Results 1 to 16 of 16

Thread: Zenski sovinisticki kutak

  1. #1
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile Zenski sovinisticki kutak

    Rece mi jedan coek: 'Ti si zenski sovinista'
    Ja fino odgovorih: 'Jesam, pa sta. U cg je toliko muskih sovinista da osjecam kako moram napraviti neku protivtezu' :grin:

    U ovo sramotno danasnje vrijeme, kad coeku 'nije dozvoljeno ni spostvenu zenu izbit', da vas pitam, da li mislite, kao sto rece jedna moja prijateljica, da danas zene u cg treba da imaju VISE, a ne jednako prava kao muskarci, buduci da su tako dugo bile uskracene?

    Pitam ZENE, mada mi nesto govori da ce sad da se zanize jedno 100 muskih postova. Sigh.
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  2. #2
    renaissance Guest

    Default

    Ne vidim zasto bi zene imale vise prava od muskaraca...

  3. #3
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Maddog, kao prvo, ovo sam zamislila kao poluozbiljnu temu, procitaj smajli pored naslova dakle, nema potrebe da se osjecas ugrozenim, niko nece dolaziti da te kastrira

    A kao drugo, primjetila sam da se u vecini kuca, bar ovo sto ih ja poznajem, od zena/djevojaka/djevojcica ocekuje da budu mnogo odgovornije, da rade mnogo vise za dobrobit svih, da su najcesce stub familije, a da kao protivtezu za svu odgovornost, rad i trud koje preuzimaju na sebe bivaju uskracene za postovanje i slobodu da zive svoj zivot kako zele, a ne po onome kako isto to kucanstvo od njih zahtjeva.

    Evo, da pitam forumasice:
    -Da li ste osjetile da se kod kuce vrsi na vas veci pritisak nego na vasu bracu, ne samo sto se tice toga da treba vise da radite, vec i da vam nisu date iste slobode kao njima?
    -Da li vasi roditelji drugacije tretiraju vase pravo na licni zivot, tj. veze, od prava vase brace?
    -Da li doprinosite domacinstvu vise nego braca, ali i dalje ne dobijate isto postovanje?

    Ne mora se odnositi samo na bracu, moze se takav dojam dobiti od muza, momka, itd. Mene samo moj batica inspirisa veceras da ovo ispisem
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    ispod oraca a iznad kopaca
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Xaxaxa dobra tema
    Kad god odem u CG osetim potrebu da taj sovinizam pustim iz sebe, braca ko braca vazda isto daj, dodaj, gledaj, ne gledaj, makni i sl. samo postoji zapovedni nacin... tako da sam svoju jacu polovinu pre nego smo otisli prvi put u CG da upozna 1/2 moje rodbine 'dobro' istrenirala da je zapovedni nacin ustvari aorist i da je tamo vreme stalo ravno u doba moje prababe... za slucaj da ipak nije shvatio poJentu imala sam u rezervi jedan 'lek' koji izaziva amneziju...

  5. #5
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene je bilo malo sramota kad je moja familija upoznala mog momka, i pocela automatski da ga eksploatise fizicki kao i mene, valjda posto im je 'zet' :blah: sram me zivu pojeo... jadan on, nije znao sta ga je snaslo...
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    A kao drugo, primjetila sam da se u vecini kuca, bar ovo sto ih ja poznajem, od zena/djevojaka/djevojcica ocekuje da budu mnogo odgovornije, da rade mnogo vise za dobrobit svih, da su najcesce stub familije, a da kao protivtezu za svu odgovornost, rad i trud koje preuzimaju na sebe bivaju uskracene za postovanje i slobodu da zive svoj zivot kako zele, a ne po onome kako isto to kucanstvo od njih zahtjeva.
    Mnogo ti shto shta primecujesh znash? Sjedi tuN!
    Mada...U pravu si kad pogledas nema shto....shto je za ruchak sjutra?

    Salu na stranu...Potpuno se slazem da je na zene najveca odgovornost shto se tiche
    same kuce, mirishe brate, shto iz dimnjaka kad ga naloze i ne shtede ona drva, struju,
    shto iz kuhinje, kupatila, shto iz vagine, ljepota Bozja sve je CAKUM PAKUM!

    Ali brate...treba to sve neko da "NALIVA" sigurnoscu jel da?
    Kad gradis kucu ili zgradu, mora se na neshto drzat, u tom sluchaju na NOSECE STUBOVE!
    Znash ono kad vas muFkarac bachi u SKUT ka malo dijete pa mu ti sva stanes u zagrljaj i kazes:
    OSJECAM SE SIGURNO UZ TEBE! To ti je to razumijes...ONI
    Last edited by N-I-K-O; 15-04-09 at 01:37.

  7. #7
    renaissance Guest

    Default

    Ja se uvijek sjetim one scene iz 'Djekne' kad Radosav i njegova zena idu u posjetu prilicno udaljenoj cetinjskoj bolnici. I dok on jase na konju kukajuci kako se umorio, njegova njeznija polovina rijeci ne progovara gazeci po krsima u laganim i prilicno neudobnim opancima ....

  8. #8
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izmedju zena i muskaraca u Crnoj Gori ravnopravnosti nema, a bojim se da je nece ni bit' narednih 150 godina dok se ne iskorijeni sva zaostavstina nasih baba, mama i tetki. Da se razumijemo odmah, rijec je o ravnopravnosti, a ne jednakosti o kojoj je vec nemoguce govoriti, a nije nekako ni prirodno.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A u cemu je razlika?!
    Priznaj priznaj da je tebi drago kada Bruno noćas probija embargo...

  10. #10
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Ne vidim zasto bi zene imale vise prava od muskaraca...

    Nidje veze.. Malo bi vam bilo da budete ravnopravne, nego biste jos i da imate veca prava
    Mada iskreno... I samu ravnopravnost, mozete da sanjate Objektivno pricam, no hard feelings
    “It’s not who we are underneath, but what we do that defines us.”


  11. #11
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rastafer View Post
    A u cemu je razlika?!
    Ravnopravnost podrazunijeva jednaka prava i jednake mogucnosti, a jednakost je nesto sasvim drugo, sama fizicka konstitucija im ne dozvoljava da budu jednaki.

  12. #12
    renaissance Guest

    Default

    Ako nisu jednaki, onda ne mogu biti ni ravnopravni...
    Nisi se dobro izrazila Charlie

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Pa ni meni nije jasno kako jednaka prava i jednake mogucnosti ne podrazumijevaju jednakost
    She is only here to annoy herself!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro sam se ja izrazila, nego me vi ocigledno niste shvatili. Evo jednog banalnog primjera: fudbal. Zenama je omoguceno da igraju fudbal iako je to bio iskljucivo muski sport, ali one ne igraju u istom timu sa muskarcima jer bi to nadam se da se slazete fizicki bilo nekako neizvodljivo. Znaci omoguceno im je da igraju fudbal, imaju svoje timove...taj dio se odnosi na jednake mogucnosti (NSX jednake mogucnosti ne moraju nuzno da znace apsolutnu jednakost, tj. jednakost u svim oblastima), a ne mogu da igraju u istom timu jer nemaju fizicku konstituciju koja bi mogla da podrzi tu igru. Eto...

  15. #15
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije mi jasno, filozofi moji
    koja je razlika, po vasem uvazenom misljenju, izmedju jednakosti i ravnopravnosti ako jednakost podrazumjeva jednaka prava i jednake mogucnosti a ravnopravnost isto to?
    (s tim da se pojam jednakost sigurno ne odnosi samo na fizicku konstituciju i fizicke mogucnosti)
    i ako moze to da se prevede na crnogorski ili makar da se kaze na nacin koji svi razumijemo
    Hvala

  16. #16
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    milice ja sam rekla da ravnopravnost treba da podrazumijeva jednaka prava i mogucnosti (kao prava zagarantovana ustavom i zakonom), a da je jednakost mnogo siri pojam od toga.
    Tako da za ravnopravnost polova jesam, a za jednakost ne jer mislim da je ponekad apsurdno govoriti o tome.
    Nadam se da je moj srpski bio dovoljno razumljiv.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ~ Nas literarni kutak ~
    By Eirini in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 40
    Last Post: 02-07-08, 22:12
  2. Sovinisticki horoskop za zene
    By ciara in forum Ženski kutak
    Replies: 30
    Last Post: 06-02-07, 16:39
  3. (NE)sportski kutak...
    By Sofronije in forum Ostali sportovi
    Replies: 295
    Last Post: 11-09-04, 03:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •