Results 1 to 4 of 4

Thread: Crnogorci su Srbi

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Crnogorci su Srbi

    Ovaj naslov ce mozda nekima zvucati provokativno,ali sta da se radi...kad je to istina.

    Ja sam inace poreklom iz Vojvodine(Banat,Srem).

    Licno,iznenadjen sam zlobom nekih 'Crnogoraca' na ovom forumu...
    Znajuci da se radi o nasim sunarodnicima,to cini stvar jos bolnijom..

    Da neki Hrvat ili Siptarska zivotinja to kazu ne bi me cudilo,ali od Crnogoraca to nisam ocekivao...

    Postoji uvek mogucnost da doticni uopste i nisu Crnogorci,vec Hrvatski i Siptarski provokatori...




    A sad nekoliko cinjenica za 'Dukljance'


    POCETAK
    Crna Gora je nista drugo,do naslednik Srpskih zupanija Duklje(Dioclea),kasnije Zete.
    Sa Raskom,Bosnom,Travunijom,Paganijom i Zahumljem je cinila SRPSKE ZEMLJE.

    Dinastija Viseslavica(prva Srpska dinastija),ciji osnivaci su doveli Srbe na Balkan iz Polablja,su bili prvi vladari ujedinjenih Srpskih zupa.

    Vizantijski izvori govore o Srbiji u MNOZINI,kao uniji Srpskih zemalja.
    Znaci Srbija je bila sve te zemlje zajedno,kao sto Nemacku cine Prusija,Bavarska,Saksonija,Hesen,Virtemberg,Slezvi g...itd.


    Dinastija Nemanjica je poreklom iz ZETE(Crna Gora).Osnivac SPC,Sveti Sava je dakle Crnogorac.Kao i svi Srpski vladari te Dinastije.



    SRPSKA DESPOTOVINA I ZETA


    Prodorom Turaka posle Kosovske bitke,Srpsko carstvo je izgubilo zbacajne teritorije na jugu i jugoistoku(Tesaliju,Makedoniju).
    Vec ranije Srpski velikasi su pokazivali tendenciju ka osamostaljivanju svojih oblasti,u pretendovanju na Srpski presto.

    Jedan od tih velikasa je bio Balsa,osnivac dinastije Balsica...

    O njemu Dubrovcanin Mavro Orbin kaze:

    "Balsa o kome cemo sada govoriti bese veoma siromasan Zetski vlastelin i za zivota cara Stefana drzao je samo jedno selo.Ali kad je umro car,a kako njegov sin Uros nije bio valjan vladar,poceo je sa nekoliko svojih prijatelja i sa svojim sinovima Stracimirom,Djurdjem i Balsom da zauzima donju Zetu.Od Balsinih sinova Stracimir je bio po dobroti i vrednosti iznad drugih.."

    Taj Stracimir je osnivac plemicke kuce Stratimirovica,kasnije osnivaca Srpskog vojvodstva u juznoj Ugarskoj(Vojvodina).

    Ta porodica Stratimirovic postoji dan danas,a zivi clan te porodice danas zivi u Beogradu(Jovan Stratimirovic).On sam sebe smatra Srbinom

    U Hercegovini slican je slucaj bio sa porodicom Pavlovic...

    Uprkos tome,Balsici su sebe smatrali Srpskim plemstvom,i delom despotovine pod Stefanom Lazarevicem.

    Turci u svom prodoru ka Bosni su rascepili despotovinu na dva dela:glavni Severni deo,i manji juzni...



    SRBIJA I CRNA GORA

    Rascepom Srpskih teritorija,juzni deo pod kucom Balsica,fizicki razdvojen nastavlja svoj zivot,dok veci severni deo despotovine pot kucom despotaLazarevica,kasnije Brankovica pocinje da biva smatran Srpskom despotovinom.

    Deo pod kontrolom Despota Srpskih je bila slabo naseljena,Sumovita oblast koja ce kasnije biti prozvana Sumadija.
    Vecina Srba je tada ustvari zivela na teritoriji Zete(Crna Gora),Raske(Sandzak) i Kosova.

    Padom Smedereva(1459),poslednji Srpski despot Stefan Tomasevic(kasniji Kralj Bosne)biva zbacen od Turaka.

    Stefan Lazarevic je imao velika imanja u juznoj Ugarskoj,koja je dobio na poklon od Ugarskog kralja.Na tim imanjima,vecina plemstva su bile Srski grofovi i Vojvode.

    Kad su Crnojevici preuzeli vlast u Zeti,poslednji potomci Balsica-Stratimirovici,su izbegli u despotovinu Srpsku,a kasnije posle njenog pada u Srpska vojvodstva u Ugarskoj.

    Crna Gora time preostaje jedina slobodna Srpska teritorija.


    Crnogorci,ne samo da se nisu otudjili od Srpstva,vec su postali njegov najekstremniji deo.
    U doba Crnojevica,Zeta dobija svoj geografski naziv-Crna Gora.
    Poslednji Crnojevic prelazi u Islam,cime Crna Gora postaje vazalna Turska oblast.



    Za to vreme,na severu je postojala velika Sumovita oblast,nekadasnja periferija Raske.Tu su Turci i Muslimani cinili manjinu,dok su vecinu spahija cinili Srbi hriscani(knezovi),kao vazali Sultana.
    Ti hriscani su mogli da nose oruzje,kao hriscanski 'martolozi',dok su im Sume pruzale zastitu od Turaka,dok je plodna zemlja omogucavala zivot bez gladi.

    To je privuklo mase stanovnika Crne Gore da se naseljavaju u tu polupraznu oblast.
    Stapanjem tih raznih stanovnika nastala je populacija Sumadije,ili Pasaluka Beogradskog.

    Veze izmedju stanovnika Sumadije,i Crnogoraca na jugu su oduvek bile jake.

    Preci Karadjordja(Djordja Petrovica)su bili iz Crne Gore.

    Kad je izbio prvi Srpski ustanak,ustanici u nameri da oslobode sve Srpske zemlje su nazvali oslobodjenu teritoriju SRBIJA.U tom cilju su Crnogorci takodje napali Turke na severu u nameri da se ujedine sa Sumadijskim ustanicima.

    Zbog neuspeha ustanika da ujedine Srpske zemlje,samo je oblast Sumadije ostala kao 'knjazevstvo Srpsko'.Srbija je postala Sumadija,plus region Timocke i Negotinske krajine.

    Ostali Srbi su ostali ili u okviru Turske,ili Austrije ili fizicki odseceni(Crna Gora).


    Crnogorski vladar PetarII Petrovic Njegos,je bezuspesno radio na ujedinjavanju Srpskih zemalja.On sam je napisao "OGLEDALO SRPSKO".
    On je takodje bio crkveni poglavar(vladika).

    Razdvojene fizicki dve Srpske drzave su pocele suparnicku bitku u nameri da ujedine Srpstvo.Srbija se usredsredila na svoj jug,dok je Crna gora podrzavala Hercegovacke Srbe.


    Dinastija Petrovica je bila vise Srpsko-nacionalisticki orijentisana,nego tadasnja Srbijanska Obrenovica.

    Knjaz Danilo Petrovic u svom 'Crnogorskom ustavu' jasno kaze da su Crnogorci i brdjani 'Srbi vjere pravoslavne'.


    Sam Kralj Nikola,na koga se pozivaju Crnogorski separatisti je napisao Crnogorsku himnu 'Tamo onamo' gde se samo spominje Srpski rod.

    Za vreme Obrenovica,izmedju Srbije i Crne Gore pocinje otvoreno rivalstvo na monopol nad Srpstvom.Crna Gora,iako starija drzava gubi primat nad ekonomski razvijenijom Srbijom,koja stvara jaku armiju.


    Kad je na presto dosla dinastija Karadjordjevica,Srbija i Crna Gora stvaraju zajednicki plan o mogucem ujedinjenju.Najveci problem su predstavljale dve dinastije.

    Karadjordjevici su bili u direktnoj rodjackoj vezi sa Petrovicima,tako da je to dinasticko rivalstvo bilo samo izmedju dve grane jedne porodice.




    KORENI CRNOGORSKOG SEPARATIZMA


    1916 god Crna Gora biva okupirana od Austro-Ugarske,a kralj Nikola bezi u inostranstvo.Mnogi ljudi u Crnoj Gori su to doziveli kao izdajstvo,videci Srpskog Kralja Petra koji je ostao uz svoju vojsku,i koji je odbio predaju.
    Srpska vojska je 1918 oslobodila Crnu Goru,gde su Crnogorske vojvode sazvale skupstinu.Predsedavao je Janko Vukotic,brat Crnogorske kraljice Marije.Tom prilikom je izglasano ujedinjenje sa Srbijom,i ujedinjenje pod dinastijom Karadjordjevica.
    Pristalice Petrovica su to videle kao izdaju.Kralj Nikola je bio eliminisan iz trke za presto svih Srba.
    Sam Nikola nije bio protiv ujedinjenja,vec zbog nacina na koje je ono izvedeno.
    Njegove pristalice(Zelenasi)su pokusale da ga vrate na presto,pri cemu su se sukobile sa pristalicama Karadjordjevica(Bjelasi).Bjelase je predvodio Serdar Janko Vukotic,bivsi zapovednik vojske Kraljevine Crne Gore.
    Zelenasi su inace bili u manjini u Crnoj Gori,odakle su prebegli u Italiju.

    Besni i kivni na Kralja Aleksandra,oni stupaju u kontakt sa ostalim organizacijama koje su bile protiv Jugoslavije i Aleksandra.Pre svega sa Hrvatskim Ustasama.

    ****** sa svojom anti-Srpskom propagandom su ubedile neke od Zelenasa,da oni nisu Srbi,pretvarajuci neke Zelenase u orudje slabljenja Srpstva,u interesu Hrvatske.

    Jedan od tih zelenasa-****** je bio Sekula Drljevic,vodja Crnogorskih separatista.


    Kad je on 1941,posle pada Jugoslavije pokusao da proglasi Crnu Goru drzavom,sam narod ga je najurio odande sa 3 svoje pristalice!!!
    On sam je posle toga ziveo u Zagrebu.


    Crna Gora je tokom II svetskog rata bila veliko sediste CETNICKOG POKRETA,sa Pavlom Djurisicem na celu.



    Posle pobede komunizma,Jugoslovenske vlasti su proglasile 'Crnogorski narod',u smislu slabljenja najveceg naroda.Slicno su komunisti uradili sa Rusima stvarajuci 'Belorusku' i druge 'nacije'.


    Ironicno je da je taj 'Crnogorski narod' u doba komunizma vise bio prisutan u Srbiji,nego u samoj Crnoj Gori.U Beogradu zivi vise Crnogoraca,nego u samoj Crnoj Gori.

    Jedan od tih Crnogoraca koji je ziveo u Beogradu je bio izvesni Milo Djukanovic.



    MODERNI CRNOGORSKI NACIONALIZAM


    Kad su poceli ratovi u bivsoj Jugoslaviji,Crnogorsko rukovodstvo i narod su u velikoj meri podrzali borbu Srba u BiH i Krajini.
    Predsednik Crne Gore Momir Bulatovic,i njegov zamenik MILO DJUKANOVIC su bili aktivni saradnici Milosevica.

    CRNOGORSKE jedinice su se borile oko Dubrovnika i okoline.

    Secam se tada na televiziji Crnogorca Novaka Kilibardu koji je govorio o 'zastiti Srpstva'....
    Sad je taj isti Kilibarda Crnogorski separatist.

    Kako je Srpska stvar u svetu postala nepopularna,i kako su Srbi(svi)potpali pod sankcije,gospoda Crnogorci su uvidela da su na gubitnickoj strani.

    Tad su odjednom poceli da se distanciraju od Srpstva.Pare iz Srbije su presusile,pa je Milo sa ekipom poceo sverc cigara.

    Milo je ubrzo eliminisao pro-Miloseviceskog Bulatovica,i ubrzo uspostavio uz pomoc plemenske mafije kontrolu nad zemljom.

    Posto je Milosevic postao u svetu sinonim za zlo,Djukanovic se ne samo distancirao od njega,nego od citavog Srpstva,pocinjuci besomucnu medijsku propagandu za stvaranje 'Crnogorske nacije'.
    Zato sto je Milosevic bio omrazen,Milove kriminalne aktivnosti nisu bile zapazene toliko u Evropi,izuzev u Italiji gde mu je zapreceno hapsenjem.
    Milo tada jos nije bio toliki separatista,koliko oponent Milosevicu,primajuci disidente iz Srbije.
    Milo je verovatno mislio da moze imati kontrolu nad Srbijom.


    Kad je Milosevic pao,Milove kriminalne aktivnosti pocinju da bivaju ocigledne.Kad je Kostunica podrzao SDP,opoziciju Milovoj partiji,onda je sam Milo pokrenuo kampanju za nezavisnu Crnu Goru videci da nema sanse da utice na saveznu drzavu,znajuci da je Kostunica protiv njega.

    Koristeci medije i pseudo-Istoriju Milo je isprao mozak mladjim Crnogorskim narastajima.
    Pritom je koristio samoproglasenu 'Crnogorsku pravoslavnu crkvu',koju nijedna pravoslavna crkva nije priznala,i Mirasa Dedejica,bivseg svestenika,koji je izbacen iz Vaseljenske patrijarsije u Carigradu.

    Tu treba dodati Jevrema Brkovica,frizera po zanimanju,koji je osnovao 'Dukljansku akademiju nauka i umetnosti'.


    Takodje on koristi ljude iz Cetinja,koji su potomci nekadasnjih 'Zelenasa',i njihov bes protiv Karadjordjevica,koji je zahvaljujuci propagandi postao bes protiv njihovih rodjaka iz Srbije.


    Crna Gora je ustvari zemlja izolovana od EU,zemlja koja nema normalan vodovod i struju.Milo koji je proglasen za kriminalca u Italiji,kome ne gine zatvor ako kroci na Itlaijasko tle.Covek koli je nasilu uveo Euro,protiv volje EU.

    Dvostruki kolosek ulaska u EU ustvari znaci da ce Srbija prva uci u EU,a ne Crna Gora,nasuprot onome sto kazu CG mediji.To je bila zvanicna izjava Evropskih komesara,dok ce istovremeno podrzavati zajednicku drzavu.

    'Dukljanci' ismejavaju Srbijance,neznajuci pritom da kompletan prihod Crne Gore zavisi od turista iz Srbije.Stranci nisu zainteresovani za par kilometara obale,kad susedna Hrvatska ima ostrva,i zanimljivije lokalitete.

    Zbog nestasice vode i struje kao i zbog cena koje su skuplje od Grcke sve manje turista iz Srbije idu u Crnu Goru.Vecina Srbijanaca ide u Bugarsku ili Tursku,gde su cene povoljnije a konobari ljubazniji.

    Moj brat je bio ove godine u Crnoj Gori,pritom potrosivsi 400 evra.Pricao mi je o nestasicama vode i struje,kao i o lenjim kelnerima.
    Zarekao se da vise nikad u zivotu nece letovati tamo.To misljenje deli vecina ljudi koje znam.

    Sto se mene tice,sve dok postoje gospoda 'Dukljanci' u Crnoj Gori,moja noga tu nece krociti.Ne idem tamo gde me mrze.
    Za to vreme nek gospoda 'Dukljanci' uzivaju u svom golom kamenitom krsu,neka i on prehranjuje.

    Svojom politikom Milo je navukao veliku omrazu prema Crnogorcima u Srbiji.Uveravam vas da sada vise Srbijanaca zeli da se odcepi od Crne Gore,nego obratno.

    Stranka G17 cak zastupa tezu o izbacivanju Crne Gore iz zajednice.


    Milo je lep posao napravio.Razbija Srpski narod,pretvarajuci jedne u Ustasko-Siptarsku agenturu,stvarajuci zlobu medju ljudima istog porekla,vere i krvi..sve zbog cigara,droge i prostitucije...


    Mislite da zapad ne zna za Milov sverc cigara,pruzanja utocista mafijasima sa Sicilije i o prostitutkama iz Moldavije?
    Sa takvim covekom cete 'demokratski' u Evropu?

    Siptare i Hrvate 'Dukljanci' smatraju za bracu....HAHA
    Za razliku od 'Dukljanaca',koji sebe zavaravaju,****** i Siposi znaju vrlo dobro da ste vi Srbi.Trenutno vas koriste protiv ostalih Srba,i podrzavaju vas dok ste im korisni.
    Posle ce vas sve poklati...



    ZAKLJUCAK

    1.Srpski narod je stvorio prvu drzavu u Crnoj Gori.
    2.Nemanjici su Crnogorci
    3.Balsici postoje i danas,zive u Srbiji i smatraju se Srbima.
    4.Sve znacajnije Crnogorske licnosti su se smatrali Srbima.
    5.Svi vladari kuce Petrovic-Njegos su bili Srpski nacionalisti.
    6.Kralj Nikola se smatrao Srbinom.
    8.Karadjordjevici su rodjaci Petrovicima-Njegosima.
    9.Crna Gora se ujedinila sa Srbijom voljom samih Crnogorskih vojvoda.
    10.Jedan od vodja Cetnika Pavle Djurisic je bio Crnogorac.
    11.Slobodan Milosevic je rodom Crnogorac.
    12.Radovan Karadzic je poreklom Crnogorac.
    13.Tradicionalna Srpska i Crnogorska zastava su identicne:crveno,plavo,belo.
    14.Crnogorska episkopija je bila deo SPC.Zbog razdvojenosti Srpskog naroda u mnoge drzave postojale su autonomne episkopije za Srbe u Austriji:Sremski Karlovci,Za Srbe u knezevini Srbiji u Beogradu,Za Srbe u Crnoj Gori na Cetinju,za Srbe u Turskoj u Peci,Ohridu i Banja Luci.
    15.Crnogorski episkopi su imali titulu vladika,ne patrijarha.
    16.Crna Gora je geografski naziv,ne etnicki pojam.
    17.Srbi iz Srbije su uglavnom poreklom iz Crne Gore.



    P.S


    Ja uopste ne dovodim u pitanje Crnogorskog prava na drzavnost.Crna Gora je zaista imala nezavisnost i drzavne institucije.Takodje istorijski Crna Gora je imala vece drzavne tradicije od 'Slovenaca','Makedonaca','Hrvata','Bosnjaka' i drugih..


    Ali NIKADA nije postajala Crnogorska nacija,niti ce postojati.Postoji drzava Austrija,ali ne postoji Austrijski etnicitet,niti Austrijski jezik.
    Nema Bavarskog naroda,niti Sicilijanskog.


    Sami Crnogorci moraju da prelome.Ako ste sa nama samo zbog para i ekonomije,onda se slobodno odcepite jer tesko da Srbija nesto dobija od Crne Gore ekonomski.
    Ako smo braca samo privremeno,zato sto trenutno nekim Crnogorskim funkcionerima odgovaraju pare iz saveznog budzeta,onda odlazite.


    Raduje me cinjenica da 60%Crnogoraca je ostalo verno Srpstvu i svojim slavnim precima.
    Ako je Milo uspeo da putem TV-a ispere mozak mladim 'Dukljancima',znaci da putem kontrapropagande mladi ljudi se mogu vratiti svojim pravim korenima.

    Kako ce 'Dukljanci' stvoriti novu istoriju,kad svi njihovi vladari i preci su bili Srbi.Sta ce 'Dukljancima' ostati?****** Drljevic i frizer Brkovic..


    Te 'Dukljance' bi njihovi pradedovi prvi prebili kao prodane duse...


    Ma sta 'Dukljanci' tvrdili za sebe,krv se ne menja aktom volje.
    Ja mogu da se proglasim za eskima,ali to ipak nisam,niti su mi to bili roditelji.

    Cinjenica je da je Srpska ideja dozivela teske udarce zadnjih godina,kao i da je Srpski narod doziveo teske poraze.U trenutku se ucunilo da ce taj brod potonuti...pa su neki krenuli da beze sa njega...


    Za gospodu 'Dukljance' vazi ona poslovica da "pacovi prvi napustaju brod koji tone."




    Za one Crnogorce koji su ostali verni zajednickoj krvi mogu samo da porucim da ne odustaju od crnogorske omladine,isparanih Milovom propagandom.Ipak su oni isto Srbi i Crnogogorci pravoslavne vere.
    Ne dajte da vas taj kriminalac i olos upropasti i okalja vase pretke.


    Setite se ocila na Crnogorskoj kapi...


    SAMO SLOGA SRBINA SPASAVA!


    Bratski pozdrav od Lale...

  2. #2
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Au, ala si se ti namučio...

    Aj, sad pod gas, prika.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    auuuuu, bogsastobom sta to rece, crni sremche

    ni sam nisi svjestan u sta si se uvalio

    jebo si jeza laloshu kad te sad dohvate dezurne crnogorcine ima jedan ozgo sa Cetinja luuuuud ko struja


    bice ovo zanimljiv mec:

    planine vs. ravnica
    prsut vs. slanina
    gusle vs. tamburica

    nece te spasiti ni spricer, ni sesir od slame a ni Nenad Canak

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja mnim da mu ova nasa odiva rece kako treba ,ja nebi nista doda :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •