Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 111

Thread: Kino Kultura...

  1. #76
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    ne zebaj, cus previse..
    ne znam jesi cuo za projekat kruznog toka koji bi "sredio" saobracaj na raskrsnici kod sat kule?
    bolje je srusit no joj kruzni tok poperit!
    E vidis to bi dobro bilo, konacno nesto da se uradi po pitanju te raskrsnice. Apsolutno podrzavam rusenje u tom slucaju! Pa cemo protestvovat na trg vektre.

  2. #77
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    za kruzni ne bi moralo nista da se rusi onamo...
    She is only here to annoy herself!

  3. #78
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    ne bi moralo, ali bi bolje bilo..

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a da naprave kruzni pa na njega stave kulu ?

  5. #80
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    a da naprave kruzni pa na njega stave kulu ?
    Ćele kulu.

  6. #81
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    Za ove stvari sto si nabrojala i tih 500 mjesta je previse, lako bi do karte dosla !
    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Sve je to lijepo sto si rekla, i meni je milo da ti volis te ansamble, balete i ta cuda, ali osim tebe i jos nekoliko ljudi ovdje nema traznje za tim. I KIC je za to prevelik sto se toga tice, nazalost.
    jednostavno nijeste u pravu! Ne znam što bih vam drugo mogla reći! Ima naroda koji bi rado pošao da vidi takve koncerte, i naravno da DOBAR koncertni prostor ne podrazumijeva da se tu gleda samo balet i filharmonija, nego i koncerti svjetskih zvijezda! A to biste valjda gledali?
    Mislite da ne bi one stotine djevojčica i dječaka koje idu na balet poželjele da vide jedan svjetski ansambl? Njihovi roditelji, bake i deke, braća i sestre? Studenti muzičke akademije, učenici muzičkih škola? Ne pretjerujete, ovdje toga nema pa ljudi nemaju dje poći, ali da ima i te kako bi imalo zainteresovanih, a svakako bi ih bilo više da imamo mogućnost izbora...ali ne, mi punimo Maksimus 2000 mjesta kad gostuje Karleuša i lepa Nata!
    Ovom gradu treba koncertna sala!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #82
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    `Ljeba i igara, a ko oće kvalitet odavno mora da ide van...

  8. #83
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U yeb'o te... Pa ovaj post dobrano smrdi na naftalin, uostalom kao i ja, jel'te... Izvuche ovu temu "neko", a?!?!?... Ovo postavih prije 3 godine?!?!?!!? Ej, 3 godine... Velika vecina odavde, prije 3 godine imala jeee... ne znam, 18, 19... shta, i manje... 17, 16... Aj' i da krenemo iznad dva'es'... kol'ko godina ste imali???? Znachi, danas ste trebali biti, IOLE pametniji (odnosi se na sve, pa i na mene), u odnosu prije 3 godine, jel'tako... Ono, bili smo svedoci nekih stvari prije 3 godine, pa je to bilo LOSHE ili BOLJE i danas DISKUTUJEMO o tome s tog stanovisha i s tog osnova... A MNOGI SE ODAVDE UPUSTISHE u diskusiju o tome kako je to bilo NEKADA, PRIJE NEKIH 30-40 i vishe godina, IAKO, ne da oni nisu bili na ovim prostorima (mislim na yebenu Podgoricu) nego nisu bili NI NJIHOVI OCHEVI... ZNAM, ZNAM, znam shto cete mi reci (mada teshko da cete napisati, jer je vrlo velki zajeb prepoznati se u ovim rijechima)... "Sve je to za nashu dobrobit i za sve nas... a uz to... ovo je forum, pa svako ima pravo da iznese svoje mishljenje"... bla bla bla... pa josh kad se tu i doda da sve ovo NIJE YEBENO POLITICHKI OBOJENO i tako to, dodje mi da povracem...

    U svakoj drzavi, gradu, opshtini, pa i mjesnoj zajednici ima i postoji NESHTO shto se zove "spomenik "yebene" kulture"... Od tih i takvih spomenika "taj dio" parcheta Zemljine Kugle ubira neke prihode... Naravski, to sve AKO je neko, ko vodi taj dio parcheta "Zemljine Kugle" NORMALAN... Da pricham ovim "modernim" jezikom te se sluze djelovi u firmama koji se zovu hr, pr, korporejt, personal asistent itd pa tako i da zapochnem rechenicu... ZNACHI... Zaluta autobus iz Dubrovnika, pun "stranih gostiju" u Podgoricu... Izadju ti ljudi, zajedno sa vodichem i on, vrda, vrda, vrda, vrda dovede ih do "Kina Kulture" ovakva kakva je sad, pa im se obrati sa sledecim rijechima (na technom maternjem)... "Majne damen und hern, ovdje su ova magarad podgorichka, koji su vashe godishte, NEKADA, gledali iste filmove KAO I VI TIH GODINA pochev od ... (i tu ide nabrajanje), a da vas prisjetimo kako je to NEKADA bilo evo se sad prikazuje film (da je srece)... (iii tu se opali neki "gadosni" film iz toga doba) i oni uz plach i suze ali opet kroz SMIJEH se vrnu u taj autobus te ih je doveo...

    Shta??? Nece to bash tako ici, jel'da... Ok, aj' isti scenario... ZALUTA autobus iz Dubrovnika pun "stranih gostiju" u Pgd... Izadjeeee iz njegaaaa, sve zene "avioni", mushkarciiii svi za "upis... svi, mladi, lijepi, visoki, nasmijani, okupani, mirishljavi, imaju sve zube... mushkarci obucheni svi u Versaci a zeneeee svaka uuuu vjenchanicu... DJE CEMO IH??? Ne velim ja... daleko od toga da ce nas Kino Kultura prestavljat' (a Bogami ni Stern josh manje) al' ako razyebemo i ovo malo shto imamo shta onda???

    Ja sam zadnja generacija ljudi kojima je taj bioskop neshto znachio (glupo je prichati o generacijama iz mene)... Recite mi VI, shta VAMA NESHTO znachi... Ima li ishta da vam znachi neshto, da vas vezu neke uspomene, neka lijepa sjecanja, bilo shta u ovom gradu a tiche se gradjevine, mjesta, prostora... Ima li tako shto i tako chega??? E, aj' sad da tu i na to mjesto daaaa, ne znam, Radenko iz Mashe digne "riblji restoran" dje ce chobanska i seljachka "elita" skupljat' da ije i pije "i sve ce mu platit'... AEAEA preko rachuna"...

    Da li znate, da zajedno u paketu sa Sokolanom ide i shkola Savo Pejanovic i vrtic iza... Ne znate to je li... E pa za sad, nama se para, pa se cuti O TOME... aj' to je "urbanistichki plan"... Jeste... shta ce nam shkola Savo Pejanovic... E sad... aj' pridji ti pa mi POJASNI, koji ce mi qurac SAD Palada... "poslovni centar Nikic"... kakav je poslovni centar Krushevac... shta ce biti s Atlas cetrom sad a Bogami i za 10 godina (kol'ko je na tom mjestu zjapila rupa podsjetite me)???... Shta bi sa onom rupom iza Rtvcg a preko puta bolnica (kad smo kod rupa)... kako ce za 10 godina da izgleda Gintash??? Kud nam se DEDE YEBENO POZORISHTE i dje su predstave u istom??? KAD STE ZADNJI PUT U NJEGA USHLI???? Ajmo i u njega bager, mnogo je atraktivnija lokacija od Sokolane...

    Jel' NEKO od vas bio skoro u Ulcinj??? Vidje li IKO od vas chobana kako izgleda mjesto dje je nekad bio hotel Galeb??? shta bi sa hotelom Jugoslavija malko nize??? Bi li neko do Budve skoro??? Aj' da ne spominjem Zavalu, al' ono ostrvo, bla bla...

    Shta sad... Neki qrtonchic ce da mi dodje i da mi kaze "OD KAD NISI USHAO U TAJ BIOSKOP" i time ce sve biti recheno... "opra me je", "objasnio mi je, kae' Marko Nastic kad dodje ovdje jel" shta... xex...
    Nesreca bioskopa KULTURA (ax, kakvog li naziva), je ta, shto GOSPODA iz Vlade, Resornog Ministarstva i Sekretarijata, NE GLEDAJU FILMOVE... shodno tome, nije se kupovao crvani tepih ispred vrata Sokolane a i ispred nema valjanog parkinga za svu svitu i kamarilu, pa pretpostavljam da bi i to bio dodatni troshak... Zabava za shiroke narodne mase, koja nije interesantna velikim poznavaocima "kulture" i sladokuscima "dobre i lijepo izgovorene" rijechi... uz to i chivasa, morskih plodova, riba na gradele, luka uchetvoro, struna staeaere gitare, snebivljivih pogleda ispod oka ka mladim aktivistkinjama i tako to...
    Ako treba da biramo, izmedju Elia Kazan-a, Sam Peckinpah-a, Cecil De Mill-a, Sidney Lumet-a, Norman Jewison-a, Kurosave, Tarkovskog, Bunjuela, Lankestera, Klifta, familije Daglas, Sinatre, Bartona, Tejlor, Mastrojanija, Loren, Pacina, DeNira, (kol'ko treba da ih nabrajam???) kao i ove ove nashe glumce i rezisere, dakle izmedju njih i jednog doooobrog stamben-poslovnog prostora dje ce raznorazni shljam MOZDA pokupovati stanove od po 2 'iljade i kusur po kvadratu (kae' Nikica te su "naselili"), dje ce mi srushit' shkolu dje su mi uchila djeca, ja i otac mi (a i mnogi odavde), ajte sad vi svi koji ste tako pametni i ucheni, zavrshili ste svakave shkole u klasi profesora Veselina Vukotica (od oca Napoleona), postali ste raznorazni piari, ejchari, personal asistenti i to moderno, posavjetujte me i OBJASNITE MI TO... Trzishna ekonomija, je'... Posle sve ove moje pisanije, znate shta kazem... Neka rushe... Bolje i ne zasluzujemo...
    Last edited by Cozmicbaby; 07-05-11 at 03:03.

  9. #84
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvinjavam se svim polupismenim chobanima kojima je ovaj post, a i svi moji postovi, kojima su preveliki, predugachki i nisu podkrijepljeni sa po kojom slichicom iz magazina "Svet"... Znam da ce ga preskochiti, uostalom njima nije ni namjenjen... Takodje se izvinjavam Gospodi iz dijela Drzavne Bezbijednosti koji prate svu ovu pisaniju i vode evidenciju, na nechitkosti i gramatichkim greshkama... logoped na kraju "yebe kevu"...
    Last edited by Cozmicbaby; 07-05-11 at 02:38.

  10. #85
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Predlazem da se na vR Sahat Kule napravi restoran koji se "obrce"!!!

  11. #86
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    597
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koga kultura(umjetnost, OBRAZovanje itd itd..) interesuje danas?
    Eo, u Baru je bio prvi sajam knjiga u CG, u okviru Barskog ljetopisa, pa su ga ukinuli. Kad si ti cuo da je negdje ukinut sajam knjiga?! A bio je veci nego ovaj u Pg a i ljepsi za oko jer se odrzavao u parku iza dvorca kralja Nikole. I ispred.
    Bioskop ne radi, gostujce predstave dodju jednom u po godine, napune 5 do 6 redova...
    Za koji dan (ne znam tacan datum, mislim da je 16.maj) pocinje Noc muzeja u cijeloj Evropi, pa tako i kod nas. Koji muzeji? Dvorac kralja Nikole u PG, Bar i Cetinje? I tu ga veži... Smiješno
    http://www.rastanj.me/kultura/skanda...asicne-muzike/

  12. #87
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko god pojedinima bila ružna straćara bez opravdanosti njenog postojanja uopšte, Kino Kultura je oduvijek bilo kultno mjesto i jedan od obilježja Podgorice. To što je vremenom zapuštena i totalno nezanimljiva je i naša, ali i krivica same opštine, kao i istog Ministarstva kulture, i to rušenje jeste prava sramota za sve. Bitno je da se dičimo time što će tu da nikne nova, moderna zgrada, a činjenica da ovaj grad postaje totalno bezlično mjesto za življenje je manje bitna stvar. Očekujem da će sjutra da navale i na Sahat kulu i da naprave neki restoran sa sve eloksiranom bravarijom, a Stara varoš da se kompletno sruši i da se napravi neki moderni kompleks na tom mjestu, "jer su ulice suviše uske, čime se saobraćaj u tom naselju odvija otežano" :burp:Kad već mogu da ruše i dječja igrališta i raskrčuju parkove zbog "urbanizacije", zašto ne uništiti i sve što je ostalo?

    A za koncertnu salu se u potpunosti slažem sa Zvončicom

  13. #88
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Кад ће да је руше ?
    Нисам дуго у пг био па не знам шта се ради, а волио бих ако ишта да сликам тај биоскоп.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  14. #89
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    A jos je tamo. Kad sam bio prije 2je nedjelje, ni taknut nije bio.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  15. #90
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ode, wooohoooooooooooooooo , aj sa srecom

    p.s. jos sat kulu mrznu da maknu, ono staro ruglo u sred modernog dijela grada, pored velepnih komunisticko socijalistickih blokova zgrada tj gradica pejtona, zaisto
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #91
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    A neka su konacno makli ono ruglo, da'ko nesto korisnije nikne tu kad nije bilo ideja za restauraciju.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Sve ce to miskovic pozlatiti

  18. #93
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    eno su iskomatili i stari karuc restoran riblji, onamo u zlatarskoj, i sve bi poskidao stare kucice one i napravio brate jedan megalomanski moderan centar, a ne kasaba dovijeka
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #94
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    pita me jedna strankinja gdje vam je ovdje stari centar tj. stare zgrade reko mi smo previse moderni za to..
    She is only here to annoy herself!

  20. #95
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    eno su iskomatili i stari karuc restoran riblji, onamo u zlatarskoj, i sve bi poskidao stare kucice one i napravio brate jedan megalomanski moderan centar, a ne kasaba dovijeka
    Ne mogu vise ni da se grade megalomanski centri, eno napravise Mall Of Montenegro i onaj Nikic centar i pola poslovnih prostora zjapi prazno. Vise niko nece da zakupi prostor u ovom gradu po visokim cijenama.

  21. #96
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ama ni po niskim..
    She is only here to annoy herself!

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    eno su iskomatili i stari karuc restoran riblji, onamo u zlatarskoj, i sve bi poskidao stare kucice one i napravio brate jedan megalomanski moderan centar, a ne kasaba dovijeka
    Nije niko dira karuc nego je iskomacen mms i savez slijepih pored.
    Vlasnik mi je blizak prijatelj,imao je odavno dozvolu da sagradi nesto na svom placu,ali ga je gdin gradonacelnik stopirao sve ove godine.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  23. #98
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pita me jedna strankinja gdje vam je ovdje stari centar tj. stare zgrade reko mi smo previse moderni za to..
    jesi se zacrvenio?
    meni se to redovno desava..

  24. #99
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne mogu vise ni da se grade megalomanski centri, eno napravise Mall Of Montenegro i onaj Nikic centar i pola poslovnih prostora zjapi prazno. Vise niko nece da zakupi prostor u ovom gradu po visokim cijenama.
    Dobro je pa ti znas oce li ko da zakupi ili ne prostor a ocigledno nisi nikad ni idogledao film u kino kultura pa ti je ruglo svetski covjece ...Aj idi nosi ceger u prodavnicu

  25. #100
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Dobro je pa ti znas oce li ko da zakupi ili ne prostor a ocigledno nisi nikad ni idogledao film u kino kultura pa ti je ruglo svetski covjece ...Aj idi nosi ceger u prodavnicu
    Odgledao sam film u kino kulturu dosta puta, i to ne zato sto mi se islo u taj bioskop vec zato sto nije bilo boljeg. Ne znam kakve su ovo lazne zalopojke kad je ono mjesto zadnjih decenija bio toliko zapusteno, sjedista nikakva, tehnologija daleko iza svega(lise zvucne postavke), kao i sve ostali servisi koje bi jedan moderan bioskop treba da ima.
    Tako da te price prvi poljubav i vatanje u zadnjem redu, simbol stare i ratne podgorice, najstarija zgrada i cuda.... batalite e je precrno slusat. Svaka lokacija u gradu treba da ima neku drustveu korisnu namjenu, a posto ce onamo bit pozoriste, nek se rusi slobodno.
    A vi sa zalopojkama ste trebali poc i protestvovat kad vam je toliko bilo stalo.

    Za one koji ne znaju koja je najstarija gradjevina u podgorici, to je ona pored velveta stara raspala zgrada koja samo sto se ne srusi, i niko ni da mrdne dupetom da se to restaurira i nesto napravi tu.

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 17-10-10, 21:58
  2. TOM HADES @KINO KULTURA /basta/ IT'S TIME - DJUICE
    By LOKUM^vs^Marco_Mali in forum Muzika
    Replies: 24
    Last Post: 24-06-08, 16:28
  3. ...kultura...generalno...
    By milicaaaaaaa in forum Centralni
    Replies: 105
    Last Post: 10-09-06, 00:13
  4. Kultura dijaloga
    By Hombre in forum Sve i svašta
    Replies: 21
    Last Post: 07-11-05, 19:24
  5. Repertoar bioskopa Kultura
    By takulin in forum Film
    Replies: 2
    Last Post: 04-05-04, 14:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •