Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 111

Thread: Kino Kultura...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kino Kultura...

    ... Ne znadoh G-De da svrstam ovaj topik, da li na "sve i svashta", na "filmu", na "ljubav", pa se evo odluchih da to odradim ovdje... na "pod-forumu", "Titograd"... ajde da shvatim ljude moje generacije koji mogu da opravdaju naziv ovog "pod-foruma", "Titograd"... NESHTO iz njihove mladosti ih veze za naziv sadashnjeg grada u kojem su zivjeli... TITOGRADA... Paradoks, moja se generacije odrivche naziva TITOGRAD, a vasha se odriche naziva PODGORICA... No dobro... nije to poJenta... Kao shto napisah u naslovu, tema ove moje priche je "Kino Kultura"... Moram da priznam, ochekivao sam na ovu temu vec "par" postova, gdje se tema vec "razbuktala", "rasplamsala", ochekivao sam VEC YEBENE razlge ZA i neke YEBENE razloge za NE... A prije 2 dana saznadoh... KINO KULTURA VISHE NE POSTOJI...

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    A, Cozmic, mislim da danasnjim generacijama nas KINO-KULTURA ama bas nista ne znaci...dok su oni odrastali taj bioskop bas i nije blistao ni u kom smislu, narod (njihovi roditelji) se zabavljao "precim" stvarima, kao sto su rat, prezivljavanje, snalazenje da se koji dinar obezbijedi za hranu...niko nije trcao u bioskop...a istini za volju, ni taj bioskop nije bas pratio filmske ni tehnoloske trendove, kao nekad sto je radio.
    Vidim, oni se danas interesuju kad ce se otvoriti moderni bioskopi u Delti, na kino kulturu gledaju kao na raspad sistema, neudobno mjesto gdje ne vrijedi provoditi svoje vrijeme i stetiti vid i sluh zastarjelom tehnikom...nasoj generaciji je bio vise od bioskopa, ali takvo je vrijeme bilo, nijesmo imali mnogo drugih nacina za zabavu i ljubavisanje nadam se da ce oni u ovoj masi bioskopa u Delti uspjeti da nadju svoje KINO-KULTURA
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #3
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ...a bilo je krajnje vrijeme....ili nesto uraditi ili ga zatvoriti...odabrali su kao i vazda kad je nesto sto je vazno za zdravlje(naravno ne bukvalno fizicko zdravlje) naroda....laksi put...te pare ce se preusmjerit da se izbetoniraju i parkovi pa da budemo "urbani"...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Question

    Što je s kinom???

  5. #5
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ugasili su Kino Kultura, a bioskopi u Deltu se jos nisi otvorili?

    Grad bez bioskopa... Tuga.
    I am the one who locks.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Ugasili su Kino Kultura, a bioskopi u Deltu se jos nisi otvorili?

    Grad bez bioskopa... Tuga.
    Evo ovi iz Rima opet podozrivi prema rodnom gradu. Sjutra i da otvore bioskope, ti ces prokomentarisati:
    Grad bez rimskog amfiteatra... Tuga.
    Vecina ljudi je zla

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,660
    Thanked in
    2,294 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    A, Cozmic, mislim da danasnjim generacijama nas KINO-KULTURA ama bas nista ne znaci...dok su oni odrastali taj bioskop bas i nije blistao ni u kom smislu, narod (njihovi roditelji) se zabavljao "precim" stvarima, kao sto su rat, prezivljavanje, snalazenje da se koji dinar obezbijedi za hranu...niko nije trcao u bioskop...a istini za volju, ni taj bioskop nije bas pratio filmske ni tehnoloske trendove, kao nekad sto je radio.
    Vidim, oni se danas interesuju kad ce se otvoriti moderni bioskopi u Delti, na kino kulturu gledaju kao na raspad sistema, neudobno mjesto gdje ne vrijedi provoditi svoje vrijeme i stetiti vid i sluh zastarjelom tehnikom...nasoj generaciji je bio vise od bioskopa, ali takvo je vrijeme bilo, nijesmo imali mnogo drugih nacina za zabavu i ljubavisanje nadam se da ce oni u ovoj masi bioskopa u Delti uspjeti da nadju svoje KINO-KULTURA

    pojam bioskopa se odavno promijenio, samim tim sto je u zadnjih par decenija masu napredovala tehnologija i prakticno svako moze da ima svoj bioskop u kuci. vise nije neki velik ugodjaj poci u bioskop i odgledati film ili romantisati sa voljenom osobom. prosto se neko shvatanje bioskopa promijenilo tokom vremena.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    Kultno Podgoricko mjesto!
    Nisam znao da su ga ugasili

  9. #9
    Join Date
    May 2006
    Location
    Montenegro
    Posts
    824
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa posto je kino Kultura poslednji put ociscen kad je bila premijera filma E.T. a tehnika je zadnji put nabavljena kad je otvoren, mislim da je bilo neminovno da se ovako nesto desi. Dok je bioskop radio dobro pare su se nosile kucama, jer su nekome trebale, sad vise ne moze sam finansirati renoviranje jer su projekcije poluprazne ili ih uopste nema. Uzimajuci u obzir da je opstina Mugosa vecinski vlasnik bioskopa, bilo bi glupo ocekivati da se na istoj lokaciji napravi moderan bioskop kad se moze sagraditi moderan stambeno-poslovni kompleks.
    Kome jos treba bioskop u centru jednog glavnog grada?!?!

    hvala
    Majice Fruit of the Loom, oprema i materijal za sito štampu, folije i prese Siser

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Opstina Mugosa
    She is only here to annoy herself!

  11. #11
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Evo ovi iz Rima opet podozrivi prema rodnom gradu. Sjutra i da otvore bioskope, ti ces prokomentarisati:
    Grad bez rimskog amfiteatra... Tuga.
    Hahahahahahahahahahahahahahaahahahahahhahahahaha!

    Znaci nije tuzno sto glavni grad neke drzave nema bioskop? Meni srce place...
    I am the one who locks.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Čisto sumnjam da se bilo šta dobro očekuje za Kino...
    Naročito imajući u vidu da će se uskoro otvoriti i Ster u DC, a do kraja sljedeće godine sličan bioskop kod Velike pijace...

    U tu jednačinu sa više nepoznatih se ubace faktori Mugi i odlična lokacija i rešenje postaje prilično očigledno :o

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kino Kulturu su sistemaCki unistili IDIOTI!
    prezalila sam ga kad sam iz njega morala trcecim korakom kuci na dezinfekciju... do tad sam iz ciste nostalgije trpjela los ton, sliku, uzasni namjestaj, prljavstinu...
    lijepo bi bilo da ostane kao spomenik gluposti, no je dobra lokacija...
    Last edited by zippy; 10-11-08 at 13:08.
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  14. #14
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kino Kultura je spomenik citave crnogorske kinematografije.samo treba jedan krst stavit ispred da se ima dje cvijece prilozit.
    http://nebojsacelebic.b0x.me/

  15. #15
    Join Date
    May 2005
    Location
    podgorica
    Posts
    3,318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Umjesto Kino Kulture ce biti Djecje pozoriste, sto uopste nije los potez!

  16. #16
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tamo odakle vidim ljepse:)...
    Posts
    870
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bas mi je zao sto se zatvorio...Jeste da mnogo toga nije bilo kako treba,ali ipak...Mi podgoricka djeca smo se navikli na njega...Prvi put u bioskop,vecina nas ode tamo...Podrzavam ja otvaranje novih,modernijih,konfornijih...Ali,eto lijepo je i odrzavati nesto staro...
    "Ja umijem u svakom novembru da napravim jun:)..."

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Thumbs down

    Hoće li da ubiju sve što volimo, što jesmo? Mora li baš uvijek razum (sa i bez navodnika) da nadjača emociju?

  18. #18
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ...pobice oni i nas polako...step by step...ubetonirace nas nedje dok budu njegosev park uredjivali...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  19. #19
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Steta, pregrst titogradskih djevojcica se po prvi put "opustilo" bas u tom zdanju. Definitivno jedna od kultnih podgorickih lokacija, steta..
    roll tide

  20. #20
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Moj pokojni djed je bio jedan od prvih kino operatera u Podgorici a time i jedan od stvaraoca Kino Kulture, zalosno je sto taj bioskop ovako zavrsava, mislim da se odavno moglo nesto ucinjet.

  21. #21
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Birziminium
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moram malo stat u odbranu sad već pokojnog bioskopa kojega pored sve ljubavi svako popljuva po malo.

    Stručnjaci, ozvučenje je bilo odlično. Skoro je postavljeno najmodernije moguće. Pominjali su mi vrhunski zvuk u beogradski tuck i bio sam da odgledam film. Zvučne kutije su očigledno prevelike za toliki prostor i dobija se mumlav bas koji smori u prvih deset minuta. A ovamo noviji sistem podešen kako treba ali ljudima je loš zvuk zato što su sjedišta prljava ili zato što je neko iz osmog reda prnuo na spajdermena 3.

    Da ste ponekad svratili mozda bi znali ovo, ali onda ne bi ni postovali na ovu temu jer bi bioskop vjerovatno još uvijek postojao.

    Bioskopima u deltu predviđam veliki uspjeh pa sve da je urađen raspad od tehnike i da se non stop vrte filmovi sa Vin Dizelom (mada za prodaju karata ovo vjerovatno i ne bi bilo loše). Jos samo da blizu njega otvore McDonald's i ludilo zabava za sve, bar dok guzice ne porastu toliko da ne mogu više stat u sjedišta.

    Ja više volim bioskope (kao i kafane) đe ponešto zasmrdi s vremena na vrijeme nego potpuno sterilne. Što se tiče đevojaka, vec neko vrijeme ih pipam đe i kad stignem tako da je kod mene tama Kina Kulture izgubila tu funkciju.

    U sistemu vrijednosti koji se kod nas ubrzano razvija i kod koga se vrijednost bilo čega vrlo lako i nedvosmisleno mjeri (kolicinom keša koju donosi) naš bioskop nije imao ni najmanju šansu.
    Last edited by daja; 12-11-08 at 12:48.

  22. #22
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Down Town
    Posts
    850
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    shto se tiche bioskopa zivim na 10m od njega i josh kao dijete sam stalno tamo ishao od man in black do titanika koji sam odgledao 14puta za redom(2nedelje su ga pushtali) i bio je pun bioskop a moje neko mishljenje sve je to ugasila DVD tehnologija a piraterija tek jer imash film qcji 2mjeseca prije nego u bioskop(i problem jer su filmovi u nash bioskop uvijek kasnili) i onda je naravno crnjak svima bio da idu i plate 2ipo eura za neshto shto mogu da qpe za euro...shto se zvuka tiche bio je ok ali snimak stvarno pa zadnji put kad sam bio (proshle ljeto) na harry pottera peckog mislio sam da gledam crno bijeli film jer nije preko 3 boje bilo na ekranu(mislim plava/siva/crna) i josh kidaju scene da bi stigli da pushte sledecji termin tachno...tako da neka su ga zatvorili i slozio bih se da otvaranje djecjeg pozorishta fina stvar jer predstave za djecu u kicu subotom su uvijek krcate i teshko se moze karta nacj...

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    neka su
    ruglo
    na premijere blokbastera dodje 10 ljudi i ja 11ti
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  24. #24
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,660
    Thanked in
    2,294 Posts

    Default

    prvo godinama kukate kako je bioskop smece i kako ga treba zatvorit i otvorit nove i sad kad se otvaraju nove i kultura se zatvorila kukate kako ga zatvorise. nikad udovoljit narodu.
    baj d vej, jes da je to spomenik kulture ali tu ce se opet otvorit neko kulturno mjesto, kao sto su najavili, i ne znam cemu kuknjava i tolika muka kad su svima zelj uslisene zatvaranjem istog.

  25. #25
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    prvo godinama kukate kako je bioskop smece i kako ga treba zatvorit i otvorit nove i sad kad se otvaraju nove i kultura se zatvorila kukate kako ga zatvorise. nikad udovoljit narodu.
    baj d vej, jes da je to spomenik kulture ali tu ce se opet otvorit neko kulturno mjesto, kao sto su najavili, i ne znam cemu kuknjava i tolika muka kad su svima zelj uslisene zatvaranjem istog.
    A care, niko nije zelio da se zatvori Kino Kultura, vec da se RENOVIRA.
    I am the one who locks.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 17-10-10, 21:58
  2. TOM HADES @KINO KULTURA /basta/ IT'S TIME - DJUICE
    By LOKUM^vs^Marco_Mali in forum Muzika
    Replies: 24
    Last Post: 24-06-08, 16:28
  3. ...kultura...generalno...
    By milicaaaaaaa in forum Centralni
    Replies: 105
    Last Post: 10-09-06, 00:13
  4. Kultura dijaloga
    By Hombre in forum Sve i svašta
    Replies: 21
    Last Post: 07-11-05, 19:24
  5. Repertoar bioskopa Kultura
    By takulin in forum Film
    Replies: 2
    Last Post: 04-05-04, 14:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •