Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 121

Thread: Elektroprivreda kupila akcije Prve Banke

  1. #76
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    A ko da se kazni jadan nebio? Ko da ih kazni? Ja im odnesem virman a oni ga drže i više od mjesec dana jer niko "nije zadužen" i ne zna. Virmani se pušte pa se čeka "samo još viziranje" po mjesec dana! Virmanu je potrebna viza da bi ti prebačio pare na drugi račun. Ja kad mi pušte virman sledeći idem sa bocom viskija da im se zahvalim što su ga uopšte puštili. Kome da se žalim što evo više od mjesec dana ne mogu da uplatim robu da bih je konačno dobio i počeo da prodajem i da živim od nečega? Njegovim potčinjenim u privredni sud ili finansijsku? Pa da ostanu i oni bez posla!? Velim ti, bocu ću im ponijet da im se zafalim i da proslavimo to kad (i ako) se desi. A preporuku sam dobio da slučajno ne gasim taj račun kod njih e biše me njegovi potčinjeni sjutri dan posjetili da vide imam li istaknuto radno vrijeme na vrata i jesam li ga prekoračio
    O tome i pricam. CBCG kontorlise banke, ali se tacno zna kome smije da pise kazne a kome ne smije. Prilicno sam upucen u bankarski sistem CG takoda znam sve tvoje muke. Greshka je shto si i otvarao rachun tamo.
    Ali nijesi jedini. Ne mozes da zamislis koliko se tu naloga drzhi.
    P.S. Naloge ispod hiljadu ne zadrzavaju

    Quote Originally Posted by mićko View Post
    E to ti je prijatelju propala država...
    Osnuju banku premijer i brat, pa onda preko sistema vlasti natjeraju sve jače i slabije firme da kod njih otvore račun. Potom natjeraju te iste firme da isplaćuju plate radnicima preko njihove banke i da sve transakcije obavljaju preko njih.
    Sledeći korak je namještanje raznih poslova i isplata o kojima odlučuje Vlada (kao obveznice penzionerima u filijalama PRdE :ass:banke) Itd, itd...
    Konačno, mjesecima firmama drže pare zarobljene i niko ne smije da se žali:cry:. Virmani ne prolaze, plaćanja prema inostranstvu ni smiješ ni da pomeneš a pokušaj transfera sredstava na račun neke druge banke je već u domenu science fiction-a !
    I posle svega, premijer odobrava kredit sebi i bratu od strane države i danas na račun toga izjavljuje u Vijestima, citiram : "Dobro je da Vlada kreditno podrži Prvu banku kako bi se očuvala stabilnost bankarskog sistema, a što će koristiti daljem ekonomskom razvoju" !!!
    Ha, čijem ekonomskom razvoju :mad:?! Građana Crne Gore ili njihovom porodičnom ?
    A to sto Prva koci cijeli ekonomski razvoj...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #77
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam dosta ljudi i vlasnika firmi koje su se bukvalno utrkivale ko ce prije otvoriti racun sa ovom bankom, iako druge banke na trzistu nisu nudile nista losije uslove od Prve banke.

    Par njih sada daje komentare u stilu "dok Aco kocka u Maestral sa nasim parama, banka propada..." itd itd.

  3. #78
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Jbg jesmo li dodvorice ili nismo
    She is only here to annoy herself!

  4. #79
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    CKB je po meni najbolja banka u CG. (Da neko ne bi pomislio - niti radim tamo niti ikoga poznajem u toj banci)

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    i ja se slazem, jedna fina crnkinja radi za shalter
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  6. #81
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    611
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja mislim da iza fasade prva banka i ckb licejedna drugoj ko jaje jajetu. I oni su bili jendo vrijeme obustavili isplate. Nema se a moze se.

  7. #82
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rapsod View Post
    Ja mislim da iza fasade prva banka i ckb licejedna drugoj ko jaje jajetu. I oni su bili jendo vrijeme obustavili isplate. Nema se a moze se.
    Zar nije CKB, OTP Madjarska banka,
    koju je EU spashavala sa 20 milijardi eura kredita,
    mislim drzavu Madjarsku, koja je bila pred bankrotom, a vjerovatno zbog velikih apetita OTP banke, koja je zinula vishe nego je mogla progutat, shto bi sa INOm ????
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #83
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rapsod View Post
    Ja mislim da iza fasade prva banka i ckb licejedna drugoj ko jaje jajetu. I oni su bili jendo vrijeme obustavili isplate. Nema se a moze se.
    Pogreshno mislis. CKB nekad jes bila u probleme, samo sto to je malo ko tada znao, a to je bilo prilicno davno. Ova kriza ih trenutno malo pogadja ali nista sto nece prevazic. Ipak je Milka doajen bankarstva u CG.
    Sad su obustavili isplate, koje idu prvoj banci naravno
    Jer prva to radi od prvog dana. Prva je vazda prva u necemu a Lela i Aco nijesu doajeni bankarstva

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Zar nije CKB, OTP Madjarska banka,
    koju je EU spashavala sa 20 milijardi eura kredita,
    mislim drzavu Madjarsku, koja je bila pred bankrotom, a vjerovatno zbog velikih apetita OTP banke, koja je zinula vishe nego je mogla progutat, shto bi sa INOm ????
    Jeste OTP je madjarska banka. I EU, EK i MMF su spasili Madjarsku drzavu.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #84
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    GDP (PPP)$194 bnGDP growth1.4% (2007)GDP per capita$19,799 (2008 IMF est.)GDP by sectoragriculture (3%), industry (32%), services (64%)Inflation (CPI)4.2% (2008 december)Unemployment7.6%[1]Main industriesmining, metallurgy, construction materials, processed foods, textiles, chemicals (especially pharmaceuticals), motor vehicles


    Madjari su dobro napredovali,
    lako je Milki CKB, dok je 3% poljoprivreda GDP Madjarske,
    oni su zagazili u Jevropu.

    GDP (PPP)$6,135 billion (2007 WB[1].)GDP growth7% (2007 CBCG data)GDP per capita$10,225 (2007 WB.)Inflation (CPI)3.4% (2004)Population
    below poverty line
    7% (2007)Labour force259,100 (2004 est.)Labour force
    by occupation
    services (68%), industry (30%), agriculture (2%) (2004 est.)Unemployment12% (2007 est)Main industriessteel, aluminum, agricultural processing, consumer goods, tourism
    Last edited by milovan; 16-12-08 at 00:49.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #85
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    http://www.pobjeda.co.me/citanje.php...2-17&id=155077

    - Za izgradnju naznačenih objekata Elektroprivreda Crne Gore je, iz kreditnih sredstava Evropske investicione banke (EIB), nabavila opremu za 110 kV postrojenje u TS 110 /10 kV Podgorica 5 - dva energetska transformatora, četiri prekidača snage i devet strujnih transformatora, dok je za 400 kV i 110 kV stranu, putem donacije Vlade Kraljevine Norveške, obezbijedila visokonaponsku opremu u TS 400 /110 kV Ribarevine (prekidači, rastavljači i mjerni - strujni i naponski transformatori), a izgrađena je i zgrada TS 110 /10 kV i obezbijeđen prostor za spoljašnje potrebe.


    Neka mi neko objasni kojom logikom gubitas EPCG kupuje akcije u bankama koje iz goovana vadi drzava, a istovremeno od stranih drzava trazi i dobija donacije za infrastrukturne investicije ?????
    - Ladan ko taština duša -

  11. #86
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    http://www.pobjeda.co.me/citanje.php...2-17&id=155077

    - Za izgradnju naznačenih objekata Elektroprivreda Crne Gore je, iz kreditnih sredstava Evropske investicione banke (EIB), nabavila opremu za 110 kV postrojenje u TS 110 /10 kV Podgorica 5 - dva energetska transformatora, četiri prekidača snage i devet strujnih transformatora, dok je za 400 kV i 110 kV stranu, putem donacije Vlade Kraljevine Norveške, obezbijedila visokonaponsku opremu u TS 400 /110 kV Ribarevine (prekidači, rastavljači i mjerni - strujni i naponski transformatori), a izgrađena je i zgrada TS 110 /10 kV i obezbijeđen prostor za spoljašnje potrebe.

    Neka mi neko objasni kojom logikom gubitas EPCG kupuje akcije u bankama koje iz goovana vadi drzava, a istovremeno od stranih drzava trazi i dobija donacije za infrastrukturne investicije ?????
    Logika je sledeca: direktora EPCG je postavio Djukanovic, a banka kojoj je direktor EPCG namijenio pare je u vlasnistvu Djukanovica. Logicnije od ovoga ne moze bit.

  12. #87
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Far&Away
    Posts
    412
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uglavnom, sve ostaje u "kuci" - Crnoj nam Gori
    It's my way or the highway

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jucer bio do ckb-a i cini se da za isplate nema problema. 1000e se moze podici odma,a izgleda ni da do 5000e nije problem,a za vece se sume valjda treba najaviti dan prije,ali nije problem da se isplati, tako da je izgleda prvi val krize proso sa ovim kreditom od 44 miliona.
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  14. #89
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by noodle View Post
    jucer bio do ckb-a i cini se da za isplate nema problema. 1000e se moze podici odma,a izgleda ni da do 5000e nije problem,a za vece se sume valjda treba najaviti dan prije,ali nije problem da se isplati, tako da je izgleda prvi val krize proso sa ovim kreditom od 44 miliona.
    Sprdas li se to?
    CKB nije uzela kredit nego Prva.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cijeli je bankarski sistem kao sistem spojenih posuda,pa se likvidnost prelijeva izmedju banka.

    Ako je prva nelikvidna to lako moze dovesti i do nelikvidnosti drugih banka,a posto izgleda da se ckb vise ne boji za likvidnost izgleda da je ipak uspostavljena kolika tolika likvidnost medju bankama.
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  16. #91
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by noodle View Post
    Cijeli je bankarski sistem kao sistem spojenih posuda,pa se likvidnost prelijeva izmedju banka.

    Ako je prva nelikvidna to lako moze dovesti i do nelikvidnosti drugih banka,a posto izgleda da se ckb vise ne boji za likvidnost izgleda da je ipak uspostavljena kolika tolika likvidnost medju bankama.
    Jes, samo sto u taj sistem sudova nigdje vise nema prve banke - citaj druge banke iz CG im ne pozajmljuju pare zbog dobrih odnosa i fer igre i svega ostalog
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #92
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nijesam siguran kako je to po nasim zakonima
    pa pomognite

    ako Vlada od novca poreskih obaveznika odobri 44 miliona Evra Prvoj banci,
    da li to automatski znaci da je odobrlia 22 miliona Prvoj braci?

    znaci da li je sa ovih 44 miliona premijer kao vlasnik akcija u banci sebi dao oko 1.5 milona evra za uspjesno poslovanje?

    Mislim covjek stvarno razbija ka biznismen

    1. dobije nekoliko miliona evra zajma iz banke koja nije sa njegovog govornog podrucja,
    na obecanje da ce postati suvlasnik jedne porodicne banke
    2. Dobije kredit da kupi 20000 m kvadratnih zemlje od sad jedne druge prijateljske banke na biznis plan da ce kupiti
    3. Postane vlasnik 25% privatnog univerziteta sa platom od manje od 1000 evra
    4.dodijeli sebi i familiji zajam od 44 milioann

  18. #93
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar nije CKB, OTP Madjarska banka,
    koju je EU spashavala sa 20 milijardi eura kredita,
    mislim drzavu Madjarsku, koja je bila pred bankrotom, a vjerovatno zbog velikih apetita OTP banke, koja je zinula vishe nego je mogla progutat, shto bi sa INOm ????
    Evo sta kazu ovi na srpskom portalu
    Najveća finansijska institucija u bankarskom sistemu Crne Gore, Crnogorska komercijalna banka (CKB) u velikim je problemima zato što je protekle 3-4 godine odobrila desetine miliona eura kredita koje, kako sada stvari stoje, teško može naplatiti – saznaje IN4S u vrhu crnogorske oligarhije.

    O problematičnim plasmanima CKB-a gotovo niko na medijskoj sceni ne smije da piše jer se na njenom čelu nalazi moćna bankarka Milka Ljumović, čiji je rođeni brat profesor Miodrag Perović u javnosti, inače, poznat kao i vlasnik nedjeljnika Monitor i suvlasnik dnevnika Vijesti.

    CKB je u vlasništvu velike mađarske OTP grupacije.

    Neki mediji su nedavno pisali o poslovnim promašajima bivše CKB bankarke Jelice Petričević koju je prije dva mjeseca Centralna banka ekspresno smijenila sa mjesta zamjenika direktora Prve banke Crne Gore, koja je zbog problematičnih menadžerskih odluka dovedena na ivicu propasti.

    Teško je očekivati da će se nešto slično, sada, desiti u CKB-u jer je Ljumovićeva čuvarka Đukanovićevih tajni iz vremena raspada bivšeg ZOP-a, raspada SRJ i podjele stare državne imovine na kojoj je svojevremeno i nastala CKB.

    Vlasniku najvećeg maloprodajnog lanca u Crnoj Gori – Pluskomerca, Pantu Vučuroviću CKB je odobrila više od 70 miliona eura kredita. Ovaj trgovački lanac je u ogromnim problemima, ali ga uticajna sprega države i bankara maltene "vještački" održava jer bi sa njegovom propašću vrlo lako moglo bankrotirati nekoliko crnogorskih proizvođača i mljekara koji čine okosnicu poljoprivredne industrije.

    Drugi problematični kredit od 35 miliona eura CKB je odobrila Hotelskom preduzeću Springer i Pletzer Montenegro iza koga stoje, pored nekoliko Austrijanaca, liberal Dragan Purko Ivančević i poznati budvanski biznismen Branko Kažanegra. Prije desetak dana račun kompanije bio je blokiran jer je CKB tražila naplatu zaostale rate od oko pola miliona eura. Imajući u vidu sumorne prognoze za turističku privredu u naredne dvije godine pravo je pitanje kako će Purko i partneri uopšte vraćati dugove CKB-u.

    IN4S saznaje da je CKB zaplijenila već na stotine nekretnina i akcija crnogorskih kompanija i fondova od nekoliko brokersko-dilerskih kuća koje su pred bankrotom.

    Osnovni problem najveće domaće banke je što za toliku imovinu na tržištu u zemlji i regionu uopšte nema kupaca. CKB takođe ne smije odjednom oglasiti prodaju, samo na papiru, vrijednih nekretnina i akcija koje je nekada uzimala kao kolateral pri dodjeli kredita.

    Jedan od najvećih poslovnih promašaja vrha CKB i Milke Ljumović je što je svojim poslovnim vezama omogućila Draganu Brkoviću i njegovoj čuvenoj Vektri da se direktno kod vlasnika banke OTP grupacije zaduži za više od 150 miliona eura. Inače, Brković je prije prodaje CKB-a Mađarima bio, pored Aca Đukanovića, jedan od akcionara ove banke.

    Bivši aluminijumski magnat, koji se "proslavio" i stekao zavidno bogatstvo u mreži između Kombinata aluminijuma, države i Glenkora, danas je vjerovatno najzaduženiji Crnogorac. Njegovu kompaniju odnedavno napuštaju najkvalitetniji kadrovi jer je sva najvrednija imovina Vektre Montenegro odavno založena u bankama.

  19. #94
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Auuuuuu kako je ovaj autor teksta lose informisan o stanju u CG
    A ne da se ispromasivao, nego nidje veze. Zhuta stampa
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #95
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se. Milos sa ovolikim brojem jedinica nije najbolje shvatio finansijsku sustinu u CG

  21. #96
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maestro View Post
    CKB je po meni najbolja banka u CG. (Da neko ne bi pomislio - niti radim tamo niti ikoga poznajem u toj banci)
    Pouzdano znam da je Opportunity Bank (sada clan ERSTE BANK grupacije) banka bez lombardnih (pa ni stambenih) kredita, bez bitno ugrozenih plasmana, sa vrlo solidnim potencijalima za buducu kreditnu podrsku dobrim klinentima, VODJENA OD STRANOG I VRLO ISKUSNOG EKSPERTA SVJETSKOG NIVOA-K.FLINTHAMA I UHODANOG TIMA LOKALNIH DIREKTORA-DAKLE DA JE NAJBOLJA BANKA SVE U SVEMU!!!


    Kako novi vlasnik ERSTE ima i ambicizne planove-OD SADA JE I NAJVECA!

    Pozdrav,

    Ovo sto Milos citira srbijanske maliciozne forume samo je u naznakma istinito, jer je pisano sa zeljom da svi ovdje propadnemo i bankrotiramo, I TA ZELJA *VRCA* IZ SVAKE RECENICE, iako je autor teksta upoznat sa privrednim kretanjima, sto se vidi ....tako naprimjer, ne vjerujem da je los potez OTI koji je 150 mil. pozajmio za *Jakic* drvnu industriju, jer je to posjednik najvecih koncesija na drvo u MNE, a ima trziste za plasman namjestaja vrunskog kvaliteta i ovdje ( u hotelima) i u okruzenju...kao i mogucnost izvoza poluproizvoda u Italiju..(DAKLE TO NIJE TAKO LOS PLASMAN!)...*VEKTRA* JE FIRMA KOJA POSLUJE PO *PRAVILIMA IGRE*-DAKLE STALNO REINVESTIRA, ALI NAJVISE U PROIZVONJU-I ZATO CE NE SAMO OPSTAT, NEGO PO MNOGO CEMU SU PRIMJER KAKO TREBA RADITI, BAR PO MENI. SAMO TREBA DA PRODJU NEKAKO NAREDNU GODINU I BICE ONI DOBRO, sto im iz srca i zelim.
    To mislim zato sto je *Vektra* osmisljeno investirala, u razlicite grane privrede, I SIGURNO NECE SVI VEKTRINI PLASMANI PROPAST...PA DAKO ZARADA ONIH KOJI NEBUDU BILI POGODJENI KRIZOM POKRIJE GUBITKE ONIH KOJI JESU, pozajmicama unutar holdinga...(a da su mogli i bez charter avio prevoznika u maloj MNE-mogli su)...IPAK OD BONE-A IZRAZ POSTOVANJA ZA BRKOVICEV PRISTUP BIZNISU! Ja ne znam *istorijate*, vec pratim od kad zivim i radim u MNE, a to je 10 god., a za to vrijeme Vektra je bila primjer ambiciozne i dobro vodjene kompanije, u cijem timu je i cast biti...pa neka ih napustaju koliko godj hoce (ako je to uopste istina). (inace tvrdim da nisam cent zaradio od Vektre i da je ovo moje objektivno misljenje)

    PRAVDA BI BILA da oni koji proizvode nebi trebalo da propadnu u ovoj krizi, a cak i ako propadnu, oni su ipak RADILI KAKO TREBA I TAKVIH NAM NEDOSTAJE U CRNOJ GORI, GDJE BI SVI NAJRADIJE NA NEKE *KONJUKTURE* I OBRTE ZARADILI BRZI NOVAC, SA STO MANJE RADA! A da je sve zaduzeno, ili najveci dio, TO JE NORMALNO, jer odakle bi se toliko investiralo, bez kolaterala (hipoteka i drugih zaloga na imovinu firme (akcije i drugo)- koji se daju bankama kao obezbjedjenje)
    Last edited by Old Bone; 21-12-08 at 14:45.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  22. #97
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Slika je mnoogo sumornija od ovih srbijanskih postova...Bone,sad cu da ti dam politicki sah-mat...Da li je "uspjesna evropska prica" drzava koja ima izvoz 300 meleona,(od kojih je 150 izvoz Deripaskinog KAP-a),a ima uvoz od 1 melejardu i 300 meleona.? I nemo mi samo rec da je taj pokazatelj "odraz zdravlja" "mediteranskog tigra" ...:lolblue::lolblue::lolblue::lolblue::lolblue:
    Crna Gora JE DUZNA 2 melejarde i seamsto meleona,tako da prodamo sve Jakice,KAP-ove,VEKTRE, EPCG,ZTO,Plantaze,ma svu CG da prodamo ne bi mogli da podmirimo dug...Sa ovako neradnim narodom koji srce kafe u CARINE po cio dan i lelemuda :twisto gradu u radno vrijeme ,nema boljitka..A takav stil zivota promovise vlast..Pa u Podgorici ima 15-tak nocnih klubova !? Siguran sam da ih toliko nema u Parizu..Svaka shusha u CG je mislila da ozida 50 kvadrata i da to proda 150 000 e ,i onda nogu preko noge ??:roll: Stupid...Sa cete rec da sam "maliciozan"...

  23. #98
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    mene se,nažalost,čini da si u pravu.
    sve dok primarna zanimanja budu ona iz okvira birokratije i usluga,dok je zapostavljena proizvodnja dobara(nebitno kojih: poljoprivreda,energetika,laka industrija itd.) sumnjam da se možemo reformisat i krenut naprijed.turizam na koji je toliko polagano će u narednim godinama zbog dešavanja u svijetu splasnut a ako se to desi nama će prihod na nivou države bit prepolovljen.
    što imamo onda da prodamo?!
    hrane nemamo ni za nas jer niko ne proizvodi,oni koji su i radili to odustali su zbog skupih sirovina,zbog neorganizovani trgovine(čitaj nakupci i trgovci koji osnovnu cijenu podiži od 3-5x i tako oštete i proizvođača i finalnog kupca),zbog nedostatka subvencija koje u čitavoj evropi postoje jer ljudi moji može se bez alkohola,cigara,zlata,kola al ne i hrane.
    elektro industrija kakva god da je bila nema je.
    energetika-stagnira i samo se priča o gubicima.
    metalna industrija ide dolje a i to što radi sve je u stranom vlasništvu i najveći dio para ode van a mi plaćamo skupe subvencije na ime struje i drugog.
    pomorstvo i ribarstvo je ugašeno.
    hemijska industrija isto.
    ostale grane nikad nijesmo ni imali ili smo ih imali u minornom pogledu.

  24. #99
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKOnk View Post
    Slika je mnoogo sumornija od ovih srbijanskih postova...Bone,sad cu da ti dam politicki sah-mat...Da li je "uspjesna evropska prica" drzava koja ima izvoz 300 meleona,(od kojih je 150 izvoz Deripaskinog KAP-a),a ima uvoz od 1 melejardu i 300 meleona.? I nemo mi samo rec da je taj pokazatelj "odraz zdravlja" "mediteranskog tigra" ...:lolblue::lolblue::lolblue::lolblue::lolblue:
    Crna Gora JE DUZNA 2 melejarde i seamsto meleona,tako da prodamo sve Jakice,KAP-ove,VEKTRE, EPCG,ZTO,Plantaze,ma svu CG da prodamo ne bi mogli da podmirimo dug...Sa ovako neradnim narodom koji srce kafe u CARINE po cio dan i lelemuda :twisto gradu u radno vrijeme ,nema boljitka..A takav stil zivota promovise vlast..Pa u Podgorici ima 15-tak nocnih klubova !? Siguran sam da ih toliko nema u Parizu..Svaka shusha u CG je mislila da ozida 50 kvadrata i da to proda 150 000 e ,i onda nogu preko noge ??:roll: Stupid...Sa cete rec da sam "maliciozan"...
    Ne=skoro za sve kritike nacina razmisljenja narocito mladih si u pravu...nazalost!
    IPAK CINJENICA JE DA JE GDP PREMA KUPOVNOJ MOCI OD STRANE SVJETDKE BANKE I MMF PROCJENJEN NA 41% EVROPSKOG, ILI OKO 9.500 EURA ...A GDP NOMINALNI JE OKO 5000 EURA....SA NAJVECIM RASTOM U ERVOPI OD 9% PRIZNATIH....to je i udio one "sive" ekonomije, i na klimavim nogama, ALI JE OVO ZVANICNO I SADA TAKO! Ali se bojim naseg pristupa zaradi i radu....

    Ovo sto je u tvome postu nabrojano su nasi strateski nedostatci...ja pohvalih Opportunity i Vektru, a ne cijelu crnogorsku privredu, A NAROCITO NE KAP, ZAGADJIVAC ZETE...BEZ KOGA SE IPAK SADA NE MOZE....a narocito ne pohvalih opisane "konjukturce" iz kafica (zarada na konjukturi je ono: "kupim danas nesto sto znam da ce sjutra bit malo skuplje, pa ga prodam bez ikakvog rada....dakle zarada za DOBAR zivot tako sto sjedim u kaficu, pijem po malo i gledam kombinacije tipa da posredujem ponesto, da se "ugradim " dje mi se moze i sl.). JA SE TOGA I PLASI I NERVIRA ME , ZATO STO TO NIJE ZDRAVI TEMELJ, I BAS ZATO POHVALIH ULAGANJE U PROIZVODNJU OD STRANE VEKTRE.
    Mislim da su vecina postova u tome saglasna, da ih ne redjam...
    Ali priznaces I CINJENICU da bi neki MNE "u casi vode popili" i da ih ne raduje, recimo-gore objavljeni izvjestaj MMF i WB!
    Last edited by Old Bone; 22-12-08 at 03:54.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  25. #100
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    mene se,nažalost,čini da si u pravu.
    sve dok primarna zanimanja budu ona iz okvira birokratije i usluga,dok je zapostavljena proizvodnja dobara(nebitno kojih: poljoprivreda,energetika,laka industrija itd.) sumnjam da se možemo reformisat i krenut naprijed.turizam na koji je toliko polagano će u narednim godinama zbog dešavanja u svijetu splasnut a ako se to desi nama će prihod na nivou države bit prepolovljen.
    što imamo onda da prodamo?!
    hrane nemamo ni za nas jer niko ne proizvodi,oni koji su i radili to odustali su zbog skupih sirovina,zbog neorganizovani trgovine(čitaj nakupci i trgovci koji osnovnu cijenu podiži od 3-5x i tako oštete i proizvođača i finalnog kupca),zbog nedostatka subvencija koje u čitavoj evropi postoje jer ljudi moji može se bez alkohola,cigara,zlata,kola al ne i hrane.
    elektro industrija kakva god da je bila nema je.
    energetika-stagnira i samo se priča o gubicima.
    metalna industrija ide dolje a i to što radi sve je u stranom vlasništvu i najveći dio para ode van a mi plaćamo skupe subvencije na ime struje i drugog.
    pomorstvo i ribarstvo je ugašeno.
    hemijska industrija isto.
    ostale grane nikad nijesmo ni imali ili smo ih imali u minornom pogledu.
    U najjacoj ekonomiji svijeta Americi, industrija ucestvuje sa oko 20% a ostatak tj 80% cini usluzni sektor/trgovina tj prodaja na veliko i malo
    Takodje 80% radnog stanovnistva 150 miliona je zaposljeno u tom sektoru usluga i veliki dio uposlenog stanovnistva nijesu clanovi sindikata, na oko 160 miliona zaposljenih samo je 10 miliona u sndikatu

    Eto tako...
    Last edited by kEDOWN; 22-12-08 at 09:39.

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  2. Open Sky
    By L'enfant_terrible in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 57
    Last Post: 05-11-07, 13:11
  3. Replies: 107
    Last Post: 02-09-07, 09:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •