Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 50

Thread: Ne оkreći se, sine

  1. #1
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Question Ne оkreći se, sine

    Titov pionir je knjigu sa istim naslovom imao kao obaveznu lektiru od 6-8 razreda. A danas...

    Katastar H. Novi je od početka godine primio 54.000 zahtjeva, onaj u Budvi nešto preko 70.000...
    Procjenjuje se da je u toku godine u CG ušlo preko 10.000 novih džipova, na Sajmu automobila u Budvi Mercedes od 600.000€ je prodat prvi dan...
    Gradske ulice preskačemo jer lakše prolazimo livadama na kojim, ipak, nema saobraćajnih gužvi...
    Od početka godine uhapšen je i osuđen veći broj ljudi nego ikada prije u istom periodu godine, stopa privrednog kriminala je u drastičnom porastu...
    Procjenjuje se da oko 40% maloljetnika isproba narkotike prije svoje sedamnaeste godine, alkoholizam je u jakom porastu, opada prosječna starost zavisnika...
    Progresivnom stopom raste broj prijava porodičnog nasilja, sve je veći broj nezbrinutih osoba, od najstarijeg do najmlađeg uzrasta, domovi su troduplo ispod potrebnog kapaciteta...
    Stope školovanog kadra su sve veće iz godine u godinu, a opet, naći radnika osposobljenog za svoj posao je Sizifova problematika...
    Uvoz radne snage napreduje geometrijskom progresijom, dok se stopa nezaposlenosti umanjuje mikroskopski...
    Primjetan je jedan veliki broj ljudi koji na ulici, u školi, kafani, teretani, na poslu i odmoru, govori o 100.000€ kao o kutiji šibica...
    Jedan prosječan srednješkolac ima 1.5 mobilnih telefona, 25% šansi da konzumira duvan, ne razumije ko je bio Tito i ne zna zašto su se svađali četnici i partizani, o ratovima iz devedesetih je načuo u prolazu, Jesenjina traži po internetu kucajući 'godišnja doba', na listi želja kao prve navodi BMW i stan u centru, a o poslu počinje da razmišlja tek nakon toga...

    Imate li dijagnozu, i kakva je prognoza. Kuckajte, mislite li da je sve ok sa nama, da smo progresivno i napredno društvo, sa jasno vidljivom strategijom i pravcima opšteg napretka, okrenuto boljitku, dobrosusjedskim odnosima, da odišemo zdravljem i čvrstim osloncem pod nogama... Ili mislite da je vrijeme da se okrenemo?

    Kuda i kako, sine...
    Last edited by Buva+gacce; 17-10-08 at 20:53.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sjecam se da sam citao tu knjigu, i da je zadnja recenica bila "Ne okreci se, sine." To je sve cega se sjecam.

    Syebani smi druze, u to nema sumnje. Ali nista vise negoli ostali. A posto od drugih nikad bolji nismo bili, utjesno mi je saznanje da nismo ni (mnogo) gori. Za sad...

    Prica ti stoji skroz, ali ne moze coek rec nista drugo bez da se slaze s tobom, i kraj. Mislim da nam prvo morat bit mnogo gore da bi nam postalo bolje, kao sto neki mudar covjek rece nekad...
    I am the one who locks.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Sjecam se da sam citao tu knjigu, i da je zadnja recenica bila "Ne okreci se, sine." To je sve cega se sjecam.

    Syebani smi druze, u to nema sumnje. Ali nista vise negoli ostali. A posto od drugih nikad bolji nismo bili, utjesno mi je saznanje da nismo ni (mnogo) gori. Za sad...

    Prica ti stoji skroz, ali ne moze coek rec nista drugo bez da se slaze s tobom, i kraj. Mislim da nam prvo morat bit mnogo gore da bi nam postalo bolje, kao sto neki mudar covjek rece nekad...
    što jes' jes', nije laka tema. a nije ni fensi.

    baš to me i interesovalo, da li mislite da je to problem kojem se treba posvetiti, i naći nekakve puteve do rješenja, promišljene i sistematske.
    i, da li za to treba identifikovati uzročnike, katalizatore...

    i čija je odgovornost, čije je pravo, čija je moć da utiče, pomaže i rješava... vlast, opozicija, intelektuala, ko predvodi...

    u godinama nakon WWI Njemci su trpjeli najveći sunovrat u istoriji jednog naroda, gladni, porušeni, pobijeni, sa stopom inflacije SRJ iz '93., građanskim ratom niskog intenziteta, totalno rasulo... kao pravim radišnim protestantima, trebalo im je manje od deset godina da se izgrade nanovo, i državu i sebe... no, ne usmjeravajući potencijal i zalet svog naroda, ista država je ubrzo načinila istu grešku. a mi?
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Titov pionir je knjigu sa istim naslovom imao kao obaveznu lektiru od 6-8 razreda. A danas...

    Katastar H. Novi je od početka godine primio 54.000 zahtjeva, onaj u Budvi nešto preko 70.000...
    Procjenjuje se da je u toku godine u CG ušlo preko 10.000 novih džipova, na Sajmu automobila u Budvi Mercedes od 600.000€ je prodat prvi dan...
    Gradske ulice preskačemo jer lakše prolazimo livadama na kojim, ipak, nema saobraćajnih gužvi...
    Od početka godine uhapšen je i osuđen veći broj ljudi nego ikada prije u istom periodu godine, stopa privrednog kriminala je u drastičnom porastu...
    Procjenjuje se da oko 40% maloljetnika isproba narkotike prije svoje sedamnaeste godine, alkoholizam je u jakom porastu, opada prosječna starost zavisnika...
    Progresivnom stopom raste broj prijava porodičnog nasilja, sve je veći broj nezbrinutih osoba, od najstarijeg do najmlađeg uzrasta, domovi su troduplo ispod potrebnog kapaciteta...
    Stope školovanog kadra su sve veće iz godine u godinu, a opet, naći radnika osposobljenog za svoj posao je Sizifova problematika...
    Uvoz radne snage napreduje geometrijskom progresijom, dok se stopa nezaposlenosti umanjuje mikroskopski...
    Primjetan je jedan veliki broj ljudi koji na ulici, u školi, kafani, teretani, na poslu i odmoru, govori o 100.000€ kao o kutiji šibica...
    Jedan prosječan srednješkolac ima 1.5 mobilnih telefona, 25% šansi da konzumira duvan, ne razumije ko je bio Tito i ne zna zašto su se svađali četnici i partizani, o ratovima iz devedesetih je načuo u prolazu, Jesenjina traži po internetu kucajući 'godišnja doba', na listi želja kao prve navodi BMW i stan u centru, a o poslu počinje da razmišlja tek nakon toga...

    Imate li dijagnozu, i kakva je prognoza. Kuckajte, mislite li da je sve ok sa nama, da smo progresivno i napredno društvo, sa jasno vidljivom strategijom i pravcima opšteg napretka, okrenuto boljitku, dobrosusjedskim odnosima, da odišemo zdravljem i čvrstim osloncem pod nogama... Ili mislite da je vrijeme da se okrenemo?

    Kuda i kako, sine...
    ...Davno je u narod uslo...kako doslo tako proslo...pa ce i vrijeme uciniti svoje...ko ne bude razumno radio trosio i gurao naprijed nego kao skorojevic bude nadoknadjivao sve dotad uskraceno,...e pa ne bih voljela na njegovo mjesto da se nadjem...
    Nego dodje covjeku da se dobro zabrine sto ga sjutra ceka,kakvu buducnost ce imati,kakvu stvoriti svome djetetu i sta mu moci pruziti...rijetko koje mlade roditelje danas znam da vaspitaju djecu kao sto su mene moji vaspitavali...odreda su ih ispustili da ih vaspitava ulica...ili evo ti 5 eura pa se snadji za danas...jer ona je pak mlada mama koja mora da se dobro dotjera u najnovije krpice i sepuri na poslu ili u ispijanju kafe s prijateljicama ...a dijete pa eto ga ili majki ili vrticu ...previse je to posla za nju....pa sto si onda radjala uopste???
    Da ne pominjem stanje s djecom samom....TV indoktrinacija...pa prica o super mocima i sl... sve je to ok ako znaju djeca da se igraju da ispune sebi vrijeme igrom...udjite u neku ucionicu reformisane skole ...da necete vidjeti koje dijete da se igra s klikerima? Lego kockama? Curice da preskacu lastiku??? Ja se ne bih kladila tako lako da cete....
    zaboravili smo neke vrijednosti i iz dana u dana zaboravljamo sve vise...i stvaramo neki ultra brzi svijet u kome je jedna individua u moru njemu slicnih a svi nekako duhovno prazni...zadovoljstvo im puke materijalne stvari...nestale sitnice......Jesmo li s novcem izgubili razum...ili ga uopste nismo ni imali? zasto je uopste bitno jel nesto markirano ili nije? zar po tome da se ophodimo prema ljudima? ....
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  5. #5
    Join Date
    May 2006
    Location
    Split
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Titov pionir je knjigu sa istim naslovom imao kao obaveznu lektiru od 6-8 razreda. A danas...

    Katastar H. Novi je od početka godine primio 54.000 zahtjeva, onaj u Budvi nešto preko 70.000...
    Procjenjuje se da je u toku godine u CG ušlo preko 10.000 novih džipova, na Sajmu automobila u Budvi Mercedes od 600.000€ je prodat prvi dan...
    Gradske ulice preskačemo jer lakše prolazimo livadama na kojim, ipak, nema saobraćajnih gužvi...
    Od početka godine uhapšen je i osuđen veći broj ljudi nego ikada prije u istom periodu godine, stopa privrednog kriminala je u drastičnom porastu...
    Procjenjuje se da oko 40% maloljetnika isproba narkotike prije svoje sedamnaeste godine, alkoholizam je u jakom porastu, opada prosječna starost zavisnika...
    Progresivnom stopom raste broj prijava porodičnog nasilja, sve je veći broj nezbrinutih osoba, od najstarijeg do najmlađeg uzrasta, domovi su troduplo ispod potrebnog kapaciteta...
    Stope školovanog kadra su sve veće iz godine u godinu, a opet, naći radnika osposobljenog za svoj posao je Sizifova problematika...
    Uvoz radne snage napreduje geometrijskom progresijom, dok se stopa nezaposlenosti umanjuje mikroskopski...
    Primjetan je jedan veliki broj ljudi koji na ulici, u školi, kafani, teretani, na poslu i odmoru, govori o 100.000€ kao o kutiji šibica...
    Jedan prosječan srednješkolac ima 1.5 mobilnih telefona, 25% šansi da konzumira duvan, ne razumije ko je bio Tito i ne zna zašto su se svađali četnici i partizani, o ratovima iz devedesetih je načuo u prolazu, Jesenjina traži po internetu kucajući 'godišnja doba', na listi želja kao prve navodi BMW i stan u centru, a o poslu počinje da razmišlja tek nakon toga...

    Imate li dijagnozu, i kakva je prognoza. Kuckajte, mislite li da je sve ok sa nama, da smo progresivno i napredno društvo, sa jasno vidljivom strategijom i pravcima opšteg napretka, okrenuto boljitku, dobrosusjedskim odnosima, da odišemo zdravljem i čvrstim osloncem pod nogama... Ili mislite da je vrijeme da se okrenemo?

    Kuda i kako, sine...
    e bolje analize nisam cuo ni procitao vec duze vijeme
    Haec olim meminisse ivvabit
    http://1944killingfields.co.uk

  6. #6
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vremena se mijenjaju i mi s njima.. tako nekako bješe.. Naš način života se drastično izmijenio, ali izmijenila se i naša percepcija. Tek kad neko sve ove svakidanje naslove zbere na gomilu pukne ni pred očima.
    Mi smo prosto društvo u tranziciju, đe se mnim i ne snalazimo dobro. Ma, "snalazimo" se odlično, ali samo s lošijem stranama kapitalizma. One dobre strane zreloga zapadnoevropskoga društva nekako se teško primaju, ponajprije jer su nespojive s našijem mentalitetom, našom tradicijom. Komunizam ni je bio bliži i tu smo prednjačili svijema.

    Ne znam kako bismo se mogli promijenit? Ko bi ne moga promijenit? Sami nećemo moć, mi smo, kako već rekosmo, ovčijega duha. A, naši ovnovi su naši.. i ovnovi.. Dakle, naša su slika. I samoživi. Ovnovi predvodnici idu za svojijem interesom, ali to je i interes svijeh ovaca - dobra paša. I naši ovnovi idu na dobru pašu. Ali, nama ne daju ni prikvirit! Drže ne podalje i rane mrvicama. Mi gunđamo. I šutimo. Ali, gledamo možemo li đe kome i mi bit predvodnici, zakučit koji benefit nedostupan ostalijema. Kad mogu ONI, što ne bi i mi? To negativno "preslikavanje" naša je vrlina. Poremećen sistem vrijednosti. Bit pošten i savjestan nije više vrlina, to je mana slabića i oportunista. Imati je imperativ, znati je "arhaizam".. sem ako se to "znanje" ne odnosi na vještine oblika "lijeva ruka, desni džep"...

    Ja vjerujem e je jedini izlaz da svi koji misle drugče uvijek i na svakoje mjesto promovišu naše zaboravljene vrijednosti, na koje se tako rado pozivamo, a rijetko ili nigda ne pridržavamo. Jedno od tijeh mjesta je i ovi forum. Valja bit uporan. Čuće već neko. Zamisliće se već neko. Promijenit će se već neko.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Poljako Ljako,
    evo od ovijeh mojih petoro, sin josh studira(33 godine), peta snaha po redu je trudna, u martu ce Milovan biti dhjedo Milovan, josh igra fudbal i radi kao pomocni trener,i studira za uchitelja, tata pomaze, cerka je nashla momka, koji ce da studira za "milicajca", vjeruje u Boga i ona i milicajac, josh ga nijesam vidio u chetiri oka, a ocu sprdnju napravit kad dodje, sin (25 godina) studira za zornalistu, popushi 5 grama hashisha za vikend, da nebi napadao zenske, (mali je na tatu) to mu smiri hormone, ovaj (21) zaljubljen u jednu iz Petnjice, sreo je ljetos na plazi, zivi u Kopenhagenu, a zeljan Hvalsřa malog gradica tate&mame, i CGe, nit na nebu nit na zemlji, mali Joca -mutavi od 8 godina, autista , uziva u Danskim socijalnim blagodetima, tata&mama bez Joce-mutavoga , ne valjaju pishljivoga boba, a sa njim nije lako, bez njega bash nikako.

    Niko srecan, niko zadovoljan,
    da ne mislite, da u Jevropi cvjetaju ruze, moj druze,
    nije loshe,
    moj Miloshe,
    kad seljaka presadjujesh,
    iz Brskuta na asvaltu,
    korijen ti nece pushtit,
    da zapalish,
    pakla vatru.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Heh pa recimo da bi jedno sasvim jednostavno ukidanje pinka (i elmaga i slicnih) jako pomoglo situaciji, pogodi kome to sve ne odgovara da se ukine
    She is only here to annoy herself!

  9. #9
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Heh pa recimo da bi jedno sasvim jednostavno ukidanje pinka (i elmaga i slicnih) jako pomoglo situaciji, pogodi kome to sve ne odgovara da se ukine
    Ne shvatam ovu tvoju sugestiju? Neki i ne 'vataju elmag i pink, pa opet imaju poremecen sistem vrijednosti...
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Ne shvatam ovu tvoju sugestiju? Neki i ne 'vataju elmag i pink, pa opet imaju poremecen sistem vrijednosti...
    Poremecen u odnosu na sta

  11. #11
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Poremecen u odnosu na sta
    Nije mi poznata konstrukcija 'poremecen u odnosu na nesto'.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Ako je nesto poremeceno, znaci mora da postoji i nesto sto je standardno, odnosno normalno.

    Baj d vej, ne znam kako kliknuh ovaj prethodni post, nezavrsen je, odvuklo mi je paznju nesto ali ne mogu sad cukat ponovo. ;p

  13. #13
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Heh pa recimo da bi jedno sasvim jednostavno ukidanje pinka (i elmaga i slicnih) jako pomoglo situaciji, pogodi kome to sve ne odgovara da se ukine
    Ukidanje Vlade je jedini logican slijed, jer smo mi isti bili i za vrijeme Tita i sada. Treba promijeniti onoga ko je nas promijenio.

  14. #14
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    ...Davno je u narod uslo...kako doslo tako proslo...pa ce i vrijeme uciniti svoje...ko ne bude razumno radio trosio i gurao naprijed nego kao skorojevic bude nadoknadjivao sve dotad uskraceno,...e pa ne bih voljela na njegovo mjesto da se nadjem...
    Nego dodje covjeku da se dobro zabrine sto ga sjutra ceka,kakvu buducnost ce imati,kakvu stvoriti svome djetetu i sta mu moci pruziti...rijetko koje mlade roditelje danas znam da vaspitaju djecu kao sto su mene moji vaspitavali...odreda su ih ispustili da ih vaspitava ulica...ili evo ti 5 eura pa se snadji za danas...jer ona je pak mlada mama koja mora da se dobro dotjera u najnovije krpice i sepuri na poslu ili u ispijanju kafe s prijateljicama ...a dijete pa eto ga ili majki ili vrticu ...previse je to posla za nju....pa sto si onda radjala uopste???
    Da ne pominjem stanje s djecom samom....TV indoktrinacija...pa prica o super mocima i sl... sve je to ok ako znaju djeca da se igraju da ispune sebi vrijeme igrom...udjite u neku ucionicu reformisane skole ...da necete vidjeti koje dijete da se igra s klikerima? Lego kockama? Curice da preskacu lastiku??? Ja se ne bih kladila tako lako da cete....
    zaboravili smo neke vrijednosti i iz dana u dana zaboravljamo sve vise...i stvaramo neki ultra brzi svijet u kome je jedna individua u moru njemu slicnih a svi nekako duhovno prazni...zadovoljstvo im puke materijalne stvari...nestale sitnice......Jesmo li s novcem izgubili razum...ili ga uopste nismo ni imali? zasto je uopste bitno jel nesto markirano ili nije? zar po tome da se ophodimo prema ljudima? ....
    opet bingo, filozofe! i na moj konat je porodica nukleus proizvodnje vrijednosti, i društvene i lične. a naša kao da prestaje da proizvodi iđe išta, no samo preslikava - od Pinka do Holivuda, dok tradicionalne vrijednosti kojima se nekad kitio ovaj narod, i od kojih bi se ipak imalo što probrati za pažljivo čuvanje, e to pretvara skoro u izvor poruge, promašaja i karakteristiku neuspješnih.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Heh pa recimo da bi jedno sasvim jednostavno ukidanje pinka (i elmaga i slicnih) jako pomoglo situaciji, pogodi kome to sve ne odgovara da se ukine
    Pink, onakav kakav jeste, kreiramo mi svi skupa - to je jasan odraz naših potreba. No, to što Saša Popović, Brena i Željko nakon toga reaktivno zrače populaciju od 7 do 77... Ja iskreno mislim da će ti ljudi produkovati bolje, kada im mi bolje budemo tražili. Valjda je to zakonomjernost okretanja zelene mase, a.k.a. para,
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    867
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    101 Posts

    Default

    problem nije u drzavi, vec u porodicama, koje obrazuju djecu na pink nacin... i jedino rjesenje je normalna i zdrava porodica. a s'obzirom da veliki dio roditelja nema grama morala i postenja, ne mozemo nista bolje ocekivati u buducnosti
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    sve ide svojim tokom...prije 20 godina niko nije imao rachunar...spektrum,misedo i commodore su bili misaona imenica dostupna jedino najbogatijima.djeca su se igrala onime shto je bilo "dostupno" u tom trenutku.Ja svoje djetinjsto za spas dushe ne bih dao za djetinjstvo u ovom vremenu....Slichice,igranje nindza kornjacha,klikeri,pravljenje prolaza u visokoj travi na shtetu komshije kojem je to bio ljeb i mlijeko i slichni nestashluci...prosto je sve ishlo nekim svojim tokom.kad si bio dijete stvarno si bio dijete.danas kad su rachunari stvar normalna kao i set tanjira u kuhinji sve ide brze.ja do 8 osnovne nisam ni razmishljao o curicama a dnas se uveliko je*u i prije 8og.ja sam se tad igrao klikera ispred zgrade danas djeca ubijaju uveliko njemce,teroriste i vanzemaljce ispred ekrana...male curice ne interesuju vishe lastika i slichne stvari,interesuju ih Winks ili ti nenormalno mrshave cure sa 3 kila sminke na sebi uvijek docerane ako ne i preoskudno obuchene i naravno da ce te curice od malih nogu da se poistovjecuju sa svojim "herojima" bash kao shto smo i mi sa ninja kornjachama...samo shto je nashe positovjecivanje nekako bilo "nevino" u usporedbi sa danashnjim da se tako izrazim....


    meni je je vishe problem kako cu podizati svoju djecu jer sobzirom na stanje kakvo je danas mogu tek misliti kakvo ce da bude za 10godina...sobzirom da tek sad mogu da vidim zashto su mene roditelji vaspitavali kako su vaspitavali iako se "cijelog zivota" meni to chinilo zastarelim i neshvatljivim...sad kad vidim da su moj brat i sestra(5 i 6 godina stariji od mene) morali striktno u 7:30 da idu u krevet posle laku noc djeco,a ja ostajao do 12h uz tv u njihovim godinama jasno je koliko se ta granica iz godine u godinu pomjera...Shta ce biti vidjecemo, a sigurno je da bolje nece biti
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  17. #17
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nova generacija postavlja pitanja iznova!

    Ave CdM! Ostaces ziv!
    - Ladan ko taština duša -

  18. #18
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ni slucajno...sta ce da gledaju nase mame i nase bake )))

  19. #19
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Titov pionir je knjigu sa istim naslovom imao kao obaveznu lektiru od 6-8 razreda. A danas...

    Katastar H. Novi je od početka godine primio 54.000 zahtjeva, onaj u Budvi nešto preko 70.000...
    Procjenjuje se da je u toku godine u CG ušlo preko 10.000 novih džipova, na Sajmu automobila u Budvi Mercedes od 600.000€ je prodat prvi dan...
    Gradske ulice preskačemo jer lakše prolazimo livadama na kojim, ipak, nema saobraćajnih gužvi...
    Od početka godine uhapšen je i osuđen veći broj ljudi nego ikada prije u istom periodu godine, stopa privrednog kriminala je u drastičnom porastu...
    Procjenjuje se da oko 40% maloljetnika isproba narkotike prije svoje sedamnaeste godine, alkoholizam je u jakom porastu, opada prosječna starost zavisnika...
    Progresivnom stopom raste broj prijava porodičnog nasilja, sve je veći broj nezbrinutih osoba, od najstarijeg do najmlađeg uzrasta, domovi su troduplo ispod potrebnog kapaciteta...
    Stope školovanog kadra su sve veće iz godine u godinu, a opet, naći radnika osposobljenog za svoj posao je Sizifova problematika...
    Uvoz radne snage napreduje geometrijskom progresijom, dok se stopa nezaposlenosti umanjuje mikroskopski...
    Primjetan je jedan veliki broj ljudi koji na ulici, u školi, kafani, teretani, na poslu i odmoru, govori o 100.000€ kao o kutiji šibica...
    Jedan prosječan srednješkolac ima 1.5 mobilnih telefona, 25% šansi da konzumira duvan, ne razumije ko je bio Tito i ne zna zašto su se svađali četnici i partizani, o ratovima iz devedesetih je načuo u prolazu, Jesenjina traži po internetu kucajući 'godišnja doba', na listi želja kao prve navodi BMW i stan u centru, a o poslu počinje da razmišlja tek nakon toga...

    Imate li dijagnozu, i kakva je prognoza. Kuckajte, mislite li da je sve ok sa nama, da smo progresivno i napredno društvo, sa jasno vidljivom strategijom i pravcima opšteg napretka, okrenuto boljitku, dobrosusjedskim odnosima, da odišemo zdravljem i čvrstim osloncem pod nogama... Ili mislite da je vrijeme da se okrenemo?

    Kuda i kako, sine...
    To ti je znak da se naglo europeizujemo,i da zapadnjacka "kultura" uzima danak i kod nas.
    DICIOTTO

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mercedes nije prodat cisto radi informacije
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  21. #21
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    mercedes nije prodat cisto radi informacije
    ...ali je Perica jos u policiju na ispitivanje, hehe

    samo to što sam po Sajmu sreo faca iz Hickokovih filmova, uz đecu pogleda užarenih dovoljno da Andersena treba brisat iz svih enciklopedija... dovoljno
    Last edited by Buva+gacce; 18-10-08 at 12:46.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    problem nije u drzavi, vec u porodicama, koje obrazuju djecu na pink nacin... i jedino rjesenje je normalna i zdrava porodica. a s'obzirom da veliki dio roditelja nema grama morala i postenja, ne mozemo nista bolje ocekivati u buducnosti
    Apsolutno pogresno. Sva kultura zapada se ogleda u njihovim zakonima i zelji da ti zakoni i prosperiraju. Dovedi Slovence za menadzment crnogorske drzave i posmatraj rezultate za samo 3 mjeseca.
    Siguran budi da bi se redovi cekali kao na filmovima, radilo bi se citavo radno vrijeme, i "pauci" ne bi imali ni posla dok zalutali Srbijanac ne ostavi ljubimca na trotoar sa upaljenim zmigavcima "samo minut, da zavrsi nesto" i sa podignutim palcem uvis.
    Zelembac za papir bacen kroz prozor auta u pokretu i td, i td.
    Prema tome , nisam spreman da primim k znanju da su Crnogorci losiji od druge evropske nacije.:mrgreen:

  23. #23
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ...ali je Perica jos u policiju na ispitivanje, hehe

    samo to što sam po Sajmu sreo faca iz Hickokovih filmova, uz đecu pogleda užarenih dovoljno da Andersena treba brisat iz svih enciklopedija... dovoljno
    Interesantan komentar....pojasni mi ga malo, ako te ne mrzi. Djecu rodjitelji vaspitali u maniru: "skupa kola ili smrt". je li?
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  24. #24
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    opet bingo, filozofe! i na moj konat je porodica nukleus proizvodnje vrijednosti, i društvene i lične. a naša kao da prestaje da proizvodi iđe išta, no samo preslikava - od Pinka do Holivuda, dok tradicionalne vrijednosti kojima se nekad kitio ovaj narod, i od kojih bi se ipak imalo što probrati za pažljivo čuvanje, e to pretvara skoro u izvor poruge, promašaja i karakteristiku neuspješnih.



    Pink, onakav kakav jeste, kreiramo mi svi skupa - to je jasan odraz naših potreba. No, to što Saša Popović, Brena i Željko nakon toga reaktivno zrače populaciju od 7 do 77... Ja iskreno mislim da će ti ljudi produkovati bolje, kada im mi bolje budemo tražili. Valjda je to zakonomjernost okretanja zelene mase, a.k.a. para,
    Filozofe!?-ne prepadaj ovo naroda ) po meni je porodica i porodicno vaspitanje temelj i to najbitniji da bi covjek mogao da gura naprijed kroz zivot...
    Ako imas kucno vaspitanje i dobro usadjene vrijednosti nema sanse da te pokoleba uticaj sarade gore navedenih...

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    problem nije u drzavi, vec u porodicama, koje obrazuju djecu na pink nacin... i jedino rjesenje je normalna i zdrava porodica. a s'obzirom da veliki dio roditelja nema grama morala i postenja, ne mozemo nista bolje ocekivati u buducnosti
    Ja bih pak rekla da ih vise ni ne obrazuju nazalost Al to nije od juce ili danas vec par poslednjih godina je u pitanju...90te su ucinile svoje...par generacija se izgubilo u moru nemorala i sad njihova djeca stupaju na scenu...a ako imas jednu losu grancicu u tom hodu ...ni potomstvo nece mrlja zaobici...
    Quote Originally Posted by maestro View Post
    Apsolutno pogresno. Sva kultura zapada se ogleda u njihovim zakonima i zelji da ti zakoni i prosperiraju. Dovedi Slovence za menadzment crnogorske drzave i posmatraj rezultate za samo 3 mjeseca.
    Siguran budi da bi se redovi cekali kao na filmovima, radilo bi se citavo radno vrijeme, i "pauci" ne bi imali ni posla dok zalutali Srbijanac ne ostavi ljubimca na trotoar sa upaljenim zmigavcima "samo minut, da zavrsi nesto" i sa podignutim palcem uvis.
    Zelembac za papir bacen kroz prozor auta u pokretu i td, i td.
    Prema tome , nisam spreman da primim k znanju da su Crnogorci losiji od druge evropske nacije.:mrgreen:
    A izvini koji ce to zakon da regulise da tvoje dijete treba ponekad da se zabavi u prirodi da nije sve u luna parkovima ili sto vecim igrackama? Da ne ocekujes mozda od skupstine da izglasa zakon o vikendima u prirodi,medju zivotinjama?

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Interesantan komentar....pojasni mi ga malo, ako te ne mrzi. Djecu rodjitelji vaspitali u maniru: "skupa kola ili smrt". je li?
    "Mama mama kupi mi rozi kaput ocu i ja da imam rozi kaput kao Tijana,Marina,Stefana...ako ga nemam one nece htjeti da se druze samnom..."pa onda umjesto pet minuta da sjedne s njom i poprica o tome da nije drug onaj ko ti sudi po onome sto imas i na osnovu toga se druzi s tobom i sl. ona fino 50 eura daje za kaput koji ce joj curica jednu sezonu a mozda i samo pola nje nositi...jer jbg. nema se vremena za popricati no samo treba stvoriti sto se hirovitom djetetu prohtje... U moje vrijeme to su bile gumice olovke,mirisljavi papirici,lakovane cizmice i najnovija Todorova kolekcija a danas su ta mjerila pocela da se odrazavaju u novcano zahtjevnijim poduhvatima...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  25. #25
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moram reć koju u odbranu roditelja
    Roditelji nijesu toliko moćni kako se čini. Ulica je moćnija, posebno od kad škola ne uči đecu ničemu, no je mjesto đe neki odrađuju svoju platu. I roditelji dok cio dan trče kako bi zaradili za koru ljeba, a uveče $ednu odmorit dušu, zagledani u ekrane svojijeh televizora očekujuć da im neko reče kako će bit bolje, shvataju da se društvene vrijednosti mijenjaju i da ako žele dobro svojoj đeci moraju ih podučit kako se uklopit u novo društvo, a ne kako ga mijenjat. Od kad porodica postoji, porodično vaspitanje je usmjereno učenju đece upravo tome - društvenijem vrijednostima! A, one su daleko od onoga čemu su njih njini roditelji učili.
    Promocija društvenijeh vrijednosti je ipak stvar države. I njezine političke, kulturne i svakoje drugo elite. Mediji su upravo to - mediji. Pa, nek ih koriste za narodno dobro, a ne za manipulacije, zamajavanje naroda glupostima kako bi oni "mirno i sretno vladali do kraja".. ne znam kojeg.... i čijeg..

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I tata bi sine...
    By Poseydon in forum Operatori
    Replies: 29
    Last Post: 15-01-08, 00:18
  2. Aj" se ženi majčin sine
    By KRECHIMIR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 77
    Last Post: 16-10-07, 01:20
  3. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 21:34
  4. Dizanje - sine qua non!
    By metuzalem in forum Sex i erotika
    Replies: 13
    Last Post: 17-10-06, 11:23
  5. Sine, duva li ti?
    By vIbes in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 03-08-04, 01:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •