Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 45

Thread: Dugovanje, pozajmljivanje...

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dugovanje, pozajmljivanje...

    Koliko često pozajmljujete novac od drugih i da li vam se dešava da vas onaj što vam je pozajmio napominje da mu vratite ili to uradite na vrijeme? Bože, vala mi je pitanje...zaista će neko priznat da ne vraća dugove.
    Izbjegavam da pozajmljujem pare i to radim jedino ako mi je stvarno neka frka, kad su mi neophodne, mada mi se to desilo samo dva puta i vraćene su relativno brzo. Kad sma bila mlađa, jedna drugarica me redovno snalazila da joj pozajmljujem pare i nikad mi ih nije vratila...

    E, prije neki dan mi banu kući neki što sebe nazva mojim rođakom (neću reći ime jer ga sigurno većina zna) i kako mi nije bilo ni brata ni oca kući, a prvo je njih tražio, zamoli me da mu ja pozajmim 20e...ako imam...vratice mi on to sigurno...samo mu je daleko sad da ide do kuce u Momisice. Momak nam nikad prije nije bio u kuću, ne znam ni kako nas je našao i pritom nismo nikakvi rođaci, ali...ja sam ga znala iz viđenja i znala sam da mu je moja koleginica pozajmljivala pare koje joj nikad nije vratio. I ja kao ovca, dam mu iako mi nije rekao ni razlog zašto mu tako hitno trebaju i istog trena se pozdrvim sa njima.

    Ranije sam stvarno bila "ovca" po tom pitanju, a evo ni starija nisam ništa pametnija...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mozda bi se naljutio ako mu ne bi dala .... pa bi svashta bilo

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Dugovanje, pozajmljivanje...

    Quote Originally Posted by Grofica


    Ranije sam stvarno bila "ovca" po tom pitanju, a evo ni starija nisam ništa pametnija...
    Ali su ti zato sise porasle

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikad to nisam radila, radije cu odustati od necega nego da posudim pare. Cist racun duga ljubav, nista drugo.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    CICIJO !!! :P

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Shad0wLands
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ne neke velike pare mada postoji par ljudi kojima bih pozajmila da imam sigurno jer znam da bi vratili.
    my dark twin...the annihilating feminine
    ...does not need...civilizing

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne posudjujem pare skoro nikad od nikoga ( sem od sestre s vremena na vrijeme al` mi se cini da se ni kod nje vise nikada ne bih zaduzila jer bolje dugovati cijelom svijetu nego njoj :P )
    Ne posudjujem jer ne volim da sam ikome ista duzna ..
    A posudjujem samo ljudima u koje imam povjerenje i za koje znam da ce vratiti pare a ne gooziti s dugovima masu vremena ....
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Samo velika muka bi me natjerala da to uradim, tj.pozajmim.. Ne mogu da shvatim ljude, koji rade, posebno omladinu, nemaju puno troshkova (cigari, kozmetika, izlasci, gorivo tu i tamo), majka mu stara, da ne odvojite po 50-ak eura sa strane, za 'ne daj bozhe'...Ne rachunam pozajmice na poslu, ako mi treba nekih 5 -10 eura, koje vratim isti dan..Isto tako ne mogu da shvatim da neko nema u novchaniku bar 10 eura za svaki sluchaj (naravno, ovo se odnosi na one koji su zaposleni)...
    Pozajmljivala sam, nijesam se opekla (govorim shto se novchanih pozajmica tiche )..Ne rachunam sitna kashnjenja i 'opomene'...Neki jednostavno 'zaborave', pa sam morala da ih 'podsjetim'...A za neke sitnice tipa majchice, tashne, nakit..to shto sam dala, vishe nikad vidjela nijesam...
    Da rezimiram, pozajmljujem samo bliskim ljudima, kod kojih sam i koji su kod mene stekli maximalno povjerenje.. Shto se tiche ostalih, definitivno nijesam raspolozhena za bilo kakvu saradnju :!: 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    postoji 0-2 ljudi na planeti kojima pozajmljujem novac i koji uredno vracaju i od njih i mogu da pozajmim, mada mi je to uvijek kao da idem na strijeljanje... kod ostalih sam se par puta opekao, mada nije neka suma bila i koliko god bio slobodan i bile moje pare, nekako mi je dno da dodjem liku ispred njega i pitam ga "a jeli, oces li mi vracat pare, zivota ti?"...
    a za neku vecu sumu bih prije ruku otkinuo nego pozajmio, osim ako ne bi bilo neki spas zivota bliznjem... za ostalo, no way Jose...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    704
    Thanks Thanks Received 
    453
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Pozajmljivao sam pozajmljivali su mi i uvjek je bilo sa obije strane isto niko nikome nikad niti trazi a ni vrace

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate
    Pozajmljivao sam pozajmljivali su mi i uvjek je bilo sa obije strane isto niko nikome nikad niti trazi a ni vrace
    Frka mi je druzhe,treba mi hiljadu eura :wink:

    Mislim da nikada nisam pozajmila pare od nekoga...sem od mojih kuci :wink:
    Meni nije frka da pozajmim nekome jer mi se bar do sada nije desilo da je neka velika suma,uglavnom 10-20e i samo mi jednom nisu vracene.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ako znam...
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijesam nikad pozajmljivao pare a ni davao jer mi niko nije trazhio, mada za moje drushtvo bi dao sve a ne pare
    Io ci credo!

    Welcome



  14. #14
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by assassinate
    Pozajmljivao sam pozajmljivali su mi i uvjek je bilo sa obije strane isto niko nikome nikad niti trazi a ni vrace
    e tako nešto.
    4' 33''

  15. #15
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A, garderobu, obuću i ostalo? Mene su drugarice jedno vrijeme redovno pelješile...te daj ovo, daj ono...i često mi vrate stvari uništene ili ih nikad ni ne vrate. Redovno bih davala stare patike koje nikad nijesu ni bile toliko stare jer sam ih svaka dva mjeseca kupovala i nikad mi nijesu vraćane, a meni bilo glupo da ih tražim. Najgore su bile one što navale da im dam neku stvar tek kupljenu jer joj navodno treba za izlazak sa nekim momkom (kao da je to matursko veče) i onda je ne bi danima skidala dok joj ne dosadi ili joj ja ne tražim.
    Ja ništa tuđe nijesam smjela unijet u kuću jer bi me majka zadavila, uvijek je mrzjela to pozajmljivanje.
    Sad mi rijetko traže i to samo kad su neke specijalne prilike, a ja i dalje ne pozajmljujem niti mi je nešto bilo prijeko potrebno.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema nista gore od pozajmljivanja garderobe i to... to je toliko odvratno da je nevjerovatno... :wink:
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stvarno nista ruznije nema od pozajmljivanja garderobe i jos jednu stvar ne volim kada vidim da se pozajmljuje - igracke!!! :P

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    a shta biste rekli za pozajmljivanje donjeg vesha :?: :stravaiuzhas: :!:
    Sell the Vatican, Feed the World!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~montenegro~
    Posts
    551
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne pozajmljujem novac nikad,niti volim da ja nekom dam,osim blizim prijateljima u koje imam povjerenja.iz iskustva znam da ne treba pozajmljivati novac pojedinim ljudima...neki su mi jos duzni novac..ali pishi propalo...
    a najgore je kada ti se neko zamjeti za neku malo svoticu tip-a 1-2 eura...pa izije ***** i slichno...koliko samo mizernih ljudi ima...
    ~MONTENEGRO~

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u principu, ne volim da pozajmljujem novac... desilo mi se par puta da mi je bila frka za pare, ali ih uzmem od onoga za koga znam da mu to nije poslednjih 10 eura i samo onda kada znam da cu te pare vratiti u roku od 7 dana... za tricharije i gluposti? ne! radije cu se odreci nechega...
    garderobe shto se tiche... svi se mi dobro znamo, tako da se zna kome se mozhe neshto pozajmiti a da ti to vrati sachuvano, nerastegnuto i neoshteceno... i shto je najbitnije, onda kada je rekao...
    ono shto najvishe mrzim je kad mi neko uzme knjigu ili bilo shta shto mi treba svaki dan i ne vraca a meni neprijatno da trazhim... tako chekam jednu curku od komshinice da mi vrati rechnik... kasni samo pola godine... tachno ce me iznervirati pa cu samo radi toga krenuti u nk...

  21. #21
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako trudnoca utiche na agresivnost kod osobe... :P
    jel vidite vi ovo ljudi pri normalnim okolnostima njoj bi "bilo neprijatno da trazi" a pri novonastalim okolonostima ona ce "samo radi toga krenuti u nk"... :mrgreen:
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahaha :P
    pola godine sam bila dobra... ili glupa... ne mogu da se odluchim...

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pola godine? Ja bih je posle 10 dana likvidirao! :twisted:

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cist racun, duga ljubav! Samo sto to ne vazi za clanove uze porodice

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .....jednom pazarcu sam morao auto da demoliram da bi svatio da je vrijeme za vracanje dugova :!: :!: :twisted:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •