Results 1 to 23 of 23

Thread: Mobilni internet za studente

  1. #1
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    176
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Mobilni internet za studente

    Svi redovni studenti u Crnoj Gori će ubuduće plaćati mjesečnu pretplatu nižu za 25 odsto u odnosu na standardnu cijenu, a modem će, uz potpisivanje odgovarajućeg ugovora, dobiti besplatno.

    U ponudi su tri paketa sljedećih karakteristika:

    - Mobilni Internet 0,5GB za studente košta 11.25 € mjesečno, umjesto standardnih 15 eura. U paket je uključen saobraćaj od 0,5GB, a cijena za 1MB saobraćaja nakon potrošenog paketa je 0,06 eura.

    - Mobilni Internet 2,5GB za studente košta 17.25 € mjesečno, umjesto standardnih 23 eura. Saobraćaj uključen u paket je 2,5GB, a cijena za 1MB saobraćaja nakon potrošenog paketa je 0,04 eura.

    - Mobilni Internet 5GB za studente košta 28.5 €, umjesto 38 eura, koliko košta pretplata u okviru standardne ponude. U paket je uključen saobraćaj 5GB, a cijena dodatnog MB je 0,02 eura).

    Cijene uključuju PDV.

    Pored toga, studenti dobijaju i besplatan USB modem ili PCMCIA karticu, uz potpisivanje ugovora na 18 ili 24 mjeseca, zavisno od paketa. Studenti ugovor potpisuju u T-Centrima, uz indeks, potvrdu o redovnom studiranju i ličnu kartu. Studentski popust važi 12 mjeseci od dana aktivacije paketa. Nakon tog perioda potrebno je u T-Centru priložiti potvrdu o redovnom studiranju i tada se popust produžava na još godinu.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Najmlađa kompanija mobilne telefonije u Crnoj Gori, koja je od početka rada uvela nove tehnološke standarde, posebno uvažavajući potrebe i afinitete mlađe populacije, od danas počinje sa novom postpaid akcijom, namijenjenom upravo studentima.

    Potpisivanjem ugovora, svi redovni studenti dobijaju mogućnost kupovine USB modema za samo 1 euro, uz odabir jednog od četiri m:tel surfer postpaid paketa. Time stiču nevjerovatan popust od 100% za sve pretplate, do 31. decembra 2008. godine!

    Za bezbrižno surfovanje po Netu, uvijek i svuda, studentima su na raspolaganju postpaid paketi m:tel 5, 20 i 40 surfer, pored postojećeg paketa m:tel 10 surfer. Uz pretplatu od 5 eura, korisnik paketa m:tel 5 surfer, dobija svakog mjeseca 50 MB a nakon njihove potrošnje, GPRS saobraćaj na 100 KB se tarifira po cijeni od 0,008 eura. U pretplatu od 10 eura za m:tel 10 surfer, uključeno je 300 MB, a nakon njihove potrošnje, GPRS saobraćaj na 100 KB se tarifira po cijeni od 0,006 eura. Korisnik paketa m:tel 20 surfer, uz mjesečnu pretplatu od 20 eura dobija 2048 MB, a nakon njihove potrošnje, GPRS saobraćaj na 100 KB se tarifira po cijeni od 0,004 eura. Paket m:tel 40 surfer, uz mjesečnu pretplatu od 40 eura, korisniku obezbjeđuje čak 6144 MB, dok se GPRS saobraćaj na 100 KB, nakon njihove potrošnje, tarifira po cijeni od samo 0,002 eura. U pretplatu nijesu uključeni MB napravljeni u roamingu. Neiskorišćeni MB se ne prenose u naredni mjesec.
    Postpaid surfer paketi korisnicima omogućavaju i korišćenje svih ostalih servisa, po cijenama u skladu sa standardnim postpaid cjenovnikom m:tel-a.

    Ugovor se potpisuje na 24 mjeseca, u svim poslovnicama m:tel-a. Obavezno je da student donese ličnu kartu i index na uvid.

    Kad budete nudili i druge srvise na toj data kartici ili omogucili da se Mobilni internet doda kao opcija onda se javite. Do tada...Pssssssssssss

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Thumbs up

    Emtel opet ubio. Svaka čast.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije ih M:tel ubio no oni sami sebe. Svi nude inernet kao opciju uz postojece brojeve ili ako je to osnov ugovora nude i druge servise na data kartici, oni NE kao da nisu dio ovoga trzista.

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Zato i opada broj korisnika, kasno će shvatit...

  6. #6
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pazi ovo :Od 1.096.863 prepaid korisnika ProMonte je imao 454.455, M:Tel 324.529, T-Mobile 317.879,a od 261.099 postpaid pretplatnika T-Mobile je imao 113.714, ProMonte 104.525 i M:Tel 42.860.
    Tek ovo:
    Tokom avgusta registrovano je ukupno 105.149.980 SMS poruka.
    Od tog broja, korisnici ProMonte-a su ostvarili 44.439.099, M:Tel-a 38.512.523 i T Mobile 22.198.358 SMS poruka.

    Zasto zaboga ????

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Thumbs down

    Izgleda da im ni to nije dovoljno da shvate da moraju drastično da poboljšaju pripejd ponudu, od sedmice ništa nije izašlo da valja, a to je bilo poodavno...

  8. #8
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    176
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim da ste super uigrani, a ja sam samo htio da dam informaciju.

    Kod T- Mobilea se ustedi 6 pretplata, a USB modem je besplatan.
    Ako student odabere paket od 2.5GB i potpiše ugovor na 24 mjeseca, uštedjeće šest mjesečnih pretplata, odnosno ukupno 138 eura, jer umjesto 23 eura mjesečno plaća 17.25 eura.

    Sto se tice udjela u pripejd trzistu, mtel je lovio turiste i zato se ovo desilo. Ako gledamo broj ostvarenih minuta razgovora, mtel ima oko 16% udjela, Promonte 48%, a T-Mobile oko 36%.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I ako gledamo SMS vi imate 21%

  10. #10
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    176
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poseydon View Post
    I ako gledamo SMS vi imate 21%
    To je tacno. Podaci o minutima razgovora, poslatim porukama, uopste o koriscenju usluga mnogo vise govore nego koliko ko ima udio u trzistu. Recimo, ja imam tri broja, ali samo jedan aktivno koristim... Za agenciju, ja sam tri korisnika...
    U svakom slucaju, svaka mreza ima nesto po cemu je povoljnija ili bolja od druge dvije, svako za sebe treba da vidi sto je to i sto mu odgovara...

  11. #11
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ontopic: da li su ova gospoda razmisljala o tome da studenti bjeze od ugovora na 21312312432 mjeseci vec da vecinom koriste prepaid mobilni internet?
    Nadam se da ce bar ProMonte "apdejtovati" svoju prepaid ponudu, kad su ostali nesposobni

  12. #12
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stampar View Post
    To je tacno. Podaci o minutima razgovora, poslatim porukama, uopste o koriscenju usluga mnogo vise govore nego koliko ko ima udio u trzistu. Recimo, ja imam tri broja, ali samo jedan aktivno koristim... Za agenciju, ja sam tri korisnika...
    U svakom slucaju, svaka mreza ima nesto po cemu je povoljnija ili bolja od druge dvije, svako za sebe treba da vidi sto je to i sto mu odgovara...
    Tacno.T-Mobile ima izvanrednu postpaid ponudu, na prepaidu treba poraditi. Svi imaju pakete usluga SMS, MMS, Pozivi, Internet i svi nude te pakete i prepaidu i postpaidu i dozvoljavaju korisniku da kombinuje te pakete na istom broju, samo T-Mobile se ogranicio te paketi samo za postpaid, te ne moze na istu karticu...U mojoj familiji ima 5 korisnika T-Mobile, nas dvoje koristimo Mobilni internet Promonte iz principa, kad mora nova kartica za internet onda necemo T-Mobile. Sto mislis koliko ste korisnika Mobilnog Interneta izgubili zbog "sitnice" sto ne date da to bude opcija na postojecem broju ?

  13. #13
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    176
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno ne znam razlog, nije me interesovao jer meni vise odgovara ovako

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stampar View Post
    Vidim da ste super uigrani, a ja sam samo htio da dam informaciju.

    Kod T- Mobilea se ustedi 6 pretplata, a USB modem je besplatan.
    Ako student odabere paket od 2.5GB i potpiše ugovor na 24 mjeseca, uštedjeće šest mjesečnih pretplata, odnosno ukupno 138 eura, jer umjesto 23 eura mjesečno plaća 17.25 eura.

    Sto se tice udjela u pripejd trzistu, mtel je lovio turiste i zato se ovo desilo. Ako gledamo broj ostvarenih minuta razgovora, mtel ima oko 16% udjela, Promonte 48%, a T-Mobile oko 36%.
    ko je imo turist pakete? vi ili mtel? ako ste kiksali pored turist paketa i onolike reklame, trebalo bi malo da se zapitate

    druga al jako bitna stvar, povecali ste na pripejd obracunski period posel prvih 30 sec na 15 sec, a do tad je bio na sec, i to sve neobavijestivsi korisnike bogami kad je neka nagradna igra, neka super tarifa, saljete i ubijate sa porukama
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  15. #15
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    176
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Turist pakete je imao Promonte. Ako stvarno mislite da 217% stanovnistva Crne Gore koristi mobilni telefon, onda je to to...

    Mislim da je Posejdon najbolje objasnio to oko trzisnog udjela ove tri kompanije.

    Ovo je, ipak, bila prica o Mobilnom Internetu i ponudi za studente... I to samo informacija, na koju su neki reagovali pokusavajuci da skrenu temu. Nije mi jasno zbog cega. Brzo cemo vidjeti je li ta ponuda povoljna ili ne.

    Najvaznije je da svako od Vas (ili vecina, jer neki, kao i ja, rade za nekog operatera) ima mogucnost izbora.

    Ja nijesam pupcanom vrpcom vezan za firmu i plata mi ne zavisi od pisanja po forumu, zato i nemam namjeru da se prepucavam s kolegama iz drugih kompanija. kao sto rekoh, samo sam htio da postavim informaciju.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    ko je imo turist pakete? vi ili mtel? ako ste kiksali pored turist paketa i onolike reklame, trebalo bi malo da se zapitate

    druga al jako bitna stvar, povecali ste na pripejd obracunski period posel prvih 30 sec na 15 sec, a do tad je bio na sec, i to sve neobavijestivsi korisnike bogami kad je neka nagradna igra, neka super tarifa, saljete i ubijate sa porukama
    znaci imamo i super tarifa...
    vazda sam znao da nas vise volis od druga dva operatera

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stampar View Post
    Turist pakete je imao Promonte. Ako stvarno mislite da 217% stanovnistva Crne Gore koristi mobilni telefon, onda je to to...
    imali ste i vi neku tarifu vezano za turisticku sezonu, kad se vaucer pripuni, izabere se mogucnost free poruka ili poziva za srbiju i sl, ne mogu se tacno sjetit al tako je nekako bilo, nije se zvao kao kod promontea turisticki paket al je bio namijenjen i trajala je ponuda do kraja ljeta

    Quote Originally Posted by 777 View Post
    znaci imamo i super tarifa...
    vazda sam znao da nas vise volis od druga dva operatera
    voliO, kad ste prebacili tarifiranje na 15 sec, posao sam kod konkurencije i to na postpejd, a vjeruj mi samo zbog toga sto u vasem smartu nema ponude za sms, a mogli ste je uvrstiti lako i sad 67 pripejd koristim jednom nedeljno kad neke poruke treba da posaljem
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  18. #18
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mtel internet bi trebao biti i 50% jeftiniji jer sam ga upravo probao i cakur ne valja. Prvi utisak: stranice se otvaraju sporije nego preko dial upa. speedtest na promonte (sa 6280) - 350kbps, ping 150; speedtest na mtel (isti telefon) ~200kbps, ping 250 prema istom serveru. žasu...

  19. #19
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    imali ste i vi neku tarifu vezano za turisticku sezonu, kad se vaucer pripuni, izabere se mogucnost free poruka ili poziva za srbiju i sl, ne mogu se tacno sjetit al tako je nekako bilo, nije se zvao kao kod promontea turisticki paket al je bio namijenjen i trajala je ponuda do kraja ljeta



    voliO, kad ste prebacili tarifiranje na 15 sec, posao sam kod konkurencije i to na postpejd, a vjeruj mi samo zbog toga sto u vasem smartu nema ponude za sms, a mogli ste je uvrstiti lako i sad 67 pripejd koristim jednom nedeljno kad neke poruke treba da posaljem
    ok...vraticemo mi tebe

  20. #20
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Je li vas sramota da vam ovako izgleda sajt ?
    http://www.t-mobile.me/Main.aspx?id=...rika=123&tip=3

  21. #21
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poseydon View Post
    Je li vas sramota da vam ovako izgleda sajt ?
    http://www.t-mobile.me/Main.aspx?id=...rika=123&tip=3
    da moze bolje...i moze...uvijek... ali nas nije sramota... ipak malo precerujes...mislio sam da je neko greskom ubacio neku sliku gole osobe...

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    5,019
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poseydon View Post
    Je li vas sramota da vam ovako izgleda sajt ?
    http://www.t-mobile.me/Main.aspx?id=...rika=123&tip=3
    Minimalizam je sad moderan
    www.jaredic.com
    ˙˙pǝlloɹ sɹǝsnoɹʇ ʎɯ ɟo sɯoʇʇoq ǝɥʇ ǝɹɐʍ plnoɥs ı 'plo ʍoɹƃ ı 'plo ʍoɹƃ ı

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,995
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poseydon View Post
    Potpisivanjem ugovora, svi redovni studenti dobijaju mogućnost kupovine USB modema za samo 1 euro, uz odabir jednog od četiri m:tel surfer postpaid paketa. Time stiču nevjerovatan popust od 100% za sve pretplate, do 31. decembra 2008. godine!

    Za bezbrižno surfovanje po Netu, uvijek i svuda, studentima su na raspolaganju postpaid paketi m:tel 5, 20 i 40 surfer, pored postojećeg paketa m:tel 10 surfer. Uz pretplatu od 5 eura, korisnik paketa m:tel 5 surfer, dobija svakog mjeseca 50 MB a nakon njihove potrošnje, GPRS saobraćaj na 100 KB se tarifira po cijeni od 0,008 eura. U pretplatu od 10 eura za m:tel 10 surfer, uključeno je 300 MB, a nakon njihove potrošnje, GPRS saobraćaj na 100 KB se tarifira po cijeni od 0,006 eura. Korisnik paketa m:tel 20 surfer, uz mjesečnu pretplatu od 20 eura dobija 2048 MB, a nakon njihove potrošnje, GPRS saobraćaj na 100 KB se tarifira po cijeni od 0,004 eura. Paket m:tel 40 surfer, uz mjesečnu pretplatu od 40 eura, korisniku obezbjeđuje čak 6144 MB, dok se GPRS saobraćaj na 100 KB, nakon njihove potrošnje, tarifira po cijeni od samo 0,002 eura. U pretplatu nijesu uključeni MB napravljeni u roamingu. Neiskorišćeni MB se ne prenose u naredni mjesec.
    Postpaid surfer paketi korisnicima omogućavaju i korišćenje svih ostalih servisa, po cijenama u skladu sa standardnim postpaid cjenovnikom m:tel-a.

    Ugovor se potpisuje na 24 mjeseca, u svim poslovnicama m:tel-a. Obavezno je da student donese ličnu kartu i index na uvid.

    Kad budete nudili i druge srvise na toj data kartici ili omogucili da se Mobilni internet doda kao opcija onda se javite. Do tada...Pssssssssssss
    Quote Originally Posted by Stampar View Post
    Svi redovni studenti u Crnoj Gori će ubuduće plaćati mjesečnu pretplatu nižu za 25 odsto u odnosu na standardnu cijenu, a modem će, uz potpisivanje odgovarajućeg ugovora, dobiti besplatno.

    U ponudi su tri paketa sljedećih karakteristika:

    - Mobilni Internet 0,5GB za studente košta 11.25 € mjesečno, umjesto standardnih 15 eura. U paket je uključen saobraćaj od 0,5GB, a cijena za 1MB saobraćaja nakon potrošenog paketa je 0,06 eura.

    - Mobilni Internet 2,5GB za studente košta 17.25 € mjesečno, umjesto standardnih 23 eura. Saobraćaj uključen u paket je 2,5GB, a cijena za 1MB saobraćaja nakon potrošenog paketa je 0,04 eura.

    - Mobilni Internet 5GB za studente košta 28.5 €, umjesto 38 eura, koliko košta pretplata u okviru standardne ponude. U paket je uključen saobraćaj 5GB, a cijena dodatnog MB je 0,02 eura).

    Cijene uključuju PDV.

    Pored toga, studenti dobijaju i besplatan USB modem ili PCMCIA karticu, uz potpisivanje ugovora na 18 ili 24 mjeseca, zavisno od paketa. Studenti ugovor potpisuju u T-Centrima, uz indeks, potvrdu o redovnom studiranju i ličnu kartu. Studentski popust važi 12 mjeseci od dana aktivacije paketa. Nakon tog perioda potrebno je u T-Centru priložiti potvrdu o redovnom studiranju i tada se popust produžava na još godinu.
    Je li ovo ponuda jedne firme?
    Mogu da biram da potpišem ugovor na 18 mjeseci i da platim modem 1€ ili da potpišem na 24 mjeseca i da ga ne platim...

    Šta li da izaberem :devil:

    mene zanima jesu li ovi modemi kodirani?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Niže cijene za Mobilni Internet
    By Stampar in forum Operatori
    Replies: 11
    Last Post: 15-01-09, 20:20
  2. T-Mobile Mobilni inernet
    By Poseydon in forum Operatori
    Replies: 51
    Last Post: 19-05-08, 23:14
  3. Kupujem Modem za mobilni internet
    By Milonja in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 29-04-08, 01:09
  4. Replies: 0
    Last Post: 18-01-08, 18:19
  5. Jeftiniji mobilni internet
    By St.Dzonny in forum Operatori
    Replies: 5
    Last Post: 11-12-07, 15:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •