Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 78

Thread: Iseljenicka svakodnevica - dogadjaji, zanimljivosti, price

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Iseljenicka svakodnevica - dogadjaji, zanimljivosti, price

    Mozda bude interesantno da mi koji (iz najrazlicitijih razloga) zivimo van Crne Gore opisemo ljudima koji mastaju o inostranstvu neke svoje dogodovstine i na taj nacin im, bar malo, priblizimo svoj prosjecan dan.

    Za prvi post izabrao sam jedan od blogova koji postavih prije nekog vremena....

    Momacki zivot


    Proslo je skoro mjesec dana od mojeg posljednjeg javljanja na ovim stranicama. Pokusavajuci da pronadjem neki dobar izgovor, prihvatljiv za one malobrojne "ludjake i ludjakinje" (receno starim hrvatskim prevodom alanfordovskog rjecnika) koji vole potrositi minute svog dragocjenog vremena na citanje mojih blogova, upao sam u nevjerovatnu situaciju - nisam mogao da se sjetim ni jednog jedinog pravog razloga zasto nisam imao volje da sjednem i napisem koji red. To nije cak ni zato sto me svakog jutra oko 8h probudi cerka Angeline Glahe, simpaticne Peruanke koja zivi sprat nize. Curica je nevjerovatno ambiciozna i ima ogromnu zelju da bude poznata pijanistkinja. Jes da mene onaj koji mi je odredjivao raspored genetskog sadrzaja nije castio sluhom, ali ipak mislim da cu prije ja postat predsjednik USA nego sto ce ta mala napavit muzicku karijeru! Neka mi je oprosteno.... ali ajde, mlado....

    Dio prvi: "Kucanski poslovi"

    Momacki nacin ishrane i odsustvo zenske ruke (a sto cu kad su me tako navikli do sad...) polako od mene pravi eksperta za pranje sudja. Jes` da jos uvjek nisam ukapirao kako se pere siroka casa za crno vino bez rizika da pukne.... Uzmem sundjer, pa ga umocim u vec pripremljenu sapunicu, pa onda protrljam tako da odstanim one tragove prstiju i sminke sa spoljne, odnosno zaostale kapljice sa unutrasnje strane? E kod mene to za posljedicu ima slomljenih 9 od 11 casa (jedna slomljna prilikom voznje u tramvaju). I sad opet moram u trgovinu, sto mi u ovom pretpraznicnom periodu, moram sa zaljenjem da konstatujem, sve vise postaje zadovoljstvo. Ja, koji sam od shopinga godinama pravio najgoru kletvu, uhvatio sam sebe kako skoro dvadeset minuta razmisljam o sirini linija na tamnim farmerkama, a na kraju kupim oba para! Dodjavola!

    Nakon ove moje shoping-digresije, da se vratim na "kucanske" poslove. Ves masina obicno ne bi trebala da predstavlja problem. Nije ni za mene bila, dok god je ukljucivala moja mila majka. Sve ja fino stavim sto treba, razdvojim boje i uspem deterdzent u jednu, a omeksivac u drugu pregradu i pritisnem jedino moguce dugme koje moze da izgleda kao ON/OFF i nece! I posto nije bilo druge, odlucih da pretrpim dooobru turu za`ebancije i zovnem jedinu Crnogorku u ovom dijelu svijeta da mi pomogne. Ona je vec s vrata pocela da se smije i pitala jesam li otvorio vodu. Cus vodu!! Otkud ja znam da onaj koji je montirao ves-masinu nije otvorio ventil za vodu koji se nalazi iza masine!?! E ona je to znala, vec na pragu! Cudo jedno....

    I sve dobro - naucio sam da ukljucujem tu spravu, izvjestio sam se da povadim i rasirim robu, cak je i sasvim pristojno slozim. Ali PEGLANJE!!! O, place mi se... kunem vam se place mi se! Pokusao sam da to sam uradim i nece, pa nece! Stavim farmerke - to ne bi trebalo da je tesko, recite slobodno! E ja stavim jednu nogavicu na dasku (a kupio sam novu dasku i novu peglu na paru!) i toplom peglom prelazim preko nje, uz jednu, pa uz drugu ivicu. Onda okrenem nogavicu i sa zadnje strane izgleda super, a kad je okrenem - sva na linije od preklapanja! Pa onda ispeglam tu stranu, ali sad zadnja strana zguzvana! Ne umijem, ne zaisto! Sto ja sve moram znat?! Tako da sad fino rastegnem farmerke dok su jos vlazne, pa se poslije jednog nosenja uopste ne primjecuje da ih nije pegla dirala. Peglanje najvise mrzim. Nikad to necu naucit. Sreca je, medjutim, sto sam otkrio da vec pomenuta komsinica Angelina, zbog nerijesnog pitanja dozvole za boravak, radi sve kucne poslove za 12$ po satu!

    Da ne bi ispalo kako bas nista ne znam, moram malo i da se pofalim: ima jedna stvar koju stvarno - umijem! Sam spremam rucak! O kako se zabavim za vikend, da vam je znat.... te isjeckaj bosiljak, pa petrusin, luk, pa povrce razno dok se sve to krcka, a onda uz sve to dodam neki oriz.... Mogu vam reci da nema te domacice kojoj bi se priznao u spremanje rizota! Uz (istina samo ponekad) pomoc Barilla sosova za pecurke, koji su stvarno super! Supa - nista lakse. Jedino sto ove zapadnjacke kokoske nemaju ni malo ukusa kao one nase...ne znam cime ih to drugacije hrane u Bajramovici, Zeti ili Danilovgradu, ali one su nase cudo! za ove ovdje!

    Dio drugi: "Zene i ja"

    Sasvim kratko i sasvim jasno: Ne umijem to da opisem - kao nekom cudnom silom opijene, djevojke i zene koje srijecem posljednjih dana i mjeseci izgleda osjete ovo moje stanje "emocionalne nirvane", pa mi bude neobicno da se ja nalazim u situaciji da kazem da imam djevojku.... Evo me kao Keri Bredsou sa njenim razmisljanjima - "Je li normalno da se jedno ponosno musko celjade, odraslo na mlijeku Katunske nahije, cije je omiljeno jelo rastan sa kastradinom i suvi krap, na udvaranje lijepe dugonoge zene samo blago osmijehne i zahvali....?".
    Caesar`s wife must be above suspicion

  2. #2
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    -



    Angazuj pomocnicu, ne brukaj nahiju. Druzenjem sa kutlacom i sudoperom rizikujes izopstenje iz plemena.

    -

  3. #3
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    Mozda bude interesantno da mi koji (iz najrazlicitijih razloga) zivimo van Crne Gore opisemo ljudima koji mastaju o inostranstvu neke svoje dogodovstine i na taj nacin im, bar malo, priblizimo svoj prosjecan dan.

    Za prvi post izabrao sam jedan od blogova koji postavih prije nekog vremena....

    Momacki zivot


    Proslo je skoro mjesec dana od mojeg posljednjeg javljanja na ovim stranicama. Pokusavajuci da pronadjem neki dobar izgovor, prihvatljiv za one malobrojne "ludjake i ludjakinje" (receno starim hrvatskim prevodom alanfordovskog rjecnika) koji vole potrositi minute svog dragocjenog vremena na citanje mojih blogova, upao sam u nevjerovatnu situaciju - nisam mogao da se sjetim ni jednog jedinog pravog razloga zasto nisam imao volje da sjednem i napisem koji red. To nije cak ni zato sto me svakog jutra oko 8h probudi cerka Angeline Glahe, simpaticne Peruanke koja zivi sprat nize. Curica je nevjerovatno ambiciozna i ima ogromnu zelju da bude poznata pijanistkinja. Jes da mene onaj koji mi je odredjivao raspored genetskog sadrzaja nije castio sluhom, ali ipak mislim da cu prije ja postat predsjednik USA nego sto ce ta mala napavit muzicku karijeru! Neka mi je oprosteno.... ali ajde, mlado....

    Dio prvi: "Kucanski poslovi"

    Momacki nacin ishrane i odsustvo zenske ruke (a sto cu kad su me tako navikli do sad...) polako od mene pravi eksperta za pranje sudja. Jes` da jos uvjek nisam ukapirao kako se pere siroka casa za crno vino bez rizika da pukne.... Uzmem sundjer, pa ga umocim u vec pripremljenu sapunicu, pa onda protrljam tako da odstanim one tragove prstiju i sminke sa spoljne, odnosno zaostale kapljice sa unutrasnje strane? E kod mene to za posljedicu ima slomljenih 9 od 11 casa (jedna slomljna prilikom voznje u tramvaju). I sad opet moram u trgovinu, sto mi u ovom pretpraznicnom periodu, moram sa zaljenjem da konstatujem, sve vise postaje zadovoljstvo. Ja, koji sam od shopinga godinama pravio najgoru kletvu, uhvatio sam sebe kako skoro dvadeset minuta razmisljam o sirini linija na tamnim farmerkama, a na kraju kupim oba para! Dodjavola!

    Nakon ove moje shoping-digresije, da se vratim na "kucanske" poslove. Ves masina obicno ne bi trebala da predstavlja problem. Nije ni za mene bila, dok god je ukljucivala moja mila majka. Sve ja fino stavim sto treba, razdvojim boje i uspem deterdzent u jednu, a omeksivac u drugu pregradu i pritisnem jedino moguce dugme koje moze da izgleda kao ON/OFF i nece! I posto nije bilo druge, odlucih da pretrpim dooobru turu za`ebancije i zovnem jedinu Crnogorku u ovom dijelu svijeta da mi pomogne. Ona je vec s vrata pocela da se smije i pitala jesam li otvorio vodu. Cus vodu!! Otkud ja znam da onaj koji je montirao ves-masinu nije otvorio ventil za vodu koji se nalazi iza masine!?! E ona je to znala, vec na pragu! Cudo jedno....

    I sve dobro - naucio sam da ukljucujem tu spravu, izvjestio sam se da povadim i rasirim robu, cak je i sasvim pristojno slozim. Ali PEGLANJE!!! O, place mi se... kunem vam se place mi se! Pokusao sam da to sam uradim i nece, pa nece! Stavim farmerke - to ne bi trebalo da je tesko, recite slobodno! E ja stavim jednu nogavicu na dasku (a kupio sam novu dasku i novu peglu na paru!) i toplom peglom prelazim preko nje, uz jednu, pa uz drugu ivicu. Onda okrenem nogavicu i sa zadnje strane izgleda super, a kad je okrenem - sva na linije od preklapanja! Pa onda ispeglam tu stranu, ali sad zadnja strana zguzvana! Ne umijem, ne zaisto! Sto ja sve moram znat?! Tako da sad fino rastegnem farmerke dok su jos vlazne, pa se poslije jednog nosenja uopste ne primjecuje da ih nije pegla dirala. Peglanje najvise mrzim. Nikad to necu naucit. Sreca je, medjutim, sto sam otkrio da vec pomenuta komsinica Angelina, zbog nerijesnog pitanja dozvole za boravak, radi sve kucne poslove za 12$ po satu!

    Da ne bi ispalo kako bas nista ne znam, moram malo i da se pofalim: ima jedna stvar koju stvarno - umijem! Sam spremam rucak! O kako se zabavim za vikend, da vam je znat.... te isjeckaj bosiljak, pa petrusin, luk, pa povrce razno dok se sve to krcka, a onda uz sve to dodam neki oriz.... Mogu vam reci da nema te domacice kojoj bi se priznao u spremanje rizota! Uz (istina samo ponekad) pomoc Barilla sosova za pecurke, koji su stvarno super! Supa - nista lakse. Jedino sto ove zapadnjacke kokoske nemaju ni malo ukusa kao one nase...ne znam cime ih to drugacije hrane u Bajramovici, Zeti ili Danilovgradu, ali one su nase cudo! za ove ovdje!

    Dio drugi: "Zene i ja"

    Sasvim kratko i sasvim jasno: Ne umijem to da opisem - kao nekom cudnom silom opijene, djevojke i zene koje srijecem posljednjih dana i mjeseci izgleda osjete ovo moje stanje "emocionalne nirvane", pa mi bude neobicno da se ja nalazim u situaciji da kazem da imam djevojku.... Evo me kao Keri Bredsou sa njenim razmisljanjima - "Je li normalno da se jedno ponosno musko celjade, odraslo na mlijeku Katunske nahije, cije je omiljeno jelo rastan sa kastradinom i suvi krap, na udvaranje lijepe dugonoge zene samo blago osmijehne i zahvali....?".
    eeeeeeeeeeeeeeeeee... dje si ti tooooooooooo???????:monkey:

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Da mi nije ovog "iseljenickog zivota", ko zna kad bih naucila da kuvam.



    Mademoiselle.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Da mi nije ovog "iseljenickog zivota", ko zna kad bih naucila da kuvam.
    Ko veli da jesi? Jos nisi zvala na taj rashtan
    I am the one who locks.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Dogovoricemo se



    Mademoiselle.

  7. #7
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Da mi nije ovog "iseljenickog zivota", ko zna kad bih naucila da kuvam.
    Mene ni ovo nije natjeralo da kuvam

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Iseljenicki zivot ima i dobrih i losih strana/ Mada je kljucno - sto covjek, daleko od limita svoje sredine bolje spozna samog seb. Kuvanje, sexualne slobode, narkotici... sve sto vas je zaimalo da ispitate, a niste imali hrabrosti.
    Igrom slucaja, zemlja u kojoj zivim je toliko drugacija od Zapada ili onog nasta smo navikli, tako da mi je svaki dan drugaciji i jos uvijek cudan.
    Necu vas zatrpavati sa detaljima, ali svako bi to morao da prodje.
    Vecina ljudi je zla

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A dje si to? Tibet?
    Jeti, trava, snijeg :P

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    A dje si to? Tibet?
    Jeti, trava, snijeg :P
    Nema potrebe za ovakvim nipodastavanjem
    Vecina ljudi je zla

  11. #11
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    A dje si to? Tibet?
    Jeti, trava, snijeg :P
    Samo je želio da kaže da daleko od svoje zemlje, počinješ drugačije da gledaš na neke stvari.

    Meni npr, shvatila sma da su mi neke stvari veoma bitne, a tamo uopšte nisam pridavali neki poseban značaj...

  12. #12
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ßřgěńjĺ View Post
    Samo je želio da kaže da daleko od svoje zemlje, počinješ drugačije da gledaš na neke stvari.

    Meni npr, shvatila sma da su mi neke stvari veoma bitne, a tamo uopšte nisam pridavali neki poseban značaj...
    eh cekacu te ja i kad se vratis hahahhaaa :P
    the World's leading dance event
    Sensation


  13. #13
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaPGcity View Post
    eh cekacu te ja i kad se vratis hahahhaaa :P
    Ti ćeš mene večeras ubiti od smijeha

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ßřgěńjĺ View Post
    Samo je želio da kaže da daleko od svoje zemlje, počinješ drugačije da gledaš na neke stvari.

    Meni npr, shvatila sma da su mi neke stvari veoma bitne, a tamo uopšte nisam pridavali neki poseban značaj...
    Upravo tako. Hvala Dzeni.

    Mada je to tesko shvatljivo osobama koje kategoriju putovanja shvataju sablonski i ako uopste putuju - kuci se vracaju istih vidika... Steta
    Vecina ljudi je zla

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Bar vi iseljenici proshirenih vidika bi trebalo da imate dobro razvijen smisao za humor, ne vjerujem da je mislio ishta loshe...
    #fakenews

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro, Bonju morate razumjeti jer zivi u krajevima gdje se ovih dana - nazalost - najmanje obraca paznje na salu....
    Caesar`s wife must be above suspicion

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    Dobro, Bonju morate razumjeti jer zivi u krajevima gdje se ovih dana - nazalost - najmanje obraca paznje na salu....
    Tako je Thomo. Mozda sam malo i osjetljiviji nego inace, ali tesko je iskulirati sve te stvari koje ti se dogadjaju tik pred (izgleda privremenim) kucnim pragom...
    Ali svjedeno, mislim da je Verij-jev post bio djetinjast, neprikladan i glup. Mada je sve sada ok, jer sigurno nije mogao znati ono sto se desava oko mene.
    Vecina ljudi je zla

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan View Post
    irak? salim se, dje si to, zagreb? kakva je atmosfera tamo?
    Arktik. Istrazivacka stanica Kraljevine Danske
    Svakim danim se smanjuje vjeciti led, a velike sile inteziviraju svoje sukobe oko arktickih resursa, ponukani neobiljezenim teritorijama i sopstvenom oskudicom - turobni znaci nesigurne buducnosti. A ljudima ce tek kasnije biti jasno ono sto se danas desava
    Last edited by Bonja the Zmaj; 07-10-08 at 17:10.
    Vecina ljudi je zla

  19. #19
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Arktik. Istrazivacka stanica Kraljevine Danske
    Svakim danim se smanjuje vjeciti led, a velike sile inteziviraju svoje sukobe oko arktickih resursa, ponukani neobiljezenim teritorijama i sopstvenom oskudicom - turobni znaci nesigurne buducnosti. A ljudima ce tek kasnije biti jasno ono sto se danas desava

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ................................!

    Quote Originally Posted by Don_Sharky View Post
    Ne cudim se tvojem zaprepascenju jer je to jedna od onih stari koje ljudska rasa cesto zaboravlja, a u stvari to su ljudi koji se brinu da sudbina covjecanstva ne pane u ruke multinacionalnih kompanija koje unistavaju zivotnu sredinu.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Don_Sharky View Post
    Duga prica, sa cudnim krajem... Za sad. Kako si stvari krenule - necemo jos dugo trajati. Prvo mi, pa Kanadjani - ostavljajuci Rusima i Amerima da se nadgornjavaju oko bogatstava ispod Arktika - zanemarujuci ono sto se desava na povrsini...
    Vecina ljudi je zla

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    Mozda bude interesantno da mi koji (iz najrazlicitijih razloga) zivimo van Crne Gore opisemo ljudima koji mastaju o inostranstvu neke svoje dogodovstine i na taj nacin im, bar malo, priblizimo svoj prosjecan dan
    ja imam samo jednu stvar da kazhem

    ako hocjesh da ostanesh normalan - ne idi u Shvajcarsku.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  23. #23
    Join Date
    May 2008
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam vecinu vremena morao da perem sudje u jednom resotranu, ne bih li imao da se prehranim.... :S

  24. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Idi dete,vidi sveta,osiguraj sebi buducjnost..." - sa ovom rechenicom i slichnim varijacijama generacije novih,mladih gastarbajtera su ispracjene iz rodne grude u inostrane srednje shkole i univerzitete.Roditelji puni optimizma i ruzhichastih snova o lepoj buducjnosti svog podmlatka rachunaju na svoju dechicu da opravdaju ochekivanja,uspeju u zhivotu i osiguraju im starost.
    Deca ko deca...neki srecjni zbog ukazane im prilike,neki bezvoljni i demotivisani jer su zheleli neshto drugo od zhivota,neki pod pritiskom obaveznog uspeha i velike kolichine novca ulagane u njih, neki depresivni zbog napushtanja drushtva,momka/devojke,svog grada,omiljenih diskoteka... Kol`ko ljudi,tol`ko cjudi.E,sad,dolazimo do onoga shto me dovodi do ludila
    Svaka promena sredine uzrokuje bar malu krizu,depresiju i pojachanu zhelju za povratkom kucji. Plakanje,nervoza,“zashto mi je ovo ***** trebalo",problemi sa novim ljudima,novim jezikom i uchenjem na istom,problemi sa privikavanjem na sredjen,uredjen i pravilima i zakonima do detalja kontrolisan zhivot... Izjadash se drugu/drugarici,momku/devojci/roditelju...I dobijesh odgovore u stilu "Nemoj da seresh,razmazhena jedna mamina mazo,koliko bi se ljudi sa tobom menjalo", "Ih da su meni te muke", "Shto si trazhila,to si i dobila"...I tako dalje.
    Zashto je u svim Balkancima usadjeno od rodjenja razmishljanje u stilu zhivot preko=srecja? Zashto niko ne mozhe da skapira kroz shta prolazi chovek koji je daleko od svoje domovine i svega shto voli?
    Zashto moram da budem srecjna kao kreten samo zato shto sam u Evropi?
    Ili cje i dalje jedini ljudi koji me iole razumeju biti oni koji dele istu muku...
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    "Idi dete,vidi sveta,osiguraj sebi buducjnost..." - sa ovom rechenicom i slichnim varijacijama generacije novih,mladih gastarbajtera su ispracjene iz rodne grude u inostrane srednje shkole i univerzitete.Roditelji puni optimizma i ruzhichastih snova o lepoj buducjnosti svog podmlatka rachunaju na svoju dechicu da opravdaju ochekivanja,uspeju u zhivotu i osiguraju im starost.
    Deca ko deca...neki srecjni zbog ukazane im prilike,neki bezvoljni i demotivisani jer su zheleli neshto drugo od zhivota,neki pod pritiskom obaveznog uspeha i velike kolichine novca ulagane u njih, neki depresivni zbog napushtanja drushtva,momka/devojke,svog grada,omiljenih diskoteka... Kol`ko ljudi,tol`ko cjudi.E,sad,dolazimo do onoga shto me dovodi do ludila
    Svaka promena sredine uzrokuje bar malu krizu,depresiju i pojachanu zhelju za povratkom kucji. Plakanje,nervoza,“zashto mi je ovo ***** trebalo",problemi sa novim ljudima,novim jezikom i uchenjem na istom,problemi sa privikavanjem na sredjen,uredjen i pravilima i zakonima do detalja kontrolisan zhivot... Izjadash se drugu/drugarici,momku/devojci/roditelju...I dobijesh odgovore u stilu "Nemoj da seresh,razmazhena jedna mamina mazo,koliko bi se ljudi sa tobom menjalo", "Ih da su meni te muke", "Shto si trazhila,to si i dobila"...I tako dalje.
    Zashto je u svim Balkancima usadjeno od rodjenja razmishljanje u stilu zhivot preko=srecja? Zashto niko ne mozhe da skapira kroz shta prolazi chovek koji je daleko od svoje domovine i svega shto voli?
    Zashto moram da budem srecjna kao kreten samo zato shto sam u Evropi?
    Ili cje i dalje jedini ljudi koji me iole razumeju biti oni koji dele istu muku...
    Nemoj da seresh,razmazhena jedna mamina mazo,koliko bi se ljudi sa tobom menjalo
    Vecina ljudi je zla

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •