Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 84

Thread: info: Xbox 360 flashovanje

  1. #51
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pod broj jedan, u ovakvom poslu nije bitno da li se posao zavrsava za 5 min. ili 50 min. Najbitnije je da znas da napravis i da cijenis svoj rad. Jer za tih 5 min. ti je bilo potrebno milion nekih stvari koje si ucio godinama. Odrzavam mreze pa znam koliko ima indijanaca koji ubijaju posao. Treba malo da odes iz CG i da vidis koliko se krecu cijene. A sto se tice flashovanja xBox-a, ni ja ga ne bih radio ispod 80e. Tu imas konstantno rizika da nagrdis konzolu i onda da kupujes novu za 300-400 eura. A i cijenio bih svoj posao.

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potpisujem. Posle salve nagovora da flashuju sami i konstantnog odbijanja i govorenja da ipak nemaju dovoljno znanja i iskustva da to urade, odjednom, kad se pojavi neko ko to radi za pare, svi znaju da urade. Osamdeset eura je vrlo lijepa cifra da se naplati cinjenica da su neki ljudi uplaseni ili lijeni.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Recimo da to flešovanje traje nekih pola sata, stvarno je krajnje bezobrazno tražiti 160 eura za sat svoga vremena, pogotovo jer upustva ima po internetu koliko hoćeš. Ako je čovjek tako dobar majstor ne može mu se desiti da brickuje konzolu. Ugradnja čipa u PS2 je oko 50 eura koja stvarno traži veliko iskustvo u letovanju jer se letuje tridesetak veoma tankih žica svuda po konzoli i neiskusan čovjek će lako pregoreti to. I mogu mislit koliko je taj majstor ovdje iskusan kad niko nije čuo za njega, a XB360 je maltene do skoro bilo nemoguće kupiti u PG.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    i ja znam da prefleshujem i dekodiram SE mobilne, pa ipak ne bih imao obraza da trazim 80€ (a ne bi ih ni dobio ). No dobro....
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  5. #55
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    moze svako stavit cijenu koju hoce , no je pitanje koliko ce ih fleshovat tj. koliko ce imati posla 1-2kom u 2-3 mjeseca 'mozda'
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  6. #56
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cudi me da neko nije postovao da u Beogradu rade fleshovanje za 2 eura. Ljudi, ja ne zelim ni sa kim da se raspravljam na forumu jer svi SVE znate. Covjek nikoga ne tjera da radi fleshovanje kod njega, a on moze da stavi cijenu 1000e. Sad mi je krivo sto sam se uopste i javljao ovdje. P.S. Od sada kad mi bude trebala reinstalacija comp-a, stavicu oglas da radim to za 200e. Taman da mi se nadje neko od SVEZNALACA ko ce reci da je to prelako i da ce to uraditi dzabe, da se ja ne maltretiram oko toga.

  7. #57
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gamer View Post
    Cudi me da neko nije postovao da u Beogradu rade fleshovanje za 2 eura. Ljudi, ja ne zelim ni sa kim da se raspravljam na forumu jer svi SVE znate. Covjek nikoga ne tjera da radi fleshovanje kod njega, a on moze da stavi cijenu 1000e. Sad mi je krivo sto sam se uopste i javljao ovdje. P.S. Od sada kad mi bude trebala reinstalacija comp-a, stavicu oglas da radim to za 200e. Taman da mi se nadje neko od SVEZNALACA ko ce reci da je to prelako i da ce to uraditi dzabe, da se ja ne maltretiram oko toga.
    reinstalacija je bash lagan posao i realna cijena reinstalacije je 10-15e , koliko i uzimaju uglavnom po servisa (normalnih , naravno da vazda ima za skuplje )

    a sto se tice Beograda , ja sam htio da napishem koliko je tamo ali bash nisam iz razloga jer bi vecina skocila aaaaa, u beograd ovo ono , a tamo to rade mnogo manje
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #58
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    Potpisujem. Posle salve nagovora da flashuju sami i konstantnog odbijanja i govorenja da ipak nemaju dovoljno znanja i iskustva da to urade, odjednom, kad se pojavi neko ko to radi za pare, svi znaju da urade. Osamdeset eura je vrlo lijepa cifra da se naplati cinjenica da su neki ljudi uplaseni ili lijeni.
    U pravu si..
    Ljudi, puno vam je da date 80 eura, da bi ste mogli pirateriju da citate.. Ajde ne zezajte, pa tol'ko vam kosta jedna igrica u originalu.. U pravu je covjek.. Sta, on naplacuje to 20 eura, fleshuje ih 20, i jedan zajebe, i sve sto je zaradio mora dat' da ovome kupi jedan jedini.. Niko pametni to ne bi radio..
    "Čistim ođe, nema tu gospode."

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U beogradu "flesovanje" kod jedinog covjeka koji istinski zna sto radi kosta 90 eura, ali ukljucuje i uklanjanje xclampa, koje covjek naplacuje 50 eura samostalno. Covjek NE ODGOVARA ako zajebe xbox prilikom te radnje.

    Milose, Verbalni, svi ostali. Zasto se ne bavite flesovanjem xboxova? Isto zasto i ja - ne isplati se. Ne isplati se 15 minuta otvarati xbox (20-25 minuta bez zabice), drzati masinu sa starom plocom stalno na dohvat ruke, odgovarati nekome ako se nesto zajebe, primati razne ljude u kucu, pustati ih da to gledaju jer se svima strasno zuri. Ne isplati se za 20-30 eura, jer nema ni posla.

    Za koje pare se isplati? Meni bi bilo bruka da ih trazim, ali nekome ocigledno nije. Za manje se ta dusa ne isplati, jer xboxova nema ni izbliza kao PS2-ki.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  10. #60
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Forever View Post
    U pravu si..
    Ljudi, puno vam je da date 80 eura, da bi ste mogli pirateriju da citate.. Ajde ne zezajte, pa tol'ko vam kosta jedna igrica u originalu.. U pravu je covjek.. Sta, on naplacuje to 20 eura, fleshuje ih 20, i jedan zajebe, i sve sto je zaradio mora dat' da ovome kupi jedan jedini.. Niko pametni to ne bi radio..
    bijah juce kod majstora da mi zamijeni antifriz, kaze 2000€ zamjena, jer ako nesto zajebe, morace da mi kupi nova kola

    Il si majstor, il nisi, ili znas sta radis, ili ne
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,969
    Thanks Thanks Given 
    4,812
    Thanks Thanks Received 
    9,859
    Thanked in
    3,742 Posts

    Default

    Chatnick vjerovatno mislis na drivera s bencha. Bas za koji dan treba da se iscimam da nosim par komada da mi poskida x-clamp. Sto se tiche otvaranja kutije grijesis. Ove sto sam flashovao koji su bili s benq driveom (5-6 komada) otvarao sam za 4-5min u vr glave. Kritican je bio prvi komad jedino koji sam otvarao uz youtube tutorial
    War. War never changes.

  12. #62
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam moj kao carapu prevrtao, sam ga klempovao, flesovao, ugradjivao hladjenje i senzore, ali ne bih uzeo tudji u ruke jer postoji realna (iako vrlo mala) sansa da se uprkos pridrzavanju svim mogucim uputstvima nesto sje.bes. Otvaranje zabicom (dio gdje se "otkljucava") umije da potraje. Od xboxa na podu do otvorenog xboxa preko 10 minuta sigurno. Tebi svaka cast ako si obicnim alatom uspijevao da to uradis brze.

    Moguce da mislimo na istog covjeka, mada ja na bench ne zalazim. Vladimir se valjda zove.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  13. #63
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    U beogradu "flesovanje" kod jedinog covjeka koji istinski zna sto radi kosta 90 eura, ali ukljucuje i uklanjanje xclampa, koje covjek naplacuje 50 eura samostalno. Covjek NE ODGOVARA ako zajebe xbox prilikom te radnje.

    Milose, Verbalni, svi ostali. Zasto se ne bavite flesovanjem xboxova? Isto zasto i ja - ne isplati se. Ne isplati se 15 minuta otvarati xbox (20-25 minuta bez zabice), drzati masinu sa starom plocom stalno na dohvat ruke, odgovarati nekome ako se nesto zajebe, primati razne ljude u kucu, pustati ih da to gledaju jer se svima strasno zuri. Ne isplati se za 20-30 eura, jer nema ni posla.

    Za koje pare se isplati? Meni bi bilo bruka da ih trazim, ali nekome ocigledno nije. Za manje se ta dusa ne isplati, jer xboxova nema ni izbliza kao PS2-ki.
    Iskreno budi recheno, ovo mi za ibret lichi na lovachku prichu.. jer ovi uslovi, o cijeni da ne prichamo, su smijurija..

    Recimo bude ovaj scenario, donesem ja ovom liku conzolu na obradu, ne svidi mu se moja njushka iz bilo kog razloga, i on je sjebe namjerno, i prikolje me za 4-5estotina eura.. Ili josh izglednija varijanta, recimo uzme da je radi, (svidi mu se moja njushka btw..), ali zato, djevojka/zena ga opuchi, ne da mu .ichke, ili shta god, i on onako nervozan uzme da radi, tj da brlja, i opet me prikolje.. Tako, uz puno razumijevanje ovakvog posla, svih rizika koji postoje, zatim, ovo shto pomenu, motanje raznoraznih likova po kuci, itd.. Sve je to tachno. Ali opet, vidish, morash sagledat stvar i sa druge strane, ja dajem prilichno vrijednu stvar, ko zna kome, na ko zna kakav tretman, bez ikakvih garancija! Ma nemoj!?

    Drugim rijechima, shanse nema da cu nekome dat dinara, bez neke vrste garancije! Pa isplatilo mu se, ili ne..

    Jedino reshenje, chini mi se, kupit vec sredjenu, i onda naravno, uz neku vrstu garancije!

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Najjači su mi majstori svih vrsta koji sebe hvale i pričaju kako su kvalitetni i lupaju cijene. Kvalitetan majstor nema potrebe za samohvaljenjem već ga hvale njegove mušterije i u principu ljudi ne znaju što će od posla. Mada neki ljudi nikada neće shvatiti da na muljanje dugoročno mogu samo da izgube.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  15. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovako, ja i sam tvrdim da je 80 eura za flesovanje klanje kakvoga nema. Da ne mislim da je i 50 kradja, javio bih se da to radim za 70. Za toliko mali posao ne bih imao obraza da covjeku uzmem ikakve pare. Iz razloga sto majstori nece da odgovaraju za konzole, i sto se moze desiti da im se ja ne svidim (a i zato sto mi je regionalni "majstor i strucnjak" jednom brickovao Xbox jedinicu) ja sam svoj 360 flashovao sam, sto preporucujem i tebi. Ono sto govorim je da je jako tesko garantovati da se nista nece desiti konzoli, i da zato mogu da shvatim da covjek stavlja toliku cijenu ako garantuje.

    Da preciziram- covjek koji flashuje konzolu ne moze znati koliko je konzola stara. Ako je nova, sanse da se brickuje su skoro nikakve. Ako je koristena duze vrijeme, moguce je da su se Xclampovi (da ne kazem kleme) iskrivili, da su kontakti memorija oslabili, i da ce otvaranje kucista, makar i toliko da se flashuje, dovesti do toga da konzola RROD-uje. Majstor tu nista ne moze, i ne moze da da garanciju. Zato u Srbiji flashovanje donesenih konzola malo ko oce da radi i garantuje a da istovremeno ne radi i clampovanje.

    "Sredjene" konzole imaju tri mjeseca garancije (virtual master, ujedno i jedno od skupljih mjesta za trgovinu toga). To je najvise garancije sto mozes da dobijes. Momak koga pomenusmo da flashuje u Srbiji prodaje konzole bez uobicajene garancije ali ih priprema da teze crkavaju i besplatno ih popravlja u roku od godinu dana ako se pokvare, a mogu se popraviti (ako ne mogu- nikome nista).

    Jos jednom, ne kazem da je 80 eura i blizu normalne cijene (i 30 je suludo), ali je bilo za ocekivati da ce neko, kad je vidio vapaje sa ovoga topica, ukapirati da neki na ovo gledaju kao na egzoticni tehnicki zahvat i htjeti da ucari na tome.

    Sustina je sledeca: iz podataka koje trenutno imamo flesovanje xboxa u PG kosta 80 eura (meni cak nije stigao ni pm kod koga je to toliko, mada mogu pretpostaviti). Ovo sto Verbalni kaze- da je xboxova koliko je kola, flesovanje bi kostalo 50 centi. Da je kola koliko xboxova, zamjena antifriza bi kostala 80 eura.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  16. #66
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    jos jednom skidam kapu Blackeru koji to, na drajvovima sa kojima je radio, ljudima to zavrsavao dz, ja ne bih, ali ne bih ni trazio 80€ svakako
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Sve je to u redu za cijenu. Egzotične konzole imaju egzotične cijene.

    Međutim nikako mi se ne sviđa ideja da mi neko čačka po nečemu što sam egzotično platio a da mi ne da makar radnu garanciju od para dana.

    Zamisli on flashuje konzolu svojeg prijatelja i moju. Njemu s_ebe a meni izađe dobo. Šta ga sprečava da frizira prijateljevu i da kaže da je moja crkla?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #68
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Valjda se podrazumijeva da ce to flesovanje na tvoje oci radit. Nekoga ko bi mi uzeo 80 eura za flesovanje ne bih ispustao iz vida, da mi ne izvadi jos sto iz konzole.

    Salu na stranu, sa takvom cijenom valjda i garantuje ispravnost konzole na prvom paljenju.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  19. #69
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bar
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi ko ima vremena i mogucnosti,neka se javi na pm da mu dam broj coveka iz BG-a,koji radi prodaju i flash-ovanje konzola ja mislim oko 30eura naplacuje i 6 meseci garancije daje.
    Ko ima mogucnosti neka se javi,drug mi je kod njega uzeo box i radi ko sat

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Alo , xbox arcade je 199 eura , dje god po evropi ! Potpuno funkcionalna konzola na koju se igraju svi naslovi kao da je elite, samo sto nema HDD a kome to smeta moze da ga kupi i stavi ga na svoju konzolu bez ikakvih problema ! Nemojte mi reci da je konzola skupa !!!!


    Samo se treba organizovat i nekoga zamolit ko ide barem do italije pa neka se ugradi 30 erua na uslugau i eto ti konzola za 230 eura na kucni prag !

    **** mi sve , treba ih kupit po toj cijeni na veliko , ogradit se odje 30 eura , dogovorit se sa nekim da ih patchuje za 30 eura (na kolicinu od 10 kom) i da se prodaju po cijeni od 260 eura ... Ko ti je ne bi kupio?

  21. #71
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najnovija informacija za sve vlasnike konzole: Zbog wave3 particije na diskovima igara koje izlaze posle 3. marta, sve konzole morace da budu re-flashovane novim firmverom (iextreme1.6, cekamo ga da izadje) kako bi pustale nove naslove (HAWX i RE5, u prvom redu).
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  22. #72
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    bijah juce kod majstora da mi zamijeni antifriz, kaze 2000€ zamjena, jer ako nesto zajebe, morace da mi kupi nova kola

    Il si majstor, il nisi, ili znas sta radis, ili ne
    O tome sto je tebi majstor rekao ne mogu da pricam...
    Ali ponekad postoje stvari koje ne zavise samo od majstora...
    "Čistim ođe, nema tu gospode."

  23. #73
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Sve je to u redu za cijenu. Egzotične konzole imaju egzotične cijene.

    Međutim nikako mi se ne sviđa ideja da mi neko čačka po nečemu što sam egzotično platio a da mi ne da makar radnu garanciju od para dana.

    Zamisli on flashuje konzolu svojeg prijatelja i moju. Njemu s_ebe a meni izađe dobo. Šta ga sprečava da frizira prijateljevu i da kaže da je moja crkla?
    Ne moze to da uradi jer imas serijski broj na konzoli..
    "Čistim ođe, nema tu gospode."

  24. #74
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Forever View Post
    Ne moze to da uradi jer imas serijski broj na konzoli..
    moze da zamijeni sve "iznutrice" ili drajv ili maticnu iliiii...
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  25. #75
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    Najnovija informacija za sve vlasnike konzole: Zbog wave3 particije na diskovima igara koje izlaze posle 3. marta, sve konzole morace da budu re-flashovane novim firmverom (iextreme1.6, cekamo ga da izadje) kako bi pustale nove naslove (HAWX i RE5, u prvom redu).
    Ako imas stari non stelth patch sve radi ali nema live-a I ya forevera kao sto rece govorni
    zamjenis plocu ako su isti drajvovi a ako nisu tesko jer svaki drajv radi samo sa svojom plocom mada se i to da prebroditi vadjenjem kljuca ali se i dalje fizicki razlikuju untra drajvovi razlicitih proizvodjaca

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. p:xbox 360
    By Daaron Aracus in forum Ostali oglasi
    Replies: 40
    Last Post: 29-06-09, 18:53
  2. K: Xbox 360
    By Milonja in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 05-01-09, 12:59
  3. xbox 360
    By Daaron Aracus in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 22
    Last Post: 20-12-06, 21:13
  4. Xbox 360 ili PS3???
    By Unusual Suspect in forum Game Server CG
    Replies: 29
    Last Post: 25-05-06, 15:11
  5. Xbox 360
    By SHORTY in forum Game Server CG
    Replies: 8
    Last Post: 07-12-05, 16:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •