Results 1 to 6 of 6

Thread: Labus o sudbini zajednice i putu u EU!

  1. #1
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    94
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Labus o sudbini zajednice i putu u EU!

    Beograd -- Predstavnici Evropske komisije Štefan Lene i Rajnhart Pribe posetili su u utorak Beograd.

    Potpredsednik republičke vlade Miroljub Labus razgovarao je sa visokim funkcionerima Evropske unije o novim rešenjima u spoljno-trgovinskom i carinskom režimu, odnosno o takozvanom pristupu državne zajednice Evropskoj uniji na "dva koloseka". Nakon razgovora, Labus je novinarima rekao da se u okviru jedinstvenog sporazuma predviđaju dva protokola.

    "Biće dva protokola, jedna za Srbiju, drugi za Crnu Goru, ali oba moraju da vode konvergenciji posle nekoliko godina kada će se tačno znati opstaje li ova državna zajednica ili ne. Ono što je urađeno u procesu harmonizacije to će ostati sa stanovišta institucije i politika, razgovaraće se još jednom da li je to najbolje, ali se neka velika revizija ne očekuje", rekao je Labus.

    Ocenjujući da će se u narednom periodu smanjiti tenzije između Beograda i Podgorice, Miroljub Labus je rekao da se vlasti u Beogradu slažu sa planiranim procesima i da je na Podgorici da se izjasni o ovom predlogu. "Ukoliko se i Podgorica slaže sa tim, idemo dalje", zaključio je Labus.



    jasno je svima postalo da opstanak ovakve zajednice nije moguc i da je samo pitanje trenutka kada ce se i formalno oznaciti kraj zajednicke budalastine zvane SCG.
    sto je najbitnije za MONTENEGRO ?
    ja mislim da je u svakom slucaju najbitnije da se na sto vise polja dostignu evropski standardi ,posebno u ekonomiji,koliko god to bilo tesko i naizgled neizvodljivo. mislim da akcenat treba baciti na to i da ne treba pricati o referendumu i razdvajanju sve do 2006 , jer drzavnost nikada vise necemo izgubiti , a iako je izghubimo otici ce u EU a nikako u seljacku veliku srbadiju.
    djukanovicev rezim se mora natjerati da brine o ekonomskim pitanjima , i iskljucivo o tome. srbima u crnoj gori,onijema sto su protiv domovine, treba pustiti da oni tarlahaju o jeziku i slicnim stvarima i konstantno gurati svoju pricu u stilu - " e, vazi,jeste terorisani,zao nam je , ko vam jebe mater,ocete li na pice" - i nastaviti sa desrbadiizacijom drustva.
    svidja mi se ova labusova prica i mislim da pije vodu.
    ima li na nasoj strani pameti, e to cemo vidjeti...



    a.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Labus o sudbini zajednice i putu u EU!

    Quote Originally Posted by Ataman
    ja mislim da je u svakom slucaju najbitnije da se na sto vise polja dostignu evropski standardi

    djukanovicev rezim se mora natjerati da brine o ekonomskim pitanjima.
    Hahahahahaha hahaha hahahaaaaaaahaaaaa hahahahaha hahahaha..........

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Atamane ! dragomoje dasi otvorijo ovaj topik, no strame bice puno meteka upuceno prema tebi.
    No zaboljete ona stvar, covjek treba da kaze istinu jer to ne boli, Vecina Crnogoraca je znala stacese desiti na kraju, no ko voli ili podrzava ovu nadri zajednicu, osim lud i sasav. :roll:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    .
    .
    .
    .............. I N D E P E N D E N T .....S T A T E ......O..F ... . M O N T E N E G R O ! ! ! ! !

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno. Beogradski sporazum, ma koliko bio kritikovan od strane indipendista, nam je osigurao da se ne mozemo utopit u nesto sto ne zelimo. Zato i nema razloga vise tjerati referendum na spic, do 2-3 mjeseca pred referendum.

    Uostalom, ovo sa dva kolosjeka je odlicno, jer Podgorica vise ne moze optuzivat Beograd (i obratno) za zakocivanje procesa pridruzivanja.

    Doduse, to sto bih ja volio da vidim jeste jednu partiju ili NVO koji su malo skepticniji prema ulasku u EU po svakoj cijeni.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Uostalom, ovo sa dva kolosjeka je odlicno, jer Podgorica vise ne moze optuzivat Beograd (i obratno) za zakocivanje procesa pridruzivanja.
    Podgorica moze Beograd, ali ne zbog harmonizacije, vec zbog (ne)saradnje sa Hagom. Ovo "(i obratno)" ti je tacno...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •