Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 53

Thread: P: hifi, high end audio uredjaja.

  1. #1
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    niksic
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default P: hifi, high end audio uredjaja.

    Po prvi put u Crnoj Gori zastupnistvo i prodaja audio uredjaja najvecih hifi i high end audio brendova(Karan acoustis,Krell,Martin logan,Sonus Faber,Mf audio, Burmaster,Clearaudio,Electrocompaniet, Jbl,Jeff Rowland,Magnepan,Dynaudio,Wharfedale pro itd...
    Izrada sajta u toku,za sve informacije mozete se obratiti na tel:067/824782 ili na email [email protected].
    mikog

  2. #2
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Thumbs up

    Hvala Bogu da ima poneko i to vise da nabavi, mada opste je poznato da Crna Gora nije mjesto dje ima audiofila. Svojevremeno sam bio citalac Audiofona iz Bg-a, 2000te imao emisiju o audio opremi na radiju Free Montenegro i sl, bio sam veliki entuzijazista, ali biti audiofil za mene je bio 'skup sport'.
    Braca Todorovici su jedini bili u to vrijeme koji su kod ans nabavljali Yamahu, Marantz-a, Mission, NAD, onu americku Acoustics kako li bjese...
    medjutim nisu oni dugo sa tim radili iz prostog razloga sto je lose prolazilo, zadnji put su bili smjesteni u onaj poslovni preko puta ekonomske...

    eee bogme zelim puno srece u biznisu pa se mozda i upoznamo nedje da vidimo sto sve imas

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Opa, svaka cast ... Zelim i ja puno srece tebi u poslu i meni sa tvojim cijenama

  4. #4
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    149
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Ako je to to sto ja mislim, u Niksicu, na bulevaru, pored Ladinog "salona" onda moram reci - pohvale!
    Cijene su im jako realne (dosta nize od konkurentskih), ima za sad par vrsta dobrih nearfield monitora, pojacala, cd plejera isl. Sto mi se najvise svidjelo je to da momak ima neke marke koje su top a nigdje drugo ih ne mozete naci. Ja sam ponosni vlasnik Mission-a, JBL-a, Jamo-a, handmade monitors-a, Eroice, Marrantza isl. )
    Samo tako nastavi, ja cu prvi trgovat kod tebe!
    PS. Da mi je skupit para pa one kutije na sred prostorije sto stoje da zakupim i ne vadim se iz kuce dok sve sto imam muzike ne poslusam ponovo
    PSS. Sa sve stalcima

  5. #5
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svaka cast, to je vec odavno trebalo CG....mada, vec vidim da nece dugo opstat jer je u CG namrtvo losa situacija sa HiFi-jem...

    Prodajem svoje zvucnike pa ako nekoga zanima:
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=38907
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  6. #6
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cestitke!!!

    Radujem se svojoj posjeti...
    It ain't no use to sit and wonder why, babe
    It don't matter, anyhow

  7. #7
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Budva
    Posts
    1,185
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad ce biti gotov sajt da vidimo ?

  8. #8
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    niksic
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sajt je u izradi.
    mikog

  9. #9
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    602
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    super je sto se nesto ovakvo otvorilo ...

    samo mislim da ce odje ljudi (vecina) prije kupit neko ****** od ozvucenja od 96834906347 w da mu zidove izbija u kucu bez obzira sto je zvuk shit ... umjesto hifi-a ....

  10. #10
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ...u CG ljudi, koji vole/slusaju muziku, nemaju para za Hi-Fi jer je to poprilicno skup sport...ostatku je i SAL vise nego dovoljan za to sto "slusaju"...

    ...da je bolja situacija ja bih otvorio firmu za proizvodnju Hi-Fi zvucnika i pret/pojacala ali znam kako bi to zavrsilo...i ovo sto radim za sebe pa prodajem (da bi isao gore i gore i gore sa kvalitetom sistema) ne ide a ne to...

    ...tako da vidim buducnost ove firme...nazalost...dok npr. u Srbiji i Hrvatskoj koji nemaju znacajno bolji standard od nas Hi-Fi poprilicno zivi...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  11. #11
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    1998. u maj jednog finog suncanog dana na most brace zlaticana, bile su trafike, kupih casopis Audiofon iz bg-a, ih kako sam se bio zapalio za audio tehniku, tad sam i prvi put cuo za DVD plejer

  12. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam 1996 kod Rakocevica kupio yamaha pojacalo od 1kw 1000dm i par tannoy zvucnika 2x350 w U to vrijeme je on jedini radio..........pojacalo dan danas radi izgleda kao da je juce izvadjeno iz kutije a na zvucnike zamjenjene horne
    topla preporuka svima za Yamahu
    Last edited by B0LE; 27-11-08 at 08:11.
    Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
    www.oltretutto-arcg.com

  13. #13
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    niksic
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se zahvaljujem na vasoj brizi o sudbini mog posla.Ne bi se slozio sa jednom konstatacijom da je za kvalitetan sistem potrebno dosta novca.Da bi se kupio kvalitetan sistem koji naravno uz profesionalni predlog prodavca ne mora biti skup, on se mora cuti(sto bi rekli daleko od ociju daleko i od, u ovom slucaju od uva).Do sada nijesmo imali prilike da cujemo kako zvuci muzika na kvalitetan sistem to jest sistem koji ima sinergiju,pa eto prilike svima koji vole visoko vjernu produkciju da je i cuju u salonu firme Audio Dream.
    mikog

  14. #14
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ...ja sam prije nekih god. dana iscimao Ljubišu (Glav. i odg, urednik) da pocnu opet s distribucijom casopisa Hi-Files u CG...i eto prodaje se...vjerovatno najbolji Hi-Fi casopis na balkanu...

    A ovo za cijene...pa...potrebno je 700-1000€ za kolko-tolko dobar sistem (mislim na zvucnici, pojacalo, cd-player, tuner) a to je za dosta naseg naroda previse para...
    ...realno, tolko kosta par dobrih zvucnika
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  15. #15
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    niksic
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da smo otisli u kontra pravcu.Je li previse 700-1000e za nas narod... mislim da nije sa obzirom kako prolaze tv paneli ili neka ..... roba.E sa druge strane da li taj nas narod misli da ne treba platiti muziku vise od 150e to je druga stvar.Ponovo se vracamo na glavni problem po meni a to je da smo vec duzi period zatrovani losim i jeftinim uredjajima koji su iskvarili sluh narodu pa misle da svi uredjaji isto zvuce i da su kao takvi ne toliko priotetni.Zato postoje svuda u svijetu audio saloni da pokazu svu ljepote i cari slusananja muzike.
    mikog

  16. #16
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mikog View Post
    Mislim da smo otisli u kontra pravcu.Je li previse 700-1000e za nas narod... mislim da nije sa obzirom kako prolaze tv paneli ili neka ..... roba.E sa druge strane da li taj nas narod misli da ne treba platiti muziku vise od 150e to je druga stvar.Ponovo se vracamo na glavni problem po meni a to je da smo vec duzi period zatrovani losim i jeftinim uredjajima koji su iskvarili sluh narodu pa misle da svi uredjaji isto zvuce i da su kao takvi ne toliko priotetni.Zato postoje svuda u svijetu audio saloni da pokazu svu ljepote i cari slusananja muzike.
    To je sve istina, ali uzmi recimo mene, ja sam od svoje 16te godine bio vatreni zaljubljenik u audio opremu, ucio elektro skolu pa fax, dakle imao sam predispozicije sa tim da se bavim i da razumijem sto je pravi hi-fi, a i zanimalo me to, nazalost nikad nisam bio finansijski jak da mogu da sebi priustim bilo kakvu jacu audio konfiguraciju.

    Nasuprot tome postoje ljudi koji imaju milione ali ne razumiju sto je pravi hi-fi, nit ih zanima.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ps. Imam prijatelja koji se potencijalno zanima za aktivne zvucnike, imas li sto u ponudi? iako mislim da je to ipak vise za studijsku opremu nego kucni hi-fi.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    niksic
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od aktivnih kutija :,Wharfedale Diamond 8.1-8.2 studio pro i Quad 11,12l aktiv.
    mikog

  19. #19
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ...upravo ti o tome pricam....ljudi koje zanima muzika i dobar zvuk u CG nemaju para za to...ostali koji imaju ili se iscimaju za LCD/plazmu itd itd...boli njih q za zvuk...jbt crnjak im je i audio cd-ove drzat kad postoji mp3 a tu se kida svaka veza sa Hi-Fi-jem...

    ...ja sam poceo sa Ei-Nis-em i prodava/pravio bolje/prodavao/pravio bolje...sad sam stigao na kutije koje se nece postidjet nijednih kutija do 1000€...naravno da nije lako ali kad se ima volje

    ...generalno treba mnogo edukacije i mnogo godina da bi se nas narod malo vratio u realnost u koju ne zalazi vec odavno...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  20. #20
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mikog View Post
    Od aktivnih kutija :,Wharfedale Diamond 8.1-8.2 studio pro i Quad 11,12l aktiv.
    Mozesh li, molim te, izbacit cijene za ove gore navedene. I pored, komentar za pojedini model, (tipa, pros/cons, overall namjena, recimo..). Dengju!





    @djoma, fala bracki!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    mene bi npr interesovala pojasala za slusalice, imam Sennheiser HD555 i nikakav dobar izvor na koji bi ih prikljucio. I iskoreno, volio bih i da isprobam na licu mjesta, da vidim vrijedi li ulagati u tako nesto...

    javi i ako nema
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  22. #22
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    niksic
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za Wharfedale diamond 8.1,8.2 studio pro active:370.00e,495.00e(par)
    Za Quad 11l2,12l2 active:765.00e,1020.00e(par) a sto se tice pojacala za slusalice tu je Pro-Ject Head Box ll u dolasku cijena:99.00e
    mikog

  23. #23
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mikog View Post
    Za Wharfedale diamond 8.1,8.2 studio pro active:370.00e,495.00e(par)
    Za Quad 11l2,12l2 active:765.00e,1020.00e(par) a sto se tice pojacala za slusalice tu je Pro-Ject Head Box ll u dolasku cijena:99.00e
    to je taman cijena koju sam imao na umu jesam li ja dobro shvatio da je radnja u NK ili...?
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima li kakvih kvalitetnih PORTABL pojacala za slusalice...?

  25. #25
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mikog View Post
    [LEFT]Po prvi put u Crnoj Gori zastupnistvo i prodaja audio uredjaja najvecih hifi i high end audio brendova
    Srećno bilo! Samo da potraje

    Da neće slučajno biti i meni omiljenog KEF-a? Vjerovatno bih pazario jedan subwoofer da pojačam 5.0 sistem sastavljen od KEF Coda.

    Hoće li biti prodajnog salona, kada se otvara i gdje?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najljubavniji stihovi...
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 6153
    Last Post: 19-01-23, 00:25
  2. photoshop
    By massacre in forum Software
    Replies: 8
    Last Post: 01-11-08, 19:11
  3. Audio Delay kod DVD.
    By pastuv in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 15-08-06, 13:37
  4. Replies: 0
    Last Post: 22-02-05, 17:03
  5. Mp3???
    By Sailoreagle in forum Software
    Replies: 23
    Last Post: 05-01-05, 22:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •