Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 66

Thread: :|

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    aWaY
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default :|

    [size=6]kako zamisljate swoju smmrtt :?: :roll: :twisted: [/size]

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Uh, neshto me opasno zhacne u stomaku, kad pomislim na to..
    Voljela bih da umrem u mekom, toplom, izdrzhljivom krevetu (u snu)...
    Shto se tiche same 'ceremonije' sahrane..Necu plach, necu kuknjavu, suze, bachanje u raku, na vr' kovchega..Hocu dostojanstvo i necu da se na chetrdesticu nariljaju znani i neznani za trpezom, da me 'zhale' , tj.da prichaju viceve, podriguju, derinjaju se, ronche ka' kamile...Josh bi im po vr' svega toga trebalo nekoga s' harmonikom da dovedu...
    i NECU crninu, NIKAKO :!:
    Necu pomene, polugodishnjice, godishnjice, decenije, punoljetstva...Neka podju na grob, kad god osjete potrebu za tim.. Ne mora niko znati...
    To sam rekla i mojima kad (bozhe moj, svi cemo jednog dana otici, redom valjda) odu na onaj svijet.. Ovako ce biti ispraceni, ma koliko god to zvuchalo (ne)uobichajeno 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    aWaY
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To ti je zhiva istina.Kad se god $etim sahrana cetrdesnica i tih sranja padne mi na pamet ono goscenje!Svi jedu,swi piju...piX.Onda jezim se kad onu coeku na grob pa mi one babe od 100 godina "zalelekaju" i sto je najgore ne rade to od srca,zato sto im je tesko no waljda obicaja nekog seljackog radi.
    Ja mislim da cu da poginem u saobracajnoj nesreci... :twisted:

    /me morbidna :hardrock:

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by QLeRkA_Pg
    pa mi one babe od 100 godina "zalelekaju" ....
    Bez obzira na zivahnost tih baba ipak mogu biti samo "tuzilice" zalelekati moze jedino malo mladji djed.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    aWaY
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A do sad sam bila na dvije tri sahrane seljacke pa jos ne vidjeh ni jednog zivahnog djeda :roll:

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ponekad imam utisak, Hari, da samo 'prezhish' shto ce ko pogreshno rec` na ove forume, pa da 'uskochish' prokomentarishesh i pokazhesh svoje obrazovanje, pamet.. ili samo sitnichavost. Bice da grijeshim.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dako ste vi normalni vise sa ovim topikima kako cete da umrete i cuda.....

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by independent girl
    Ponekad imam utisak, Hari, da samo 'prezhish' shto ce ko pogreshno rec` na ove forume, pa da 'uskochish' prokomentarishesh i pokazhesh svoje obrazovanje, pamet.. ili samo sitnichavost. Bice da grijeshim.
    Definitivno :!: :wink: 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    331
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne no pokupe one ciganke sto prose na most i plate im da kukaju tamo

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari ima poseban smisao za humor, koji nija bas shvatljiv svima...

    Sto se tice smrti, trudim se da ne razmisljam puno o tome. Mada mi se desava da u toku dana zamisljam kako cu umreti: ili u saobracajki, u toku operacije, u snu... kad bih vam krenula pricati detalje, povracali biste.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sta se tebi cini ili pricanjava je tvoj problemi, a nekome manje nekom vise smetaju sitnice kad neko na silu hoce da je izuzetno moderan i nadahnut pa "zaboravi" da babe tuze, a ne lelecu i taj obicaj odmah proglase za seljacki.
    Uz izuzetno postovanje vasih gradskih, svjetskih, kosmickih.... manira poznavanje svojih obicaja ne zahtijevani narocitu pamet ni narocito obrazovanje. Mozda ces i ti jednoga shvatiti da se nijedno od toga ne pokazuje na forumima vec na drugim mjestima.
    A mozda se i meni to samo cini.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja u boj chasti mi...
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to je, ipak, moja stvar
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijesam govorila samo o ovom topiKu, tvoje komentare ovakvog tipa, chitam gotovo na svakom.
    A, shto se ovih obichaja tiche, zaista ih ne znam, niti zhelim da ih nauchim. Nijesam imala prilike da prisustvujem bash nijednoj sahrani dosad, a nadam se i da necu skoro. Ali, chek, zaboravih, davno nedje sam imala prilike da u sred zgrade chujem lelekanje, i to chovjek koji je umro je zhivio na najgornjem spratu, a lelekachi (kako se zovu, ne znam, ajd` prosvijetli me, mozhda imaju neko posebno ime, jer se sve bojim da ih ne uvrijedim) su bili dolje, na ulazu u zgradu, i zaista je bilo 'prijatno' slushati kako odjekuje pola grada od tog kretenizma. Tako da stvarno bih zheljela da takve obichaje svi zaboravimo.
    A, pamet i obrazovanje, ko ih ima, naravno, pokazuju se i ovdje.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    komichnu

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    aWaY
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam znala da babe tuze a ne lelecu .Al` zato hvala Bogu imam tebe da me naucis necemu...I sto sam zeljela ispast da te zamolim nemoj komentarisat.Odgovori na temu,ispravi me kad pogrijesim ali bez dubljih i isuvisnih komentara :mad:

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako ti se ne svidje sta i kako ko pise najlakse je preskociti. A prosto je za nepovjerovati da se lelekanje moze cuti i u crnogorskim metropolama i to na najvisim spratovima, a ne samo u zatucanim seljackim sredinama.
    Nego pred nama je svijetla buducnost pa ce moderne gradjanski orjentisane osobe odrediti kako da se zali, veseli.... i da sve bude onako cool.
    Za babom 3,5 suze, djedom moze cak i cetiri, ali da se glasa ne cuje i sve tako redom.
    Quote Originally Posted by independent girl
    A, pamet i obrazovanje, ko ih ima, naravno, pokazuju se i ovdje.
    Obrazovanje nalaze da se primijeti da ova recinica nije bas najispravnija, ali djavo zna mozda se tako pise po metropolama.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    aWaY
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Preskachem :!:

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Zhuti karton :!: .... 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  20. #20
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA
    Uh, neshto me opasno zhacne u stomaku, kad pomislim na to..
    Voljela bih da umrem u mekom, toplom, izdrzhljivom krevetu (u snu)...
    Shto se tiche same 'ceremonije' sahrane..Necu plach, necu kuknjavu, suze, bachanje u raku, na vr' kovchega..Hocu dostojanstvo i necu da se na chetrdesticu nariljaju znani i neznani za trpezom, da me 'zhale' , tj.da prichaju viceve, podriguju, derinjaju se, ronche ka' kamile...Josh bi im po vr' svega toga trebalo nekoga s' harmonikom da dovedu...
    i NECU crninu, NIKAKO :!:
    Necu pomene, polugodishnjice, godishnjice, decenije, punoljetstva...Neka podju na grob, kad god osjete potrebu za tim.. Ne mora niko znati...
    To sam rekla i mojima kad (bozhe moj, svi cemo jednog dana otici, redom valjda) odu na onaj svijet.. Ovako ce biti ispraceni, ma koliko god to zvuchalo (ne)uobichajeno 8)
    Potpisujem post bez ikakvih korekcija 8)

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne zamishljam vala
    Io ci credo!

    Welcome



  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bash je 'lijepo' shto sam imala prilike to da slusham u sred Cetinja. Josh kad bih mogla da budem tako ponosna zbog toga..
    A, smatrash li ispravnim, chak LIJEPIM da se leleche po svu noc, da se ljudi josh vishe 'izludjuju' no shto su ludi u takvim trenucima? Ako im je teshko, da im josh tezhe bude..? Ja tu vidim samo muchenje. Svako takve stvari prezhivljava na svoj nachin. Neko ce kukat` chitav dan, neko nece ni suzu pustit`. I to je neshto shto je samo te osobe, shto normalni ljudi nece komentarisati.
    Znachi, kad mi umre djed ili baba (josh su zhivi, a nadam se da ce josh dugo i zhivjet, ali, Bozhe moj, svi umiremo, toga sam svjesna) treba prvo dobro da se iskukam, izlelechem, a onda, mozhda, i da se ubijem (ne bi marilo, a?) ? I onda da dodje neki chovjek poput tebe 'koji je tu da nas sprijechi da zaboravimo svoje obichaje' , i konstatuje da sam ih 'oplakala' kako valja?

    Obrazovanje nalaze da se primijeti da ova recinica nije bas najispravnija, ali djavo zna mozda se tako pise po metropolama.
    Hahahah. Drago mi je da si mi pomogao da ukapiram da je ipak rijech o sitnichavosti.

    P.S. Bash bih zheljela da mi odgovorish na ova pitanja, pa da zavrshimo, jer ovo ne vodi nichemu.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Postoje obicaji koji se postuju i koji su za nekoga "zakon" i nije moje da ja komentarisem da li je on zbog toga seljak ili gradjanin. Svak svoja osjecanja izrazava na sebi svojstven nacin, a sumnjam da si na Cetinju mogla cuti lelekanje uvece jer oni dobro znaju crnogorske obicaje. Ako te nekad neko bude pitao da znas da se u Crnoj Gori i u najzabitijim selima uvece ne lelece.(besplatno obrazovanje - predmet sopstvena tradicija)
    Kad bi bila sitnicavost u pitanju tvrdio bih da si to nocno lelekanje izmislila ili bila u stanju da ne razlikujes dan i noc, ali to bi vec izlazilo izvan okvira teme. Ne brini o tome da ce neko poput mene doci da te na silu "usrecuje" i odredjuje sta ti treba da radis i kako da zalis. Ako se ne varam ( a cini mi se da ne varam) to ti odredi koji su nacini dobri a koji su kretenizmi.
    PS.
    Da se nebi pokvarila ova, inace morbidna tema, o smrti i ne razmisljam, a kad se to desi neka rade sa mnom sta im volja. Mogu pustati i tehno muziku ili guslati sve jedno

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shto se teme tiche,apsolutno mi je nebitno shto ce sa mnom,to licemjerstvo koje se vidi na sahranama ne vidi se nidje i ne zhelim da se to radi i na mojoj sahrani ali ko ce mene pitati za to :?:
    Mislim da cu da umrem tako shto ce da dodje neki masovni ubica (mozhda i moj pacijent :wink: ) i da me ubije na najmorbidniji moguci nachin.

  25. #25
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja, evo , veTJ sastavljam testament da se ne bi igrali sa mnom kad odapnem... Znam samo da cu trazit da me kremiraju i pepeo prospu iz aviona iznad Bokotorskog zaliva.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •