Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 40

Thread: Srbi o Crnogorcima

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Srbi o Crnogorcima

    Ko je bio u Srbiji u zadnjih nekoliko godina, moze lako primjetiti prije svega ignorisanje Crne Gore. Govori se skoro iskljucivo o Srbiji.
    Ako pomenu Crnu Goru to je uvijek u negativnom kontekstu.
    Pogledajte dolje rezultat jedne ankete. Nikoga ko je nedavno bio u Srbiji ne moze zacuditi.

    Iza tog clanka dolje, slijede impresije jednog Crnogorca iz Srbije koji se nacionalno izjasnjava kao Crnogorac, zamislite drskosti, i ne samo to no i govori Crnogorskim, pa jos i voli Crnu Goru. Ovi drugo "bre, jebote, keve mi" Crnogorci po prezimenu, deda-mi-ja-bio, jasno nemaju problema.

    Sto mislite koliko moze opstati ova zemlja? EU je lijepak koji je drzi. Zasad su uveli dva kolosijeka za ekonomiju. Kolosijeci se mogu razdvojiti i u politici. Jasno ne naglo. Korak po korak, da se Solani sacuva obraz.

    Odnos prema Crnogorcima je samo fragment problema koji Srbi imaju prema okolnim narodima. Ako ostavim na trenutak sto se desilo u zadnjih
    petnaestak godina i fokusiramo na sadasnjost slika je sljedeca:
    Ozbiljan diplomatski spor sa Madjarskom oko maltretiranja Madjarske manjine u Vojvodini. Spor sa Albancima koji ne treba opisivati. Odnos prema Muslimanima i na kraju odnos prema Crnogorcima.


    U clanku SRPSKO VIĐENJE SASTANKA U MASTRIHTU u http://www.monitor.cg.yu/broj/str_04.html interesantan je odlomak

    Pored procena političara i stručnjaka više je nego interesantno pogledati i nedavno istraživanje agencije Marten bord i časopisa "Nova srpska politička misao". U istraživanju je traženo mišljenje građana o tome koje su države prijateljski a koje neprijateljski raspoložene prema Srbiji. Lista "neprijatelja" je već tradicionalna - SAD, Albanija, Hrvatska, Nemačka, Velika Britanija....Mnogo je, međutim, interesantnije pogledati onu drugu, "prijateljsku", listu na kojoj vodeća mesta zauzimaju Grčka, Rusija, Francuska i Makedonija.
    Na listi prijatelja Srbije, prema mišljenju njenih građana, Crna Gora našla se tek na 18. mestu.




    Kad Crnogorac namjeri da živi u Srbiji, prvo s čim mora raščistiti je to da ga svaka fukara može bez kraja i posljedica vrijeđati do mile volje. Mora shvatiti da u svom osnovnom ljudskom dostojanstvu nije zaštićen pravnim institutom zabrane raspirivanja nacionalne mržnje. Mora se naviknuti da ga s nevjericom i čuđenjem gledaju kad govori svojim maternjim jezikom i drži do svog ljudskog i nacionalnog identiteta. Mora istrpjeti poglede mržnje zbog toga što još nije uspio da ublaži ili sasvim izgubi svoj zetski ili "istočno-hercegovački" akcenat. Mora naviknuti da kontroliše vlastiti hormon nadbubrežne žlijezde koji se zove adrenalin, kada mu se podrugljivo obraćaju s "đetiću" ili "čoče"ili kada mu se otvoreno rugaju s onim "bogumi".
    Mora se praviti da nema ničega nenormalnog u tome što mu se obraćaju s namjerno karikiranim i loše izgovorenim karakterističnim crnogorskim frazama. Mora naučiti da mu vlastiti kisjeli osmijeh bude jedino dopuštena reakcija kad dotrčavaju da mu maliciozno ispričaju najnovije maliciozne viceve o Crnogorcima. Mora oguglati kada mu se svuda i na svakom mjestu eksplicitno ili implicitno daje do znanja da je dođoš i da bi mu se lako moglo desiti da ga vrate "tamo odakle je i došao".
    Mora steći trajni imunitet na ruganje, ponižavanje i nasrtanje na ljudsku individualnost koja se usuđuje da istraje u svom nacionalnom identitetu. Mora prihvatiti kao trajno stanje da se ništa od njegovog nacionalnog identiteta ne prihvata, nego čak i da se neskriveno mrzi. Teško njemu ako se ne pomiri sa stereotipima o Crnogorcima, koji su izgrađeni davno prije njega. Teško njemu ako se ne uklapa u horsko režanje na Crnu Goru i Crnogorce!
    Sve što je ovdje pomenuto moglo bi biti shvaćeno samo kao mala privatna istorija uvreda, koja se ponavlja u bezbroj varijacija i lokalnih aroma na svim tačkama zemnoga šara na kojima se nacionalne, vjerske, rasne i ko zna kakve razlike stihijno i nekontrolisano preokreću u netrpeljivost i mržnju. Moglo bi to biti tako shvaćeno i otpušteno u indiferenciju kao opšti slučaj, kada se ovdje ne bi radilo o tome da je ta mala privatna istorija dio i refleks jedne poveće i poduže istorije podlih imperijalnih i paternalističkih uvreda koje Crna Gora i Crnogorci odavno trpe od svoga "brata". I što je snažnije htijenje današnje Crne Gore i Crnogoraca da se povrati državno i nacionalno dostojanstvo uvrede su sve uvredljivije, žešće i bezočnije. Sve što više ima Crne Gore i što se ona više primiče svom independističkom cilju, rezanje je sve jače.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    boli me *****

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taman
    Io ci credo!

    Welcome



  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    boli me ona stvar za vas i za njih.

    nije mi potreban neki srbijanac da bi mi dokazao da sam Srbin. dovoljan mi je gorski vijenac, a za vas ********, tek me zabolje sto vi mislite.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Monitor naravno vrsi svoju dobro poznatu funkciju raspirivanja mrznje izmedju Srba iz Srbije i Crnogoraca iz Crne Gore. No sve im dzabe...

  6. #6
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Mind
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shto ima oni koji k.... da nas pominju kad imaju svoja posla. Da se mi batalimo priche o Srbiji vishe bi nas poshtovali .
    Ja pa onda oni !

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ziv se rasplaka,i mene zabolje qu... ??? 8)
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  8. #8
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uf, uf, uf.

    Sad necu moc da spavam. Medjutim, moje "istrazivanje", daje kudikamo drugacije rezultate. Kad god sam bio u Srbiji, a to je obicno znacilo da sam bio u Beogradu, to je uvijek znacilo dodatno interesovanje, narocito od strane zenskog pola. Valjda im mi Crnogorci dobro dodjemo da odmore od beogradskih ficfirica-papucica. Kad pocnu da mi se sprdaju oni iz "keve jevrosime broj kec, jebote" - tad cu da se ubijem!
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Monitor naravno vrsi svoju dobro poznatu funkciju raspirivanja mrznje izmedju Srba iz Srbije i Crnogoraca iz Crne Gore. No sve im dzabe...
    naravno
    to je ljubav koju niko ne moze unishtit
    hahahaha a maxe ne dreni

  10. #10
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drago mi je da cujem da svakog zabolje ono dolje, za misljenje o Crnogorcima. I mene iz tog ugla gledajuci.

    Ma poenta je bila da ce se to, nadam se odrazit na buduci drzavni status Crne Gore, odnosno njenu buducnost sto je tema ovog foruma. Moze pomoci svakako.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Srbi o Crnogorcima

    Quote Originally Posted by amaro99
    Ko je bio u Srbiji u zadnjih nekoliko godina, moze lako primjetiti prije svega ignorisanje Crne Gore. Govori se skoro iskljucivo o Srbiji.
    Ko je zadnjih par godina bio u CG moze da primijeti da su sredstva informisanja (kao i drzavne institucije) pocheli jednostrano da ignorishu Srbiju josh dosta prije no shto je pokojna SeReJe i zvanichno preminula.

    Quote Originally Posted by amaro99



    U clanku SRPSKO VIĐENJE SASTANKA U MASTRIHTU u http://www.monitor.cg.yu/broj/str_04.html interesantan je odlomak




    Kad Crnogorac namjeri da živi u Srbiji, prvo s čim mora raščistiti je to da ga svaka fukara može bez kraja i posljedica vrijeđati do mile volje. Mora shvatiti da u svom osnovnom ljudskom dostojanstvu nije zaštićen pravnim institutom zabrane raspirivanja nacionalne mržnje. Mora se naviknuti da ga s nevjericom i čuđenjem gledaju kad govori svojim maternjim jezikom i drži do svog ljudskog i nacionalnog identiteta. Mora istrpjeti poglede mržnje zbog toga što još nije uspio da ublaži ili sasvim izgubi svoj zetski ili "istočno-hercegovački" akcenat. Mora naviknuti da kontroliše vlastiti hormon nadbubrežne žlijezde koji se zove adrenalin, kada mu se podrugljivo obraćaju s "đetiću" ili "čoče"ili kada mu se otvoreno rugaju s onim "bogumi".

    Srbijanac koji dodje u CG sa namjerom da na moru potroshi svoje pare koje je zaradio u svojoj drzavi mora biti spreman na to da ga na granici izdrkaju nervozni policajci, da placa ulaz na Mogren (za razliku od Crnogoraca), da ga na plazi izmatretiraju/izbiju dokoni Cetinjani, da ocuti to shto ce deset momaka za veche da startuje njegovu curu "jer su Beogradjanke sve kurve", da bude bez vode ili da pokvari stomak pijuci vodu iz lokalnog vodovoda, da mu vishe puta objashnjavaju da "treba da bude zadovoljan sa tim shto ima, jer to ionako nije njegovo more"...
    Quote Originally Posted by amaro99
    I što je snažnije htijenje današnje Crne Gore i Crnogoraca da se povrati državno i nacionalno dostojanstvo uvrede su sve uvredljivije, žešće i bezočnije. Sve što više ima Crne Gore i što se ona više primiče svom independističkom cilju, rezanje je sve jače.
    Quote Originally Posted by amaro99
    Sto je vidljivija chinjenica da je ideja nezavisnosti definitivno sahranjena "zahvaljujuci" crnogorskom rezimu, to su veljeGorci nervozniji.

    Umjesto naravouchenija: moji roditelji u PG imaju prijatelja koji se doselio iz Splita kad vishe nije mogao da radi na brodovima, jer je bio obolio. Shura mu je preko veze sredio da ga prime u "Dakica". Chovjek je Hrvat i katolik. Na njegovu nesrecu, uz to josh lichi na tipa koji je u Splitu 1991ve udavio onog vojnika na transporteru. Jednostavno je prestao da broji koliko je puta dobio batine od kolega na poslu, da i ne pominjem ruganje i provokacije, iako je bio sa njima u fabrichkoj hali za vrijeme svih sranja koja su se deshavala. Vjerovatno medju tim kolegama danas ima i veljeGoraca.
    Velika vecina Balkanaca je stoka, to je opshtepoznato. Izvoditi iz toga zakljuchke kao sto su ovi iz Monitora (ili ovi moji komentari koji se odnose direktno na text, potpuno sam svjestan da pretjerujem i da karikiram i to je sasvim namjerno, ne bi li i drugima postalo jasno koliko je u stvari i jedno i drugo pogreshno) je vishe nego plitkoumno i pogreshno: text je kriminalan.
    Ovo je za dlaku ispod najcrnjeg chetnichkog bezumlja sa kraja osamdesetih i pochetka devedesetih.
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Srbi o Crnogorcima

    Par stvari,

    text nije balansiran, jer je jednostran i nema knotraargumenata kao nuznosti za objektivnost. Rezultat ankete, text ipak oslikava generalan odnos prema nacionalnim Crnogorcima u Srbiji. Ovo je fakat koji ti kao covjek koji ima neku vezu sa Beogradom sigurno znas. Ako nije dovoljno za zakljucak, pomoci ce pracenje srpskih medija na web-u, slusanje izjava srpskih politicara ...

    Ko je zadnjih par godina bio u CG moze da primijeti da su sredstva informisanja (kao i drzavne institucije) pocheli jednostrano da ignorishu Srbiju josh dosta prije no shto je pokojna SeReJe i zvanichno preminula.
    Prijatelju, Crna Gora je ovdje ona koja se zeli osamostaliti, a ne Srbija. Dakle potpuno je prirodno da ne zele da govore o Srbiji niti o zajednickoj drzavi, vise no Sj. Irska o Engleskoj ili Baskija o Spaniji. Cudno je da se u Srbiji, drzavi koja bar zvanicno insistira na zajednickoj drzavi ignorise Crna Gora, a o Crnogorcima (dakle ne Srbima iz Crne Gore) dosta lose. Ovo je nekonzistentno. U clanku gore su navedeni rezultati ankete.
    Sto se odnosa prema Srbijancima tice, ne bi me zacudilo da je istina to sto kazes.

    Stil clanka se ne moze poredit sa cetnichkim bezumljem. Ovo je drsko pretjerivanje. Ti znas razmjere i posljedice cetnickog bezumlja. Postoji li opasnost od ovo malo Crnogoraca? Hoces li rec da su zalbe Madjara ovih dana koje su eskalirale u Evropskom parlamentu neosnovane i poredit ih sa veljesrpskim bezumljem ili ih stavit u kontext veljesrpske netolerancije prema okolnim narodima od kraja osamdesetih do DANAS?
    Ne mozes govoriti o reciprocitetu i izjednacavati na tasu, dvije potpuno disproporcionalne drzave. Ne postoji nacin da Srbija izgubi svoju drzavnost, kulturu u sirem smislu, ekavski dijalekat i sl. ni u jednom scenariju. Crna Gora da. Dakle simetrije nema nidje, ni u strukturi ekonomije. Zelja Crnogoraca da izadju iz zajednice je razumljiva sa tog aspekta.
    U svijetu ne postoji primjer (kon)federacije sa dvije drzave, ne pogotovo sa toliko disproporcionalnim drzavama, ne pogotovo uspjesne.
    Dakle tvoje namjerno pretjerana izjava (ili zelja) da nece biti suverene CG, se mora bazirati na nekom drzavnom kuriozitetu nevidjenom do sad. Ne kazem da nece biti moguce. Kazem da u tom slucaju Crna Gora, no da nece bit ravnopravna, no ce se u duzem periodu svesti na srpsku pokrajinu.
    Da, reci da je druga strana nervozna je popularni Balkanski nacin polemisanja: "Aha, Dukljani(ili VeljeSrbi) su sve nervozniji, blizi im se kraj". Culi smo ga od SNS, NS, SDP, ... mnogo puta. Jos djeluje svjeze i ubjedljivo.
    Ovo sa Hrvatom nije potpuno jasno i zasto bi bilo Veljegoraca. Ne iskljucujem, ali je logicnije da su ga tukli Srbogorci, iz poznatih motiva.

    Posto ti u jednom post-u velis da protiv unitarizma nemas nista protiv, pretpostavljam da hoces da odrzis vezu sa Beogradom i da ne moras da prolazis carinu. To je razumljivo i sa te bande razumijem zasto te je iziritiro ovaj text. Medjutim, dozvolices ako smo mi VeljeGorci, onda su takvi ko ti SrboGorci, jednom nogom tu, drugom u Beogradu. Nista novo, no stereotipno.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Jeste li svijesni koliko serete na ovim topicima ?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam rekao da je moj text posprdan.
    Kad govorish o tome da shachica Crnogoraca ne moze da naudi, ja se slazem. Medjutim, to ne moze da opravda govor mrznje, koji je vrlo slichan onome srpskih ultranacionalista.
    Sto se tiche "dogodovshtina" tog prijatelja mojih roditelja, naveo sam ga jer dobro odslikava kako je mnogo Crnogoraca od veljeSrba postalo veljeGorcima. Uostalom, znash da je tada samo LSCG (tj. nekoliko procenata glasacha) bio ne-chetnichki. Pa ti vidji kako smo mi dobri & principijelni ljudi.
    Konstatacija da se DPS usrao u mogucnost da CG postane drzava nije posljedica nikakve nervoze, samo gorka istina. Neki su odje zaboravili da nezavisnost nije dovoljna pretpostavka da se bude drzavom, ali lazu sebe da je tako, jer nema perspektive niti nade za boljitak. Ovakva CG nije drzava, no feud, pa sve da ce se dvije crnogorske zastave podici ispred UN.
    Sto se tiche jedne noge u PG, a jedne u BGD, shto mi ostade za Pariz, dje zivim? A za BiH, dje su mi neki od najboljih drugova? Da ne pominjem da mi je cimer hercegovachki Hrvat. Odma ti mene svede u neke stereotipe, a? A sa kojim pravom? Mislim da su mi pogledi malo shiri nego shto tebi izgleda. Zato me i vrijedja ovaj chlanak iz Monitora.
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Srbi o Crnogorcima

    Quote Originally Posted by amaro99
    Kad Crnogorac namjeri da živi u Srbiji, prvo s čim mora raščistiti je to da ga svaka fukara može bez kraja i posljedica vrijeđati do mile volje.
    To mu vidim nije mnogo smetalo da preuzme u Srbiji sve rukovodeće strukture i da naposletku čak i Srbijance uvede u rat... :wink:

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Re: Srbi o Crnogorcima

    Quote Originally Posted by AtlantidiaN
    Srbijanac koji dodje u CG sa namjerom da na moru potroshi svoje pare koje je zaradio u svojoj drzavi mora biti spreman , da ga na plazi izmatretiraju/izbiju dokoni Cetinjani,...
    Lose si informisan jer dokoni Cetinjani se ne bave tim radnjama, vec posmatraju koliko moze daleko da ide ljudska glupost i nadaju se ce jednog dana uspjeti konstruisati blesimetar pa da sve to i empirijski pokazu. Osim toga posmatraju i biljeze invenciju tih koji dodju da potrose svooje pare pa po plazama zakopavaju sekundarne sirovine, iliti sve zivo pocev od kore lubenice pa do limenke od piva. Cak te dokone Ceinjane vise ne iritiraju ni parole cije je more jer znaju da je more onoga koji u njega umoci guzicu, ali zato glupost uvijek ima svog vlasnika, kao i ove tvoje tvrdnje.

  17. #17
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Srbi o Crnogorcima

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    ...tih koji dodju da potrose svooje pare...
    Onda to nisu Srbijanci. Srbijanci sve sto im treba donesu u gepeku i na krovu svojih kola. Sve, od vode, preko paprika, lubenica i paradaiza. Onda fino ponesu one prostirke od trske na Slovensku plazu, izlegnu se u hladovini, i lagano krckaju to sto su donijeli. Kad se to potrosi, za 7-10 dana - pale se kola, i nazad. Oni pare ovde ne trose, to znam pouzdano...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ..................!

    Uh, ne bilo nam vece brige nego sto Srbi o nama misle!

    A sto se tice ovoga da "dokoni Cetinjani izbiju i izmaltertiraju turiste iz Srbije koji dodju da potrose svoje pare u CG" moram ispricat jednu pricicu kao pojasnjenje.

    Konstantno se cini to generalizovanje tipa : Cetinjani maltretiraju Srbe.

    Evo danas , najnoviji primjer toga:

    Sjedimo u Gradskoj Kafani , nas sestoro , pun grad, nedjelja ujutro ... uglavnom nista sto bi se razlikovalo od idile suncanog cetinjskog jutra. I nista ne bi bilo neobicno da nam paznju nije privukao nabildovani momchic, od nekih 18ak godina , bez majice , ogrnut srpskom zastavom sa nasivenih 4 ocila koji je, uz friz-kao-da-je-sisao-sa-motora , ubrzanim korakom uz konstantno osvrtanje tipa :"gleda li me ko?!" - prosao Dvorskim trgom (Trg kralja Nikole).

    Ne mogu drugacije, nego kao pokusaj provokacije i kukavicluka , i kao debilitet , protumacit tri podignuta prsta u pravcu ekipe djecaka koji su igrali fudbal na Trgu. Evo , kunem se, ni jedan od tih djecaka nije imao 10 godina. Ako sam pogrijesio za jednog neka ide na moju dusu sve.Tip je prosao pored njih , mahnuo im sa tri prsta i ponosno nastavio ici prema parkingu dje je bio parkiran njihov autobus.

    Vjerovatno , da je to ucinio nama, negdje u periodu ranih '90. godina posao bi kuci takav da bi ga majka po mirisu poznala , a mi bi bili oznaceni kao huligani i dezurni ugrozavaoci svekolikog srpstva. I sto je najstrasnije, bili bi ponosni sto nas jedna nevaspitana spodoba tako dozivljava, jer bi to znacilo da smo ucinjeli pravu stvar lomeci njegova rebra.

    Ali, danas se odusevih.

    Prodje on, niko ni da ga pogleda i njegov poduhvat propade prije nego sto je i poceo. Niko da nasjedne i niko da odgovori na glupost... BANJA! Osjecao sam toliko ponosa i zadovoljstva sto zivim u gradu koji ima dovoljno osjecaja da podnese (drugacije ne mogu to nazvat) glupost i da na isto odgovori prezirom, da pogleda olos i iz grada ga isprati pokazujuci mu kako se ispracaju ljudi (iako on to nije ni po cemu) nadajuci se da ce nekad i TO postati svjesno stanja svog uma... jednostavno... jutros su se portla sva ubjedjenja o Cetinjanima kao "netolerantima kad je u pitanju izrazavanje nacionalnih osjecanja ljudi iz srpskog nacionalnog korpusa na teritoriji Crne Gore".

    :wink:

    p.s. Ostadoh vam duzan zavrsetak price :

    "Vidji ove avetinje?! Maaaaaarko , bachi mi na volej!!!"
    Caesar`s wife must be above suspicion

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A najbolje josh da se $ekiram shto ce mi rec neki Milentije ili Zivorad iz Nis ili Svilajnac :lolblue:

  20. #20
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ovako ja sam iz Beograda i bas se lepo provedem na kanalu Cetinje i vecina onih sa kojima sam chatovala su ok, tako da prica o Cetinjanima kao ljudima koji mrze Srbe je malo bzv. I jos nesto ja se u Crnoj Gori osecam super i cak i ako ne budemo zajedni rado cu doci pa ko me mrzi mrzi, ipak ima vise onih koji ce da me vole

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uporno necete da chujete ono shto ja pricham. Nigdje nisam rekao da su Srbijanci bolji od Crnogoraca, za razliku od texta iz Monitora i pojedinih postova ovdje kroz koje se to neprekidno provlachi. E to se zove "drushtveni darvinizam" i osudjeno je od strane nauke u bilo kojoj ozbiljnoj drzavi. Zato nisam mogao da ne reagujem.
    Harley Krishna, ako si Cetinjanin, znash odlichno da je velikom broju Cetinjana mnogo chasnije da kradu po Italiji, no da rade npr. u Komunalnom, tako da cesh priche o limenkama piva i korama od lubenice ostaviti za nekog drugog.
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  22. #22
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Los Angeles CA. 90066
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Neva
    Evo ovako ja sam iz Beograda i bas se lepo provedem na kanalu Cetinje i vecina onih sa kojima sam chatovala su ok, tako da prica o Cetinjanima kao ljudima koji mrze Srbe je malo bzv. I jos nesto ja se u Crnoj Gori osecam super i cak i ako ne budemo zajedni rado cu doci pa ko me mrzi mrzi, ipak ima vise onih koji ce da me vole

    Potpuno, ispravno. Ma samo opusteno. 8) Djevojke iz Srbije su uvjek dobrodosle :wink: Ja kad dodjem u svoju rodnu majku CG, kao i svaki pravi CRNOGORAC znam kako da se ophodim prema damama :wink: 8) na CRNOGORSKI nacin (dobro vam ucinjeli)
    All I Need Is One Mic !!!
    H.O.V.A. ThA G.O.A.T.

  23. #23
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Srbi o Crnogorcima

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    ...tih koji dodju da potrose svooje pare...
    Onda to nisu Srbijanci. Srbijanci sve sto im treba donesu u gepeku i na krovu svojih kola. Sve, od vode, preko paprika, lubenica i paradaiza. Onda fino ponesu one prostirke od trske na Slovensku plazu, izlegnu se u hladovini, i lagano krckaju to sto su donijeli. Kad se to potrosi, za 7-10 dana - pale se kola, i nazad. Oni pare ovde ne trose, to znam pouzdano...

    Ovo je najbolje..... cijeli topik odise gnusanjem nad poganim Srbijancima koji gaje stereotipe i netrpeljivost prema Crnogorcima i onda se po 100000. put pojavi ovo o paprikama, lubenicama i paradajzu.... i to zna covjek pouzdano ovaj put..... doduse, jesam ljetos primjetio jednog onako omanjeg neuglednog tipa kako ide od kupacha do kupacha i raspituje se o njihovom navikama kad je jelo u pitanju. jesi ih pitao da nisu mozda i montaznu vikendicu strpali na krov da ne moraju ni smjestaj da plate...

    ccccc, valjda je trebalo brze bolje naci lokalnim pandan onoj srbijanskoj glupoj "sve su nam direktorske pozicije Crnogrcine popunile" prici, pa je ovo najbolje sto se moglo na brzinu smislit'


    PS: pokretanje tema na ovom forumu na osnovu citata iz Monitora ili Dana bi trebalo zabraniti. zali planeto sumu koja je posjecena da sa ta ***** stampaju.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by AtlantidiaN
    Uporno necete da chujete ono shto ja pricham. Nigdje nisam rekao da su Srbijanci bolji od Crnogoraca, za razliku od texta iz Monitora i pojedinih postova ovdje kroz koje se to neprekidno provlachi. E to se zove "drushtveni darvinizam" i osudjeno je od strane nauke u bilo kojoj ozbiljnoj drzavi. Zato nisam mogao da ne reagujem.
    Harley Krishna, ako si Cetinjanin, znash odlichno da je velikom broju Cetinjana mnogo chasnije da kradu po Italiji, no da rade npr. u Komunalnom, tako da cesh priche o limenkama piva i korama od lubenice ostaviti za nekog drugog.
    A sto ti dome ne radis u komunalano a ????
    A sto se MOJIJEH CETINJANA tice kad se odvojimo od serbije i pocnemo da radimo za SEBE ,nece bit potrebe ic u Italiju da kradu, nego ce radit za sebe i svoju DRZAVU !!!!!!!!

    Serbalji su nacinjeli ovo stanje svojijem maloumnim veljeserbaljskocetnickijem ratovima, i oni i samo oni su krivi sto je narod prisiljen (poslije 10-15 godina embarga ) da radi necasne radnje da bi prezivio sa fameljom !!
    I ZATO STIDI SE GUZICE KAD OBRAZA NEMAS I DIGNI DUPE I POKLONI SE KAD IZGOVORIS IME . C E T I N J A !!!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grad Heroja
    I ZATO STIDI SE GUZICE KAD OBRAZA NEMAS I DIGNI DUPE I POKLONI...
    A kod vas u Cetinju je to redovna pojava?

    ...da dupe poklanjate?

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •