Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 32

Thread: T-Mob net i modem

  1. #1
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,017
    Thanks Thanks Given 
    560
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default T-Mob net i modem

    Ljudi deshava li se i vama kao meni , da potroshite npr. 5mb (bar tako mi prikazuje modem na njegov brojac preneshenih podataka) a kad provjerim stanje skinuto 10-15mb. e sad ne znam jeli problem u brojacu da dobro ne obracunava ili me t-mobile zakida da ne kazem dekra
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,673
    Thanks Thanks Given 
    580
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Dekra
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,017
    Thanks Thanks Given 
    560
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    evo bash sam sad provjeravao stanje , na modemu mi je obracunalo Duration: 00.55.33 ;Data Received (KB) 3888.25 ; Data Sent(KB) 389.71 ; sto je priblizno 4.2-4.3mb
    upaljen mi je bio samo forum (prelistao 3-4 stranice) i msn (10tak poruka )

    provjerim stanje skinuto mi 32mb vjerovali ili ne , e sad mislim da sve da ne obracunava dobro brojac nisam mogao potroshiti 32mb na 5 strana foruma i na upaljen msn
    Last edited by Stivi; 13-11-08 at 10:05.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,079
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    440
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Slichno je i kod mene, i mislim da malo t mobajl krade
    \\
    OFL•GIC

  5. #5
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,017
    Thanks Thanks Given 
    560
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    ja zvah u call centar , ovaj momak rece da dodjem do njih jer je moguce da je neki problem sa tarifiranjem , a ako nastavi ovako samo cu ih lagano pozdraviti i preci na PM
    Last edited by Stivi; 14-11-08 at 13:34.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  6. #6
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    868
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moraju i oni nesto zaraditi :P

  7. #7
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,017
    Thanks Thanks Given 
    560
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    ja zvah u call centar , ovaj momak rece da dodjem do njih jer je moguce da je neki problem sa tarifiranjem , a ako nastavi ovako samo cu ih lagano pozdraviti i preci na PM
    i juce i danas bio kod njih , izvozali me tamo ovamo 4-5 puta, i na kraj sigurno sam dzabe mlatio tamo ovamo

    Juce sam poshao do njih i ispricam onoj djevojci u poslovnici problem , ona ok samo ispishi na ovaj papir to sta si mi ispricao, i na uzgred me pita br. kartice.Ja joj dam br. koji sam zapisao u tel. , provjeri karticu kartica nije aktivna , uporedi seriski br. kartice i seriski br. se ne poklapa , momak mora da si pogresno zapisao br. pa dodji sa pravim br. ili nekog zovni da ti ga procita sa paketica.Ja podji kuci uzmi paketic koji sam dobio kad ono tacno zapisan br. , podji opet kod njih ona gleda ono i oce da me ubijedi da je to nemoguce i kaze da upalim karticu i poshaljem poruku sa nje da bi vidjeli koji je br., na chem joj ja kazem da je to data kartica i da je nemoguce zvati i slati poruke, a ona navalila da moze i moze da se poshalje poruka , ubacimja karticu ali ne ponijeo pin kod i opet ja polako kuci (inache nisam bio ponio licnu, pa nisam mogao predati reklamaciju).Danas opet podjem u smjenu neka druga djevojka ja joj ispricam kako je i sto je bilo a ona kaze moraces da podjes tamo dje si kupio karticu da provjerish to.Ja polako u drugu poslovnicu , tamo momak okrenu jedan br. i odmah sazna br. kartice provjeri stanje i utvrdimo da je to to, e sad ja njemu kazem da smo to slucajno otkrili da se br. ne slaze i da ja nisam zbog toga doshao nego zbog toga sto mi se ne obracunavaju dobro potrosheni podaci , na chem on kaze pa sta ces ti momak to je mobilni internet. i onda opet ja njemu istu pricu da sam koristio tri programa (softwer koji dodje uz modem, NET Limiter, Net Meter) i da se sva tri medjusobno poklapaju ali kad ja provjerim racun 7-8 puta mi je vishe obracunato stanje.To je nemoguce ali ispisi ti reklamaciju .Ja ispishi i predaj ali cisto sumnjam da ca ce biti ista od toga
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #8
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,017
    Thanks Thanks Given 
    560
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    Vjerovali ili ne ali reklamacija je urodila plodom i ako sam mislio da od doga nece biti koristi
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    5,019
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Another happyend
    www.jaredic.com
    ˙˙pǝlloɹ sɹǝsnoɹʇ ʎɯ ɟo sɯoʇʇoq ǝɥʇ ǝɹɐʍ plnoɥs ı 'plo ʍoɹƃ ı 'plo ʍoɹƃ ı

  10. #10
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da ne otvaram novu temu. Raspadali se jos nekome ovaj Mobilni Internet T-Mobilea :mad: Nisam ga koristio neko vrijeme i potpuno je usporio, ne moze ni 1Mbps dohvatiti u poredjenju sa onim sto je bilo nema ni 30%:mad: Mtel sa istim modemom pici 2-3Mbps

  11. #11
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poseydon View Post
    Da ne otvaram novu temu. Raspadali se jos nekome ovaj Mobilni Internet T-Mobilea :mad: Nisam ga koristio neko vrijeme i potpuno je usporio, ne moze ni 1Mbps dohvatiti u poredjenju sa onim sto je bilo nema ni 30%:mad: Mtel sa istim modemom pici 2-3Mbps
    Ovo je bruka.Od kada uvedose flat pakete nama na hsdpa puce pogibija.Ja izbacim nekad i preko Mbps.A mene interesuje jel se moze kupit samo data kartica od M-tel pa je nastelovat na njihove parametre?

  12. #12
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo se normalizovalo

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,362
    Thanks Thanks Given 
    738
    Thanks Thanks Received 
    1,214
    Thanked in
    676 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Vjerovali ili ne ali reklamacija je urodila plodom i ako sam mislio da od doga nece biti koristi
    Super, ali pravo je pitanje sledece

    "KOLIKO KORISNIKA IMA OVAJ NAZOVIMO 'PROBLEM' A DA TO NE ZNAJU. A DRUGO PITANJE JESU LI ONI TO TEBI NADNOKNADILI"

  14. #14
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,017
    Thanks Thanks Given 
    560
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Super, ali pravo je pitanje sledece

    "KOLIKO KORISNIKA IMA OVAJ NAZOVIMO 'PROBLEM' A DA TO NE ZNAJU. A DRUGO PITANJE JESU LI ONI TO TEBI NADNOKNADILI"
    Za prvo pitanje ti nebih znao odgovoriti , a vjerovatno ima takvih slucajeva .Na paketu od 50mb ili onom drugom od 250mb je lako znati jer ti sigurno nebi trajalo vishe od 1-2 dana.


    a sto se tice drugog pitanja , nadoknadili su mi i iznenadio sam se i to mnogo prijatno , iako nisam ocekivao
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,362
    Thanks Thanks Given 
    738
    Thanks Thanks Received 
    1,214
    Thanked in
    676 Posts

    Default

    To je vjerovatno bila politika, daj mu da ne prica

    Znas sto je problem sto se oni ne bi sjetili da provjere to sami, a ne da ih tu vuces za rukav od poslovnice do poslovnice.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Interesantan topic. Bas evo razmisljam da uzmem t-mobile ili promonte (prepaid) data karticu, pa me interesuje ako neko ima iskustva sa obije da da neki savjet (brzina, QoS...). Vidim na t-mobile sajt pise da uplata vazi 3 mjeseca a na promonteov nidje nista ne nadjoh???

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,671
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by anon View Post
    Interesantan topic. Bas evo razmisljam da uzmem t-mobile ili promonte (prepaid) data karticu, pa me interesuje ako neko ima iskustva sa obije da da neki savjet (brzina, QoS...). Vidim na t-mobile sajt pise da uplata vazi 3 mjeseca a na promonteov nidje nista ne nadjoh???
    i na promonte uplata vazi 3 mjeseca

  18. #18
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,034
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by anon View Post
    Interesantan topic. Bas evo razmisljam da uzmem t-mobile ili promonte (prepaid) data karticu, pa me interesuje ako neko ima iskustva sa obije da da neki savjet (brzina, QoS...). Vidim na t-mobile sajt pise da uplata vazi 3 mjeseca a na promonteov nidje nista ne nadjoh???
    Ja sam bio u Pro Monte i reche mi momak da je modem 90e +kartica sa 50mb ali kad potroshish to onda mozesh da uzmesh vacher od 20e i CEPASH (doslovni prevod) 20gb!!!Ja ne bih lijen i podjoh u T-mobile poslovnicu i kupih samo vaucher od 5e i sad CEPAM ovih 50mb!!!
    ps:ima da ih pocijepam brze nego shto sam mislio
    deuscroix

  19. #19
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeks View Post
    i na promonte uplata vazi 3 mjeseca
    hvala zex

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ja sam bio u Pro Monte i reche mi momak da je modem 90e +kartica sa 50mb ali kad potroshish to onda mozesh da uzmesh vacher od 20e i CEPASH (doslovni prevod) 20gb!!!Ja ne bih lijen i podjoh u T-mobile poslovnicu i kupih samo vaucher od 5e i sad CEPAM ovih 50mb!!!
    ps:ima da ih pocijepam brze nego shto sam mislio
    oces da kazes da se PM kartica ne moze kupiti bez modema?

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,671
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    mozes da je uzmes bez modema. oduvijek se moglo. kartica kosta 5 eura i na njoj ima inicijalnih 50 mb

  21. #21
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by anon View Post
    Interesantan topic. Bas evo razmisljam da uzmem t-mobile ili promonte (prepaid) data karticu, pa me interesuje ako neko ima iskustva sa obije da da neki savjet (brzina, QoS...). Vidim na t-mobile sajt pise da uplata vazi 3 mjeseca a na promonteov nidje nista ne nadjoh???
    Ne znam kako drugi ali ja u zadnja 2 mjeseca muku mucim sa ovim t-mobile modemom.U startu su brzine bile o.k. sve dok ne uvedose flat pakete adsl.Modem stoji na isto mjesto dje i prije pola godine ali za razliku od prva 3 mjeseca kada je redovna download brzina bila preko 2,5 Mbps sad ne mice preko 1,2 Mbps.Nosao sam se svuda po gradu ( Niksic ) sa njim ali preko 1,3 ne ide i gotovo.Na kraju sam rjesio da ga otkljucam pa da mogu ubacati karticu po zelji.Evo i neke brzine od nocas pa razmisli

  22. #22
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,017
    Thanks Thanks Given 
    560
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ja sam bio u Pro Monte i reche mi momak da je modem 90e +kartica sa 50mb ali kad potroshish to onda mozesh da uzmesh vacher od 20e i CEPASH (doslovni prevod) 20gb!!!Ja ne bih lijen i podjoh u T-mobile poslovnicu i kupih samo vaucher od 5e i sad CEPAM ovih 50mb!!!
    ps:ima da ih pocijepam brze nego shto sam mislio
    mislis 20e - 2GB
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,671
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    mislis 20e - 2GB
    ja mislim da ce prije biti 25 eur -2GB

  24. #24
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,017
    Thanks Thanks Given 
    560
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeks View Post
    ja mislim da ce prije biti 25 eur -2GB
    25e-2Gb ProMonte
    20e-2GB T-Mobile
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  25. #25
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,034
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    25e-2Gb ProMonte
    20e-2GB T-Mobile
    To je prava informacija nego ja na brzinu napisah!!!
    deuscroix

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. D-Link 360r modem i switch
    By sasasasasa in forum Internet
    Replies: 9
    Last Post: 02-11-08, 16:42
  2. potreban modem
    By Burek_Boy in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 02-10-06, 07:13
  3. Modem problem
    By Iz_dana_u_dan in forum Hardware
    Replies: 5
    Last Post: 04-02-06, 20:19
  4. Modem problem
    By Undead in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 2
    Last Post: 01-02-05, 15:44
  5. K-700i kao modem
    By maks in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 1
    Last Post: 12-12-04, 22:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •