Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 40

Thread: parfemi u bar-kodu

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Exclamation parfemi u bar-kodu

    Par puta mi se desilo da sam u Bar-kodu kupila parfeme (koji nijesu ni malo bili jeftini), koji su meni djelovali kao falsh-roba...mogla bi po boce stavit na sebe, nista, ne osjeca se.
    Istini za volju, bilo je i normalnih parfema, koji se jedva i nakon pranja rolke, kosulje, mogu eliminisati sa garderobe, ali me ovi drugi bas intrigiraju...
    Pozalih se i cuh da su svi parfemi tamo ORIGINALNA roba!
    Kakva su vasa iskustva i mislite li da i oni ponekad nabavljaju falsh-robu a prodaju je kao originalnu? Ili je to samo varijanta za nase tuzno trziste?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ne mora da znachi Zvonchy sve zavisi od parfema,meni se deshavalo da dobijem iz Amerike parfem i da mi treba 5-6x da prsnem da bi bilo efekta,takodje sam qpovao preko puta Carina,ne znam kako se zove ta parfimerija i nije bilo problema..

    Mada ne iskljuchujem da vole da uvale po koju (loshiju) kopiju
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Zavisi sto kupujes... Ovo su procenti etericnih ulja od kojih najvise zavisi "postojanost" parfema:


    • eau de solide (1%)
    • eau de cologne (3-5%)
    • eau de toilette (6-9%)
    • eau de parfum (10-14%)
    • estratto di profumo (15-30%)


    Malo sam radila neku kampanju pa imam sve pripremljeno.



    Mademoiselle.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tamo odakle vidim ljepse:)...
    Posts
    870
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je moj sasvim ok...Kap,dvije i miriseeee...
    "Ja umijem u svakom novembru da napravim jun:)..."

  5. #5
    renaissance Guest

    Default

    Ja bih to prije objasnila cinjenicom da nam tijela razlicito reaguju na parfemske mirise.Desavalo mi se da na drugarici osjetim parfem, i da poluim za njim koliko dobro mirise, a onda da ga stavim na sebe, ili kupim, a da nema nikakvog efekta...gotovo da se ne osjeca na meni.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Neverland
    Posts
    1,764
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za Bar kod sam cujala jos ljudi da se zali da su im parfemi kao falsh, ali ja licno nisam primjetila razliku kad sam kupovala tamo parfeme
    a normalno je da parfemi drugacije djeluju na razlicitim osobama
    You know the first rule of combat? Shoot them before they shoot you.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Obavezno štivo za ljubitelje parfema.
    http://www.punmiris.com/ da ja ne bih sada mudrovao ovdje.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Zavisi sto kupujes... Ovo su procenti etericnih ulja od kojih najvise zavisi "postojanost" parfema:


    • eau de solide (1%)
    • eau de cologne (3-5%)
    • eau de toilette (6-9%)
    • eau de parfum (10-14%)
    • estratto di profumo (15-30%)


    Malo sam radila neku kampanju pa imam sve pripremljeno.
    Kikice, ja godinama koristim 4,5 istih parfema, i stalno njih kupujem...problem je sto je isti parfem ili toaletna voda, sasvim svejedno, jednom postojan a drugi put...trt!
    Cak sam kupovala toaletnu vodu, pa posto ka' da je ne stavim, sledeci put kupim parfem...a ono jos gore?!
    Prije nedjelju dana sam donijela iz inostranstva deo-spray, isti kao parfem iz bar-koda, koji je mnogo postojaniji nego ovaj parfem...to me je i navelo da vas pitam kakva su vasa iskustva...to je nenormalno zar ne? Parfem se ne osjeca nakon stavljanja, okupat se mogu, a dezodorans je mnogo postojaniji i dugotrajniji...ja sam ubijedjena da ne nabavljaju dobru robu.

    Evo ovim sam odgovorila i Renaisance, jer znam da ne mirise isti parfem jednako na svakoj kozhi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Vrati im ga onda. Fino racun u ruke i pravac kod njih, imas pravo da zamijenis proizvod u roku od 30 dana od dana kupovine...



    Mademoiselle.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Bogomi je proslo vise od 3 mjeseca da sam ga kupila, vise od pola potrosila a i nijesam se pretrzala koristeci ga...izgubila volju...zato sam i kupila isti u Njemackoj.
    Mada mislim da mi ne bi priznali sjutra dan da ga vratim, sa sve racunom...ali kao sto kazes ubuduce necu bacat pare, no odmah sjutra dan im ga vracem pa neka se oni mirisu sa njim
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ondak je svaki parfem falsh koji sam ja kupio ikad, meni koza ne prima mirise, bez na par minuta , stagod da probam i stavim, potpuno sam bezmirisan, pi
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #12
    renaissance Guest

    Default

    Ja nesto nisam sigurna da bi dozvolili da se proizvod vrati u roku od 30 dana...ili su se mozda stvari promijenile
    Elem, ja sam u Bar Kod-u kupila par parfema, i generalno sam zadovoljna...osim jednog koji je na meni smrdio, dok je na drugarici prelijepo mirisao..Mada...nije mi svejedno ovo sto kazete...i sama sumnja da im se podkrada falsh roba me tjera da ih ne posjecujem vise...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Ja nesto nisam sigurna da bi dozvolili da se proizvod vrati u roku od 30 dana...

    Ovo je pravo potrosaca svuda u svijetu (u nekim radnjama cak i 60 dana), ali CG ne bi bila CG kad ne bi bila izuzetak u svemu...


    Ja gledam da sve sto mi je potrebno od kozmetike i parfema kupim negdje vani ili narucim, jer to sto je namijenjeno nasem trzistu nema veze sa istim tim proizvodima koje mozete naci u njihovoj zemlji porijekla.. Bar ja imam par takvih iskustava, ne znam za vas.



    Mademoiselle.

  14. #14
    renaissance Guest

    Default

    Prava potrosaca su ovdje uzasna...desavalo mi se da kupim felericnu stvar, da istog dana podjem da je vratim i da mi se to ne dozvoli...doduse na kratko jer u takvim situacijama poludim i pocnem praviti opsti haos
    Najjaca mi je komstatacija ' ali mi smo to vec provukli kroz kasu' :mad: Poslije toga slijedi show ...

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pozovite se na novi zakon o zastiti potrosaca, mada kolko vidim reakcije, siguran sam da skoro niko opd vas ne zna za njega

    http://www.cezap.org/index.php

    malo infoa
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Ja nesto nisam sigurna da bi dozvolili da se proizvod vrati u roku od 30 dana...ili su se mozda stvari promijenile
    Elem, ja sam u Bar Kod-u kupila par parfema, i generalno sam zadovoljna...osim jednog koji je na meni smrdio, dok je na drugarici prelijepo mirisao..Mada...nije mi svejedno ovo sto kazete...i sama sumnja da im se podkrada falsh roba me tjera da ih ne posjecujem vise...
    i ja to kazem, a vec godinama kod njih kupujem i rijetko mi se desavalo da naletim na falsh parfem, ali mi se za svaki parfem bar po jednom desilo da je manje postojan...mirisna nota je uvijek ok, ali postojanost je diskutabilna...ovo sto kaze Kikica ima smisla, svako ko je u inostranstvu kupio isti kozmeticki proizvod koji kupuje i kod nas redovno, primijetio je veliku razliku u kvalitetu proizvoda.

    Koja parfimerija, po vama, ima ok robu, za nase uslove...ja k'o drogirana, samo u bar-codu kupujem sve sto mi treba...stvarno cu da ih promijenim!
    Mada, vjerujem da je ista stvar jer vjerovatno na isto mjesto robu nabavljaju...cak mislim da je bar-cod snabdjevac mnogih drugih
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Kakva tuga... Mislim da je Bar-Kod uvoznik vecine brendova, sto je najgore...

    Nego da skrenem s' teme, je li se otvorila Sephora u DC?



    Mademoiselle.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Kakva tuga... Mislim da je Bar-Kod uvoznik vecine brendova, sto je najgore...

    Nego da skrenem s' teme, je li se otvorila Sephora u DC?
    Bar-Kod jeste većine, ali Elmag uvozi nezavisno od njih i tamo uvijek možete naći svježu i kvalitetnu kozmetiku.
    Ja sam u Bar-Kodu kupila prošle godine maskaru Lancome koja mi je trajala svega 2 nedjelje pa se osušila, a ni manje ni više nego 24 eura košta. Od tada ništa od kozmetike ne bih tamo kupila, bez po neki parfem. Chanel im je uvijek ok, jer još uvijek nijesam srela kopiju njega.

    I ja sam se Kikice ponadala Sephori jer imaju savršenu liniju za njegu i zaštitu kose, ali nijesam primjetila nešto da ima.
    Ali zato ima kozmetička radnja na spratu i imaju Shiseido :yipiiii:, Kenzo, Kanebo i još par linija koje su nam dovoljne. Da li su na nivou ostaje da vidimo...
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  19. #19
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kakva plavusha radi u BarKodu u Delti ... uhh , zaljubio sam se :oops: :mrgreen:
    On topic , ova prica se vazda pricala u PG i za parfeme, satove , garderobu... Ne znam za konkretan slucaj (uvijek mi je bilo sve ok kod njih) , ali ubijedjen sam da je to cesta praksa kod nasih bizMismena (znam par primjera).
    Kreč, kolica i mešalica.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    eto njima stalne musterije...zbog plavuse, jel'te

    Aj' sad, posto sam ih dobro iskritikovala, sad malo da ih pohvalim i da kazem da sam uvijek imala sjajna iskustva sa njihovim osobljem. Vrlo su predusretljive one cure, u svakoj njihovoj radnji, ljubazne i vrlo strpljive, spremne da nazovu drugu radnju da pitaju da li ima ono sto trazim, da zamole da se ostavi za mene (i ne samo za mene, nego za svakog ko pita), bar sam ja uvijek imala takva iskustva...Eto, i pored zamjerki (iz nekoliko navrata) na kvalitet parfema, uvijek sam ponovo tamo isla
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #21
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam u bar kodu uzela parfem MOSCHINO funny, kad ga stavim miris traje 5,6 minuta a posle toga kao da ga nisam ni stavila. Ja sam mislila da je to samo slucaj sa mnom, s mojom kozom... nisam isla da ga vratim jer sam potrosila skoro celu bocicu u nadi da ce poceti da mirise ako stavljam vise
    Last edited by J* Pey; 11-10-08 at 12:26.
    ** What do I know, I'm just a model!

    Princezica

  22. #22
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by J* Pey View Post
    Ja sam u bar kodu uzela parfem MOSCHINO funny, kad ga stavim miris traje 5,6 minuta a posle toga kao da ga nisam ni stavila.
    Mislim da je on toaletna voda, da nema parfema u Bar Kodu, pa je možda zbog toga. Ni meni on ne zadržava mnogo. To je onaj na limun što miriše, a moja sestra ga stavi i može joj stalno mirisati. Moguće je i da je zbog kože.
    Recimo meni najviše odgovaraju Chanel i najduže mi se na koži osjećaju, ostali tu i tamo. Probala sam i Bvlgari Omnia max pola sata da se osjeća, prije da će to biti razlog.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    interesantno kako se to ranije nije desavalo? Znam da parfem moze da mirise drugacije na raznim tipovima koze, ali da se ne osjeca na jednoj osobi a na drugoj da, to stvarno nijesam cula...Mnogo sam parfema u zivotu promijenila, bogomi sam ih imala i u vrijeme Titovoga zivota, tad bijah djevojcurak, ali mi se ovako nesto nije desilo izuzev u poslednjih par godina.
    Najvaznije je da se desava jednom, a drugi put ne, sa istom vrstom parfema ili toaletne vode...kako oces, kupljeni u bar kodu.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    toaletna voda ti je mnogo blaza nego parfem zato i ispari brze :P
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  25. #25
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Naravno, ali da si citao sve postove vidio bi da je u pitanju isti parfem, kupljen dva puta, jednom normalan, jednom nije...takodje, parfem iz bar koda je slabiji od iste toaletne vode kupljene u inostranstvu...to je problem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. parfemi
    By GAGA in forum Ženski kutak
    Replies: 229
    Last Post: 08-08-09, 15:32
  2. Parfemi - Originali!
    By Golub021 in forum Ostali oglasi
    Replies: 30
    Last Post: 27-06-09, 13:39
  3. Originalni parfemi
    By DuPont in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 13-05-08, 13:25
  4. Parfemi
    By Killy in forum Sve i svašta
    Replies: 76
    Last Post: 23-12-06, 15:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •