Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 104

Thread: Trudnoca, porodjaj, materinstvo, roditeljstvo....

  1. #26
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nemam vremena da razglabam na ovu temu...nego na kratko vidjeh kako se zvoncica pozalila da epiduralna tj kada daju inekciju da boli...sam ubod...
    da ti kazem ne boli vise no kad uvo probijas... ))
    a ja se kod nas ne bi usudila bilo kom anesteziologu da dopustim da mi je da za vrijeme porodjaja...NI U LUDILU...jer ovi nasi jos nisu izuceni u tome...i jedino bi se na Cetinje porodila kod nas u Crnoj Gori...mada bi radije izabrala opciju inostranstvo nego kod nas...

  2. #27
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeTiGeRo View Post
    nemam vremena da razglabam na ovu temu...nego na kratko vidjeh kako se zvoncica pozalila da epiduralna tj kada daju inekciju da boli...sam ubod...
    da ti kazem ne boli vise no kad uvo probijas... ))
    a ja se kod nas ne bi usudila bilo kom anesteziologu da dopustim da mi je da za vrijeme porodjaja...NI U LUDILU...jer ovi nasi jos nisu izuceni u tome...i jedino bi se na Cetinje porodila kod nas u Crnoj Gori...mada bi radije izabrala opciju inostranstvo nego kod nas...
    Imas li iskustvo sa epiduralom, odje kod nas?

  3. #28
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeTiGeRo View Post
    nemam vremena da razglabam na ovu temu...nego na kratko vidjeh kako se zvoncica pozalila da epiduralna tj kada daju inekciju da boli...sam ubod...
    da ti kazem ne boli vise no kad uvo probijas... ))
    a ja se kod nas ne bi usudila bilo kom anesteziologu da dopustim da mi je da za vrijeme porodjaja...NI U LUDILU...jer ovi nasi jos nisu izuceni u tome...i jedino bi se na Cetinje porodila kod nas u Crnoj Gori...mada bi radije izabrala opciju inostranstvo nego kod nas...
    Samo sam cula da taj ubod u kicmu jako boli, a nijesam probala, tako da ne znam...mada mi je logicno da se malo sprejom to regulise....nego, da ti samo kazem da nijesam probusila usi, i da nema tih para za koje bih to uradila...nemoj me pitati zasto, posto ne umijem da objasnim, ali vece kazne za mene nema od busenja usiju...mozda je fobija u pitanju?!
    A injekcija i infuzija sam mnogo u zivotu primila i od njih me nije strah...ma pusti, sreca te obavih sto sam mislila onda kad nije bilo izbora

    E i da dodam..postujem, naravno, tvoju volju da se poradjas gdje hoces i kako hoces, ali moram reci da nijesi u pravu kad kudis anesteziologe...to su najkompletniji ljekari, vrlo su ispraksirani...nije valjda da mislis da se epiduralna daje samo kod porodjaja? Mnoge operacije se izvode i u epiduralnoj anesteziji ako pacijent ne smije da primi opstu anesteziju (zbog hronicne bolesti, visokog pritiska isl), a potrebno je uraditi zahvat na abdomenu ili donjim ekstremitetima...takodje, u KBC-u svakodnevno se izvrsi mnogo operacija, sve te operacije prate vrsni anesteziolozi, ponavljam, svakodnevno, tako da u Crnoj Gori ne moze biti ispraksiranijih anesteziologa niti hirurga od ovih u KBC. Mnogi odu na Cetinje jer lakse dolaze do doktora, i brze naravno, kad se uzme u obzir koliko pacijenata prodje kroz tu bolnicu. Ovo je bilo samo malo neslaganje sa tvojim misljenjem, bez ikakve lose namjere
    Last edited by zvoncica; 19-12-08 at 03:20.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #29
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cruella View Post
    Imas li iskustvo sa epiduralom, odje kod nas?
    Moja prijateljica je licno radila (vec sam ti rekla da je to placeno poprilicno) i bila vise nego zadovoljna.
    Meni se cini da ipak ne treba da se raspitujes za iskustva drugih, mozda je pametnije da o toj anesteziji, njenom nacinu djelovanja, indikacijama za upotrebu, eventualnim nus pojavama ili nezeljenim efektima, pogotovo o kontraindikacijama, saznas najvise sto mozes putem literature i uz konsultacije sa doktorom.
    Ako se budes drzala misljenja nas koji smo culi od ovoga ovo, a od onoga ono, izgubices volju...kao i na sve uostalom. Treba da znas da jedan te isti doktor je za mene najbolji covjek na planeti, a za drugoga najvece djubre...takodje, nase porodiliste je po meni izuzetno OK mjesto, sa sjajnim i ljubaznim osobljem, a znamo i ti i ja da je vise komentara tipa, da su sestre kokoske, da su neljubazne, da je sve prljavo, da je neuslovno, da zene tretiraju kao krave...ja to na nasem porodilistu, iz dva navrata lezanja zbog porodjaja i jednom mjesec dana zbog odrzavanja trudnoce, nijesam primijetila, jer su sestre bile izuzetno ljubazne...sve, ali bukvalno sve sto sam ih zamolila su mi bez pogovora uradile...one nijesu krive sto im bolnica ne obezbjedjuje adekvatne uslove za rad, pa se jos i dobro snalaze sa onim sto im je pri ruci...(nije joj bila ni obaveza ni naredba da mi nakon injekcija penicilina od 2.500.000 IJ ujutro i uvece, zbog nekih komplikacija, masira debelo meso po pola sata nakon injekcija...a svaka je to radila da mi olaksa bolove i razbije grumuljice...nijesam ih platila, potpuno svojevoljno su to radile)

    Ako mi kazes da je sestra, koja je otisla da legne u sestrinsku sobu cija vrata gledaju na porodjajnu salu, tj. ta prostorija izlazi u porodjajnu salu, ja je vidim sa porodjajnog stola na kojem lezim i na svaki moj najmanji zvuk me pita je li sve ok, treba li mi nesto, dodje da me obidje, naravno prethodno je pregledom utvrdila da moj porodjaj ni pod razno nece skoro...e ako mi za nju kazes da je KRAVA koja je posla da SPAVA dok ja sama samcijata usred noci lezim u sali, u bolovima, onda cu ti reci da si razmazena...jer meni ona nije trebala da me punih 6 sati (od ponoci pa do 6 ujutro) gleda u oci i vodi sa mnom razgovore (drugi porodjaj je u pitanju, prvi je bio od ponoci do podneva)...sto se mene tice tek tad bih je nogom opalila...tu je bila onog trenutka kad je trebalo i sve je zavrsila vise nego brzo i dobro...eto zato ti kazem da su ta iskustva ipak vrlo individualna stvar i da je najbolje da se o njima ne raspitujes mnogo.
    Ono sto je bitno jeste da se pripremis za to, da ne ocekujes hotel sa 5 zvjezdica, da saradjujes sa osobljem onoliko koliko su tvoje maksimalne mogucnosti i vjeruj mi da nema razloga da budes nezadovoljna...znam da postoji i nemara i javasluka, i gresaka koje su na tom mjestu vrlo, vrlo skupe, ali to nije svakodnevnica i nije uobicajeno. Najuobicajenije je da s e porodjaj zavrsi normalno i da porodilja dode kuci zdrava sa zdravom bebicom. Pozdrav
    Last edited by zvoncica; 19-12-08 at 03:48.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #30
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam ja iskustvo sa epiduralom, nego pitam DeTiGeRo da bih znala je li njeno misljenje zasnovano na iskustvu ili pricama i misljenjima drugih.
    Sa tobom se slazem oko babica, meni su oba puta bile mnogo dobre, ali je problem bio sa sestrama na akuserstvu. Sve je meni jasno, plate su male, nezadovoljne su i time i drugim uslovima, ali onda mislim da je postenije da daju otkaz, jer one brinu o ljudima i imaju mnogo veci stepen odgovornosti nego u ostalim strukama.
    A sto se price o Cetinju tice - i ja sam se mislila prvi put da se tamo porodim, ali je na mene presudno uticala prica da u slucaju komplikacija, oni ne mogu da odgovore kako bi trebalo, i da u takvim slucajevima pacijente salju u PG.

  6. #31
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Daj Boze da su se "ispraksirali" samo opet imam veliku fobiju od nasih doktora! )) nazalost...i same bolnice kod nas mi daju odvratnu jezu...Najvise sam skepticna zbog chinjenice da mozes da ostanes invalid do kraja zivota zbog nepravilnosti tokom primanja epiduralne. Opet kazem daj Boze da su se oni ispraksirali, i da znaju sta rade...ali slushajuci iz izvora veoma bliskih meni i drugih izvora sve vise i vise se grozim od nashih doktora, medicinskih sestara, i ostalog medicinskog osoblja...i kad vidim svojim ocima kako se ponasaju prema ljudima...
    Vjerujem da su KBC-u izvrsni doktori, cula sam to u vise navrata, ali isto tako se desillo, ne jednom nego malo vise puta, da su dijetetu sa oboljenjem zeluca nasli tumor na mozgu...
    Isto tako, kao sto si i sama rekla, djecji ljekar kod kojeg vodim svoju djecu je za mene izvrstan, dok drugi za nju kazu da je ovakva i onakva...
    A epiduralnu sam primila u Americi, prilikom porodjaja...i moje misljenje nije zasnovano na pricama i misljenjima drugih, jer trenutno ne znam nikoga ko je primao epiduralnu kod nas....
    Iako je igla OGROMNA, ne pricam o spricu, nego o igli hahahahah, panika me uhvatila od nje, ali nije puno boljelo. Prilikom primanja moras se sagnuti sto vise naprijed, mada ljudi zbog uboda i zbog peckanja imaju obicaj da krenu pozadi da se krive jer je to neki prirodan reflex, ali sto vise se sagnes naprijed to manje osjetis peckanje....a vecih bolova nema....i najjace je sto se par trenutaka poslije primanja smijesh ko debil...hahahahah
    naravno svako ima svoje misljenje, i normalno je da se necemo sloziti oko nekih stvari

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by DeTiGeRo View Post
    ...Najvise sam skepticna zbog chinjenice da mozes da ostanes invalid do kraja zivota zbog nepravilnosti tokom primanja epiduralne.
    Ziva istina, ali kad epiduralnu izvodi drvosjeca tupim dijelo śekire. Te price si garant cula kako se to desilo izvanjoj tetki pashenoga strinog sestrica.
    PS.
    Zippy samo naprijed i nemas brige. Dje si vidjela da se generali boje sitnica koje su nase babe obavljale onako usput.

  8. #33
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeTiGeRo View Post
    moje misljenje nije zasnovano na pricama i misljenjima drugih, jer trenutno ne znam nikoga ko je primao epiduralnu kod nas....
    Evo znas sad mene

  9. #34
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ziva istina, ali kad epiduralnu izvodi drvosjeca tupim dijelo śekire. Te price si garant cula kako se to desilo izvanjoj tetki pashenoga strinog sestrica.
    PS.
    Zippy samo naprijed i nemas brige. Dje si vidjela da se generali boje sitnica koje su nase babe obavljale onako usput.
    :lolblue::lolblue::lolblue:da, da, sjecam se jedne trudnice koju je ginekolog istjerao iz ordinacije jer je zahtijevala da se trudnoca prati iskljucivo ultra-zvukom, da joj ne bi izazvao spontani pobacaj klasicnim pregledom...vjerujem da i dan danas ta zena nosi traume od njega, odjeljenjem je odjekivalo "ja njesam mesar nego ljekar, specijalista, izlazite napolje"!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mozes misliti kakvu je reklamu tom doktoru stvorila kasnije tako obrazovani pacijent i sta su komsinice jos dodale. Garant je klasicni pregled vrsio kosijerom ili u najmanju ruku motikom

  11. #36
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ziva istina, ali kad epiduralnu izvodi drvosjeca tupim dijelo śekire. Te price si garant cula kako se to desilo izvanjoj tetki pashenoga strinog sestrica.
    :lolblue::lolblue::lolblue::lolblue::lolblue:

    a cush,ne moze se ostat nepokretn a svi epiduralu vezu za to samo ne znam zasto kad nema veze sa vezom...price pricine
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Naravno da su price pricine i notorne gluposti pa kad bi pitala te dobro informisane osobe koliko je invalida u Crnoj Gori od epiduralne anastezije bilo bi tuc...muc...
    Ponavljanje takvih gluposti i onih " ne davaj krv udebljaces i pritisak ce ti skociti..." nije nimalo bezazleno jer mnogi zaista povjeruju a to direktno utice na njihovo zdravlje.

  13. #38
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko sam ja shvatila, u taj dio dje se daje epidural nema kicmene mozdine, tako da je ta mogucnost u zoni naucne fantastike.
    Last edited by Cruella; 20-12-08 at 10:24.

  14. #39
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    upravo. to je isti slucaj kao sa onim " ispusis jedan dzoint i ti si narkoman i ne mozes se skinut sa droge" ...u tom je rangu
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  15. #40
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Living in the sunlight,loving in the moonlight,having a wonderful time!
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja licno sam protiv takve vrste pomagala, sto ne znaci da sam u pravu. Moje misljenje.
    Nemam iskistva sa epiduralom, imam dobru prijateljicu koja je bila nepokretna 4 mjeseca nakon iste, poradjala se u Londonu. Zet mi je anesteziolog i ima masu iskustva sa epidiralnom anestezijom pa eto imam neko laicko znanje makar.
    Svoju zenu ( moju sestru) nije htio na taj nacin poradjati ni pod tackom razno, takodje ni njegove kolege.

    O upotrebo focepsa i vakuma koji se najvise i koriste kad je epiduralna ukljucena ne zelim ni govoriti.

    Ima masu zena i koje su prezadovoljne, tako da ko voli nek izvoli.

    Izvinjavam se zbog pravopisnih gresaka, drzim bebana
    Topli trag na usnama
    miris blag u grudima
    sve me na tebe podsjeca...

  16. #41
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dreamy View Post
    Izvinjavam se zbog pravopisnih gresaka, drzim bebana
    Takvo kuckanje najvise volim

  17. #42
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ziva istina, ali kad epiduralnu izvodi drvosjeca tupim dijelo śekire. Te price si garant cula kako se to desilo izvanjoj tetki pashenoga strinog sestrica.
    PS.
    Zippy samo naprijed i nemas brige. Dje si vidjela da se generali boje sitnica koje su nase babe obavljale onako usput.

    Kao sto rekoh u prethodnom postu moje misljenje nije zasnovano na pricama i iskustvima ljudi ovdje jer ne znam nikog osim eto sada Cruelle )) ko je primao epiduralnu ovdje...
    Te "PRICE" sam chula iskljucivo od medicinskog osoblja u Americi...uputivsi me u sve moguce poslijedice od epiduralne anestezije...
    Tetka mi je inace ginekolog na Cetinju, i tokom trudnoce sam se konsultovala sa njom u mnogo cemu, iako sam u Americi imala izvrsnog doktora, i jedina stvar koju mi je predlozila da ne radim je porodjaj sa epiduralnom anestezijom. Ja sam se na kraju ipak odlucila za epiduralnu, i to nekih 5 minuta prije nego sto je prvo dijete "izlecelo" napolje...a onda i drugo...
    nekih pola sata poslije porodjaja sam vec bila na nogama i setala, jer poslije 8 sati lezanja i nemogucnosti pomijeranja sam nervno popustila...
    jedini problem koji sada imam je ne stalan ali cest bol u predjelu kicme gdje sa primila anesteziju....
    Last edited by DeTiGeRo; 29-12-08 at 13:10.

  18. #43
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeTiGeRo View Post
    Ja sam se na kraju ipak odlucila za epiduralnu, i to nekih 5 minuta prije nego sto je prvo dijete "izlecelo" napolje...a onda i drugo...
    Cudi me da ovo, jer koliko sam ja shvatila iz doktorove price i onoga sto sam citala po net-u prije nego sto sam se odlucila za epidural, anestezija ne moze da se daje ako je zena otvorena preko pet, sest cm odnosno neposredno prije porodjaja

  19. #44
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cruella View Post
    Cudi me da ovo, jer koliko sam ja shvatila iz doktorove price i onoga sto sam citala po net-u prije nego sto sam se odlucila za epidural, anestezija ne moze da se daje ako je zena otvorena preko pet, sest cm odnosno neposredno prije porodjaja
    heh meni ne pravise nikakav problem

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neka hvala za epiduralnu, i dalje vjerujem da je porodjaj prirodnim putem najbolji izbor, naravno, ukoliko nishta ne ugrozhava zdravlje majke ili djeteta...

  21. #46
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adriana View Post
    neka hvala za epiduralnu, i dalje vjerujem da je porodjaj prirodnim putem najbolji izbor, naravno, ukoliko nishta ne ugrozhava zdravlje majke ili djeteta...
    Porodjaj uz epidural je porodjaj prirodnim putem U samom toku porodjaja nista se ne razlikuje, sem sto zena ne osjeca bol

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cruella View Post
    Porodjaj uz epidural je porodjaj prirodnim putem U samom toku porodjaja nista se ne razlikuje, sem sto zena ne osjeca bol
    pod prirodnim podrazumijevam bez ikakvih "dodataka"... nishta u zhivotu nisam brzhe zaboravila kao porodjajne bolove, tako da, ako bi se desilo trece, a dok sam pri zdravoj svijesti ne bi trebalo, i njega bih rodila isto tako...

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by adriana View Post
    ako bi se desilo trece, ...
    Nema tu "ako" nego je pitanje vremena. Jos bar dva djetica pa moze i bez epidurala

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Jos bar dva djetica pa moze i bez epidurala
    heh, nekad sam i ja bila puna iluzija, bash kao i ti...

  25. #50
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adriana View Post
    pod prirodnim podrazumijevam bez ikakvih "dodataka"... nishta u zhivotu nisam brzhe zaboravila kao porodjajne bolove, tako da, ako bi se desilo trece, a dok sam pri zdravoj svijesti ne bi trebalo, i njega bih rodila isto tako...
    slazem se sa svim izuzev sa ovim brzim zaboravom...pravo da ti kazem, da si zaboravila onda bi rodila jos dva djetica o kojima Hari prica...

    ja jednom slomih nogu na dva mjesta i vjerovala ili ne ne sjecam se bola toga trenutka, ni kad sam je sprcala ni kad su mi je namjestali, a oba sam puta pala u nesvijest, kao sto se ne sjecam ni porodjajnoga bola iz dva navrata (a nijesam padala u nesvijest tom prilikom), a nije bas da bih ponovo pozeljela ni da slomim nogu ni da rodim
    Ja bih imala jos jedno dijete da je moglo bezbolno.
    I jos nesto...ne znam djevojke ima li koja od vas JAKO bolnu menstruaciju...eto to vam je porodjajni bol, potpuno isti...sto se mene tice, teze mi je pala svaka menstruacija do prvog porodjaja nego sam porodjaj, jer je porodjaj trajao nekoliko sati a menstruacija me je po dva dana izbacala iz lezista, uz obavezne injekcije protiv bolova, pomisao na hranu i pice mi je peo zeludac do nosa...krsta, stomak, nagon za povracanje i povracanje(nije obavezan), preznojavanje najstrasnije pa posle drhtanje od hladnoce...pa opet vrucina nenormalna, pa krsta i stomak, cupanje...eto takva mi je bila svaka menstruacija punih osam godina i oba porodjaja...nije strasno, samo sam ja imala svake godine dvanaest komada pa mi se smucilo!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •