Results 1 to 4 of 4

Thread: helpMeTo(Convert.ToJava(.NET));

  1. #1
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    81
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default helpMeTo(Convert.ToJava(.NET));

    Evo vec neko vrijeme se lomim da predjem sa .NET-a na JAVA-u, pa mi je potrebna pomoc vas koji imate znanja i iskustva u vezi ove platforme, i malo dobre volje.
    Sto sam uradio do sad?! Skinuo sam i instalirao JDK i JRE; Isprobao editore: BlueJ, Crimson, Dr Java, JCoder i sve tamo nekakve koje su pominjali na elitesecurity; Preletio sam 2 tutorijala i vidio da tu nema neke velike sintaksne razlike u odnosu na C#; I evo me sad ovdje... Zanima me sledece:

    - Posto bih sad htio da se povezem na neku bazu... od koje da pocnem i koje su najcesce u upotrebi sa Java-om?

    - Da li da sad predjem na netbeans ili eclipse? Na koji od njih dvoje i zasto?

    - Shto je u vezi ove platforme stvarno besplatno za pravljenje komercijalnih aplikacija, a sto nije?

    - Ako imate da mi preporucite neki dobar tutorijal, pogotovo ako je video ...

    I da ne zaboravim, sve to bi bilo pozeljno da radi na linux-u, mada vidim da svi alati postoje za vise OS-ova, shto je extra!
    Ko vidi drvece u vodi, taj vidi i ribe na grani

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    - Posto bih sad htio da se povezem na neku bazu... od koje da pocnem i koje su najcesce u upotrebi sa Java-om?
    Bilo koja SQL baza bi radila fino, mySQL, msSQL, postrgeSQL, itd.

    - Da li da sad predjem na netbeans ili eclipse? Na koji od njih dvoje i zasto?
    Ja bi presao na jedan od tih. Ja licno koristim Eclipse, ali je do tebe da vidis koji bi ti bio bolji. Prednost je jer imaju pravo dobre debuggere i profiling.

    - Shto je u vezi ove platforme stvarno besplatno za pravljenje komercijalnih aplikacija, a sto nije?
    Koliko ja znam ti mozes praviti komercijalne aplikacije bez ikakvih problema osim ako ne koristis neke GPL biblioteke. Znaci sve zavisi sta hoces da koristis, ali uglavnom sve sto SUN napravi se moze koristiti komotno.

    - Ako imate da mi preporucite neki dobar tutorijal, pogotovo ako je video ...
    http://www.java2s.com/Tutorial/Java/CatalogJava.htm

  3. #3
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    81
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Metalac da li je mySql legalan za komercijalnu upotrebu? Rekao bi da se na elite-u ne slazu sa tim, evo link: http://www.elitesecurity.org/t340586...ava-aplikacije.
    Ima li neki specijalan razlog zasto koristis eclipse a ne netbeans. Imaju li intelisense? Izvinjavam se unaprijed na ovako dosadnim pitanjima, ali stvarno nemam vremena ni zivaca da sad bas sve isprobavam... U startu bi radio malo desktop aplikacije sa bazom, pa kad to ukapiram, onda cu prec na web! Samo ne bih da kruzim previse.
    Ko vidi drvece u vodi, taj vidi i ribe na grani

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oba imaju intelisense, meni se Eclipse svidja jer po mom misljenju ima bolji debugger, to je to.

    Neznam zasto MySQL nebi bio legalan? Osim ako ga ti ne modifikujes i prodajes.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •