Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 77

Thread: Podgorici

  1. #26
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,244
    Thanks Thanks Given 
    370
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Grey Area View Post
    Isto to rade i Podgoricani, masu njih znam koji to rade. Izostavicemo ovaj dio oko klanja, vjerujem da nema mnogo primjera toga

    Treba da se prilagode gradu i njegovim stanovnicima, tu se slazem. A shto onda, ka u slucaju Podgorice, kad od tih istih gradjana nemaju shto da nauce ili lijepo da vide? Vozanje kola, bachanje poprecke, ispijanje kafe, tuche po kafica u 2-3 ujutro. Ako si primitivan, i onda jos dodjes u sredinu koja (manje) primitivna - ne kapiram kako ces postat "urban" (aj da se tako izrazim, da ne ulazimo sad u detalje "urbanosti").
    Ako taj stojser koji pisha u ulaz, sjutra ujutro vidi komshiju Podgoricanina koji iscisti nos u sred ulaza - o kakvom prilagodjavanju da pricamo?
    Vozenje kola, ispijanje kafe?

    wtf?
    You'll Never Smoke Alone..

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Grey Area View Post

    Do prije par godina jedna familija u Blok 5 je drzala kravu na balkon...
    Hahhahaah zaebavas li se to?
    She is only here to annoy herself!

  3. #28
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Argumenta imam ali nemam snage vise za davno ispricane price...ja sam vec rekla da postoji primitivizma i kod staropodgoricana ali u mnogo vecoj kolicini kod sjevernjaka a tek zecane da ne pominjem oni su kategorija za sebe..... Mozda imas i pravo kad kazes da je Podgorica plodno tlo za primitivizam...iz razloga sto kad vidis neke stvari pa ih opomenes jednom drugi put 10 puta i ne urode plodom, sta ces da ga ubijes , naravno da ne....evo licno ja iz svog iskustva jednostavno otupis, jer nekim ljudima dzabe u 30 toj pricaj o osnovi i kulturi zivljenja i na kraju jednostavno odustanes ...Opomenula sam komsiju da ne ostavlja smece ispred vrata jer se prosipa i smrdi ulaz i kupe se misevi jednom drugi put treci put...mozda za usi da ga uhvatim i isamaram i onda on mozda pokupi ***** i smece iza sebe?????????


    PS> Iznenadjujem mnoge
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  4. #29
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    Argumenta imam ali nemam snage vise za davno ispricane price...ja sam vec rekla da postoji primitivizma i kod staropodgoricana ali u mnogo vecoj kolicini kod sjevernjaka a tek zecane da ne pominjem oni su kategorija za sebe..... Mozda imas i pravo kad kazes da je Podgorica plodno tlo za primitivizam...iz razloga sto kad vidis neke stvari pa ih opomenes jednom drugi put 10 puta i ne urode plodom, sta ces da ga ubijes , naravno da ne....evo licno ja iz svog iskustva jednostavno otupis, jer nekim ljudima dzabe u 30 toj pricaj o osnovi i kulturi zivljenja i na kraju jednostavno odustanes ...Opomenula sam komsiju da ne ostavlja smece ispred vrata jer se prosipa i smrdi ulaz i kupe se misevi jednom drugi put treci put...mozda za usi da ga uhvatim i isamaram i onda on mozda pokupi ***** i smece iza sebe?????????


    PS> Iznenadjujem mnoge
    Izvrni mu to smece nja njegov prag. To je 3 sekunde posla. Kad izadje iz stana da ugazi u sopstveno smece. OK?

    Ti grijesis u jednoj stvari - izuzetak (postojanje normalnih, kulturnih i lijepo vaspitanih Podgoricana) predstavljas ka neko "pravilo", tj. ka da je to vecina. Od kad znam za sebe Podgoricani su se vazda sprdali ljudima sa lijepim manirima, kulturnim i vaspitani, pravili SPRDNJU sa takvima, a vidji ovoga seljaka, vidji ovoga *****cica, digi ovoga kretena otvorio je djevojci vrata. Odje su se ljudi VAZDA izrugivali gosposhtini, jer je Podgorica bila (a i ostala) - palanka, varoshica, malo vece selo. Pogledajte samo slike Podogrice od prije 15-20 godina pa cete se uvjerit u to. Prije 50 godina kad bi se Podgoricanka udavala za nekoga iz Donje ili Gornje Gorice ljudi bi plakali "Kuku nama, ode nam na selo". Danas nam je gradonacelnik iz Gornje Gorice. Podgoricanin, a?

  5. #30
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvrnuto...... pa ga je cijela dva dana preskakao .... i na kraju ga je neko drugi ocistio
    Meni se ta Podgorica svidjala gledajuci te slike bas mi je odgovarala sto cu kad sam staromodna ...mnogo vise nego ove zgradurine pune "gospode" tzv pokondirene tikve i da Mugosa nije staropodgoricanin ...njegova familija su ljeskopoljci a to nisu podgoricani ...jedno selo pored Podgorice

    Ti i ja ne pricamo o istim podgoricanima....staropodgoricani su oduvijek bili poznati po svom humoru....nikad se niko nije sprdao sa lijepim manirima...To je ono sto Podgorica izgubila svoj duh, identitet i svo ono po cemu je bila prepoznatljiva....
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    Ti i ja ne pricamo o istim podgoricanima....staropodgoricani su oduvijek bili poznati po svom humoru....nikad se niko nije sprdao sa lijepim manirima...To je ono sto Podgorica izgubila svoj duh, identitet i svo ono po cemu je bila prepoznatljiva....
    Da se ne lazemo,vazda su pravi cikotici voljeli da to malo "taknu",nema tu sto.
    Ali nikad zlonamjerno,i vazda uz kvalitetan i jedinstven humor.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    PG i jeste postala grad kad je nazvana Titograd, do tada je imala 10ak hiljada stanovnika i dvije-tri zgrade (cinjenica, bez uvrede). Cim je vraceno staro ime doslo je i nesojstvo i palanacki obicaji koje nisu donijeli samo sa sjevera
    She is only here to annoy herself!

  8. #33
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dok je bio Titograd ...znalo se tacno ko su Podgoricani i trebao je ostati naziv Titograd nego ko sto mene pita
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Jbg,doslo zlo vrijeme-iskrivilo sve,nesto manje,a vec iskrivljeno jos vise.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  10. #35
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    Izvrnuto...... pa ga je cijela dva dana preskakao .... i na kraju ga je neko drugi ocistio
    Meni se ta Podgorica svidjala gledajuci te slike bas mi je odgovarala sto cu kad sam staromodna ...mnogo vise nego ove zgradurine pune "gospode" tzv pokondirene tikve i da Mugosa nije staropodgoricanin ...njegova familija su ljeskopoljci a to nisu podgoricani ...jedno selo pored Podgorice

    Ti i ja ne pricamo o istim podgoricanima....staropodgoricani su oduvijek bili poznati po svom humoru....nikad se niko nije sprdao sa lijepim manirima...To je ono sto Podgorica izgubila svoj duh, identitet i svo ono po cemu je bila prepoznatljiva....
    Podgorica bila prepoznatljiva...DJE? Po cemu? Po humoru? A Cetinje? Pa Sarajevo, Bascarsija? Beograd, Skadarlija? Razlika izmedju Podgorice i ovoga shto sam nabroja je u tome shto ovo drugo i dan danas postoji.
    Dje je danas i na shto lichi podgorichka Stara Varos? Na roze i zelene kuce, vikendice, vile, sa klimama i smecem ispred i iza kuca. Da bi Podgorica mogla da izgubi gradski duh, onda prvo mora da ga ima. Ali ona ga nikad nije imala. Nemoj mi tu racunat nekoliko samosvjesnih Podgoricana, koji su imali hrabrosti i koji danas imaju hrabrosti da se izdignu iznad vecine koja pliva u splacinama. Ja pricam o kolektivnom duhu. Podgorica je prije 60 godina SRAVNJENA SA ZEMLJOM. O kakvom mi onda GRADU pricamo? Jednostavno, ovaj grad nije ima tradiciju, nije ima kad da se razvije u PRAVI GRAD. Jedno su tvoje emocije, slike stare Podgorice, eh mahala, eh stara varos kafica, vidji ovoga vidji onoga. Za mene to NIJE grad. Glavni grad evropskog prvaka u vaterpolu - nema bazen! Treba li jos shto da pricam...

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    Dok je bio Titograd ...znalo se tacno ko su Podgoricani i trebao je ostati naziv Titograd nego ko sto mene pita
    Pazi ti ovo razmisljanje

    E, i? Shto si ti imala od toga shto se zna tacno ko je Podgoricanin? Razlikovali su se je li? Gospodsko drzanje, visoko celo i visak inteligencije? Razvrstavas ljude ovako i onako i onda ocekujes da te neko, ko dodje sa strane, poshtuje i igra po pravilima tebe, Podgoricanke? Palanka, rekoh ja...
    Last edited by The Grey Area; 12-01-09 at 13:59.

  11. #36
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Grey mnogo si negativan izadji malo iz kuce prosetaj, sunce je i to, udahni duboko nemoj da te sjekiram JA, jedna Podgoricanka mah mah ~~~~

    Podgorica je grad bez tradicije??????? A da ipak procitas dva puta to sto napises prije nego li kliknes na Post
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  12. #37
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    Grey mnogo si negativan izadji malo iz kuce prosetaj, sunce je i to, udahni duboko nemoj da te sjekiram JA, jedna Podgoricanka mah mah ~~~~

    Podgorica je grad bez tradicije??????? A da ipak procitas dva puta to sto napises prije nego li kliknes na Post
    Tachno sam zna
    I dalje se nije odmaklo od fore "piski pa spavaj" :monkey:

    Ne $ekiram se ja radi tebe, pf...ogugla sam na sve to...Nisi ni prva ni poslednja koja tako "realno" sagledava probleme ovoga grada.

    E da, ajde nam malo pricaj o tradicji Podgorice

  13. #38
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odoh spavati ...bio je ovo tezak radni dan, pitaj nekog drugog da prica o tradiciji mozda i promijenis misljenje , mozda

    Vidim poznajes sve te fore ...meni su i dalje nepoznanica, jel to nesto sa $evera
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  14. #39
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    Odoh spavati ...bio je ovo tezak radni dan, pitaj nekog drugog da prica o tradiciji mozda i promijenis misljenje , mozda

    Vidim poznajes sve te fore ...meni su i dalje nepoznanica, jel to nesto sa $evera


    To je to. "Pitaj nekog drugog..." poshto ja nishta ne znam

    "Odoh spavati...ne mogu se prepirat" i onda se chudi shto joj voljeni grad izgleda ovako. Isti taj stav imaju i ovi te ih kritikujes "Odoh spavati ne mogu se pregonit sa ovima te bachaju smece". Lijepo spavaj i sanjaj Sahat kulu :lolblue:

  15. #40
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Grey Area View Post


    To je to. "Pitaj nekog drugog..." poshto ja nishta ne znam

    "Odoh spavati...ne mogu se prepirat" i onda se chudi shto joj voljeni grad izgleda ovako. Isti taj stav imaju i ovi te ih kritikujes "Odoh spavati ne mogu se pregonit sa ovima te bachaju smece". Lijepo spavaj i sanjaj Sahat kulu :lolblue:
    Slusaj kad naucis da razgovaras i ne stavljas ljudima u usta ono sto nisu rekli, a pogotovo da ne znaju nista o necemu sto ih itekako zanima, mozemo razgovarati. Do tada cu prespavati tvoje peckanje.... mozda ti jednog dana pozajmim par knjiga o podgorici da procitas kako nema tradiciju ....

    Eh da nemoj ti samo da se brines za moje snove....molim te i da nista ljepse nego kad te iz lijepih snova probude otkucaji sahat kule.

    Pozdrav sivi
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  16. #41
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije ovo nikakvo peckanje, vec normalan razgovor. Razgovor u kojem te molim da mi objasnis neke stvari - a ti neces. Ako vec o necemu pricas onda ili daj argumente ili podji na spavanje

  17. #42
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default pobrezje

    [size=3]Ова полемика је пожељна и корисна, наравно, под условом да[/size]
    [size=3]се уздржимо недоличних ријечи. Моји стихови нису проистекли из нетрпељивост и мржње, већ из лјубави према родном граду.[/size]
    [size=3]Ја не осуђујем никога, нити узурпирам право било коме да воле град у коме живе, мада су многи узимали себи за право да воле мој родни град више од мене. Алаудирање свему и свачему, одушевљење стварима које немају ни тренутну, а камо ли универзалну вредност, афирмисање некавог модернизма и либерализма, нису довољан доказ љубави, баш као што ни критички приступ није индикатор отуђености или, не дај Боже, мржње.[/size]
    [size=3]Све више је натписа о милионерима који су закупили и реновирали замкове старе стотинама година. Лјуди и градови се диче архитектуром средњег вијека, чак је у тенду и подизање етно насеља. Нисам примијетио да се неко размеће кутијама од стакла, никла и ростфраја.[/size]
    [size=3]Зар мислите да ће те неког странца инпресионирати, ако га поведете у „Делта сити“ и сличне грађевине. Па њима је мука од тога! Они нам завиде на нашој природи, нашој души( коју све више уподобљавамо њиховој), диве се (или би се дивили), Старој Вароши, Рибници, Врелима, Љубовићу, Сахат Кули, Волату, Џан улици, Ксенији... Диве се БИВШЕМ Подгоричком хумору и ДУХУ. Но да скратим за сада. Само ћу Вас подсјетити рођаци старе изреке:[/size]
    [size=3]`ВИЂЕЛА ЖАБА ЂЕ СЕ КОЊ ПОТКИВА, ПА И ОНА ПОДИГЛА НОГУ!`[/size]

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    Dok je bio Titograd ...znalo se tacno ko su Podgoricani i trebao je ostati naziv Titograd nego ko sto mene pita
    Slazemo se...cak mislim da je trebala da postoji i Podgorica ali kao naselje (npr. uzi centar Titograda tj. danasnje Podgorice znaci stara varos drac centar i to). Nesto kao stari grad u KO
    She is only here to annoy herself!

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Pobrezje,imas pm
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  20. #45
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Grey Area View Post
    Poenta price je - sve i da su te porodice takve ka shto ih opisujes, a vjerujem ti da jesu, onda su takve u Podgoricu - jer su im sami Podgoricani dozvolili da budu takvi. Imate li savjet stanara? Trpe li oni kakve kritike od vas? Sankcije? Ismijavanje? Ako NEMA - onda uzivajte...
    hahhaha presmijah se [a bilo je kvalitetnih recenica - svaka cast Pobrezje]. Ka da dovedes pacove u vrtic i ocekujes da njih 5000 prevaspitaju 10 beba

    Jedan malecki hint ovima sto mislie da su se Podgoricani iskakili sami sebi u grad. U staru varos i na drac ima u vr' glave 20% podgorickih familija.
    ♩♬

  21. #46
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    hahhaha presmijah se [a bilo je kvalitetnih recenica - svaka cast Pobrezje]. Ka da dovedes pacove u vrtic i ocekujes da njih 5000 prevaspitaju 10 beba

    Jedan malecki hint ovima sto mislie da su se Podgoricani iskakili sami sebi u grad. U staru varos i na drac ima u vr' glave 20% podgorickih familija.
    Kako se doslo do takve situacije?

  22. #47
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    2,262
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the grey area View Post


    do prije par godina jedna familija u blok 5 je drzala kravu na balkon...
    ahahahahahahhahahahahahahahahahhaahahahhahhahahaha hahahahahahahahhahahahahhahahahaha nmgu jbno da vjerujem roflmao

  23. #48
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    nagrdiste coeku topic..

  24. #49
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Grey Area View Post
    Kako se doslo do takve situacije?
    Lele, zar tebi fali odgovora? To je makar jasno. Podgoricani su, u duhu seljastva, unistili staru i novu varos, a kad je jadnim urbanim mojkovcanima nestalo krsa podgoricani su posli da papkare po zlatici i zagoricu.
    ♩♬

  25. #50
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nigdje kao u Podgorici nema vise ljudi koji zive u ovom gradu da ga mrze kao ovdje.....To mi nije jasno i nikad nece biti...tu rade, zive, podizu djecu a opet je ne vole i nista im u njoj ne odgovara i svu bi je srusili da im moze biti
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Posao u Podgorici
    By Rvasanin in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 19-08-08, 07:36
  2. Što se čita u Podgorici ... ?
    By mito61 in forum Centralni
    Replies: 6
    Last Post: 13-02-07, 10:30
  3. Jazzmate u Podgorici
    By Chedo in forum Muzika
    Replies: 5
    Last Post: 08-09-05, 10:18
  4. Oli Ren u Podgorici
    By Sthlm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 21-04-05, 15:09
  5. Kit u Podgorici??
    By laufer** in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 29-03-04, 23:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •