Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 99

Thread: be, be, be, bebe i vjencanje

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Wink be, be, be, bebe i vjencanje

    Sve cesce se parovi vjencavaju onda kad ocekuju dijete.
    Zasto se bas tada odlucuju za sklapanje braka?
    Je li to planirano, ili se prosto dogodi u onom periodu vjeridbe, kad ne vode racuna? Ili se vjencavaju zato sto cekaju dijete, a u protivnom se ne bi vjencali?

    Neki kazu da na taj nacin sigurno znaju da ce imati potomstvo...sto mislite, ima li istine i u tome?
    I koji bi vas razlog bio?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    jesi bar mogla ljepshu bebu staviti


    ja mislim da je vishe do okoline nego necheg drugog...kad smo se ja i jelena uzeli,nema osobe koja me nije pitala (i nju takodje) je li ona trudna...a kad kazemo da nije,pitaju pa shto ste se uzimali onda....valja je to preuslov za vjenchavanje danas,shta li ga znam...lichno mislim da je to vrlo nezrelo od tih ljudi(druga je stvar ako su parovi u nekoj bash duzoj vezi).
    ja ne bih zelio da imamo bebu u skorije vrijeme iz razloga shto prosto nismo spremni na nju...zato,gledajuci kroz sebe mislim da je nezrelo da beba dodje neplanirano jer i pored roditelja koji ce pomoci u odgajanju ipak mladji ljudi nemaju bash toliko strpljenja i iskustva koliko bi trebalo za jednu tako veliku okretnicu u svom zivotu...
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa sto si se zenio kad neces bebu brzo :mrgreen:

    ps:jace je od mene bilo

    svi oce da se uzmu a najcesce se odlucuju na to kad je dijete na putu, ka nasa posla
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  4. #4
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Sve cesce se parovi vjencavaju onda kad ocekuju dijete.
    Zasto se bas tada odlucuju za sklapanje braka?
    Je li to planirano, ili se prosto dogodi u onom periodu vjeridbe, kad ne vode racuna? Ili se vjencavaju zato sto cekaju dijete, a u protivnom se ne bi vjencali?

    Neki kazu da na taj nacin sigurno znaju da ce imati potomstvo...sto mislite, ima li istine i u tome?
    I koji bi vas razlog bio?
    Mislim da svako to doživljava na drugačiji način, i upravo sve ove razloge šta si navela za negoga su tačni.
    MAda u ovom slučaju kad se vjenčaju samo što čekaju dijete, taj brak je osuđen na propast , prije ili kasnije, jer to ne može odrčati brak duži period.

    A moj razlog je bio jedino da zavolim ludo neku osobu, al to za jedno 10 god...

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    A ti si odlucila da ces je zavoljet bas za 10 god?

    Ako su 2 u duzoj vezi i planiraju brak sasvim je OK da do tog braka dodje onda kad znaju da ce dobiti bebu jer se ta beba mora i prezivat nekako Ja i ne vidim neku svrhu ulaska u bracnu zajednicu ako nece bit djece, mozemo se voljet i bez braka zaistO
    She is only here to annoy herself!

  6. #6
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    A ti si odlucila da ces je zavoljet bas za 10 god?
    Pa brak za jedno 10 god. , a kad ću zavoljeti nekog tako to niko ne zna

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    jesi bar mogla ljepshu bebu staviti


    ja mislim da je vishe do okoline nego necheg drugog...kad smo se ja i jelena uzeli,nema osobe koja me nije pitala (i nju takodje) je li ona trudna...a kad kazemo da nije,pitaju pa shto ste se uzimali onda....valja je to preuslov za vjenchavanje danas,shta li ga znam...lichno mislim da je to vrlo nezrelo od tih ljudi(druga je stvar ako su parovi u nekoj bash duzoj vezi).
    ja ne bih zelio da imamo bebu u skorije vrijeme iz razloga shto prosto nismo spremni na nju...zato,gledajuci kroz sebe mislim da je nezrelo da beba dodje neplanirano jer i pored roditelja koji ce pomoci u odgajanju ipak mladji ljudi nemaju bash toliko strpljenja i iskustva koliko bi trebalo za jednu tako veliku okretnicu u svom zivotu...
    ne zezaj se,meden je! Ima ljepsih i manje lijepih beba, ali su sve LIJEPE!!!

    Ako se dvoje vole, svejedno ej da li ce beba doci prije ili kasnije, bitno je da dodje onda kad to zele...i lijepo je kad ljudi planiraju porodicu, vjerujem da je to najbolje, medjutim, nekad i neplanirana trudnoca dovede do toga da shvatis da i nijeste bas tako nespremni za bebu
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #8
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Zasto se bas tada odlucuju za sklapanje braka?
    Je li to planirano?
    haha, kakav vic! u 99% takvih slucajeva je to nuzda... sredina, drustvo i njegova nepisana pravila....

  9. #9
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam stvorio malog andjela posto sam se ozenio...tako da ne znam sta pricate
    :)

  10. #10
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas je skoro svaka druga osoba sterilna i dobro je što dosta njih poslije odluče da se uzmu.
    To po meni uopšte nije problem današnjice, najveći je problem sterilitet, razne zarazne bolesti...
    Ali kada god se uzeli, kao da je to važno. Bitno je da slažu, jer "za brak ne treba neko koga ćeš voljeti, nego neko sa kim možeš da pričaš jer u starosti će vam samo to i ostati."
    Last edited by makica-pakica; 09-10-08 at 19:22.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  11. #11
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    jesi bar mogla ljepshu bebu staviti
    Hahaha, kako si bezobrazan.
    Što se tiče teme - nemam što da kažem. Nemam pojma zašto svi čekaju da se zatrudni pa da se žene, i nemam pojma kakva će situacija kod mene bit kad (i što je najbitnije, AKO ikad) krenem pred oltar. Vjerovatno neću više ni bit u godinama kada je moguće zatrudnjet...
    Never Complain, Never Explain

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Danas je skoro svaka druga osoba sterilna i dobro je što dosta njih poslije odluče da se uzmu.
    Al ti je statistikaaaa...

    Mozda sam malo staromodna, ali ne bih voljela da se trudna udam, i da me on zeni zato sto sam trudna... i da posle nekog vremena i on i ja mislimo da se ne bi uzimali da se to nije desilo

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Sve cesce se parovi vjencavaju onda kad ocekuju dijete.
    Zasto se bas tada odlucuju za sklapanje braka?
    Je li to planirano, ili se prosto dogodi u onom periodu vjeridbe, kad ne vode racuna? Ili se vjencavaju zato sto cekaju dijete, a u protivnom se ne bi vjencali?

    Neki kazu da na taj nacin sigurno znaju da ce imati potomstvo...sto mislite, ima li istine i u tome?
    I koji bi vas razlog bio?
    Pojma nemam. Licno, voljela bih da mi se to desi, da saznam da cekam bebu, i da se udam. Skroz mi je bzv kad cujem komentar tipa*A trudna je pa moraju * Licno, da nemaju zelju da se uzmu, ili da se ne vole, nikad se nebi vjencali. Ili ja licno ne bih to uradila nikad (mozda bolje tako da se izrazim), sto bi mi takav ziwot. A bebu bih, naravno, zadrzala, to je vec druga vrsta ljubavi Ako nemate neka jaka osjecanja, a u vezi ste, onda mnogo vise mislite na sebe, i trudite se da se zastitite od te *nezeljene trudnoce* A kad ste u ljuvabi, onda i prizeljkujete da se beba desi
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Hahaha, kako si bezobrazan.
    Što se tiče teme - nemam što da kažem. Nemam pojma zašto svi čekaju da se zatrudni pa da se žene, i nemam pojma kakva će situacija kod mene bit kad (i što je najbitnije, AKO ikad) krenem pred oltar. Vjerovatno neću više ni bit u godinama kada je moguće zatrudnjet...
    e grom sprzio muski rod kad ti neces stic da nekoga usrecis i sobom i bebom

    Ja sam dobila bebu nakon 5 mjeseci braka...doduse, vjerili smo se taman tu negdje kad sam ostala u trudna i svadba je zakazana za 4 mjeseca, jos uvijek nijesmo znali da cemo postati i roditelji...nije mi tata pjevao od srece kad mu je mama rekla, nakon mjesec dana, htio je odmah da me ekspeduje kod cojeka, ipak je to tad bilo malo drugacije nego danas, pravio se mrtvi njemac i bio malo namrgodjen
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #15
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Danas je skoro svaka druga osoba sterilna
    Sto je usput sasvim pozitivna okolnost s obzirom na situaciju.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    Skroz mi je bzv kad cujem komentar tipa*A trudna je pa moraju * Licno, da nemaju zelju da se uzmu, ili da se ne vole, nikad se nebi vjencali.
    heh, kakva naivnost...

  17. #17
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    jesi bar mogla ljepshu bebu staviti


    ja mislim da je vishe do okoline nego necheg drugog...kad smo se ja i jelena uzeli,nema osobe koja me nije pitala (i nju takodje) je li ona trudna...a kad kazemo da nije,pitaju pa shto ste se uzimali onda....valja je to preuslov za vjenchavanje danas,shta li ga znam...lichno mislim da je to vrlo nezrelo od tih ljudi(druga je stvar ako su parovi u nekoj bash duzoj vezi).
    Potpuno se slazem. Evo godina sam u braku. Kad smo se vjenchali svi (komshije uglavnom) su se bechili kako to a nije trudna...ja se bechio na to o chemu prichaju. Boze zdravlja bicu u februar tata, a i dan danas komentari od istih ljudi da je sve to nekeko chudno. Mislim, *r*nje od rezona.
    Last edited by david_coverdale; 10-10-08 at 08:37.

  18. #18
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mnim da se ljudi uzimaU kad su trudni zato sto dijete neoce da izidje, i odbice u bolnicu da porode tu nesrtnu zenu, te ce morat ka jadna Georgina da ga nosi duuudo duugo. Kako ce se zena poradjat a da coeka nema? Ja misilim da je to medicinski nemoguce da se zena porodi a da nema izvod iz maticne knjige vjencanih. Isto je nemoguce da se zena pocne poradjat ako joj vjencani muz nije sa drugovima na pivo, e mu pomazu da prebrodi te muke. To je tzv. indukcija- kad je potrebna, onda doktori daju indukciju tako sto nazovu cojka i kazu mu koliko alkohola treba da unese kako bi se zena porodila. Da bi se ovo desilo, MORAJU bit vjencani, ako je moguce i crkveno i gradjanski. Sto je svadba bila veca, to ga lakse izbacha. AKo je bilo oko 200 ljudi, ispada ka iz sulundara.

    Jestel vi stvarno normalni, pa sta ce postena crnogorka da radi kad ostane trudna no da se uda? A najlogicnije je da se uda za onoga s kim izlazi. Ovo vazi samo za prvo dijete.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh moram se slozit sa Nikolinom jos mi je enigma sto to, kad i kako ljude natjera da se "uzima'u", kad im moze bit lijepo i bez toga, no ko zna - time will show a djeca su nesto najljepse na svijetu, van braka, u braku, oko braka
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima tu vise varijanti, a koja je u pitanju zavisi od konkretnog slučaja. Pošto su kod nas najčešći brakovi zbog potomstva i udaje onda su dva razloga najuticajnija. Prvi je da muškarac hoće da bude siguran da će dobiti potomstvo, a druga da žena trudnoćom želi da ubrza udaju. Naravno, moguće su i obe kombinacije zajedno. Mislim da je to 90% i više slučajeva. Faktor iznenađenja je minimalno vjerovatan.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VaNzEmAlJkA View Post
    Uh moram se slozit sa Nikolinom jos mi je enigma sto to, kad i kako ljude natjera da se "uzima'u", kad im moze bit lijepo i bez toga, no ko zna - time will show a djeca su nesto najljepse na svijetu, van braka, u braku, oko braka
    shta je tu enigma...ako zelish da provedesh zivot pored nekog i smatrash i siguran si da volish tu osobu....sa ili bez djece cesh uci u brak....uzimash se iz ljubavi a djeca su neshto shto dodje prije ili kasnije kao shlag na tortu....a ne obrnuto,da se uzimash zbog toga jer si trudna pa voljela ili ne chovjeka sa kojim si...

    ne mozesh znati neke stvari samo na osnovu 10 ili 15 dana shto provedesh sa nekim na ljetovanje...kad pochensh da mu kuvash,da mu peglash,da mu peresh robu,da shirish vesh,da slushash kako hrche,da osjecash miomirise charapa,kad mu dodje drushtvo pa se od tebe ochekuje da ih usluzish,da zamijenish pepeljaru,dospesh pice,da ochekujesh od njega da pomogne da ochisti,usisa,sredi sobu...da budesh vazda pristojna pred njegovim roditeljima,da se smijeshish i kad ti nije do toga,da pomazesh njegovoj majci ako joj ikad zatreba i josh milion sitnih stvarchica koje ti nikad ne padnu na pamet dok ne prozivish bar jedno pola godine ako ne i vishe sa njim...

    iako na prvi pogled ova pricha nema veze sa topic-om ...itekako ima,jer kad sjutra zatrudnish pa se udash iz razloga shto si trudna pa te sve ovo djuture snadje nespremnu i neuku...itekako cesh osjetiti na kozi koliko je sve to nezdravo za tvoju psihu kao buduce majke a da ne prichamo o onome post porodjajnom sindromu i sve shto prati majchinstvo....
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  22. #22
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Bitno je da slažu, jer "za brak ne treba neko koga ćeš voljeti, nego neko sa kim možeš da pričaš jer u starosti će vam samo to i ostati."
    Posto vidim da je ovo pod znacima navoda, zivo me interesuje ko je vlasnik ovog bisera?


    Ne vidim sta je tu problematicno ako cura prvo zatrudni, pa onda odluci da sklopi brak.Ne smatram da je trudnoca u ovom slucaju pokretac da se stane pred oltar, vec samo pokazatelj da je dvoje ljudi potpuno sigurno u svoju zajednicku buducnost.Naravno, ogradjujem se od situacija kada je brak prozivod 'pritiska sredine' u slucajevima kada se trudnoca slucajno desila...
    Last edited by renaissance; 10-10-08 at 11:38.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    heh, kakva naivnost...
    a sto
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  24. #24
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pg
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi se vjencavaju da bi zasnivali porodicu. porodica bez djece i nije neka porodica. znaci kad je beba na putu, pravo je vrijeme za pravljenje porodice. onda dvoje ljudi koje se vole, vjencavaju, cekaju bebu za par mjeseci i onda su srecna porodica sa decicom. ovo je u situaciji kada se volite sa osobom sa kojom imate seksualne odnose. u situaciji kada vam je ta osoba samo seksualni objekat, onda, povuci-potegni

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    hehheheh bono kad bi sve bilo kao u bajkama "zivjeli su dugo i srecno do kraja ivota" hahahahhahahaha
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crkveno vjencanje
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 168
    Last Post: 29-08-08, 13:16
  2. Da li angazovati agenciju ili sami organizovati vjencanje?
    By supernova in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 246
    Last Post: 12-04-08, 08:27
  3. >> koncert: NEVERNE BEBE
    By SyNdRo0m in forum Muzika
    Replies: 5
    Last Post: 16-10-07, 22:34
  4. Ogradica i ljuljalica za bebe
    By Burek_Boy in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 29-03-06, 01:09
  5. Bebe dolaze na kuchnu adresu
    By Desert Eagle in forum Sve i svašta
    Replies: 31
    Last Post: 17-03-05, 01:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •