Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 50 of 50

Thread: Bull terijer

  1. #26
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    2,262
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    podseca me na ovcu HAHHAHAAAHHAH PLACEM ZA KLIP

  2. #27
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahahhahahahahhahahahahahahaha a joooooooj!!!!!!!!!!!!


    a vidi ove...bebci

  3. #28
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo malog Prdice aka Snoopy iz prve shetnje. Nemiran je pa ga je teshko slikati,nadam se ce bit` boljih slika kad ovo ruzhno vrijeme prodje.
    Future man shoot me with your poison arrow but i dance on vaseline...

  4. #29
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Spot će za 4 dana napunit 6 mjeseci. Evo kako sad izgleda:




  5. #30
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Bullterrier-minijatura


  6. #31
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Bullterrier-Standard i minijatura

    Bullterrier standard i minijatura
    Bullterrier standard
    AKC Ranking: 82
    Family: terrier, mastiff (bull)
    Area of Origin: England
    Date of Origin: 1800s
    Original Function: dog fighting
    Today's Function: companion
    Other Name: English bull terrier
    Visina nije određena standardom (od 40 do 55cm),a težina bi trebalo da iznosi od 23,5 do 35kg.
    Nastanak bul terijera datira iz viktorijanskog perioda,pocetkom XlX veka. U Engleskoj su bile veoma popularne borbe pasa sa bikovima i medvedima, kao i borbe pasa sa psima. U mnogim gradovima su postojale arene i kladionice namenjene ovoj vrsti zabave. Protestom ljubitelja zivotinja 1835. godine, brutalnost borbi je prekinuta odlukom parlamenta, ali su borbe odrzavane ilegalno.
    Kako su bika i medveda mogli da poseduju samo bogatasi,tako su borbe pasa sa psima uvek bile zabava siromasnijeg staleza. Za borbe su se koristili psi dobijeni najrazlicitijim kombinacijama, ali svi oni su morali da poseduju dve najtrazenije osobine:hrabrost i snagu. U borbama su se najbolje pokazali psi dobijeni ukrstanjem buldoga sa terijerima. Terijerima su se tada nazivali svi psi koji su bili sposobni da uhvate i ubiju stetocinu. To su bili psi malog rasta koji su se odlikovali prgavoscu i zivim temperamentom. Uzgajani su za lov pacova i sitnih zveri.Buldog tog vremena je vise licio na stafordskog bul terijera nego na danasnju izlozbenu varijantu.
    Kao sto mu je i temperament selekcijom dosta ublazen, tako da je od nekadasnjeg okorelog borca dobijen miran kucni pas. Danasnji bul terijer potice od starog mesanca buldoga i terijera koji se ustalio u jednom obliku. Pas koga su nazivali Bull and Terrier bio je krupniji i kompaktnije gradjen od terijera, a laksi i okretniji od buldoga, prosecne tezine oko 18kg. Sa potpunom sigurnoscu mozemo reci da je tvorac Bull Terriera kao rase James Hinks.
    Hinks je bio trgovac zivotinjama i divljim zverima, ali su mu najveca opsesija bili psi. On je imao radnju za prodaju zivotinja u Worcester Streetu u Birmingenu. Posle zabrane borbi 1835. naglo rastu cene lepih borbenih pasa gde kupac pored snage u psu trazi i lepotu.U to vreme Hinks stvara viziju savrsenog psa koji bi u sebi objedinio pozitivne osobine pojedinih rasa, buldoga i belog engleskog terijera. Nova rasa trebalo je da spoji gradju buldoga sa gracioznoscu i okretnoscu terijera. U odgoju pasa, Hinks je imao dosta uspeha tako da su na jednoj izlozbi u Birmingenu 1860.g. njegov buldog i beli engleski terijer osvojili prve nagrade. Uzgojem nove rase, Hinks se bavi od 1850.g.J os od samog pocetka stvaranja rase, on je imao velikih problema sa belim engleskim terijerom, naime odgajivaci ove rase muku su mucili sa pigmentacijom, gluvocom i neplodnoscu ovih pasa. Ovi nedostatci su bili presudni za izumiranje ove rase. Hinks se suocava sa novim problemom,a to je nedostatak cvrstine njegovih terijera. Da bi otklonio ovaj nedostatak, on u parenje uvodi i dalmatinskog psa sa ciljem da sjedini dobre plecke i sapi kao i cvrst straznji i prenji deo koji je posedovala ova rasa. Taman je jedan problem resen, kad su se poceli pojavljivati novi problemi kao sto su: sareno krzno, okrugle oci, uska njuska bez snage... Nijedna od ovih osobina nije pristajala Hinksovom idealu. Ne mozemo tacno utvrditi kojom kombinacijom je dosao do rase, jer spisi i planovi ukrstanja gotovo da nisu uopsta sacuvani. Nezvanicni izvori tvrde da je u stvaranju rase ucestvovao i skotski ovcar, grejhund. Medju prvim slavnim psima bili su Old Madman i Puss. Ovu kuju Hinks 1862,g. izvodi na izlozbu u Londonu gde je bio izazvan da je pusti u borbu sa jednim terijerom stare vrste. Opklada je bila 5 funti i sanduk sampanjca. Puss je pobedila protivnika vrativsi se bez ijedne rane. Hinks nije doziveo ostvarenje svog sna, umire 1875.g. Njegov rad nastavljaju njegovi sinovi. Usvojim pocetcima bul terijer nije imao danasnji oblik glave.Prvi primerci nisu imali profil-daunfejs kakav danas imaju.Daunfejs se pojavljuje u vreme Hinksovih sinova.Novi tip glave je doveo tadasnju glavu do savrsenstva tako da ona uzima prednost nad ostalim delovima tela koji se zamenjuju pri ocenjivanju.Rsa je za kratko vreme pala na kritican nivo tako da joj je pretilo i potpuno unistenje.
    Bilo je potrebno dosta vremena i pravilnih poteza da se rasa ponovo dovede na put savrsenstva.Specifican profil-daunfejs se ustaljuje 1918.g. kada je ostenjen prvi pas utemeljivac ovog profila-muzjak Lord Gladijator.
    Danas je san J.Hinksa konacno ostvaren.Stvoren je pas sa cvrstinom buldoga i okretnoscu,temperamentom i elegancijom terijera,otporan na sve klimatske uslove,srcan ali uravnotezen i veran,pas veliki ljubitelj coveka i svestrano upotrebljiv,ali u isto vreme skroman u pogledu drzanja i uzgoja.Jednom recju -pas koji malo trazi a mnogo daje.
    Bul terijer ima snaznu gradju,pravilne proporcije i odlucan izraz.Kada se krece pokriva teren velikim koracima,tipicnim pravilnim brzim korakom.Glava mu je dugacka i snazna ali nije debela.Gledana spreda ima jajast oblik.Gornji deo lobanje je skoro ravan od jednog do drugog uha.Nos je crn sa dobro razvijenim nozdrvama.Vilica je snazna,oci tamne ili skoro crne bademastog ili trouglastog oblika,duboko upale i postavljene koso.Usi su srednje velicine.Vrat je dug i veoma misicav.Bul terijer cvrsto stoji na snaznim i paralelnim prednjim nogama,a straznje noge su mu takodje jake i paralelne.Kratak rep je snazan u osnovi i stoji horizontalno.Dlaka je kratka,sjajna,ravna,glatka i ostra na dodir.Moze biti bele boje sa ili bez nekoliko mrlja na glavi,ali u tom slucaju boja mora dominirati nad belinom.Najvise se ceni tigrasta crvenkasto smedja dlaka,ali moze biti i zutosmedja,crvenoridja,crna tigrasta ili trobojna.
    Minijatura Bullterriera
    Mini bullterrier nije patuljasti pas,već samo umanjeni lik svog velikog brata i nije stvoren za borbe.
    1883 godine engleski Kennel Club je utvrdio gornju granicu težine mini bullterriera a to je 11,3kg težine,da bi se 1918 godine ta težina smanjila na 9kg i visine 35,56cm što se pokazalo kao fatalna kombinacija jer se nije mogla dobiti tipična bull terier glava.Danas važi pravilo da mini bullterier u svemu treba da je nalik na bull terriera,ali da je maksimalna visina ramena 35,5cm.(može se tolerisati maksimalna visina do 40,0cm ako je pas kompaktan)

    Jako je vezan za vlasnika,zahteva pažnju i voli telesni kontakt.Jako je otporan,voli da laje.Izvanredan porodični pas i pratilac.Nikako nije pogodan za držanje u boksu,jer je veoma snažno vezan za porodicu.S njim treba dosledno postupati već od prvih dana života,jer je jako samostalan i svojeglav.Voli da uči kroz igru i uz puno grickalica.Posebno treba obratiti pažnju na njegovu socijalizaciju sa okolinom da bi kasnije bilo manje problema.Pored redovnih šetnji potrebno mu je dovoljno aktivnosti što mogu da mu pruže agiliti,turnirski sportovi,obedience kao i obuka za pse spasioce.Ne zahteva posebnu negu zbog kratke dlake.Jednostavno idealan pas za kuću i porodicu

    http://www.bercek.biz/content/view/37/73/
    http://www.bercek.biz/content/view/64/95/
    http://www.bercek.biz/content/view/83/126/

  7. #32
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ozivimo temu malo,dajte te slike da vidimo kakvi su sad.

  8. #33
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Koliko se kreće cijena štenadi minija?

  9. #34
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  10. #35
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    veliki sam ljubitelj bull terijera, smatram ih za kako ja to volim da kažem "crnogorce među psima"
    Last edited by rogavcevic; 11-01-11 at 18:44.
    sveti đorđe i ilija i ostroški vasilija

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Ovo je Bullterijer a ne pit

  12. #37
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,601
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Nekad su mi bili najgrdja rasa, sad su masu simpatichni, po faci se vidi da su ludaci...
    #fakenews

  13. #38
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    crnogorci kažem ja.. imaju tu neku "vrelu" krv, "kidaju na prvu" što bi se reklo, tako isto mi katunjani...
    sveti đorđe i ilija i ostroški vasilija

  14. #39
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Moj je na žalost nedavno nastradao i više ga nema . Uskoro stiže novi. Bullovi su daleko najbolja pasmina i nema te sile da bih uzeo bilo kojega drugog. Neka i ja imam Crnogorca u kući

  15. #40
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da, kad si dobar sa njim - on ti dobrom još više vraća. ako li kreneš da se šegačiš š njim - odgrišće ti pola face u trenutku bez upozorenja - zato kažem da je crnogorac među psima. jednostavno ima taj neki viteški kodeks.
    sveti đorđe i ilija i ostroški vasilija

  16. #41
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    A da obavezno
    Sve se mi ođe grizemo za šalu .

  17. #42
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @philipe
    Kako ti je grdan. Kokoske ga posrale. Cisto bijeli su mi najljepsi.
    Dom bez dlaka nije dom!

  18. #43
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    super su a i mini verzija mi je strasno simpaticna ima u pg bijela zenka koju moja mladja labradorka obozava

  19. #44
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rogavcevic View Post
    crnogorci kažem ja.. imaju tu neku "vrelu" krv, "kidaju na prvu" što bi se reklo, tako isto mi katunjani...
    blago tebi...:lolblue:

  20. #45
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    blago crnoj gori... :P

  21. #46
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  22. #47
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tz-ObeLiX View Post
    Lijep je na gazdu :P <3
    Aj sad u coshak da se stidish,odmaK!Hahahahahaha.
    Last edited by philipe; 15-01-11 at 22:54.
    Future man shoot me with your poison arrow but i dance on vaseline...

  23. #48
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zanimalo bi me ako znate dobrog uzgajivaca bull terijera, u hrvatskoj, sloveniji, bosni, bilo gdje.... :smug:

    hvalaaa!!!!

  24. #49
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bar
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jojabubach View Post
    zanimalo bi me ako znate dobrog uzgajivaca bull terijera, u hrvatskoj, sloveniji, bosni, bilo gdje.... :smug:

    hvalaaa!!!!
    poslao sam ti na pm odakle sam ja uzeo bulla. Nijesam javno, da ne bi bilo kao reklama.
    pozzz

  25. #50
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bar
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default moj bull

    bulterijera kao rasu pratim poodavno,

    bulovi su psi prijatelji ljudi i djece, neagresivni, a terijersku temperamentnost ispoljavaju u igri.

    Ovo je moj ljubimac Tera, ženka, stara 2 god.

    Click image for larger version. 

Name:	tera fejs 4.jpg 
Views:	194 
Size:	131.2 KB 
ID:	75458

    predlažem da predstavite svoje bulove ovdje, da vidimo koliko ih ima i kakvi su (u Cg, i komšiluku).

    pozzzz
    Last edited by millosh77; 13-01-12 at 11:56.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Poslusnost,Dresura,Postupanje prema njemu
    By Stivi in forum Kućni ljubimci
    Replies: 93
    Last Post: 30-01-12, 12:42
  2. Crni ruski terijer
    By Slovenska Dusha in forum Kućni ljubimci
    Replies: 46
    Last Post: 11-12-11, 20:58
  3. Labrador ili Retriver na poklon
    By andrejmi in forum Kućni ljubimci
    Replies: 41
    Last Post: 15-04-08, 09:34
  4. Red Bull Music Academy u Podgorici - update
    By popokatepetl in forum Muzika
    Replies: 0
    Last Post: 12-03-08, 19:02
  5. Jack Rusell terijer
    By Luka- in forum Kućni ljubimci
    Replies: 8
    Last Post: 11-01-08, 16:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •