Results 1 to 16 of 16

Thread: Resident Evil 1 Remake

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default Resident Evil 1 Remake

    Mislim da je iole svakom fan-u RE serijala 1vi dio ostao u sjecanju kao i najbolji i ujedno i najtezi dio.Konachno sam se dokopao rimejka 1vog dijela i malo je reci da sam odushevljen koliko je savrsheno odradjen.Chak iako se smijem usuditi da kazem da je bolji od originala iz 1996-e godine.Grafika je na nivou Code: Veronica ako ne i bolja.Kompletna igra je redizajnirana,voice kasting odradjen ponovo.Igra je odradjena shto se kaze "from the scratch"

    Kao i u prvom dijelu,ambijend je odradjen u 2D, medjutim, toliko dobro da za razliku od originala sad vishe ne moze da se vidi razlika izmedju 3d stvari i pozadine...prosto je sve toliko realno(svijece koje gore,stvari koje se klate,sijenke koje se savrsheno uklapaju u 2D pozadinu sa glavnih likova i zombija i chuda da vas prosto unosi u Kucu).Muzika i zvuci iz kuce su toliko dobri da se chovjek najezi od svakakvih skriputanja,krikova i chuda.Jedina zamjerka je i nemogucnost da pucate dok trchite i to je vrlo zeznuto pogotovu shto su u igru ubacili nove zombije(aka Crimson Head) koji su brzi od Huntera i vrlo zajebani.Sa Chrisom je igra mnooogo teza zbog 6 slotova za iteme,vrlo malo municije i konstantnim bjezanjem od spodoba.

    evo i malo razlika koje su i vishe nego ochigledne


    Glavni hol u kuci

    staro
    http://www.residentevilfan.com/gallery/image.asp?id=976
    novo
    http://www.residentevilfan.com/gallery/image.asp?id=112


    Hunter

    Staro
    http://www.residentevilfan.com/galle...ge.asp?id=1002
    novo
    http://www.residentevilfan.com/gallery/image.asp?id=99

    Neptune(ogromna Ajkula)

    staro
    http://www.residentevilfan.com/gallery/image.asp?id=997
    novo
    http://www.residentevilfan.com/gallery/image.asp?id=339

    Plant 42

    staro
    http://www.residentevilfan.com/gallery/image.asp?id=998
    novo
    http://www.residentevilfan.com/gallery/image.asp?id=352

    Jill Valentine

    staro
    http://www.residentevilfan.com/gallery/image.asp?id=292
    novo
    http://www.residentevilfan.com/gallery/image.asp?id=75

    Yawn(Snake Boss)
    remake
    http://www.residentevilfan.com/gallery/image.asp?id=342
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  2. #2
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kada izlazi ovo, i oce li biti za PC?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ovo je izashlo prije ravno 6 godina a za pc ga nema...moze se igrati ili na Nintendo GC ili na Nintendo Wii
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 18-09-08 at 14:16.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  4. #4
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Ja sam mozda jedini koji misli da Je RE4 bolji od starog tipa igrara. I jedva cekam onaj CG film i RE5. A inace sam svaki dio igrao. Ovaj remake nisam. Ali remake je samo remake
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ovo staro su sve "in game" slike a ovo novo - nijedna nije in-game koliko mi se chini..vishe je "art"
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  6. #6
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    l33t land
    Posts
    276
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo je odlicno
    Do not argue with an idiot. He drag you down to his level, then beat you with experience!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    @ Vanja

    Remake nije samo rimejk jer kao shto rekoh od dobre igrice su napravili bolju.To shto ti se svidja 4rka....sama po sebi je dobra ali nema apsolutno nikakve veze sa Resident evil serijalom i unishtili su kompletnu prichu koja je bila sasvim solidna(Umbrellu koju su toliko jurili da unishte,cak u jednom dijelu spominjali i francusku kao njihovu glavnu bazu,je propala na jebenu berzu.U zivotu nishta gluplje nisu mogli da smisle.Originalna zamisao igre,tj suspense horror je nestao u 4om dijelu koji uopshte nije mrachan,kao da su je oprali od svake pomisli horrora sem onih monstera koje ne bi ni malu djecu zastrashili) .Tako da je sa tog aspekta igra potpuni promashaj(jednostavno su trebali napraviti igru sa nekim drugim likovima,malo izmijeniti prichu i igra bi bila fantastichna)

    josh neshto...velika je razlika igrati igru kad izadje i igrati je nakon 2 i vishe godina....sobzirom na veoma brz razvoj sve boljih i boljih endzina,danas originalni resident evil izgleda kao da se neko sprdao da grafikom i likovima.tako da ne mozesh suditi o igrici i njenom kvalitetu ako si je igrao nakon 2-3 godine od njenog izlaska.

    @ Acid Cookie

    vjerovao ti ili ne,ovo su sve in game scene iz Remake-a.Dodali li su neke nove stvari,zagonetke i sobe kroz kucu koje su se savrsheno uklopile,malo "enhance-ovali" prichu i rezultat je fantastichan.sinoc sam zavrshio sve u vezi kuce i sad me cheka onaj spider Boss
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 19-09-08 at 08:24.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jedinica je prva igra na CD-u koju sam kupio za komp. Pa mozesh misliti u kakvom sjecanju mi je ostala (i naravno, imam je i dalje ). Ostali nastavci su, manje vishe, gubile izvornu atmosferu tako da u zadnjim djelovima (iako mi je 4 sasvim ok igra) od Resident Evila nije ostalo ni R, al shta sad da se radi....
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lord Tyler View Post
    Jedinica je prva igra na CD-u koju sam kupio za komp. Pa mozesh misliti u kakvom sjecanju mi je ostala (i naravno, imam je i dalje ). Ostali nastavci su, manje vishe, gubile izvornu atmosferu tako da u zadnjim djelovima (iako mi je 4 sasvim ok igra) od Resident Evila nije ostalo ni R, al shta sad da se radi....
    pa o tome ja i pricham...da su res evi 4 napravili pod drugim imenom, promijenili likove i vrlo malo izmijenili prichu ona bi bila savrshena.svako ko je iole fan resident evil-a zna da je 1ca ubjedljivo najbolja bash zbog tog suspense horror osjecaja kroz kucu sa 5 metaka u pishtolj, bez biljki a nijedno ni drugog nidje na pomolu no se svaki metak shtekao kao da je od zlata.Rimejk je isto to samo 5 puta gori(u pozitivnom smislu naravo)


    ako vam nije dusa na 6:02 premotajte da chujete lizu trevor kako pjeva kratko ali efikasno pogotovu uveche sa izgashenim svijetlom i pojachanim tonom.

    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 19-09-08 at 11:12.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    ...no se svaki metak shtekao kao da je od zlata
    Haha to to! Zen A i muziku da ne zaboravimo, od glavnog hola pa nadalje. I naravno Betovenova, mjesecheva sonata! A shto se tice rimejka, jbg, nema se ni GC ni Wii. A bogomi ni vremena se nema... ;-)
    Last edited by Tyler; 19-09-08 at 15:05.
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  11. #11
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    ovo je izashlo prije ravno 6 godina a za pc ga nema...moze se igrati ili na Nintendo GC ili na Nintendo Wii
    Pa sto ti imas sve od konzola doma?

    Jedinica je jedini RE koji nisam obrnuo, a uzeo sam je tek posto sam igra 3 i 2. $ecam se da mi je pri kraju nedje zasteka bio CD, nesto nisam uspio da sacuvam i batalio sam... Dan danas me to kopka Ali ako nema za Play Station, neka ga sisaju svi iz Capcoma odreda. Oce da me navuCHu da kupim svaku mogucu konzolu na trziste da bi moga da igram sve sto izbace! :kamikaza:

    Sto se serijala tice, dvojka mi je ostala u najboljem sjecanju...
    I am the one who locks.

  12. #12
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imam i GC i Wii, ali ga nikad nisam kupio , mozda ga probam :=).

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Pa sto ti imas sve od konzola doma?

    Jedinica je jedini RE koji nisam obrnuo, a uzeo sam je tek posto sam igra 3 i 2. $ecam se da mi je pri kraju nedje zasteka bio CD, nesto nisam uspio da sacuvam i batalio sam... Dan danas me to kopka Ali ako nema za Play Station, neka ga sisaju svi iz Capcoma odreda. Oce da me navuCHu da kupim svaku mogucu konzolu na trziste da bi moga da igram sve sto izbace! :kamikaza:

    Sto se serijala tice, dvojka mi je ostala u najboljem sjecanju...
    Imam Wii,a mogu da se igraju igre sa GC na njega...mada sam nervozan kao pasche sad jer nemam praznih DVD-a doma pa DVD2 nemam nashta narezat a doshao sam do kraja prvog diska
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    'Obrnut" apsolutno svaka chast na trudu koji je ulozen u remake...

    sad me je ostalo i res evi 0 da predjem i da batalim malo
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    zavrshena i nula.....solidna 9tka za igricu...najvishe me je nervirao nedostatak mjesta za iteme i usporeno trchanje...medjutim svaka chast na crosslink sa prvim i drugim dijelom.tacnije,kad se sa velikim liftom koji ima neku lokomotivu na sebi spushtash dolje u 2gi dio,e pa i u 0lti se pichi dolje,srijece sa Tyrantom 2 puta i tamo srijece lika kojem je u prvi dio glava otkinuta u prvoj sceni sa zombijem. na kraju igre, kad pobjegne rebeka chambers ugleda The Mansion iz 1og dijela i kaze da ce tamo da ide...
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  16. #16
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bar
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eeeee domacine a zamisli onda remake Metal Gear-a za GC Twin Snakes!
    Imam i ja wii i oko 50-60 igara i oko 20-ak za GC pa ako si raspolozan da mi posaljes broj rado bih ti narezao koju igru naravno free samo da ne zivis daleko ja sam u Baru ali dolazim bas cesto za Pg,a mozda i ti imas neku igru koju ja nemam!
    Probaj Wiiware igre one su extra pogotovo MegaMan 9!
    Svako ko ima chipovan Wii neka se ne ustrucava da ostavi poruku na pm da ne skidate dzaba kada mogu da vam je donesem!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ReSiDeNt EvIl 4 i neshto o 5ci
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Game Server CG
    Replies: 48
    Last Post: 10-03-06, 14:36
  2. Resident Evil Apocalypse
    By funestis in forum Film
    Replies: 0
    Last Post: 31-10-04, 17:03
  3. Resident Evil Storyline
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Film
    Replies: 4
    Last Post: 05-10-04, 15:11
  4. Resident Evil 2 - A-shit-pocalipse
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Film
    Replies: 10
    Last Post: 05-10-04, 14:42
  5. Resident Evil..Evil never dies
    By Freya in forum Film
    Replies: 41
    Last Post: 11-09-04, 17:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •