Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 104

Thread: Trudnoca, porodjaj, materinstvo, roditeljstvo....

  1. #76
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile epiduralna analgezija

    za sve mame 2B koje interesuje kako organizovati epid.porodjaj u Pg...
    1. Zgodno je imati ginekologa koji prati trudnocu I PODRZAVA ovakav porodjaj+radi u bolnici... A dobro je i ako ima iskustva sa istim
    2. Nema zdravstvenih prepreka da se izvede ovakav porodjaj
    3. Lab.nalazi su uredni (koji se rade 21 dan ili manje prije termina)
    4. Dogovorili ste sa ginekologom i anesteziologom sve detalje
    5. Spremili ste parice.

  2. #77
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e da... koristan savjet drugarice koja je imala sjajan porodjaj u epid.analgeziji - platiti porodjaj unaprijed da ne bi glava boljela kada do istog zaista dodje.
    Ja cu ubrzo imati ovo iskustvo, pa mozda dodam koji postic... Naravno, ako bebica bude dozvoljavala

  3. #78
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A carski rez? Bez komplikacija za bebu, a zeni je vec komlikovana bilo kakva vrsta porodjaja...

  4. #79
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imala sam operaciju koju hirurzi smatraju manje komplikovanom od carskog reza. (I mnoooogo manji oziljak....) Bilo je to prije trudnoce i opet oporavak nikako nije bio jednostavan!!! (ni bezbolan!)
    Carski rez podrazumijeva rezanje koze/misica i materice (a usljed trudnoce imuni sistem je oslabljen, da ne govorim o stanju koze i materice...) uglavnom se obavlja u totalnoj anesteziji (opet ima dodatne rizike u trudnoci-intubacija i sl.) tako da ako nije NEOPHODAN nikada se ne bih odlucila za isti... Naravno, u zadnje vrijeme je vrlo "moderno" poroditi se CR, cak i angazovati plasticara ako je moguce da "iscijedi" salce koje se nagomilalo tokom trudnoce nakon same intervencije...
    Medjutim... nakon iskustva sa manje komplikovanom operacijom i kracim ocekivanim periodom oporavka (od CReza) NIKADA se ne bih opredijelila za ovakav porodjaj.

  5. #80
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zašto se sve mora platiti, zar to nije dio zdrastvenog osiguranja??
    Kad će prestati takav način razmišljanja i rada!!!

  6. #81
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tiburon View Post
    Zašto se sve mora platiti, zar to nije dio zdrastvenog osiguranja??
    Kad će prestati takav način razmišljanja i rada!!!
    ne placa se prirodan porodjaj, kao sto se ne placa ni carski rez koji je indikovan.
    Ako zelis da te ne boli, onda plati epiduralnu 300 eura (potpuno zakonito), a sto se tice zena koje se NA SVOJU RUKU odlucuju za carski rez ...e pa tom doktoru bih zabranila dalje bavljenje medicinom, a nju kaznila za davanje mita...je li moguce da postoji doktor koji ce mi uraditi carski rez zato sto mi je to dunulo?!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #82
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Living in the sunlight,loving in the moonlight,having a wonderful time!
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ne placa se prirodan porodjaj, kao sto se ne placa ni carski rez koji je indikovan.
    Ako zelis da te ne boli, onda plati epiduralnu 300 eura (potpuno zakonito), a sto se tice zena koje se NA SVOJU RUKU odlucuju za carski rez ...e pa tom doktoru bih zabranila dalje bavljenje medicinom, a nju kaznila za davanje mita...je li moguce da postoji doktor koji ce mi uraditi carski rez zato sto mi je to dunulo?!
    Vjerovala ili ne, postoji i to ne jedan :mad: ja sam zavrsila na hitan carski ( moralo se nakon 7 sati pokusaja normalnog porodjaja, zbog bebe), i u sobi sa mnom su bile dvije koje su se porodile carskim, na svoj zahtjev.

    Malo je reci da sam bila sokirana...
    Last edited by Dreamy; 14-03-09 at 14:39.
    Topli trag na usnama
    miris blag u grudima
    sve me na tebe podsjeca...

  8. #83
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Living in the sunlight,loving in the moonlight,having a wonderful time!
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biljana View Post
    A carski rez? Bez komplikacija za bebu, a zeni je vec komlikovana bilo kakva vrsta porodjaja...

    nije za uporediti carski rez sa normalnim porodjajem. I nije uopste naivna operacija ( inace carski ti dodje kao najveca operacija u trbusnom dijelu), tako ga doktori uporedjuju (oni savjesni i normalni).

    Nije porodjaj nikakav bauk.
    Topli trag na usnama
    miris blag u grudima
    sve me na tebe podsjeca...

  9. #84
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cruella View Post
    Nikako da nadjem ovakvu temu na crnogorskim forumima i nije mi jasno zasto je to tako, pa mi pade na pamet da je ovdje postavim kako bismo razmjenjivale iskustva i savjete.
    idi na sajtove
    moja beba,
    moja mama,
    roda
    itd...
    :)

  10. #85
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da znate da sve vise zena ide na carski rez?Meni je to malo bzv,jedino ako ne dodje do neke komplikacije,pa se mora.Uopste nije neka prebolna procedura

  11. #86
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Vec sam rekla da bi svi ljekari koji urade carski rez koji nije indikovan, odgovarali i izgubili licencu kad bih se ja pitala
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    idi na sajtove
    moja beba,
    moja mama,
    roda
    itd...
    A shto velish to MOOOJ brate...umf

  13. #88
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    A shto velish to MOOOJ brate...umf
    cesa veljis
    edukacija brate moj.....nemaju se kad knjige citati haahahah pa je internet ludilo
    :)

  14. #89
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dreamy View Post
    Vjerovala ili ne, postoji i to ne jedan :mad: ja sam zavrsila na hitan carski ( moralo se nakon 7 sati pokusaja normalnog porodjaja, zbog bebe), i u sobi sa mnom su bile dvije koje su se porodile carskim, na svoj zahtjev.

    Malo je reci da sam bila sokirana...
    ne razumijem zashto bi to nekom smetalo???? Mislim, zaista se ne razumijem u to shta je dozvoljeno i nije dozvoljeno, ali s moje tachke gledishta, zashto bi nekom bilo zabranjeno da se porodi carskim rezom ako to zheli???? Zar to nije isto shto i kad neko zheli da se porodi epiduralnom, ali u onom smislu da neko neshto ZHELI???

    uopshte ne kapiram... fakat ne kapiram... Mada, opet ponavljam da o tome ne znam prewishe...Ok ako nije pravno regulisano kao dozwoljeno...ali ako je...shta je tebe briga ko ce kako da se porodi??? To je moje, twoje, trece, pete , devete prawo da odluchujemo kako ce nama bit lakshe da malu bebu donesemo na swijet!
    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 02-04-09 at 13:07.

  15. #90
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    ne razumijem zashto bi to nekom smetalo???? Mislim, zaista se ne razumijem u to shta je dozvoljeno i nije dozvoljeno, ali s moje tachke gledishta, zashto bi nekom bilo zabranjeno da se porodi carskim rezom ako to zheli???? Zar to nije isto shto i kad neko zheli da se porodi epiduralnom, ali u onom smislu da neko neshto ZHELI???

    uopshte ne kapiram... fakat ne kapiram... Mada, opet ponavljam da o tome ne znam prewishe...Ok ako nije pravno regulisano kao dozwoljeno...ali ako je...shta je tebe briga ko ce kako da se porodi??? To je moje, twoje, trece, pete , devete prawo da odluchujemo kako ce nama bit lakshe da malu bebu donesemo na swijet!
    Mooodo, je li normalan razlog, po tebi, carskog reza da mlada majka ostane uzana kao sto je bila ka djevojka? Mislis li zivota ti da bi trebao dozvoliti zenama da iz tog razloga imaju porodjaj carskim rezom?
    CR nije bezopasna operacija, ali je maternalni i fetalni morbiditet (oboljevanje) i mortalitet (smrtnost) mali. Po literaturi smatra se prihvatljivim maternalni mortalitet 1-2 / 1000 žena a najčešći uzroci smrti su: nezadovoljavajuća preoperativna priprema, pogrešna hirurška tehnika, komplikacije anestezije, krvavljenje, sepsa, peritonitis, plućna embolija, popuštanje srca, greške u određivanju krvnih grupa, neadekvatna antibiotska terapija itd. Vodeći uzroci smrti su: plućna embolija, kardiopulmonarni arest (zastoj), krvavljenje i sepsa. Postoperativne rane i kasne komplikacije su: krvavljenje, sepsa, ileus, oštećenje bubrega, trombophlebitis, urinarna infekcija, anemija, subinvolucija materice, endomyometritis, peritonitis, infekcija rane, popuštanje reza na uterusu (sava), mastitis, stres-ulkus, endometrioza na rezu i td. U sledećoj trudnoći češća je pojava placente praevie, popuštanje ožiljka na materici i ponovni CR i infertilitet. Najčešće komplikacije su: puerperalna sepsa, infekcija urinarnog trakta i infekcija rane.

    Eto vala, ako neko voli operaciju neka izvoli
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #91
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mooodo, je li normalan razlog, po tebi, carskog reza da mlada majka ostane uzana kao sto je bila ka djevojka? Mislis li zivota ti da bi trebao dozvoliti zenama da iz tog razloga imaju porodjaj carskim rezom?
    CR nije bezopasna operacija, ali je maternalni i fetalni morbiditet (oboljevanje) i mortalitet (smrtnost) mali. Po literaturi smatra se prihvatljivim maternalni mortalitet 1-2 / 1000 žena a najčešći uzroci smrti su: nezadovoljavajuća preoperativna priprema, pogrešna hirurška tehnika, komplikacije anestezije, krvavljenje, sepsa, peritonitis, plućna embolija, popuštanje srca, greške u određivanju krvnih grupa, neadekvatna antibiotska terapija itd. Vodeći uzroci smrti su: plućna embolija, kardiopulmonarni arest (zastoj), krvavljenje i sepsa. Postoperativne rane i kasne komplikacije su: krvavljenje, sepsa, ileus, oštećenje bubrega, trombophlebitis, urinarna infekcija, anemija, subinvolucija materice, endomyometritis, peritonitis, infekcija rane, popuštanje reza na uterusu (sava), mastitis, stres-ulkus, endometrioza na rezu i td. U sledećoj trudnoći češća je pojava placente praevie, popuštanje ožiljka na materici i ponovni CR i infertilitet. Najčešće komplikacije su: puerperalna sepsa, infekcija urinarnog trakta i infekcija rane.

    Eto vala, ako neko voli operaciju neka izvoli
    aoooooooooo...kako je wikipedia ili neki web-ljekar radio...:bart:...a shto da se ne dozwoli??? mislim...uzme gdja potpishe da oce tako wec nikako i swak swojim putem...pa jel???

    swe ja razumijem posledice, ali kao shto i sama kazhe smrtnost je 1,2/1000...ono i ta jedna ili ne daj Bozhe dvije je mnogo...ali ne razumijem zashto ne dozwoliti nekome da radi sa sobom i swojim tijelom shta hoce...:bart: ne ulazim u razloge...te uska te shiroka...meni to i tako nishta ne znachi kad se ne razumijem, chujesh li me ti???)) ja samo kazhem da treba pushtiti gdju da odluchi da li ce i kako...

  17. #92
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    aoooooooooo...kako je wikipedia ili neki web-ljekar radio...:bart:...a shto da se ne dozwoli??? mislim...uzme gdja potpishe da oce tako wec nikako i swak swojim putem...pa jel???

    swe ja razumijem posledice, ali kao shto i sama kazhe smrtnost je 1,2/1000...ono i ta jedna ili ne daj Bozhe dvije je mnogo...ali ne razumijem zashto ne dozwoliti nekome da radi sa sobom i swojim tijelom shta hoce...:bart: ne ulazim u razloge...te uska te shiroka...meni to i tako nishta ne znachi kad se ne razumijem, chujesh li me ti???)) ja samo kazhem da treba pushtiti gdju da odluchi da li ce i kako...
    dobro djaole! Ne vichiiiiii!!!:mrgreen:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #93
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Living in the sunlight,loving in the moonlight,having a wonderful time!
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    ne razumijem zashto bi to nekom smetalo???? Mislim, zaista se ne razumijem u to shta je dozvoljeno i nije dozvoljeno, ali s moje tachke gledishta, zashto bi nekom bilo zabranjeno da se porodi carskim rezom ako to zheli???? Zar to nije isto shto i kad neko zheli da se porodi epiduralnom, ali u onom smislu da neko neshto ZHELI???

    uopshte ne kapiram... fakat ne kapiram... Mada, opet ponavljam da o tome ne znam prewishe...Ok ako nije pravno regulisano kao dozwoljeno...ali ako je...shta je tebe briga ko ce kako da se porodi??? To je moje, twoje, trece, pete , devete prawo da odluchujemo kako ce nama bit lakshe da malu bebu donesemo na swijet!


    Ni ja ne razumijem zasto bi nekom smetalo. Samo kazem da meni nije normalno, prosla sam kroz CR i krvniku ga ne bi pozeljela, mislim na oporavak kasnije.
    Nije bezazlena operacija uopste. Evo par razloga :


    Velika je paramedicinska zabluda da je carski rez jednostavan zahvat. Stepen potencijalnog krvarenja može se porediti sa prskanjem slezine ili aorte, budući da porodilja nažalost može izgubiti mnogo krvi za izuzetno kratko vrijeme. Jedna od najbanalnijih posledica carskog reza jeste postoperativna anemija, koja se obično koriguje preparatima gvožđa. Rešenje za obe komplikacije je i primanje tuđe krvi ili plazme, što je rizično bez obzira na sve provere u službama transfuzije, pri čemu i imunološki odgovor na krvni transplantat može biti negativan. Takođe, ponekad se javlja sepsa, kao i posle bilo koje operacije. Zatim, boravak u bolnici je duži, a oporavak ponekad traje nedjeljama, što može u velikoj mjeri da umanji radnu sposobnost porodilje. Može doći do urinarnih infekcija i steriliteta, postporođajne depresije, česte su povrede bešike i kasnije pojava priraslice u trbuhu, a među rijetkim posledicama je čak i splet crijeva. carski rez nema nikakve prednosti u odnosu na prirodni porođaj, da nikako nije manja trauma ni za bebu ni za majku, a statistika pokazuje da je ishod po plod mnogo bolji ako se dijete rodi prirodnim putem.

    bebin prvi udah je nerijetko otežan prilikom carskog reza, a tokom ovog opasnog zahvata plodova voda, koja kod običnog porođaja prolaskom kroz rodnicu biva prirodno istisnuta iz djetetovog respiratornog sistema, može izazvati začepljenje krvnih sudova majke. Takođe, budući da se radi o jednom dubokom rezu trbušnog zida i materice, „carski” porođaj je, ma koliko paradoksalno to zvučalo, mnogo bolniji od prirodnog: posle popuštanja anestezije često je danima potrebno „kljukanje” analgeticima. Buduće majke treba da znaju i to da posle ove operacije lučenje mlijeka „kreće” od 24 do 36 sati kasnije, pa je potrebno koristiti veštačko mlijeko. Takođe, može doći do popuštanja šavova, a preporučuje se i da se porodilje neko vrijeme čuvaju većih napora dok im se unutrašnji organi i ligamenti materice ne vrate na mjesto. Da anestetici ne bi došli u kontakt sa bebom, neophodno je da dijete napusti matericu najranije tri i najkasnije deset minuta od početka zahvata.

    Sto se mene tice, ko voli nek izvoli. Bas me briga iskreno.
    Last edited by Dreamy; 02-04-09 at 21:26.
    Topli trag na usnama
    miris blag u grudima
    sve me na tebe podsjeca...

  19. #94
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam se porodila carski, moram reći da smo i ja i beba prošli baš carski... Oporavak mi je extra prošao... Nešto i ne tako strašan kao što žene prepričavaju , bilo mi je teško prvi i drugi put da ustane ali posle sve je glat išlo :twist:

  20. #95
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ...je li moguce da postoji doktor koji ce mi uraditi carski rez zato sto mi je to dunulo?!

    Naravno da postiji, djevojka koja je ležala pored mene dok su mene sređivali za carski (da probuše vodenjak i to kako dalje ide), ona se porađala prirodno i vrištala je da oće na carski i naravno doktorica koja ju je porađala posle mene ju je povela na carski i svi srećni i zadovoljni i smjestiše je u sobu kod mene i kad sam je pitala reče da nije više mogla da izdrži te bolove i da bi umrla da joj nisu carski uradili

  21. #96
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milenas View Post
    Naravno da postiji, djevojka koja je ležala pored mene dok su mene sređivali za carski (da probuše vodenjak i to kako dalje ide), ona se porađala prirodno i vrištala je da oće na carski i naravno doktorica koja ju je porađala posle mene ju je povela na carski i svi srećni i zadovoljni i smjestiše je u sobu kod mene i kad sam je pitala reče da nije više mogla da izdrži te bolove i da bi umrla da joj nisu carski uradili
    Izvini, ali ja ipak vjerujem da joj doktorka ne bi tek tako izasla u susret i "ladno" je povela na carski rez da nije bilo indikacija za tako nesto...ja sam ipak pricala o slucajevima gdje zena jednostavno izrazi zelju, iako je sve ok sa trudnocom, pa se odredi datum prije pocetka bolova i ode se na sto...a ovaj slucaj o kome ti pricas je sasvim realan, jer se jako cesto desava da zena iz nekog razloga ne moze da se porodi i kada to postane opasno po bebu i majku ide se na operacioni sto.
    Sigurno se nije organizovala citava ekipa za tako komplikovanu operaciju zato sto je njoj dunulo da nece prirodno da se porodi jer je, zaboga, strasno boli...inace je njih mnogo briga da li te boli i koliko te boli pa jedva cekaju da nekoga spasu od bolova.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #97
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Izvini, ali ja ipak vjerujem da joj doktorka ne bi tek tako izasla u susret i "ladno" je povela na carski rez da nije bilo indikacija za tako nesto...ja sam ipak pricala o slucajevima gdje zena jednostavno izrazi zelju, iako je sve ok sa trudnocom, pa se odredi datum prije pocetka bolova i ode se na sto...a ovaj slucaj o kome ti pricas je sasvim realan, jer se jako cesto desava da zena iz nekog razloga ne moze da se porodi i kada to postane opasno po bebu i majku ide se na operacioni sto.
    Sigurno se nije organizovala citava ekipa za tako komplikovanu operaciju zato sto je njoj dunulo da nece prirodno da se porodi jer je, zaboga, strasno boli...inace je njih mnogo briga da li te boli i koliko te boli pa jedva cekaju da nekoga spasu od bolova.
    Ep sad vjerovala ili ne samo zbog toga je pošla na carski, a sad da ne ulazim u to da li je imala vezu ili kod doktorke ali to ti je istina

  23. #98
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  24. #99
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milenas View Post
    Ep sad vjerovala ili ne samo zbog toga je pošla na carski, a sad da ne ulazim u to da li je imala vezu ili kod doktorke ali to ti je istina
    Moguce je sve kod nasih doktora, medjutim, budi realna...ako je imala vezu kod dr, zar ne bi bilo logicnije da je uopste ne puste da ima bolove, nego odmah je odvedu na sto? Eto zato mi je sumnjivo, a znam da se rade carski rezovi po narudzbi i preko veze.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #100
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa vjerovatno nije znala koliko boli

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •