Page 22 of 23 FirstFirst ... 12181920212223 LastLast
Results 526 to 550 of 552

Thread: druzenje forumasa i njihovih dzukaca :)

  1. #526
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Chili se malo bezveze izrazio ali nirre je u pravu mislio je to u onom pozitivnom smislu - blentavi su i jako mazni i raduju se svima koji im posvete paznju.
    Ne znam za druge, ali moji nikad nisu zalajali na nekog (u stanu) ali kad su bile u dvoristu lajale su na pse koji su prolazili pored kapije a ponekad i na ljude ali nije to onaj preteci lavez, nego onako, da se malo porazgovara

  2. #527
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hm zastitnicki nastrojenui ? ni ja ne vidjeh tak vog, al ako kaze boginja da jesu jesu sigurno, ja mijenjam staforda za retrivera
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #528
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lackie View Post
    Ne griješiš.
    "Retriveri nisu druželjubivi prema svima" - teško, mada svaki pas je priča za sebe i glupo je govoriti u cijelini da nisu ili jesu druželjubivi prema svima.

    "...zastitnički nastrojeni prema gazdama" ja još ne viđeh takvog.
    Postoje neke uopštene karakteristike, ali opet dosta zavisi od toga koliko dobro poznajete svog psa, pa čak i sami odnos vaš prema psu.

    Testirali smo često Lasju da neko krene na mene kao da me udara, automatski skače na tu osobu, laje i gura je od mene. I na Animal planet je bio dokumentarac kada je zlatni retriver spasio gazdu od krađe, lopov ga je čak i ranio ali on je nastavio da ga juri, i našli su ga dvije ulice od kuće gdje je ležao teško povrijeđen. Na svu sreću spasili su život tom psu.

    Vi koji imate retrivere, voljela bih da neko krene da vas napada pred psom, i vidite njegovu reakciju. Baš bi me jako interesovalo kako se ponašaju i ostali?
    Last edited by Břgíńjĺ; 03-01-12 at 12:51.

  4. #529
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    on skace da se igra jer da zaisto brani onda bi taj koji testira ostao bez ruke jednostavan primjer napadni mene kad setam sa psom pa da vidis kako to funkcionise ; )
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #530
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Sasvim joj je drugačije ponašanje kad na nekog skače da se igra, od ovog ponašanja kad staje zastitnički. Drugačiji lavez, pozicija repa, a i ne 'igramo' se dugo sa tim jer je jednom grcnula malo jače za ruku jednu osobu. Da se radi o pravom napadu mislim da bi postupila kao ovaj pas što sma napisala... ali eto da ostavim i tu mogućnost da mogu pogriješiti. Nikad to i ne saznala

    Ili još bolje, sprijateljim se sa tvojim psom , i na kraju on napadne tebe umjesto mene

  6. #531
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Postoje neke uopštene karakteristike, ali opet dosta zavisi od toga koliko dobro poznajete svog psa, pa čak i sami odnos vaš prema psu.

    Testirali smo često Lasju da neko krene na mene kao da me udara, automatski skače na tu osobu, laje i gura je od mene. I na Animal planet je bio dokumentarac kada je zlatni retriver spasio gazdu od krađe, lopov ga je čak i ranio ali on je nastavio da ga juri, i našli su ga dvije ulice od kuće gdje je ležao teško povrijeđen. Na svu sreću spasili su život tom psu.

    Vi koji imate retrivere, voljela bih da neko krene da vas napada pred psom, i vidite njegovu reakciju. Baš bi me jako interesovalo kako se ponašaju i ostali?
    ja ne bih voljela da me neko napada, ni sa psom ni bez njega

    znajuci ove moje debelguze, bezale bi zajedno sa mnom . sto se mog iskustva tice (a vezano za pse koje drzim, ne one od mojih prijatelja i poznanika) ne bi napali sigurno. lajali bi u slucaju opasnosti, ali napali i ujeli nikad. moju stariju kuju (5ipo godina) su mnogo puta smarali drugi psi, lajali, rezali joj na uvo, otimali igracke (drvo,flasu), samo se sklanjala. Jedino kome je zube iskezila je njena cerka (sad stara skoro 2 godine) i to zato sto joj je razvlacila kozu na vratu a onda je nastala jurnjava i skakanje, to je njihova svakodnevna igra - izazivanje i nadmetanje.
    nadam se da moji psi nikad nece morati sebe ili mene da brane od nekog ako se to desi voljela bih da budu u stanju, ali u drugim situacijama nimalo nisam ljubitelj ispoljavanja agresije kod ovih pasmina. jer je to najcesce znak ili loseg temperamenta ili loseg vaspitanja i manjka socijalizacije (sto psa sto vlasnika )

  7. #532
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ne slažem se sa vama, retriveri nisu debili a izuzetno su pametni psi. Taj pas je vjerovatno usamljen i ne vjerujem (moguće da griješim) da mu je ta porodica pružila dovoljno ljubavi pa je iz tog razloga i upravo potrčao prema tebi. Ako su bio prema njemu dobar, sigurno te zapamtio.

    Retriveri nisu druželjubivi prema svima tako da imaju svoje omiljene goste i one koje ne simpatišu, pa se shodno tome i ponašaju prema njima, a goste osjete i prije nego što uđu u kuću. Obožavaju da dočekaju svoje omiljene goste, i jako se obraduju. S druge strane su i zastitnički nastrojeni prema gazdama, ako osjete da je u opasnosti zbog druge osobe.
    Ako u pravom smislu provodite vrijeme sa tim psima, shvatićete tek tada koliko su oni zapravo inteligenti i koliko vas vole.

    Nisi shvatila, al dobro. Moj npr simpatise sve goste i poznate i nepoznate i prolaznike na ulici samo li ruku pruzis Jedino koga ne voli je jedno dijete iz komsiluka, kad ga cuje u ulaz stane na vrata i laje, al ne bi nista uradila par puta je prosla pored njega, samo ga je gledala i nista ni lajanje ni nista, al kad ga cuje ....
    Par puta na selu u dvoristu kad smo i ako neko iz mraka se priblizava kuci ona bi zalajala, al od macke se boji tako da tu nema zastite

    Quote Originally Posted by Lackie View Post
    Ne griješiš.
    "Retriveri nisu druželjubivi prema svima" - teško, mada svaki pas je priča za sebe i glupo je govoriti u cijelini da nisu ili jesu druželjubivi prema svima.

    "...zastitnički nastrojeni prema gazdama" ja još ne viđeh takvog.

    Ovaj moj od ptice mene ne bi zastitio


    Quote Originally Posted by Gruna_Stramen View Post
    Chili se malo bezveze izrazio ali nirre je u pravu mislio je to u onom pozitivnom smislu - blentavi su i jako mazni i raduju se svima koji im posvete paznju.
    Ne znam za druge, ali moji nikad nisu zalajali na nekog (u stanu) ali kad su bile u dvoristu lajale su na pse koji su prolazili pored kapije a ponekad i na ljude ali nije to onaj preteci lavez, nego onako, da se malo porazgovara

    Jesu na mene ako se sjecas, mladja mislim naravno
    Para vrti dje burgija neće.

  8. #533
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    hm zastitnicki nastrojenui ? ni ja ne vidjeh tak vog, al ako kaze boginja da jesu jesu sigurno, ja mijenjam staforda za retrivera
    generalno, retriveri su, ka' sto Gruna rece, 'blentavi i jako mazni i raduju se svima koji im posvete paznju', ali i za pse vazi ona poslovica 'koliko ljudi, toliko cudi'
    moj glavinko je zastitnicki nastrojen. vjerovatno ne bi i nikad nije napao ali ne znam kako bi reagovao u nekim ozbiljnijim situacijama (nadam se da necu saznat).

    eo sad, kad je pao prvi snijeg, djeca izasla da se grudvaju, on trckara s njima po obicaju ali obavezno stane pored moje mladje sestre i laje na ove sto je gadjaju . onda, 2, 3x mi se se desilo da prodjemo pored neke pijandure u park, odma zarezi, osjeti da nesto ne valja. kasnije sam primjetio da ne prilazi ljudima koji se osjecaju na alkohol, tacnije djevojkama koje se kasno vracu iz grada a gucnule su koju . osjetim ja kad zapune a ne on
    Last edited by clapton; 03-01-12 at 16:21.

  9. #534
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    chili ti si posebna vrsta fukare ti s ene racunas salim se, ne racunam lajanje u igri i ono kad prose da im se baci loptica to se svrstava u razgovore i privlacenje paznje . mislila sam kao na neku vrstu preteceg laveza i sl.

  10. #535
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ispade labrador ravan pitu ................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #536
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ii ?? kad je sledece shetanje??
    nadam se da ce vam prijati moje drushtvo i mog blesavog boksera (6ipo mjeseci) ))
    hau kul iz dat!!??

  12. #537
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Tek sad vidjeh da postoji i ovaj dio na forumu Ako ima neko iz Nikšića da je raspoložen za šetnju mogli bi da se dogovorimo. Ja imam ženku izvornog šarplaninca sad joj je oko 6 mjeseci, obožava druge pse i puštam je da se igra s njima često. Samo je povelika tu ima oko 65 u grebenu kad sam mjerio zadnji put pa bolje sa nekim malo većim psom ili odraslim da se druži iako ona nije agresivna nimalo ali još nije svjesna ni snage ni veličine pa kad se zaleti i skoči i mene nekad zamalo da obori

  13. #538
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ima oktagon savrsenog druga za nju taman kolko tvoja zenka a ima i 100 kila
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  14. #539
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Danas se dobro izigrala sa jednom vršnjakinjom, srednjeazijski ovčar a sa njima još bila i ženka patuljastog pinča ali starija a ove dvije po 7 mjeseci jure ko lude a ova skakuće iza njih.

  15. #540
    Join Date
    May 2010
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zenka sarplaninca 65cm u grebenu sa 6 meseci? to nije sarplaninka vec vjerovatno kavkaski ovcar ili melez kavkazca i sarplaninca.

  16. #541
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ne, ovo je izvorni šarplaninac sad joj je 9 mjeseci i porasla je nekolika cm ali ne mnogo, evo slika sa kinološkog foruma http://www.balkankinology.net/pricao...p?f=72&t=35749 ovo je kad se igrala malo sa nekim bernardincem

  17. #542
    Join Date
    May 2010
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo je onda ova nova albanska rasa deltari ilir.

  18. #543
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam labrador, nimalo se pokajao nisam sto sam ga uzeo.

  19. #544
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    PODGORICA
    Posts
    2,495
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Seta li ko pse ? Ako je ko zainteresovan da ih setamo imam Sar Pei-a 5 mjeseci voli druge pse bas javnite se


  20. #545
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ispade labrador ravan pitu ................
    labrador je treci pas u svijetu koji hoce da ujede covjeka, samo za razliku od ostalih on nece nagrditi toga koga ujede ali je sklon da malo gricne.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #546
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bar
    Posts
    315
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    labrador je treci pas u svijetu koji hoce da ujede covjeka, samo za razliku od ostalih on nece nagrditi toga koga ujede ali je sklon da malo gricne.
    To to

    ja sa imao zenku Cane Corsa,nije smijela da mrdne..ali zato majku bi zaklala vise od svega

  22. #547
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,978
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    105
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Ljudi imam goldia,najljepseg na svijetu.Dobio ga na poklon,ali ne uzeh odma pedigre,a sad ne mogu da pronadjem covjeka kod kojeg je...Ako neko zna postoji li i koji je nacin da to izvadim,bio bi mu zahvalan da mi objasni...Usput mu treba i zenka za parenje.
    Slazem se.

  23. #548
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Budva na pjeni bez mora
    Posts
    88
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Heey, zna li neko mozda gdje mogu povoljno da kupim Scalibor ogrlicu za pse ?
    Nema se okle bačat !

  24. #549
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Name:  967145_638830059479828_2082230667_o.jpg
Views: 304
Size:  10.9 KB

    Moja dika i ponos
    Last edited by serdjoSD; 29-03-15 at 23:42.

  25. #550
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	843037_585110351518466_1768781723_o.jpg 
Views:	346 
Size:	10.9 KB 
ID:	131212

Page 22 of 23 FirstFirst ... 12181920212223 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •