veoma zavisi od krvne grupe koju posjedujesh. MISLIM, TREBALO BI DA ZAVISI!

    A shto se tiche dowodjenja linije kod nje, kad smo wetj kod toga, ko je istrajan, i pridrzhawa se striktno toga i mjera koje ona predlazhe, mozhe bash dobro da oslabiu, s tim da SWE TO MOZHE DA WRATI CHIM PRESTANE SA NJENIM REZHIMO I POCHNE DA SE PREZHDERAWA.

  21. #46
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    potpuno si u prawu za Dr Zhizhic. I dr Zbutega koja radi sa njom i dolazi iz Bg...identichni izgleda, iako je mladja od dr Zhizhic bar 20 godina...

    Anyways, ISPRAWNA ISHRANA dr Zhizhic...nijeje za regulisanje samo linije(jer to je ono primarno zbog chega swi tamo odu!), vec se kod zhene podje kad imash raznoraznih zdrawstwenih problema(ne daj BOZHE!!!!!!). Mislim, ljudi su malo swjesni da zdrawlje na usta ulazi, i da zaista to shto se unosi, kojim redoslijedom i mixano sa chim toliko utiche na swe... pa...eto... walja poc, chisto da se zna. By the way, ishrana i veoma zavisi od krvne grupe koju posjedujesh. MISLIM, TREBALO BI DA ZAVISI!

    A shto se tiche dowodjenja linije kod nje, kad smo wetj kod toga, ko je istrajan, i pridrzhawa se striktno toga i mjera koje ona predlazhe, mozhe bash dobro da oslabiu, s tim da SWE TO MOZHE DA WRATI CHIM PRESTANE SA NJENIM REZHIMO I POCHNE DA SE PREZHDERAWA.
    pa to je normalno, kad toliko korigujes ishranu, pa u odnosu na stare navike, pocnes da unosis minimalne kolicine hrane, moras smrsati...najveci je problem, sto se ne smijes nikad vratiti starim navikama, a to je najteze. Ja se ne mogu odreci tjestenina bas za uvijek...kad odlucim da smrsam, za kratko vrijeme to uspijem samo izbacivanjem tjestenina, jer realno to me i goji. Masno, slatko inace ne jedem ali zato vrucem lebu ne mogu da odolim pa da mi je zivot u pitanju.
    Daleko od toga da mislim da dijeta dr Zizic nije ok, ali znam nekoliko ljudi kojima je drasticno oslabila krvna slika...kako i nece, moja prijateljica jeste jako debela, ali tako rigoroznu dijetu, kao sto je ona dobila od nje, nijesam gledala...sve joj je bilo zabranjeno! I krvna slika joj je otisla do djavola, pala je par puta u nesvijest, hemoglobin, koji joj je inace bio prilicno nizak, jos vise joj se spustio...
    Naravno da to nije samo doktoricina krivica, ali ona da spisak namirnica koje smijes da koristis (vrlo tanan je ovaj bio) i svaka od njih je NEOPHODNA da bi organizam funkcionisao kako treba, medjutim, odredjene namirnice mozes da mijenjas sa nekim drugim (koje su na spisku), pa ako neku ne volis, niakd je ne uzmes, nego stalno tu zamjenu, i ostanes bez odredjenog minerala, vitamina nakon nekog vremena...posto sam ja teska za hranu, sigurno bih imala takve probleme i ta dijeta nije za mene.
    Daklem, treba se pridrzavati, ali bas svega sto dr kaze, u suprotnom dijeta moze biti opasna
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #47
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Koliko god se ko bunio, kad se ranije večera, ne jede se slatko i bavi se čoek makar šetnjom redovno, to je već ogroman napredak. Odnosno nazadak u težini. Bez ikakvog gladovanja. Samo redovni obroci u sličnim terminima. Organizam se navikne.

    Uostalom, ko oće neka jede sojinih proizvoda do iznemoglosti, mora izgubit na težini pa da je Mahatma pokojni.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #48
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uz dijete,vezbanje,setanje,redukovanu ishranu,ranije veceranje,vise obroka,manje...sve to dovodi do rezultata.Ono sto je najvaznije je isprobati i naci nacin koji licno vama odgovara,pa bilo da je to da se striktno pridrzavate neke dijete ili osmislite svoju ishranu.

    Ali najvaznije i bez cega nista od ovoga `ne deluje` je crvst karakter i volja.I jako bitno je da tek kada smrsate,popravite se,zavisno sta zelite,to odrzavate jer tek tad pocinje .

  24. #49
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    ispod oraca a iznad kopaca
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    ex dijeta... ja to po kratkom postupku, rajsfeslus na usta i loptu u ruke i od obruca do obruca i trci Bella trci...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. dijeta za goo_rmane:)
    By primarius in forum Gastronomija
    Replies: 14
    Last Post: 31-03-07, 21:48
  2. Omiljena aktivnost u pozoristu
    By Bonja the Zmaj in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 35
    Last Post: 27-11-06, 14:01
  3. Replies: 4
    Last Post: 02-06-05, 14:51
  4. dijeta po Oktober fest-u
    By funestis in forum Gastronomija
    Replies: 0
    Last Post: 03-11-04, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •