Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 99

Thread: be, be, be, bebe i vjencanje

  1. #26
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Sve cesce se parovi vjencavaju onda kad ocekuju dijete.
    Zasto se bas tada odlucuju za sklapanje braka?
    Je li to planirano, ili se prosto dogodi u onom periodu vjeridbe, kad ne vode racuna? Ili se vjencavaju zato sto cekaju dijete, a u protivnom se ne bi vjencali?

    Neki kazu da na taj nacin sigurno znaju da ce imati potomstvo...sto mislite, ima li istine i u tome?
    I koji bi vas razlog bio?
    ima i takvih koji se upuste u brak zbog djeteta a ne vole se nesto pretjerano,nego eto,beba je na putu pa ajde da se vjencamo.po meni to je ludost cista...zasto se upuste u to ,ne znam i nikad mi nece biti jasno
    a ako si u nekoga siguran, zasto da ne,ta situacija samo ubrza nesto sto ste vec planirali, ali puno parova odje nema mogucnosti da se vjencaju,nemaju dje da zive,mala su im primanja i sl. i onda se to samo odugovlaci(znam puno primjera) i trudnoca u vecini slucajeva samo ubrza te neke planove
    koje je malo teze zbog finansijske situacije ostvariti ali kad dodje beba onda se moraju nekako vec snalaziti i konacno te planove sprovesti u djelo.



    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  2. #27
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    "Prvi je da muškarac hoće da bude siguran da će dobiti potomstvo, a druga da žena trudnoćom želi da ubrza udaju.Naravno, moguće su i obe kombinacije zajedno."
    Recimo iz ovih razloga zelja mi je da se moja trudnoca desi posle udaje...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako ti tvoju trudnocu budes planirala po tome sta neko drugi misli nikad u dom

  4. #29
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ako ti tvoju trudnocu budes planirala po tome sta neko drugi misli nikad u dom
    Daleko od toga,samo ako bi smo ja i moj covjek prije braka radili na trudnoci iz ovoga Nihilovog zaista mi takav dom i ne treba...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Recimo iz ovih razloga zelja mi je da se moja trudnoca desi posle udaje...
    To je "recimo", a kao recimo može biti i to da želiš biti sigurna da će do braka doći prije nego zatrudniš, tj. ono staro prvo brak pa onda seks, malo izmijenjeno u prvo brak pa onda trudnoca. Zbog čega je to tako? Da se osiguraš u smislu braka ili zašto?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  6. #31
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jednostavno,brak prije trudnoce radije biram ako se pretpostavlja da ce se on desiti iznad svega iz iskrenih osjecanja iliti ljubavi i zajednicke zelje da se ta ljubav krunise,nego brak posle njegovog testiranja i mojeg pozurivanja na isto trudnocom,jer mi sama pomisao na to ne dodje bas ljubav...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #32
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pre neki dan mi je drugarica rekla da ona i njen decko "rade" na tome da dobiju bebu.:shock: Zapravo kad ona ostane trudna planiraju da se uzmu. Iskreno vecu glupost odavno nisam cula... Sto se ne bi fino uzeli pa onda "radili" na tome? Mozda se medjusobno proveravaju da nisu sterilni?
    Ja licno nisam htela bebu pre svadbe, jer nisam htela da mi pricaju "e ozenio je zato sto je bila trudna". (da, meni je bitno misljenje drugih )
    ** What do I know, I'm just a model!

    Princezica

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    A zasto bi se uzimali ako nece imati djece?! Zbog diobe imovine kad jedno odapne?!
    She is only here to annoy herself!

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    A zasto bi se uzimali ako nece imati djece?! Zbog diobe imovine kad jedno odapne?!
    brak nisu samo djeca...ima neshto vishe u tome...ili bar se bar ja tako osjecam u brachnoj zajednici...
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Da, ima osjecaj imovinske sigurnosti, sto bar ne bi trebalo da ima nikakve veze sa ljubavlju, voljet se neko moze potpuno isto i bez braka
    She is only here to annoy herself!

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ne vidim da sam igdje to spomenuo....kao shto sam negdje prije rekao...jedna je ljubav kad se ti svaki drugi dan gledash sa curom,pa odesh kuci pa legnesh svoj krevet pa sjutra kad se probudish majka te docheka sa doruchkom a posve drugo je brachni zivot.....ne znam,nisam dobar u objashnjavanju osjecaja,al jednostavno je sve drugachije,bolje i izdignuto na veci nivo.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  12. #37
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jedva chekam da rodim dijete
    iako imam samo 20 godina spremna sam skroz

    ja i moj momak smo sve ugovorili
    prvo venchanje,pa odmah dijete
    can't wait
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Cekaj po tvome se ne moze zivjet zajedno bez braka? Zasto se bez djece ne moze zivjet "kao" u braku samo bez tog papira?
    She is only here to annoy herself!

  14. #39
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    moze...ali moze i sa papirom, zar ne? To ne mijenja ljubav, ne smanjuje je ili mislis da smanjuje?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #40
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Ako je nit smanjuje nit povecava zasto trosit vrijeme na papirologiju kad se moze iskoristit za neke lijepe zajednicke trenutke (oh my)?!
    She is only here to annoy herself!

  16. #41
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Mozda zato sto neko ne misli da je to trosenje vremena...mozda neko voli svu tu strku oko organizacije vjencanja...mozda neko jednostavno uziva da se svi ljudi koje poznaje okupe na jednom mjestu i da svima obznani koliko je srecan/na, mozda neko na taj nacin lakse zapocinje zajednicki zivot (pokloni, novac koji se tom prilikom dobije, jel'?), mozda jednostavno nece da zivi sa nekim a da to ne ozvanici, tj. mozda nekome taj papir ima znacenje vece i drugacije nego tebi?

    Da dodam, ja obozavam vjencanja i nikad ne bih zivjela sa nekim a da se ne vjencamo...uopste ga ne dozivljavam kao zakonski akt, kao nesto sto ozakoni moju ljubav, jednostavno mi je svecharski, romanticno... svadba je nesto drugo, to mi bas nije po volji, bar ne na nacin kako se to kod nas praktikuje.
    Last edited by zvoncica; 19-10-08 at 14:23.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #42
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    689
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni nije jasno sta nekom nije jasno kad postavi pitanje:"A sto se vjencaste kad ne ocekujete dijete?"

    Dvoje jednostavno zele da ozvanice ono sto postoji izmedju njih,a nisu ko kakvi zamorcici za testiranje plodnosti...Je l se musko-zenski odnosi svode samo na puko razmnozavanje?

    NARAVNO da zelimo potomstvo,imati dijete s nekim koga volis,pa ima li sta ljepse...Ali misljenja sam da je prethodno potrebno provesti izvjesno vrijeme u braku iz prostog razloga sto zabavljanje nije isto sto i brak...Devilish je na prethodnoj str.slikovito opisao,nema potrebe da se ponavljamo...

    A onda postoje i oni koji misle da su začecem i porodjajem rijesili stvar:"Extra,sad imamo potomstvo!"A uradili su tek najlaksi dio posla,onaj tezi je podici ga kako treba i napraviti od njega pravog covjeka...

    Quote Originally Posted by kokaina View Post

    Mozda sam malo staromodna, ali ne bih voljela da se trudna udam, i da me on zeni zato sto sam trudna... i da posle nekog vremena i on i ja mislimo da se ne bi uzimali da se to nije desilo
    Nisi uopste staromodna,jednostavno zelis da znas da te je neko ozenio zbog tebe,a ne zbog bebe...
    Don't argue with an idiot; people watching may not be able to tell the difference

  18. #43
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    689
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    svadba je nesto drugo, to mi bas nije po volji, bar ne na nacin kako se to kod nas praktikuje.
    Slazem se,nase svadbe,uhhh...
    Don't argue with an idiot; people watching may not be able to tell the difference

  19. #44
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    OK Saro a koja je onda razlika zivjeti s nekim u braku i isto tako kao u braku samo bez te papirologije?! Rodbina se moze pozvati i bez braka, a obznanit svima se moze i cirkularnim SMSom
    She is only here to annoy herself!

  20. #45
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    689
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Post 21,srednji pasus...(mrzi me da kucam i rekoh da se necemo ponavljati)
    I to sto za mene ovo drugo nije opcija...
    Don't argue with an idiot; people watching may not be able to tell the difference

  21. #46
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    OK Saro a koja je onda razlika zivjeti s nekim u braku i isto tako kao u braku samo bez te papirologije?! Rodbina se moze pozvati i bez braka, a obznanit svima se moze i cirkularnim SMSom
    Zavisi od tvog stava...meni ima razlike, jer ja ne bih zivjela u zajednici sa nekim pod drugacijim uslovima...znaci, ako smo vjencani zivimo zajedno, ako ne, onda ne zivimo zajedno...to je razlika.
    Sustinski nema razlike,potpuno je ista stvar...meni zajednicki zivot bez "papira" lici na neobavezno zabavljanje, sto opet ne znaci ako meni na to lici da je zbilja tako?!
    Recimo, da je zelja mog muskarca da svu tu papirologiju zavrsimo, za mene, jedan od nacina da mi pokaze da zeli da bude sa mnom citav zivot...

    Kao sto ti ne vidis potrebu da se papirologija zavrsi, tako ni ja ne vidim nikakvu smetnju da se zavrsi...ako se vec vole i zele da zive zajedno, Svako radi onako kako mu odgovara i validna je svaka od tih zajednica, samo ja volim ovu sa 'papirologijom'.

    SMS-om nikad en bih slala pozive za vjencanje...to bi morale biti pozivnice, uz licni kontakt...takodje, ne bih zeljela da mi na vjencanju budu oni koji ce na tu vijest rasiriti oci i prokomentarisati "aooooo!!! Dje sad kad sam bez banke, tek sto digoh kredit...mogli su vala jos malo sacekat"!!! Tog dana bih voljela da oko sebe vidim one koje mnogo volim i koji se se istinski sa mnom radovati mojoj sreci, pa makar ih samo petnaestak bilo
    Samo je vazno da nadjes partnerku koja o tome ima razmisljanje slicno tvome i nema problema
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Bracne zajednice su postojale i prije upisivanja u bracne knjige (drzavne crkvene itd.). Jer da bi bracne knjige postojale prvo je morao da postoji i "neupisani" brak zar ne
    She is only here to annoy herself!

  23. #48
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja licno nikad ne bih zivjela u vanbracnoj zajednici, i to gledam jednostavno zasto bih brinula o domacinstvu, svoju platu davala za placanje stana, na struju, hranu, sve ostale potrepstine ako mogu i dalje da je trosim na sebe i da se sa tim momkom gledam kad pozelim, a kad odlucim da osnujem porodicu sto podrazumijeva ne samo djecu nego kucenje, stvaranje imovine, neki veci stepen odgovornosti onda cu se udati i zivjet cemo zajedno.

    A i s obzirom da sam posle mjesec dana pocinju zajedno da zive, velika je mogucnost i da se brzo pozdrave i vrate se mamama kuci, to mi je posebno bzv. Sad kad god nadjes momka posle po godine ajmo da zivimo zajedno, 3 momka u zivotu tri put se priudajes i doma po potreb vraces hhaaha neka fala

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Ja licno nikad ne bih zivjela u vanbracnoj zajednici, i to gledam jednostavno zasto bih brinula o domacinstvu, svoju platu davala za placanje stana, na struju, hranu, sve ostale potrepstine ako mogu i dalje da je trosim na sebe i da se sa tim momkom gledam kad pozelim, a kad odlucim da osnujem porodicu sto podrazumijeva ne samo djecu nego kucenje, stvaranje imovine, neki veci stepen odgovornosti onda cu se udati i zivjet cemo zajedno.

    A i s obzirom da sam posle mjesec dana pocinju zajedno da zive, velika je mogucnost i da se brzo pozdrave i vrate se mamama kuci, to mi je posebno bzv. Sad kad god nadjes momka posle po godine ajmo da zivimo zajedno, 3 momka u zivotu tri put se priudajes i doma po potreb vraces hhaaha neka fala
    dobro ali ipak valja zivjeti minimum 3-4mjeseca sa nekim...opet,valja.al naravno samo pod uslovom da si sigurna u vashu ljubav i da zelite da vidite da li ce i najbitniji dio vashih zivota uspjeti...tj da li mozete da funkcionishete u zajednici...
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  25. #50
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na tih 3, 4 mjeseca bih pristala samo kad se vjerimo pa dok sredjujemo stan, zavrsavamo oko svadbe i sl. mada vjerovatno ne bih ni to htjela, imamo kad cio zivot posle svadbe zivjet skupa

    Nego to nije tema, nego bebe pa da zamisli ostanem trudna u ta 3 4 mjeseca i prekrsih svoj princip i udah se trudna a ne ne

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crkveno vjencanje
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 168
    Last Post: 29-08-08, 13:16
  2. Da li angazovati agenciju ili sami organizovati vjencanje?
    By supernova in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 246
    Last Post: 12-04-08, 08:27
  3. >> koncert: NEVERNE BEBE
    By SyNdRo0m in forum Muzika
    Replies: 5
    Last Post: 16-10-07, 22:34
  4. Ogradica i ljuljalica za bebe
    By Burek_Boy in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 29-03-06, 01:09
  5. Bebe dolaze na kuchnu adresu
    By Desert Eagle in forum Sve i svašta
    Replies: 31
    Last Post: 17-03-05, 01:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •