View Poll Results: Da li ste za ulazak Crne Gore u NATO ???

Voters
284. You may not vote on this poll
  • DA

    132 46.48%
  • NE

    152 53.52%
Page 2 of 19 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 467

Thread: NATO - anketa

  1. #26
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Vidim da nema nikog iz Bara... Sad ću da vam kažem kako je to... Svaku raskrsnicu vojnik sa kalašom, đevojke obučene provokativno na svaki metar čekaju mušteriju (neprijatno), ne možeš da ideš onim putem kojim ideš stalno, ne možeš da pogledaš nikog u oči itd. itd... I tako 2 dana... I šta će nam takav život?
    Ovaaaaj... Mi o NATO-u. O cemu ti,prijatelju?!?!
    DICIOTTO

  2. #27
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    PG
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidji toooopic, a vidji tooooopic! Xax! Nato? Jesu li to oni fashisti shto su nas bombardovali prije 9 god? Oni shto su djecu ubijali u istoj ovoj cg? A nekate braco crnogorci, isplativije je da smo za. Takav smo narod, zar sad da se mijenjamo?

  3. #28
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koju djecu ubijali po CG? O cemu pricas?
    DICIOTTO

  4. #29
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    PG
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad si se ti doselio ovdje? Zivis li uopshte u blizini ove zemlje? Sjecas li se Murina na npr? Aj pogledaj na gugl.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    sve je to dobrovoljno...ti ako oces da ide ides,ako neces neces....al je plata onome ko ode po 14 000e mjesecno
    Ne znam odakle si isčupao ovaj podatak ali iz prve ruke ti kažem i tvrdim da to ni približno nije istina.

  6. #31
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Sto god da se napise na ovu temu ne odlucuje nista,mislim da cemo uc jer je tako naredjeno a to da se ide dobrovoljno ne bih bas rekao lakse je amerikancima zrtovat ovakve ka mi no svoje za njihove ratove

  7. #32
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    *Наравно да сам против уласка Црне Горе у Нато савез.

    Прво : Мислим да такав савез Црној Гори није потребан,јер ако се мисле "демокртска" рјешења бранити некаквим оружијем и и свом војном опремом,онда таква демократија никоме није потрбна.
    Друго : Можда због неке своје личне "фасцинације" религиозним и философским идејама,сва прича о Нато савезу је излишна и неутрална.Такође се противим трошењу толиког новца на војну технику и остале експерименте који за циљ имају само неко пуко задовољавање личних интереса.Америка као покровитељ овог савеза,своју политичку моћ жели да покаже и на осталим дражвама Европе,што је потпуно неприхватљиво.Свугдје чујемо ријеч "МИР" ; "ТОЛЕРАНЦИЈА" ; али то је само пуко лицјемјерје.Поред НАТО савеза сав мир и толеранција у духу савременог човјека се претврају у мисаони појам.

    1. Чланице НАТО-а обавезале су се да повећају своју војну способност, што доводи до директног повећања војног буџета. Европске чланице НАТО су већ повећале своје војне буџете за 11% од 1995. године. Војни буџет САД и Канаде је такође повећан у протекле две године. Војни буџет НАТО земаља чини 60% укупне потрошње у војне сврхе од 798 милијарди долара за 2000. годину. Уместо улагања у здравствено осигурање, образовање, заштиту животне средине и социјална питања, НАТО планира да још више повећа свој војни буџет за будуће интервенције.

    2. Тестирања и тренирање које води НАТО, као припреме за рат, имају безброј негативних утицаја на људе и животну околину. Припреме за рат укључују војне вежбе, тренирање пилота и тестирање наоружања и војних авиона. Терени за војне вежбе угрожавају околно становништво и природну околину, као што су територије у Квебеку и Лабрадору или Пуерто Рику.

    3.НАТО је спровео агресију против СР Југославије која је била илегална и по правилима НАТО-а и по много бројним интернационалним законима.
    Last edited by emanuil; 26-10-08 at 00:46.
    Сваки човјек је - мали бог у блату.

  8. #33
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MimiR View Post
    Kad si se ti doselio ovdje? Zivis li uopshte u blizini ove zemlje? Sjecas li se Murina na npr? Aj pogledaj na gugl.
    Nije to primjer, to je jedini slučaj. Tragičan, ali jedini. A, moglo je bit ka u Srbiju. Ne pravdam, nijesam ljubitelj ni sile ni NATO strašila, ali valja pošteno reć istinu. Ne bi me čudilo i da su mislili da je to Srbija, pošto u Andrijevicu više vole Srbiju no Crnu Goru.

  9. #34
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    PG
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako su nedje mogli sarajevo bombardovati umjesto kabula, koliko i ovamo vole iste stvari. Greskom. A inache ne znam kako se ubistvo djece moze objasniti... Vjerovatno taktika neka... ''Samo'', A?

  10. #35
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Ne znam odakle si isčupao ovaj podatak ali iz prve ruke ti kažem i tvrdim da to ni približno nije istina.
    ovaj podatak nisam iscupao nego mi je drug sto radi u vojsci rekao da je on,tj njegova jednica dobila ponudu da ide u mirovne misije u gruziji,na dobrovoljnoj osnovi (ne prinudno,nego ko oce) a da je plata 13 500 e mjesecno,samo sam ja to zaokruzio na 14 000
    AJMO CRNA GORO !!!

  11. #36
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    ovaj podatak nisam iscupao nego mi je drug sto radi u vojsci rekao da je on,tj njegova jednica dobila ponudu da ide u mirovne misije u gruziji,na dobrovoljnoj osnovi (ne prinudno,nego ko oce) a da je plata 13 500 e mjesecno,samo sam ja to zaokruzio na 14 000
    Nešto tu ne štima. Hrvatski vojnici u Afganistanu toliko pa i manje zarade za šest mjeseci. Vojni policajci zarade oko 16000e za 6 mjeseci. Ni američki marinci ne zarade više. Ne znam tko bi im plaćao toliko koliko ti je drug rekao. Ako je to država Crna Gora onda kod vas teče med i mlijeko
    Last edited by bracodubrovnik; 26-10-08 at 10:58.

  12. #37
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MimiR View Post
    A inache ne znam kako se ubistvo djece moze objasniti... Vjerovatno taktika neka... ''Samo'', A?
    Za vrijeme tog istog bombardovanja, vojska drzave cija ti zastava stoji u avataru je takodje imala nasu djecu na nisanu, doduse srecom samo na nisanu. Sta imas da kazes povodom toga?

    U Murinu je nazalost neko morao platiti zivotom da bi poveci broj ljudi u Crnoj Gori naucio jednu bitnu lekciju, jer bez krvi ovom narodu ocigledno nista ne ulazi u glavu. Na jos vecu zalost, jos uvijek ima ljudi (srecom u manjini) kojima ni to nije bilo dovoljno.

    To su oni koji su onda nosili one retardirane "Target" naljepnice, i kojima je danas NATO kriv za sve, a ne suluda politicka ideologija iz Beograda koju su podrzavali prije i tokom bombardovanja, a koju bi vjerovatno podrzavali i danas - bez obzira na svu djecu koja su izginula kao posljedica te politike.

    Na avataru ti je zastava drzave koja je odgovorna za smrt te djece o kojoj pricas, i mnogo vise djece uz njih. Krajnje je licemjerno da se javljas na ovoj temi, i da ti je za smrt djece kriv NATO sa kojim je ta drzava sa tvog avatara svjesno i svojevoljno usla u oruzani sukob - odnosno rat, kad se to sve moglo izbjeci. Rat je rat, druze, u ratu gine mnogo vise djece no sto je poginulo u Murinu i u citavoj SRJ od toga.

    Quote Originally Posted by gatsbyy
    ovaj podatak nisam iscupao nego mi je drug sto radi u vojsci rekao da je on,tj njegova jednica dobila ponudu da ide u mirovne misije u gruziji,na dobrovoljnoj osnovi (ne prinudno,nego ko oce) a da je plata 13 500 e mjesecno,samo sam ja to zaokruzio na 14 000
    Drug te je dobro slagao.

    Mislis da bi neko placao 1400000 (slovima: milion i cetiri stotine hiljada) Eura mjesecno samo na racun plate za 100 vojnika tokom mirovne misije? A potrebno je mnogo vise ljudi od toga.
    Last edited by MadGod; 26-10-08 at 11:17.

  13. #38
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Drug te je dobro slagao.

    Mislis da bi neko placao 1400000 (slovima: milion i cetiri stotine hiljada) Eura mjesecno samo na racun plate za 100 vojnika tokom mirovne misije? A potrebno je mnogo vise ljudi od toga.
    nije 1400000 nego sa dvije nule manje...cetrnaest hiljada
    AJMO CRNA GORO !!!

  14. #39
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Za vrijeme tog istog bombardovanja, vojska drzave cija ti zastava stoji u avataru je takodje imala nasu djecu na nisanu, doduse srecom samo na nisanu. Sta imas da kazes povodom toga?
    Ko kaže da je za tu totalno retardiranu akciju odgovrna cijela vojska Jugoslavije. Covječe, ma vojnici i druge starešine se tada ništa nisu pitali ko će što i što će, najblesavije komande, odrede i tako dalje su dolazili iz generalštaba iz BGD, koju su u to vrijeme totalno bili panični, potpuno pogubljeni tako da su totalno suludne komande izdijelivali. Pilotima pokvarenim avionima je bilo naređeno da uzlete, pa ako ih to košta život nek ih košta tako su ti taman tada generali i ofirici bili raspoloženi.

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    To su oni koji su onda nosili one retardirane "Target" naljepnice, i kojima je danas NATO kriv za sve, a ne suluda politicka ideologija iz Beograda koju su podrzavali prije i tokom bombardovanja, a koju bi vjerovatno podrzavali i danas - bez obzira na svu djecu koja su izginula kao posljedica te politike.

    Na avataru ti je zastava drzave koja je odgovorna za smrt te djece o kojoj pricas, i mnogo vise djece uz njih. Krajnje je licemjerno da se javljas na ovoj temi, i da ti je za smrt djece kriv NATO sa kojim je ta drzava sa tvog avatara svjesno i svojevoljno usla u oruzani sukob - odnosno rat, kad se to sve moglo izbjeci. Rat je rat, druze, u ratu gine mnogo vise djece no sto je poginulo u Murinu i u citavoj SRJ od toga.
    Nije retardirano druže. Ali ja vjerujem da ti radije podržavaš onakve demonstracije kao što su bile u BGD i PG ove godine. Mora da je to bolje nego nositi naljepnice.

    NATO jeste kriv, jer su nelegalno bombardirali saveznu državu koristeći kasetne bombe, što je mnogima koštalo život. Ne samo Srbima i Crnogorcima širom Srbije i u Murinju, nego i na Kosovu, Albancima.

    Bil Klinton je sam godinama kasnije izjavio da on nikada ne bi od života potpisao ono što su oni sam, Madlen Olbrajgt, Toni Bler itd. Miloševića ponudili. On je sam izjavio da bi takav potpis sporazuma bila totalna kapitulacija zemlje. Da je Miloševic to bio potpisao, bili bi na dan danas još uvjek pod NATO kontrolom, ne bi se smjelu čuti u svojoj zemlji, niti bi imali tu nezavisnost koju sada imamo.

    Slažem se da Milošević nije mnogo dobroga učinjeo, ali rat za Kosovo se niije mogao izbjeći. Ta priča o Kosovu je počela od prijed WW2, pa nastavila dalje uz extremističke simptone 1989 godine.

    Ja mislim da bilo ko na čelu tadašnje države ovakvu sudbinu nije mogao izbjeći.
    Last edited by MNT; 26-10-08 at 23:25. Reason: Svako može napravit grešku!

  15. #40
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Ko kaže da je za tu totalno retardiranu akciju odgovrna cijela vojska Jugoslavije.
    Nije retardirano druže.
    NATO jeste kriv, jer su nelegalno bombardirali
    ..je sam izjavio da bi takav potpis sporazuma bila totalna kapitulacija zemlje. Da je Miloševic to bio potpisao, bili bi na dan danas još uvjek pod NATO kontrolom,
    Slažem se da Milošević nije mnogo dobroga učinjeo, ali rat za Kosovo se niije mogao izbjeći. Ta priča o Kosovu je počela od prijed WW2, pa nastavila dalje uz extremističke simptone 1989 godine.
    Svakako je retardirano nosit mete na grudima, to ne priliči zrelijem ljudima.

    Ne znam što se kome po glavi motalo, ali znam da je vojska bila spremna pucat po nama, čekala je samo komandu. Svojijem očima sam gleda kako mornarica iz Luke Bar gađa NATO avione (iako nije mogla dobačit), a onda punom parom bježi iz Luke kako bi se đe sklonili na sigurno u nadi da će NATO razorit Luku. Ali, pročitali su ih, nijesu se ni osvrnuli.

    NATO je uvijek kriv. Vojna sila nikad nema pravo. Ali, nas oni ne zanimaju no ovi ođe koji su NATO izprovocirali. Rat nije bio neizbježan, sem ako ne misliš e je veljesrbsko ludilo bilo neizbježno? U tom slučaju imaš pravo.

    No, da je srbska vlast imala mozga, još od Balkanskijeh ratova, Kosovo bi i sad bilo u Srbiju i bio bi mir u cijelu bivšu državu. Ali, eto Hrvati su pošto poto šćeli neovisnu državu, Slovenci isto, Muslimani islamsku državu, Crnogorci svoju državu... I, naravno, Srbi s tijem nemaju ništa, ničim nijesu doprinijeli. Ko bi im moga zamjerit što oće Veliku Srbiju? Tako je pravedno, zar ne?

  16. #41
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    nije 1400000 nego sa dvije nule manje...cetrnaest hiljada
    Gah. Citaj. Ako je plata jednom vojniku 14000 eura, kolika je plata stotini vojnika?

    Quote Originally Posted by MNT
    Ko kaže da je za tu totalno retardiranu akciju odgovrna cijela vojska Jugoslavije. Covječe, ma vojnici i druge starešine se tada ništa nisu pitali ko će što i što će, najblesavije komande, odrede i tako dalje su dolazili iz generalštaba iz BGD, koju su u to vrijeme totalno bili panični, potpuno pogubljeni tako da su totalno suludne komande izdijelivali.
    Ma nemoj, potpuno pogubljeni i suludi - cek, pa oni to i jesu bili. Odgovorna je vojska Jugoslavije i ljudi na celu te nesrecne drzave, nego ko je odgovoran? Da nisam ja?

    Quote Originally Posted by MNT
    Jezik pregrizao!
    Pregrizao, ne pregrizao - to ti je tako.


    Quote Originally Posted by MNT
    Nije retardirano druže. Ali ja vjerujem da ti radije podržavaš onakve demonstracije kao što su bile u BGD i PG ove godine. Mora da je to bolje nego nositi naljepnice.
    Jednako je retardirano.

    Quote Originally Posted by MNT
    Ja mislim da bilo ko na čelu tadašnje države ovakvu sudbinu nije mogao izbjeći.
    Nema ti tu sta da mislis. Bilo je ponudjeno - potpisi ili bombardovanje. Tako da se bombardovanje moglo izbjeci, a za Kosovo me boli ona stvar. Doduse, bombardovanje

    S obzirom da je alternativa bila tromjesecno bombardovanje, svako normalan bi potpisao ono sto je trazeno. Ali takvih kod nas ocigledno nema mnogo. I ti sto su odbili da potpisu sporazum su direktno odgovorni za sve sto je uslijedilo.
    Last edited by MadGod; 26-10-08 at 16:58.

  17. #42
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ma nemoj, potpuno pogubljeni i suludi - cek, pa oni to i jesu bili. Odgovorna je vojska Jugoslavije i ljudi na celu te nesrecne drzave, nego ko je odgovoran? Da nisam ja?
    Ta Vojska Jugoslavije je radila što je trebala da radi na svojoj teritoriji i to je da brani svoje građane od Albanskih terorista. Što su druge paramiliterne formacije i neki vojnici VJ svašta izvodili ne mora da znači da je cijelokupna vojska kriva za to. U koliko nisi znao ima i vojnici koji se drže za ljudska prava i prava vojske. (To nemožes reći od današnjeg NATO Ku-Klux-Klana koji sve civile ubijaju pod lažnim razlozima).

    Nemoj mi pričati o kako je VJ ubijala civile na Kosovo jer su među tim civilima i bili oni takozvane Albanski civili koji su pobijeni a ustvari bili vojnici u civilnu robu.

    Da ti ta VJ nije bila tun da ti 1999 godine brani glavu ko ti zna đe bi se ti sada nalazio. Vjerovatno je još više žrtava moglo past. (Za svaki slučaj da ti kažem da nemam uopšte ništa protiv tebe i da ti ne želim nikakvo zlo pa slagali se ili ne. Nego ovo koristim samo kao primjer).

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Jednako je retardirano.
    Brate mili, pa ovaj target znak i naljepnice koji su mnogibrojni ljudi nosili (na demonstracije itd.) su bili tada anti-war simbol, i u inostranstvo su većinom bili isti simboli uz dodatnim natpisom: we are no target. Sada što su neki to promašili doštampati u SRB i CG tokom rata tu rečenicu nije ničiji kriv osim tih od štampaca. Gledajući značaj tok simbola ne bih baš rekao da su nosioci tih simbola bili retardi.

    Inače taj simbol nosi neku sigurnu istinu. Nakon rata i povlačivanja VJ sa Kosova je više vojne opreme, tenkova, PVO instalacija, itd. ostalo neostećeno nego što je civila poginulo. Vidi se đe su NATO-u bili prioriteti u tom ratu. U gađanje civilnih objekata a ne vojnih.

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Nema ti tu sta da mislis. Bilo je ponudjeno - potpisi ili bombardovanje. Tako da se bombardovanje moglo izbjeci, a za Kosovo me boli ona stvar. Doduse, bombardovanje

    S obzirom da je alternativa bila tromjesecno bombardovanje, svako normalan bi potpisao ono sto je trazeno. Ali takvih kod nas ocigledno nema mnogo. I ti sto su odbili da potpisu sporazum su direktno odgovorni za sve sto je uslijedilo.
    Da li uopšte čitaš ono što sam već prijed napisao?

    Bill Klinton je par godina nakon rata sam izjavio da takvu ponudu niko zdrav u glavni, ni on sam, ne bi potpisao taj akord kao što su ga Miloševiću bili prinudili za potpišivanje.

    Svaka normalna zemlja bi ratovala do kraja za svoju zemlju. Činjenica da su nas bombardovali 1999 godine je samo ukaz koliko nas taj zapad kod kojeg bi (ti i mnogobrojni drugi ljudi) da se pridružiš u obliku NATO-članstva kao narod voli. Pa bili mi Srbi ili Crnogorci, na zapad nas još uvjek ne smatraju dva posebna naroda (bez neki politički vrhovi koji tako igraju iz svojeg korista).

    Ja sam i biću uvjek protiv NATO. Evropske NATO članice još uvjek kukaju i pate teška bombardovanja njihovih velikih gradova sa strane Njemaca (WW2, 63 godine nakon rata, a govore Srbiji da mora da zaboravi prošlost (9 godina nakon napada) da bi ušla u EU!?), dok su kod nas taman ono učinjeli ošto kod samog sebe žale i pate.

    NATO nije ikakav garant i to će sa godinama biti jasnije.
    Last edited by MNT; 26-10-08 at 19:37.

  18. #43
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Za vrijeme tog istog bombardovanja, vojska drzave cija ti zastava stoji u avataru je takodje imala nasu djecu na nisanu, doduse srecom samo na nisanu. Sta imas da kazes povodom toga?

    U Murinu je nazalost neko morao platiti zivotom da bi poveci broj ljudi u Crnoj Gori naucio jednu bitnu lekciju, jer bez krvi ovom narodu ocigledno nista ne ulazi u glavu. Na jos vecu zalost, jos uvijek ima ljudi (srecom u manjini) kojima ni to nije bilo dovoljno.

    To su oni koji su onda nosili one retardirane "Target" naljepnice, i kojima je danas NATO kriv za sve, a ne suluda politicka ideologija iz Beograda koju su podrzavali prije i tokom bombardovanja, a koju bi vjerovatno podrzavali i danas - bez obzira na svu djecu koja su izginula kao posljedica te politike.

    Na avataru ti je zastava drzave koja je odgovorna za smrt te djece o kojoj pricas, i mnogo vise djece uz njih. Krajnje je licemjerno da se javljas na ovoj temi, i da ti je za smrt djece kriv NATO sa kojim je ta drzava sa tvog avatara svjesno i svojevoljno usla u oruzani sukob - odnosno rat, kad se to sve moglo izbjeci. Rat je rat, druze, u ratu gine mnogo vise djece no sto je poginulo u Murinu i u citavoj SRJ od toga.



    Drug te je dobro slagao.

    Mislis da bi neko placao 1400000 (slovima: milion i cetiri stotine hiljada) Eura mjesecno samo na racun plate za 100 vojnika tokom mirovne misije? A potrebno je mnogo vise ljudi od toga.
    To se ne broji. Slobo je bio zlato. NATO je zlo,a Slobo je divan bio. I sve je radio za dobrobit drzave. Zato je i dobio to sto je dobio.

    Miloseviceva ideologija je ocigledna,kao i Seseljeva,kao i Draze Mihajlovica: "Homogena Srbija"=eksterminacija svih ne-Srba. E pa zajebi ti tu ideologiju,i sve moguce "razloge" i "argumente" za tako nesto. Zato neka pjevaju sto nije bilo rata,kao sto je vrlo lako moglo biti.
    Last edited by _HokutoNoKen_; 26-10-08 at 20:57.
    DICIOTTO

  19. #44
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Ta Vojska Jugoslavije je radila što je trebala da radi na svojoj teritoriji i to je da brani svoje građane od Albanskih terorista. Što su druge paramiliterne formacije i neki vojnici VJ svašta izvodili ne mora da znači da je cijelokupna vojska kriva za to.
    Molim te ne trudi se da branis VJ, ne dotice me uopste. Moje misljenje o toj "vojsci" je kristalno jasno, i sto se tice bolesnih ideja koje su imali po Crnoj Gori, a i sto se tice "operacija" na Kosovu (koje se naravno za tebe nikad nisu desile, ali to je tvoj problem i ja ti tu ocigledno ne mogu pomoc).

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Da ti ta VJ nije bila tun da ti 1999 godine brani glavu ko ti zna đe bi se ti sada nalazio. Vjerovatno je još više žrtava moglo past. (Za svaki slučaj da ti kažem da nemam uopšte ništa protiv tebe i da ti ne želim nikakvo zlo pa slagali se ili ne. Nego ovo koristim samo kao primjer).
    Ne brini, necu se uvrijedit. Ali tvoj primjer nema veze sa zivotom i stvarnoscu ako mislis da je VJ bilo kome u Crnoj Gori "branila glavu" 1999 (mozda radila o glavi... to je vec nesto drugo).

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Bill Klinton je par godina nakon rata sam izjavio da takvu ponudu niko zdrav u glavni, ni on sam, ne bi potpisao taj akord kao što su ga Miloševiću bili prinudili za potpišivanje.
    Postojale su dvije moguce odluke.

    Jedna odluka ne bi kostala zivota niti jednog gradjanina Crne Gore, ne bi nanijela nikakvu materijalnu stetu Crnoj Gori, i Crna Gora ne bi izgubila nista. Iskreno me ne interesuje sta Klinton misli o tome, ali ostajem pri stavu da bi svako normalan potpisao, s obzirom na situaciju.

    Druga odluka je bila... ova sto je bila. Srecom smo opet dobro prosli. Srecom posto se u Crnoj Gori nisu pitali ljudi poput tebe, inace ne mogu ni da zamislim sto je moglo bit.

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Svaka normalna zemlja bi ratovala do kraja za svoju zemlju.
    U redu, ja onda ne zelim da zivim u "normalnoj" zemlji, i ocu da ova moja "nenormalna" kakva jeste udje u NATO.

    Pa neka te druge "normalne" zemlje zajedno sa tobom svojevoljno odlucuju da im bombe padaju nad glavom i tako potpisuju smrtnu presudu mnogim od svojih sopstvenih gradjana, i sve to da bi postigli - apsolutno nista. Samo nemoj poslije da mi pricas o ubijanju civila i djece i da vices "jezik pregrizao" kad kazem da ovdje bez krvi nikome nista nije uslo u glavu. Tebi ocigledno za to nije bilo dovoljno ni ovoliko zrtava koliko smo imali.
    Last edited by MadGod; 26-10-08 at 22:37.

  20. #45
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li su ti još uvjek retardni, ovi nosioci tih target naljepnica, sada kad si ukopčao značaj tog simbola?

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Molim te ne trudi se da branis VJ, ne dotice me uopste. Moje misljenje o toj "vojsci" je kristalno jasno, i sto se tice bolesnih ideja koje su imali po Crnoj Gori, a i sto se tice "operacija" na Kosovu (koje se naravno za tebe nikad nisu desile, ali to je tvoj problem i ja ti tu ocigledno ne mogu pomoc).

    Ne brini, necu se uvrijedit. Ali tvoj primjer nema veze sa zivotom i stvarnoscu ako mislis da je VJ bilo kome u Crnoj Gori "branila glavu" 1999 (mozda radila o glavi... to je vec nesto drugo).
    Desilo se mnogo na Kosovo, ali ti slobodno vjeruj u tu pro-NATO i Albansku propagandu. Niko ti ne brani. Mora da si ti bio među vojnicima iz korpusa koji su bili okrenuli topove na CT, do čim ti znaš da su svi ti vojnici jedva čekali da bombarduju taj grad???

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Postojale su dvije moguce odluke.

    Jedna odluka ne bi kostala zivota niti jednog gradjanina Crne Gore, ne bi nanijela nikakvu materijalnu stetu Crnoj Gori, i Crna Gora ne bi izgubila nista. Iskreno me ne interesuje sta Klinton misli o tome, ali ostajem pri stavu da bi svako normalan potpisao, s obzirom na situaciju.

    Druga odluka je bila... ova sto je bila. Srecom smo opet dobro prosli. Srecom posto se u Crnoj Gori nisu pitali ljudi poput tebe, inace ne mogu ni da zamislim sto je moglo bit.
    Ah dobro, ubačio si ličnosti forumaša u razgovoru. Ajmo da analiziramo kako bi sve izgledalo da si se ti pitao i da si na taj način koji podržavaš naslijedio:

    - Srbija kao i Crna Gora bi bili pod kontrolom NATO-a. Carinici se ne bi išta pitali, drugi naoružani organi kao granična policija, policija itd. ne bi mogli svoje zadatke da izveđuju itd.

    - Kosovo bi već u naprijed otpalo, otpora ne bi bilo jer vojska protiv NATO-a u podnoj situaciji ne bi mogla mnogo učinjeti po principima raćenjem sa vojskom. Izbio bi možda i građanski rat, u kojem bi drugi građani gledali da osvoje više teritorije (Preševo itd.) možda bi se na guerilla način ratovalo, što bi još više građanskih života zahtijevalo, infrastruktura bi bila potpuno polomljena, poremećena, možda i cijela država, totalni chaos. NATO takvu situaciju sigurno ne bi mogao kontrolisati, to je sigurno, gledaj današnju situaciju u Irak i Afganistan.

    - Ti pri tome ne bi imao baš neki laki i jeftini način da švercuješ duvan i druge stvari.

    - Crna Gora na današnji dan ne bi bila samostalna država. Skupovi kao što su bili povodom dana referenduma 2006 godine ne bi bili mogući, to spoljna politika ne bi dozvolila. Crna Gora ne bi postala samostalna država, niti bi to dozvolili. To da bi Srbiji prihvatljiviji bio gubitak Kosova i Methoije.

    Na kraju bi pod tobom još jedno 80 godina živeli sa Srbijom, NATOM, i poremećenom zemljom, i duplo više građanskih žrtava.

    Da su svi mislili prijed 500 godina kao što ti mislis, ne bi ni bilo ni ni Duklje ni Zete, a kamoli Crne Gore. Bili bih raznijeti na sve strane Balkana. Zakonskijem putem se teško više išta riješava.

    Lako je tebi reći trebali su za opciju 2 itd, i da ih godinama kasnije učiš kako što itd. Vjerujem da su oni taman malo više znali kako da vodu politiku nego ti kao amater.

    Kad prva Crnogorska žrvta padne u ime druge zemlje na drugi dio svijeta idi ti da se javljaš u ime MOD-a, porodici i majci tog stradalog vojnika, da im je sin, brat, supruga, otac, itd. poginuo, "ali da to nema veze jer je bio plaćan za to, i da je znao što je rizik posla, pa tako da je sam kriv za svoju sudbinu". I na kraju da mu familija može biti ponosna na njega jer je dao život za bolji svijet, pardon za bolje ulje.
    Last edited by MNT; 26-10-08 at 23:29.

  21. #46
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Da li su ti još uvjek retardni, ovi nosioci tih target naljepnica, sada kad si ukopčao značaj tog simbola?
    Jesu, nego je to manje bitna tema pa sam je preskocio. Sto se znacaja tice, rekao bih da ga ti nisi "ukopcao", ali nemam zivaca vise da se raspravljam sa tobom oko bombardovanja uopste.

    Mi se ocigledno nikad necemo razumjet, stavise, reklo bi se da ni ne zivimo u istom svijetu (i vremenu). Mada nista cudno, s obzirom da ti jos uvijek razmisljas kao prije tih 500 godina o kojima pricas.

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Kad prva Crnogorska žrvta padne u ime druge zemlje na drugi dio svijeta idi ti da se javljaš u ime MOD-a, porodici i majci tog stradalog vojnika, da im je sin, brat, supruga, otac, itd. poginuo, "ali da to nema veze jer je bio plaćan za to, i da je znao što je rizik posla, pa tako da je sam kriv za svoju sudbinu". I na kraju da mu familija može biti ponosna na njega jer je dao život za bolji svijet, pardon za bolje ulje.
    I dalje ne vidim u cemu je tu problem, s obzirom da momci idu u misije iskljucivo dobrovoljno. Ko misli da je isplativo rizikovati zivot tamo, neka vidi sam sa sobom. U tom slucaju nece rizikovati zivot ni za drugu zemlju ni za bolji svijet ni za bolje ulje, nego za sopstvenu platu. To je posao - isto koliko i onaj u kineskim rudnicima.

    I da, bolje da dobrovoljci ratuju po Avganistanu, nego eventualno u Crnoj Gori.
    Last edited by MadGod; 27-10-08 at 07:26.

  22. #47
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeks View Post
    ja sam iz bara..i stvarno mi nije jasno o cemu pricas??
    Sjeća li se ko one NATO flote što je bila u luku prije 3-4 godine? Pošto sam u to vrijeme bio pravi buntovnik (nisam svraćao doma) bio sam skoro non-stop na ulicu, a pošto živim blizu luke to je bilo još gore. Ta 2-3 dana Bar se pretvorio u New York (možda je to neko zaobišao jer baš nije obraćao pažnju). Baš je bilo onako kako sam naveo u prvi post...

    Ulaskom CG u NATO svaki dan će bit' takav, jer će uvijek bit' usidren neki ratni brod u luku... Ako ne i više (to je 1000 marinaca)
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  23. #48
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    85
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li znate da ni jedna država neće postati članica EU, a da prije nije postala članica Nato-a?
    Ako hoćemo EU, MORAMO prihvatiti i Nato.

  24. #49
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mary_ View Post
    Da li znate da ni jedna država neće postati članica EU, a da prije nije postala članica Nato-a?
    Ako hoćemo EU, MORAMO prihvatiti i Nato.
    Sad treba upotrijebit "tajno" oružje, našu proslavljenu lijenost i postat trajni kandidat, koji nikako da ispuni sve uslove.
    Važno je samo da budemo bezbijednosno integrisani, ostalo neće smetat da nam otvore sve puteve novca. A, NATOu možemo ponudit sve uslove za odmor njegovijeh glavara, sve s familjama. Nijesu im plitki džepovi, imaju što potrošit.

  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,671
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Sjeća li se ko one NATO flote što je bila u luku prije 3-4 godine? Pošto sam u to vrijeme bio pravi buntovnik (nisam svraćao doma) bio sam skoro non-stop na ulicu, a pošto živim blizu luke to je bilo još gore. Ta 2-3 dana Bar se pretvorio u New York (možda je to neko zaobišao jer baš nije obraćao pažnju). Baš je bilo onako kako sam naveo u prvi post...

    Ulaskom CG u NATO svaki dan će bit' takav, jer će uvijek bit' usidren neki ratni brod u luku... Ako ne i više (to je 1000 marinaca)
    vjerovao ili ne ja sam zbog prirode posla bio jedan od prvih koji je morao stupiti u kontakt tada sa njima, i ...nista od toga sto si rekao ja nisam vidio. vidio sam ljude ,skoro djecu .od 19-20 godina koji nisu mogli iscekati da se domognu obale (kao i svi pomorci) posle dosta vremena provedenih na moru. i vise su oni bili preplaseni u pocetku jer sta sve nisu culi o nama do tada?? Napunili su lokale i provodili se kao sto bi i mi kad bi posli negdje....pretpostavljam?? niti jedan eksces nije bio zabiljezen.Bar je malo mijesto ,i naravno da ce se primjetiti toliko novih ljudi odjednom. a ovo za prostituke,automatske puske na svakoj raskrsnici...pretjera ga.imali su zajednicke patrole sa tadasnjom VJ i to samo sa licnim naoruzanjem,t.j pistoljem. i jos kada bih ti rekao da su gro vojne policije bili pripadnici "cuvenog" 7. bataljona ......
    Ulaskom CG u NATO svaki dan će bit' takav, jer će uvijek bit' usidren neki ratni brod u luku... Ako ne i više (to je 1000 marinaca)
    sta je to? nosac aviona? sta ce marinci tu?nisi rekao da je dolazio i grcki ratni brod i francuski i italijanski i britanski i da nikad,ali nikad nije bilo problema sa njima. zasto odmah moraju to biti amerikanci i to jos marinci i to 1000??? zasto ne kazes da ce nas razarac Kotor sa 4 topovnjace patrolirati otrantom i da ce oni posjecivati i grcke i italijanske luke. nije to neka sila vec samo dokaz da su sve zemlje u "jednom kosu" i da ucestvuju sa onik sto imaju.

Page 2 of 19 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ambasade i Ambasadori u Podgorici
    By Ćipur in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 86
    Last Post: 29-09-11, 10:17
  2. Koštunica: Srbija nikad u Nato
    By Ćipur in forum Politika generalno
    Replies: 87
    Last Post: 11-06-10, 09:55
  3. Crna Gora pozvana u Partnerstvo Za Mir
    By kimmi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 49
    Last Post: 26-12-06, 22:58
  4. Crna Gora u NATO - Crnogorci u Irak ?
    By punisher in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 21
    Last Post: 04-05-06, 21:54
  5. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •