Page 8 of 12 FirstFirst ... 456789101112 LastLast
Results 176 to 200 of 293

Thread: Shto bi ovo nocas!?

  1. #176
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Što reć poslije postova Kozaka, Milijane, City ligts-a i Milovana. Zivjeli dobri moji.
    Last edited by OutLook; 14-10-08 at 18:46.
    ♩♬

  2. #177
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Far&Away
    Posts
    412
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    može li mi neko pomoći, kad kažu "regionalna stabilnost" - ubraja li se tu ovo što se čini kod nas samih?
    kad crna gora govori o regionalnoj stabilnosti, tu izgleda ne spada sama crna gora i njena teritorija.
    tj priznali smo kosovo zbog reg. stab. a dobili NEstabilnost tu u kući.
    a meni je balkan izgledao nikad stabilniji u zadnjih 20 god ...
    Nemoj mi samo rec da iskreno vjerujes da je par desetina balavaca sinoc uzdrmalo stabilnost CG???
    Svasta...
    It's my way or the highway

  3. #178
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Djukanoviceva vlast koristi iste tehnike kao i Miloseviceva.
    A da li iste tehnike koristi i Tadiceva vlast, na protestima u Beogradu, povodom nezavisnosti Kosova?

    Da li je tada Tadiceva vlast isprovocirala sukobe ili nije?

  4. #179
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Stvarno podseća na rušenje po Beogradu, s tom razlikom što su u Beogradu Koštuničini policajci gledali kroz prste jer su dobili takav nalog. :???:

    Mali osvrt na prošlost i sadašnjost. Frka je već gotovo prošla, a kad sasvim prođe, normalan čovek će uočiti da je sadašnji status Kosova dobar i primeren realnosti. Država građana, albanski i srpski službeni jezici, sve manjine zaštićene ustavom, nema podele a nema ni pripajanja Albaniji. Kosovarima treba čestitati i poželeti sreću, tamo žive ljudi kojima nije lako, ljudi sa stotinama svakodnevnih problema, Albanaca, Srba i svih ostalih. Normalan, dostojanstven i zaista slobodan život je još daleko.

    Bisli smo svedoci istorijske propasti mini srpske imperije, i vidimo da sada sve bivše "kolonije" imaju novog, daleko moćnijeg namesnika. Tog namesnika ne interesuje da li lokalni indijanci ritualno seku glave, klanjaju se magarcima, itd. niti ima nameru da im dira svete običaje. Ne interesuju ga zastave, jezici, asimilacija. Nema čak ni teritorijalne pretenzije. Njega ne interesuje zemlja nego da bude tu, prisutan i da se bavi onim čime voli da se bavi nesmetano. Eh i da, kad treba, njegova je poslednja, naravno. Tako treba.

    Kad god se Srbija uvećavala teritorijalno to je činila na ruševinama ili problemima nekog bivšeg carstva. Vizantijsko opadanje iskoristio Dušan, tursko opadanje Karađorđe, austrijsko opadanje Jaša Tomić. Između toga "bila je borba neprestana"? Malo morgen što reče pokojni Slobo. Običan narod je kao i uvek gledao da preživi i da što manje nevolja zadesi njega i njegovu porodicu, a naročito u istorijskim lomljavama je skoro svako odmeravao kako će najbolje proći lično. Ideolozi su uvek bili statistička greška. Eventualno je taj običan čovek mrzeo nekog ko bi mu branio da obrađuje zemlju ili ako je bio toliko gladan da mu nema druge.

    Molim da se primeti kako ja mislim da Crna Gora nije nikakav izuzetak na pomenuto, iako sam ljubitelj gusalah. Jasno je (bar bi trebalo da bude) šta je mit a šta stvarnost, šta umetnost i nadahnuće, a šta porodični i svakodnevni "herojski" život Leopolda Bluma. I mislim da mladi u CG nikad ne treba da gledaju unazad u prošlost kao na neko bolje vreme, kada je zaista bilo čojstva i junaštva. Zaista toga nije bilo nikad, možda još manje ranije nego danas. Nekad su se samo pisali primjeri, a takvih primjera, a ne pravila, ima dosta i danas. Bilo je nekad svakako više primitivizma, doduše nekad je u Evropi primitivno bilo u modi. Ta reč i nije imala negativan prizvuk, to se smatralo za nešto neiskvareno i iskonsko, za razliku od "iskvarenih i izveštačenih" građana. Blah. Hvala lepo, iako kako rekoh volim gusle, još više volim svoj laptop.

    Točak istorije se okreće, faze se menjaju i ko piša uz vetar, pliva uzvodno itd, tim gore po njega. Da Šešelj ima tri doktorata i da je 20 puta inteligentniji opet bi završio kao pajac u Hagu. Da je rođen u 19. veku moguće je da bi sada gledao njegovu bistu "istaknutog političara" na Kalemegdanu. Da, među tim bistama ima dosta pokvarenjaka i "sumnjivih lica" bez ikakve sumnje. Ovako biste u nekom prištinskom parku će niknuti Tačiju, Haradinaju, itd. Iza svakog spomenika borcima za nešto na svetu stoji jedna poruka "vi se borite, ubijajte i ne brinite - ja ću preuzeti odgovornost za to". Živeo Gavrilo Princip? Živio.

    A cena... šta se dešavalo uvek kasnije, vremenom...Imperijalista uvek poseje neke kulturne obrace, dugoročno jače od krvnih veza, obrasce koji pre ili kasnije stvaraju političku nekompatibilnost i nepoverenje u oslobođenim teritorijama. Ako je vladao dovoljno dugo. Nije daleko od nas budućnost kad će neki Kosovari Albanci koji sada ne mogu da smisle srpski jezik to verovatno koristiti kao distinkciju između sebe i "dođoša". Međutim, neće to biti tako izraženo kao u nekim drugim slučajevima, iz prostog razloga što Srbiju ako ćemo iskreno i nije mnogo zanimalo Kosovo. Kako je neko lepo primetio, i sama patrijaršija se preselila iz Peći u Beograd. To bi bilo to. E onda će albanske nacional-romantičarske patriote reagovati na "podele" pokretom za ujedinjenje. Već viđeno, i "sve to ide u rok službe", kao i ove demonstracije da se ljudi malo izduvaju.

    U neku ruku zavidim Crnoj Gori, jer imali smo jedan problem, kosovski mit kao večitu političku polupanu igračku, vi više nećete da se igrate, jer igračka je prolupala i dosadna je do zla boga, a sad samo mi ostajemo sa tim. Ruku na srce, realno, i većini kod nas se više ne igra, ali ima kod nas mnogo više dece, nezrelih stvorova. Oni mnogo više vrište i plaču, pa hajde, igraćemo se još par decenija da ne bi porazbijala ta deca sve okolo. :neutral:

  5. #180
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by city lights View Post
    A da li iste tehnike koristi i Tadiceva vlast, na protestima u Beogradu, povodom nezavisnosti Kosova?

    Da li je tada Tadiceva vlast isprovocirala sukobe ili nije?
    Tadićeva vlast nije izrasla iz Miloševićeve niti iz socijalističke kao Milova, niti je imala kontinuitet apsolutne vladavine, tako da metode djelovanja nisu iste.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  6. #181
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    236
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kozak View Post
    milijana,

    još jedan intervjuisani ( vjerovatno ženskog roda al nisam baš siguran ) koja je rekla ovo što ću ti sada napisati u kameru televizije VIJESTI :

    "MENI SU POPALILI ,POKLALI I POBILI SVE NA KOSOVU...VAZDA...SVE SAM TAMO OSTAVILA...MISLIM NAŠI... OD HRVATSKE DO KOSOVA....MILO JE IZDA...(pa onda ide kulminacija)... DROGA,DROGA,DROGAAAAA! "


    kunem ti se ovo je žena rekla...valjda je žena...praštajte dame ,priroda se nekad poigra...


    k.


    hahhahahahahahaha, jes, vidio sam ovo i prasnuo u smijeh DROOGAA, MILO, DROGAAAA, hahahahahhahaha, ludilo Žao mi je žene, kako joj je ispran mozak

  7. #182
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Jedan od rijetkih duzih postova koje sam procitao. Realnost, jbg.

    Mislim na ssinov post.
    She is only here to annoy herself!

  8. #183
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Tadićeva vlast nije izrasla iz Miloševićeve niti iz socijalističke kao Milova, niti je imala kontinuitet apsolutne vladavine, tako da metode djelovanja nisu iste.
    O cemu ti pricas demonstrante su mlatili upravo dacicevi policajci...od kojih je veci dio radio u policiji i prije 2000.
    She is only here to annoy herself!

  9. #184
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    236
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojan_pg View Post

    Pogledajte kako je Perovic reagovao kada je cuo povike iz mase pred skupstinom crnogorskom koji su u sebi nosili makar zrno nasilja, pogledajte dobro, pa cete vidjeti kako tih 15000 hiljada u mnogo gorem vremenu nije krenulo da pali i rusi podgoricu, pogledajte pa ih uporedite sa onima sinoc, pa cete shvatiti koliki je ponor civilizacijske razlike izmedju mitomana i gradjana koji vole svoju zemlju.
    Svaka cast, Bojane, odlična paralela i ilustracija da je u pitanju civilizacijska, a ne politička razlika. Ovo bi trebalo ovih dana da emituju na javnom servisu, da ga ima.

  10. #185
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Tadićeva vlast nije izrasla iz Miloševićeve niti iz socijalističke kao Milova, niti je imala kontinuitet apsolutne vladavine, tako da metode djelovanja nisu iste.
    Stvarno, evo da te i ja pitam - o cemu ti pricas?

    Lijepo te pitam - da li mislis da su i neredi u Beogradu iscenirani od strane vlasti kao i ovi u Podgorici? Mislim da je pitanje krajnje jednostavno. Ako vec neces da odgovoris, samo treba to da kazes

  11. #186
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Twenty-4 View Post
    Nemoj mi samo rec da iskreno vjerujes da je par desetina balavaca sinoc uzdrmalo stabilnost CG???
    Svasta...
    super si ti to shvatio...

  12. #187
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by city lights View Post
    To shto ti zakljucujes odavde je stvar tvoje inteligencije. Znaci li ti ishta ovo boldovano? Ne, sigurno...

    Ti si vidio rijeci "decentralizacija" i "regionalizacija" i odma diga uzbunu, a zashto - to samo ti znas. O tome i pricam, kad nedovoljno upuceni pocnu da glume upucene.

    A da te pitam, da li volis srpsku naciju kao shto volis albansku? Eo 20 godina srpske stranke (koje predstavljaju srpski narod) u CG, mashu sa Velikom Srbijom, SPC, ratovima, prijetnjama, LOMLJENJEM GRADA...a ti to nidje ne pomenu? Ali zato ne volis Albance. Veoma smijeshno.

    I shto mi reche - granica do Lepe Kate? :lolblue:

    Majko mila...


    to shto se smijesh njihovim predlozima...to je bilo na skupshtini...nema potrebe za izmishljanjem...

    pa da naravno da ce poshtovati....jer kad regionalizuju cijelu malesiju naravno da ce poshtovati...sasvim opravdano...i ja bih....


    i da ti odg na to drugo pitanje....NE,ne volim srbe,zapravo ne volim njihov nacionalizam i mishnjenje da su SVETI NAROD i shta sve ne....da me ne shvatish pogreshno kao shto ochigledno shvatash....i kod srba i albanaca ima 3 put boljih ljudi nego u cijelu crnu goru...ali je ochigledno da pojedinci(zapravo manjina) ne predstavljaju jednu drzavu kao shto si imao do sad prilike i sam da vidish...

    Volim moju zenu,volim sebe,moju CRNU GORU,moju nahiju i moj dom...Kao i moje ljude a time mislim na crnogorce...i iskreno,ja ne vidim nishta loshe u tome...rodoljub sam,ako je to grijeh onda sam greshnik....


    a imam utisak da zestoko pokushavash da me isprovocirash mada iskreno,teshko da ce ti uspjeti jer sam dosta pasivan po politivhkom pitanju....i malo shta oko toga moze da me iznervira...

    znash i sam da ti mozesh prichati jedno a ja drugo dok nam je volja....ali je chinjenica da "koliko ljudi toliko cudi" tako da mozemo obojica biti(ili ne) u pravu po nashim shvatanjima a to opet nishta nece promijeniti...prvo govorish da ne vrijedjam a onda posle toga provocirash stvarima tipa "O tome i pricam, kad nedovoljno upuceni pocnu da glume upucene" a to je takodje vrijedjanje...Nego ochigledno dajesh sebi za pravo da mislish da si pametniji i upuceniji al ne znam na osnovu chega jer sve shto si iznio u razgovoru samnom je takodje bilo mishljenje iliti pokushaj da me ubijedish da mislim suprotno....ako zelish da nastavish tim putem nemamo o chemu vishe da razgovaramo...
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 14-10-08 at 19:33.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  13. #188
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Razlika je u mnogo čemu i stvar je, 'bem li mu, elementarne pristojnosti ne činjeti toliku relativizaciju. Miloševića nije podržavala većinska Srbija, Đukanovića većinska Crna Gora podržava. Milošević je imao zdravu opoziciju na čelu sa Đinđićem, Đukanović ima balvane po trgu i vojvodu Mandića. Milošević je bio diktator u još makar dvije države, Đukanović je dio oligarhije u jednoj.
    Nema nikakve relativizacije već elementarno poznavanje istorijskih činjenica. Milošević je imao mnogo veću podršku nego Djukanovic, tj. onoliko koliko su Momo, Milo u CG imali zajedno dok su srbovali. Miloseviceva opozicija je bila i Djukanovićeva opozicija sve dok se on nije okrenuo kontra Miloševića. Miloševićeva opozicija je imala podršku Zapada, Đukanovićeva nema, uključujući i LSCG kao izvornog političkog zastupnika crnogorske nezavisnosti. ... Što se tiče protesta protiv Miloševića u BG njih je bilo desetine, a nijedan nije prošao bez nasilja, što je i za očekivati s obzirom na masovnost. Protesti i nasilje u CG su uvijek bili simbolični i dominantno dirigovani od tajne policije jer se radi o veoma malom broju ljudi sa kojima je lako manipulisati. ... Ono što je ključno jeste da je i Miloševićeva i Đukanovićeva vladavina direktan proizvod socijalističkog sistema, štaviše, Đukanović je Miloševićev proizvod. Za razliku od Miloševića koji je ostao dosljedan srpski socijal-nacionalista, Đukanović je zarad opstanka na vlasti promijenio svaku moguću opciju, od srbovanja do antisrpstva. Kao što mu srbovanje ne treba služiti na čast, ne treba ni antisrpstvo, ali nije to njemu ideološki ni bitno, već samo da je politički učinkovito.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  14. #189
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Bas zato sto je bilo mnogo gore vrijeme nisu smjeli da mrdnu ni pisnu, jer bi ih pojeo mrak. Inace, prisjeti se da je taj isti Perovic nebrojeno puta govorio o politicijskim podmetacinama i namjestaljkama. Da je vlastima trebalo rusenje po PG ili bilo gdje drugo ono bi se desilo u to vrijeme, pa da je Perovic reagovao kako god. No, od svih mjesta gdje se desio vandalski incident bilo je Cetinje i to kontra svestenika. A zasto tamo? Zato sto je Cetinje bilo uporiste liberala, pa je policiji tamo trebalo incidenata da bi mogla da zavodi red. ... Dejstvovanje tajne policije je upravo takvo, tajno. To nije nista novo. Incident nista nije trebao opoziciji, i jedino od toga vlast pravi politicke poene, zato bi trebalo biti sasvim jasno da je mogućnost ubacivanja ili policijskog dirigovanja sa nekim od izgrednika ogromna. Razlog zbog kojeg Medojevic nije htio da ucestvuje u organizovanju jeste upravo opasnost od dirigovanih incidenata. Takvu akciju moze izvesti samo tajna policija. ...
    Ja imam neki osjecaj da bi vi da vam padne meteor na glavu kazali kako je to tajna policija, cia, specnaz... Samo jedan detalj koji potvrdjuju ovu moju tvrdnju, da vi nikada necete prizati poraz, jer jednostavno imate neki bag u glavi za te stvari... Kada se zavrsilo glasanje u referendumskoj noci 21 maja, svi lideri tadasnjeg bloka za zajednicu sa srbijom, su izjavili da je sve bilo po propisima, da su zadovoljni izlaznoscu, cak da je ovo civilizacijski izkorak u demokratizaciji drustva... jednom rijecju bilu su prezadovoljni, da bi nakon samo nekoliko sati kada su objavljeni prvi nezvanicni rezultati, poceli sa halabukom kako su pokradeni, i stotinu cuda... ne bih da uporedjujem ali me podsjeca na onaj vic o seoskoj kurvi koja kada je vidjela da ih gledaju pocela da vice siloooovanjeee, silovanjeeeeeee... i taj referedum priznase svi na ovome bijelome svijetu, priznase i cestitase, svi lise koga zaboga, opet srbija, da bi na kraju poslala svog ambasadora onako precutno da se ne vidi, bez faktickog priznanja, tako ce biti i sa kosovom... i sve dok tako budete bjezali od priznavanja svojih gresaka, samo cete srljati u nove, ali to je vec vas problem, samo mi grad i drzavu ostavite na miru.
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  15. #190
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by city lights View Post
    Stvarno, evo da te i ja pitam - o cemu ti pricas?

    Lijepo te pitam - da li mislis da su i neredi u Beogradu iscenirani od strane vlasti kao i ovi u Podgorici? Mislim da je pitanje krajnje jednostavno. Ako vec neces da odgovoris, samo treba to da kazes
    Pa rekoh li ti, karakter Tadićeve vlasti nije zasnovan na međunacionalnim sukobima, Miloševićev i Đukanovićev jeste. Osim toga, BG nije PG i incident u BG je mnogo lakše izazvati incidente nego u PG jer ovdje kod nas svako svakoga zna.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  16. #191
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojan_pg View Post
    Ja imam neki osjecaj da bi vi da vam padne meteor na glavu kazali kako je to tajna policija, cia, specnaz... Samo jedan detalj koji potvrdjuju ovu moju tvrdnju, da vi nikada necete prizati poraz, jer jednostavno imate neki bag u glavi za te stvari...
    Koji vi? Misliš li pod tim vi i na Slavka Perovića i LSCG?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  17. #192
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Koji vi? Misliš li pod tim vi i na Slavka Perovića i LSCG?
    Mislio je na svu ekipu koja teoriju zavjere za sve vadi i sve su im krive tajne sluzbe ... nikoga specificno sem mentalni sklop pojedinca ...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  18. #193
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Koji vi? Misliš li pod tim vi i na Slavka Perovića i LSCG?
    procitaj do kraja pa ces vidjeti na koga mislim
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  19. #194
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Pa rekoh li ti, karakter Tadićeve vlasti nije zasnovan na međunacionalnim sukobima, Miloševićev i Đukanovićev jeste. Osim toga, BG nije PG i incident u BG je mnogo lakše izazvati incidente nego u PG jer ovdje kod nas svako svakoga zna.
    Znaci po tebi, neredi u Beogradu nisu iscenirani od strane srpskih vlasti, dok su neredi u Podgorici iscenirani od strane crnogorske vlasti. Mislim da si se upetljao, nihile

    I u BG i u PG je bio isti scenario - navijachke skupine i divljaci koji se NE TUKU sa policijom, vec pred istom bjeze i zasipaju je kamenicama i razbijaju glad. U oba grada isti scenario. S tim shto je u Beogradu bilo iskreno dok je u Podgorici bilo namjeshteno od strane tajne policije. Da, da...jos kad bi i sam u to vjerovao

  20. #195
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    pg
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sinocnim mitingom niko nije dobio osim Milo himself.

    1+1.

    Sad ko u dogovoru sa kim i kako, za koliko, itd, taj glupi narod je posluzio samo kao orudje.

    Kao crnogorac kojem srbi nisu mrski, daleko od toga, potpisujem da je sinocni miting bio nesto najgluplje sto je nazovi opozicija mogla da uradi.

    A oni dushevni bogalji sto su lomili po gradu, vishe od pola ih nije iz Podgorice garantovano.
    You tried your best and you failed miserably. The lesson is 'Never try'.

  21. #196
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Atmah View Post
    A oni dushevni bogalji sto su lomili po gradu, vishe od pola ih nije iz Podgorice garantovano.
    Sudeci po policijskom spisku uhapsenih,grijesis,nazalost
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  22. #197
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by city lights View Post
    Znaci po tebi, neredi u Beogradu nisu iscenirani od strane srpskih vlasti, dok su neredi u Podgorici iscenirani od strane crnogorske vlasti. Mislim da si se upetljao, nihile
    Pokusas da uspostavis nuznost analogije, a ja ti objasnjavam da takva analogija ne postoji. Sadasnja Tadiceva vlast nema nikakve slicnosti sa Djukanovićevom, baš kao što karakter demonstracija u milionskom gradu nije isti sa onim u 10 puta manjem gradu i državi. Đukanović već skoro 20 godina konstantno kontroliše tajnu policiju, dok Tadić ima posla sa konstantnim sukobima unutar DB i tajne policije nakon pada Miloševića. Razlika je drastična.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  23. #198
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo jedan komentar sta bi to sinoc
    Postoji jedan priručnik iz perioda SFRJ i UDB-e, koji potanko objašnjava kako se iznutra razbijaju demonstracije. Nadležni iz CG UDB-e su postali eksperti za njegovu praktičnu primjenu.Stvar je prosta: ubaci se nekoliko provokatora u masu, koji sa više strana u pogodnom momentu bace po kamenicu, što je znak za start policiji da batinama, suzavcem i brutalnom silom rasturi skup. Kao advokat koji je branio privedene demonstrante nakon nasilno prekinutih protesta pred Vladom CG 1998. godine, imao sam priliku da čujem i vidim kako svjedoci i privedeni u CB Podgorica prepoznaju radnike MUP-a kao izgrednike koji su prvi bacili kamenje na Vladu. Ova ista šema je pokušana da se primjeni i 2001. godine na protestima Bratstava pravoslavne omladine. Prvi protest u nizu je policija zabranila sa nebuloznim objašnjenjenjima (ometanje saobraćaja, blizina Ribnice i opasnost da se neko u toj rečici udavi). Rješenje o zabrani je stiglo 4 minuta pred planirani polazak demonstranata ispred Hrama Hristovog vaskrsenja. Šefovi UDB-e su mislili da će kolona svejedno poći, pa su ubacili više provokatora u civilu. Umjesto toga, vladika Joanikije je pozvao okupljene na moleban. Ušli smo u Hram, a onda su usred Hrama provokatorima počeli da zvone mobilni, pošto su njihovi nestrpljivi šefovi vidjeli da nema kolone, a zamka je bila spremna. Lično sam slušao jednog provokatora u Hramu pored mene kako šefu zbunjeno objašnjava da su ušli u crkvu "da se mole" i da ne zna hoće li se kretat. Narod se takvima smijao, a oni su potom tiho napustili Hram. Sve ovo je postalo previše prozirno, ne možeš stalno narod varati na isti način!

  24. #199
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by bojan_pg View Post

    Pogledajte kako je Perovic reagovao kada je cuo povike iz mase pred skupstinom crnogorskom koji su u sebi nosili makar zrno nasilja, pogledajte dobro, pa cete vidjeti kako tih 15000 hiljada u mnogo gorem vremenu nije krenulo da pali i rusi podgoricu, pogledajte pa ih uporedite sa onima sinoc, pa cete shvatiti koliki je ponor civilizacijske razlike izmedju mitomana i gradjana koji vole svoju zemlju.
    Svaka cast sto si se sjetio ovoga. Nuff said...

  25. #200
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111 View Post
    Evo jedan komentar sta bi to sinoc
    Aham,evo Medove teoreme.
    Prijatelju,policija je,makar ona ispred skupstine,dobila batine.
    Od momcica i djece,koju dostina nas vrlo dobro poznaje.
    Imena ce bit objavljena,ka sto je i trazeno.
    Zali boze onih pacifista sinocnjih,kako im ta pokvarena banda pokvari veselje.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

Page 8 of 12 FirstFirst ... 456789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Globalizacija gotova ili pri kraju?
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 28-05-07, 15:52
  2. Dvojno drzavljanstvo za Srbe u CG?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 205
    Last Post: 28-06-06, 08:59
  3. Replies: 200
    Last Post: 21-12-05, 07:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •