Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 63

Thread: Štrajk konobara zatvorio „Buda bar”

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    1,598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Svaka im čast!:dring:

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    interpol ja mislim da sad omalovazavas radno mjesto konobara, jer ako je konobar ne smije da se pobuni na uslove rada nego neka predje u drugi lokal, bistro bogami, mogli bi i ovi iz marka radovica u neku drugu firmu pod stecaj da se prebace tom logikom, oce momci da se izbore za bolje uslove rada, sto je tu cudno
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  3. #28
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    interpol ja mislim da sad omalovazavas radno mjesto konobara, jer ako je konobar ne smije da se pobuni na uslove rada nego neka predje u drugi lokal, bistro bogami, mogli bi i ovi iz marka radovica u neku drugu firmu pod stecaj da se prebace tom logikom, oce momci da se izbore za bolje uslove rada, sto je tu cudno
    Daleko bilo da omalovazavam, ali isto tako ne vidim odakle im pravo da shtrajkuju. Nisu nikakva organizacija, nisu sindikat, samo grupa momaka koja radi u istu kafanu. Koliko god da dobro obavljaju svoj posao, nisu nezamjenljivi ni u kom slucaju. Zato ne kapiram zbog cega vjeruju da ih gazda kolko je $utra nece zamijenit. Konobare otpustaju (i oni daju otkaze) svaki dan. Ne vidim kako je ovaj slucaj drugaciji. Sem ako ne misle da je njihovo (Ustavom zagarantovano) pravo da rade u Buda Bar.
    I am the one who locks.

  4. #29
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Neverland
    Posts
    1,764
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko sam ja shvatila oni ne strajkuju, nego su NAPUSTILI posao...
    na sta imaju pravo svakako...
    You know the first rule of combat? Shoot them before they shoot you.

  5. #30
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Strajkovi nisu od juce

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Daleko bilo da omalovazavam, ali isto tako ne vidim odakle im pravo da shtrajkuju. Nisu nikakva organizacija, nisu sindikat, samo grupa momaka koja radi u istu kafanu. Koliko god da dobro obavljaju svoj posao, nisu nezamjenljivi ni u kom slucaju. Zato ne kapiram zbog cega vjeruju da ih gazda kolko je $utra nece zamijenit. Konobare otpustaju (i oni daju otkaze) svaki dan. Ne vidim kako je ovaj slucaj drugaciji. Sem ako ne misle da je njihovo (Ustavom zagarantovano) pravo da rade u Buda Bar.
    Bila je jedna pjesma " ... To je bilo u Chikagu 1887..." Sako i Vanceti i te stvari. Sindikati su davno izmisljeni. To nije nikakva komunisticka ili ex YU (tipa polutke) izmishljotina.

    Da je srece i da ima pravog sindikata ne bi morali da daju otkaz, a onome sto je otpusten (zbog cega su se pobunili) bio bi placen advokat pa bi sud presudio je li zasluzio otkaz ili je mozda gazda zasluzio kaznu.

    U ovakvom kapitalizmu bez sindikata, bas je lijepo biti gazda. A kako je biti zaposlen kod njih najbolje znaju konobarice ili prodavacice koje i gazdarice, vidjelismo mlate, a sto im tek gazde rade?... I shto ce tek da im (vam / nam) rade ?!

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svaka chast konobarima! da je srece bilo bi svuda tako... a odakle im pravo da shtrajkuju, pa pravo ima svako da shtrajkuje, ali oni su, kako neko gore reche, dali otkaz.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  7. #32
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    kad bi dobili po 10 e za svako 'svaka cast' jos bi im bolje bilo

  8. #33
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BranKoni View Post
    Bila je jedna pjesma " ... To je bilo u Chikagu 1887..." Sako i Vanceti i te stvari. Sindikati su davno izmisljeni. To nije nikakva komunisticka ili ex YU (tipa polutke) izmishljotina.

    Da je srece i da ima pravog sindikata ne bi morali da daju otkaz, a onome sto je otpusten (zbog cega su se pobunili) bio bi placen advokat pa bi sud presudio je li zasluzio otkaz ili je mozda gazda zasluzio kaznu.

    U ovakvom kapitalizmu bez sindikata, bas je lijepo biti gazda. A kako je biti zaposlen kod njih najbolje znaju konobarice ili prodavacice koje i gazdarice, vidjelismo mlate, a sto im tek gazde rade?... I shto ce tek da im (vam / nam) rade ?!

    što dodat!?kasnimo 130 godina za svijetom.idealno bi bilo da imamo robovlasnički ili eventualni kmetovski poredak(bar za neke).
    nesretni narod mora svašta trpjet zbog hirova idiota koji su se na nesojluk obogatili pa im sad niko nije na nivou.tp što neki ne svataju da neko mora radit da bi preživio ili omogućio to familiji je druga stvar.nije svima zlatna kašika u krilo pala na rođenje.

  9. #34
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Logican nastavak plemenskog uredjenja je feudalizam. Zato gazde sebe i ne vide kao biznismene nego kao vlastelu i zato je i crkva toliko jaka. A i politicari su vidimo vojvode, konte, kraljevi i carevi. A radnicima ne priznaju ni onoliko prava koliko su imali kmetovi. Kmeta se nije moglo tek tako nogom u guzicu. I zato se kasni vise od 130g jer se ne cekaju Sako i Vanceti nego Matija Gubec.

    Taj sto bi napravio pravi sindikat usao bi u istoriju kao pravi tvorac drzave. Naravno ako bi pri tome na mjestu tuzioca bio pravi tuzilac, a na mjestu sudija ljudi koji citaju zakon. Mislim da se ipak niko od njih jos nije rodio.

    Drzava sada stoji na dvije noge - vladar i vlastela. A u kapitalizmu trebaju tri - Vlada, kapitalisti i sindikat.
    Last edited by BranKoni; 19-10-08 at 01:51.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ja sam chuo da su se kuvre kod puca pobunile i da shtrajkuju gladju

    HAHAHHAHAHAH
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Ih kako se pilo veceras
    She is only here to annoy herself!

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Daleko bilo da omalovazavam, ali isto tako ne vidim odakle im pravo da shtrajkuju. Nisu nikakva organizacija, nisu sindikat, samo grupa momaka koja radi u istu kafanu. Koliko god da dobro obavljaju svoj posao, nisu nezamjenljivi ni u kom slucaju. Zato ne kapiram zbog cega vjeruju da ih gazda kolko je $utra nece zamijenit. Konobare otpustaju (i oni daju otkaze) svaki dan. Ne vidim kako je ovaj slucaj drugaciji. Sem ako ne misle da je njihovo (Ustavom zagarantovano) pravo da rade u Buda Bar.

    Prijatelju oni ne S T R A J K U J U no su dali O T K A Z...zar je tolko slozen ovaj clanak? I jos otvoriste prdnjavu o strajkovima....cudo
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  13. #38
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Naslov threada ga je zbunio
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  14. #39
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Daleko bilo da omalovazavam, ali isto tako ne vidim odakle im pravo da shtrajkuju.
    (...)
    Sem ako ne misle da je njihovo (Ustavom zagarantovano) pravo da rade u Buda Bar.
    Sto cini Zapad od cojka
    Odakle im pravo? Oni ga itekako imaju, a od trzisnih uslova, zavisi hoce li im ga gazda ispuniti (a da su dobri konobari koje je tesko nadomjestiti - bogami mi dva puta razmislio).
    Njihovo zagarntovano pravo nije da rade u Moda baru, vec da se izbore za najbolje uslove rada, garantovane dane odmora, poreze na socijalno i zdravstveno, radno vrijeme i sl. A hoce li to ostvariti u Mooda baru - to je vec druga prica.

    Mada, kao sto rekose - oni su dali otkaz, cim im gazda nije ispunio uslove. Sad gazda moze da nadje druge radnike ili da im ispuni uslove ili da pregovaraju i nadju kompromis
    Vecina ljudi je zla

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ochigledno nije prochitao tekst, pa je dzampnuo intu konkluzn...
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  16. #41
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    My bad, zbunio me naslov topika
    Momci si kolektivno dali otkaz i na taj nacin se izborili za bolje uslove (ne)rada. Treba svi da slijedimo njihov primjer.
    I am the one who locks.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ajde interpol ne filozofiraj molim te... imali su 12 dana odmora za 5 godina, radili vjerovatno za nedje 250e + sto su nerijetko ostajali prekovremeno a to im naravno nisu placali, vjerovatno su ih i tretirali ka stoku cim se solidarisali sa kolegom... puka im film i rijesili da batale.

    "Treba svi da slijedimo njihov primjer." - ne, bolje cutat ka njunja i pustat neku splacinu da te gazi... a $edi jadan, pusti tu modernu, radnicku pricu
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1. Nedje dje mi se ne omoguci bar zakonski broj dana odmora (u toku radnog vremena i toku godine) nema sanse da bih ostao 5 godina. To bi bio cisti mazohizam, da ne upotrijebim kakvu grdju rijec.

    2. Svi znamo da je konobarima i sankerima (gotovo svuda u svijetu) osnovna plata smijesna para i da je jedna od najprimamljivijih osobina ovog posla - baksis.

    U tom kontekstu, nekako mi je neshvatljivo da ljudi mogu 5 godina da trpe da ih neko JASHE (jer ja ne umijem nazvat ovo opisano sem jahanjem), ali kad malo bolje razmislim - upravo zbog ekipe koja tamo dolazi i uobicajenog ponasanja, baksisem se "kompenzovalo" ono sto nedostaje zakonski. Kao uostalom u vecini nasih privatnih firmi, gdje vlasnici - zahvaljujuci losem standardu - kovertom nadoknade to sto se radi po 15 sati, 6 dana u nedjelji, itd itd....

    Drago mi je ako su ovi momci to napravili iz principa i ako su odlucni u namjeri da se ne vrate na posao uz povecanje od 50e i minimalni poreski doprinos.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  19. #44
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako ko mrzi vise od mene budha bar neka se javi ali sto ste zaskakali svi kako su konobari u pravu, neko je vec napisao gore, da im nije valjdalo ne bi 5 godina ostali da rade, sto niko ne osudi njihov cin, i nacin na koji su napravili strajk, zna se kako se strajkuje i pod kojim uslovim , postoji i zakon o strajuku, ne moze to tako ka divljaci uraaaaaa ajmo bosko bacaj bombe zamislite sada hirurga, anesteziologa, tehicare, sestre kako fino u sred operacije bjez napolje i vicu strajk, strajk... ne bi me cudilo da je ovo neki drugi '' gazda'' organizovao, ako jeste cestitam na ideji, jeste fukarski ali trebalo se sjetiti
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  20. #45
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    zakon o štrajku ti daje pravo da štrajkuješ ali da ispunjavaš obaveze na poslu.
    koliko to znači ovdašnjim gazdama?ka lanjski snijeg
    oko 300 im je plata koli9ko mi se čini al oni i nemaju smjene itd.

  21. #46
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je ishitren potez sto su dali otkaze, zasto kad su mogli krijuci da prijave gazdu inspekciji da im ne daje odmor, da im ne placa regres, topli obrok bla bla na sta su se sve zalili i onda mu rebnu kaznu i plus dobiju to sto ih sleduje:monkey: Za povecanje plate se dogovaraju, jer ako je neka mizerija od plate nece ni drugi htjet tako da rade ako 12 momaka nije htjelo.

    Mislim, ako je sve to tacno sto su naveli mogli su nasankat gazdu, a da ne sanja:twist:

  22. #47
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni View Post
    Ajde interpol ne filozofiraj molim te... imali su 12 dana odmora za 5 godina, radili vjerovatno za nedje 250e + sto su nerijetko ostajali prekovremeno a to im naravno nisu placali, vjerovatno su ih i tretirali ka stoku cim se solidarisali sa kolegom... puka im film i rijesili da batale.

    "Treba svi da slijedimo njihov primjer." - ne, bolje cutat ka njunja i pustat neku splacinu da te gazi... a $edi jadan, pusti tu modernu, radnicku pricu
    radili za 350-400 uzimali 500-700 baksisa i bilo im malo jer gazda uzimao vise dnevno nego oni mjesecno
    nasa posla i razmisljanje
    a ako cemo iskreno ne zna se ko je veca stoka u muda bar gazde ili konobari (vecina ne svi) koji imaju drzanje ni da su muda i to velika MUDA

  23. #48
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by desha View Post
    a ako cemo iskreno ne zna se ko je veca stoka u muda bar gazde ili konobari (vecina ne svi) koji imaju drzanje ni da su muda i to velika MUDA
    Mozda je to razlog zasto su konobari i sankeri na ovakav nacin prekinuli radni odnos...koliko mi se cini kod nas se nista ne moze rijesiti zakonski sa osobama koje imaju poznanstva koja ih cine velikim mud..a! A ako je suditi po klijenteli sigurno imaju poznanstva koja su im dobra zaledjina.
    Ne znam kakvi su i da li su veca stoka od vlasnika, ali u danasnje vrijeme se ne moze zamjeriti ljudima sto su radili pod skoro nemogucim uslovima pet godina, cutali i trpjeli, a ni sto su sve te nedostatke kompenzovali dobrim baksisem...Ne sumnjam da ce vlasnici brzo naci zamjenu, ali se bojim da ce ta zamjena daleko gore proci nego njihovi predhodnici...to je paradoks modernog crnogorskog drustva...zrtva je uvijek uzalud pala umjesto obratno da bude
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #49
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni View Post
    Ajde interpol ne filozofiraj molim te... imali su 12 dana odmora za 5 godina, radili vjerovatno za nedje 250e + sto su nerijetko ostajali prekovremeno a to im naravno nisu placali, vjerovatno su ih i tretirali ka stoku cim se solidarisali sa kolegom... puka im film i rijesili da batale.

    "Treba svi da slijedimo njihov primjer." - ne, bolje cutat ka njunja i pustat neku splacinu da te gazi... a $edi jadan, pusti tu modernu, radnicku pricu
    Ka da su u Gulag bili zadnjih 5 godina, a ne u jedan od najljepsih kafica u grad. Presmijesno.
    A ako te "splacina" vec "gazi", ne treba da prodje nekoliko godina da bi ti uradio nesto po tom pitanju

    Toliko.
    I am the one who locks.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nisu vala u gulag bili, ali vjerovatno im je toliko bilo lijepo u jednom od najljepsih kafica u gradu kad im je pored te ljepote i velike zarade, kako vidim neki da pisu, a vjerovatno je i bilo tako, presmrdjelo i dali otkaz... radice nedje za manje para, ali ce zato imat vise vremena, normalnije uslove i vise slobodnoga vremena i to je to.... zivot je prepun mogucnosti
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •