Results 1 to 8 of 8

Thread: Ljepota

  1. #1
    renaissance Guest

    Default Ljepota

    Interesuje me sta mislite, u kom pravcu se mijenja fizicka ljepota?Da li su estetski kriterijumi surovi?Kako se oni uopste uspostavljaju,i ko ih diktira? Kako zamisljate zenu/muskarca buducnosti?

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    mislim da se mijenja u onom pravcu u kom se pronalazi vecina ljudi, jer u protivnom, je li, ne bi isla u tom pravcu.
    estetski kriterijumi za nekoga mogu biti surovi, ali covjek sam odlucuje da li ce ih vjerno pratiti do kraja ili samo u onoj mjeri koja njega zadovoljava...
    uspostavljaju se tako sto se pipa puls naroda, pa mu se onda i plasira ono sto on zeli da vidi...
    zena buducnosti je sa sto manje dlaka po tijelu (izuzev kose i obrva). mislim da je vec nastupilo vrijeme u kom su cure koje gaje zbunove medju nogama ljankese i svidja mi se takav stav uf, udaljih se sad malo od estetike...

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto je tema i zena i muskarac, nadovezacu se na ovizionizi i rec da je muskarac koji gaji pretjerano dlake dje god ljakse pa bilo dolje ili gore, mada mozda jos ima zena koje se uzbudjuju kad muskarac podigne ruku a graske znoja mu po zbunu ispod miske, a zaudara,,, predivno

    Tako, da prvo i muskarci i zene sa sto manje dlaka u buducnosti. A za ostalo kako oce:razz:

  4. #4
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni iskreno te dlake ne smetaju mnogo na muškarcu. Drugo je što smo mi žene navikle i sebe i druge na glatko pa je to sada hit za ženstvnost.

    Muškarca budućnosti zamišljam sa malo manje predrasuda što se izgleda tiče, premda bi najbolje bilo da se diskutuje osoba u kompletu, jer taj izgled i ne čini mnogo. Šta mislite?!
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Interesuje me sta mislite, u kom pravcu se mijenja fizicka ljepota?Da li su estetski kriterijumi surovi?Kako se oni uopste uspostavljaju,i ko ih diktira? Kako zamisljate zenu/muskarca buducnosti?
    A kako nijesu surovi?! Ceraju ovaj nesrecni narod na najstrasnije muke samo da bi izgledali dovoljno lijepo po opste utvrdjenim kriterijumima! To dotle ide da pojedine djevojke, i to lijepe i vitke, u borbi za idealnu liniju upadaju u najstrasnije psihicke probleme i sistemska oboljenja.
    Ljepota je prerasla u mocnu industriju, koja pravi gomile novca...i eto ti odgovora kako se uspostavljaju i ko ih diktira...sve za dobru zaradu pa makar nas to satrlo.
    :mrgreen:Ako narod ostane bez dlaka uskoro, naglo ce se izmisliti da je dlakavost kul, pa ce sugerisati presadjivanje i "posumljavanje" izvjesnih djelova tijela i sve to samo zarad namicanja paruljina A ovcice poslusne i nema zime za modne "diktatore"


    Ubijedjena sam da ce se vremenom ponovo poceti cijeniti prirodnost, posto ce uskoro svi biti kao klonirani, vjestacki, sa silikonima gdje god budu mogli da se umetnu i da zategnu sto god se zategnuti bude moglo...e, onda ce to da dosadi pa ce se traziti malo prirodnih oblina...ni savrsenstvo nije po volji kad postane obicno i svakome dostupno...ali se bojim da ce tad biti kasno.

    Nove generacije ce poceti da se radjaju bez dlaka, organi ce vremenom atrofirati posto nece imati svoju prvobitnu namjenu, zenske grudi ce zakrzljati, pocecemo da se hranimo tabletama, koje ce sadrzati sve komponente koje su dovoljne za normalanu funkciju organizma, samim tim organi za varenje i izlucivanje nece biti neophodni pa ce dozivjeti izvjesne promjene, a i postici ce se ideal i ceznja modernog covjeka, da nema grama sala, niti viska u odnosu na idealnu tezinu...:blah: (uh, kako bi ovo izgledalo)

    Covjeka buducnosti zamisljam utegnutog i zategnutog kao robota....boze me oprosti, kao onaj DATA iz Zvjezdanih staza
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #6
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    ja ne znam sto drame pojedini ovoliko, stvarno... najbolje da se propagiraju debeli, masni, dlakavi primjerci ljudske vrste...
    niko nikoga ne tjera da umre pokusavajuci da dosegne ono sto je njemu nedostizno. ucini za svoju ljepotu onoliko koliko mozes i koliko je u granicama zdravog zivota, a frikova opterecenih ce uvijek biti, ma kakvi trendovi bili i ko ih diktirao...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mjesto gore od mjesta goreg od pakla!
    Posts
    725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Meni iskreno te dlake ne smetaju mnogo na muškarcu. Drugo je što smo mi žene navikle i sebe i druge na glatko pa je to sada hit za ženstvnost.

    Muškarca budućnosti zamišljam sa malo manje predrasuda što se izgleda tiče, premda bi najbolje bilo da se diskutuje osoba u kompletu, jer taj izgled i ne čini mnogo. Šta mislite?!
    I love you girl

  8. #8
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    ispod oraca a iznad kopaca
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Red face

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    A kako nijesu surovi?! Ceraju ovaj nesrecni narod na najstrasnije muke samo da bi izgledali dovoljno lijepo po opste utvrdjenim kriterijumima! To dotle ide da pojedine djevojke, i to lijepe i vitke, u borbi za idealnu liniju upadaju u najstrasnije psihicke probleme i sistemska oboljenja.
    Ljepota je prerasla u mocnu industriju, koja pravi gomile novca...i eto ti odgovora kako se uspostavljaju i ko ih diktira...sve za dobru zaradu pa makar nas to satrlo.
    :mrgreen:Ako narod ostane bez dlaka uskoro, naglo ce se izmisliti da je dlakavost kul, pa ce sugerisati presadjivanje i "posumljavanje" izvjesnih djelova tijela i sve to samo zarad namicanja paruljina A ovcice poslusne i nema zime za modne "diktatore"


    Ubijedjena sam da ce se vremenom ponovo poceti cijeniti prirodnost, posto ce uskoro svi biti kao klonirani, vjestacki, sa silikonima gdje god budu mogli da se umetnu i da zategnu sto god se zategnuti bude moglo...e, onda ce to da dosadi pa ce se traziti malo prirodnih oblina...ni savrsenstvo nije po volji kad postane obicno i svakome dostupno...ali se bojim da ce tad biti kasno.

    Nove generacije ce poceti da se radjaju bez dlaka, organi ce vremenom atrofirati posto nece imati svoju prvobitnu namjenu, zenske grudi ce zakrzljati, pocecemo da se hranimo tabletama, koje ce sadrzati sve komponente koje su dovoljne za normalanu funkciju organizma, samim tim organi za varenje i izlucivanje nece biti neophodni pa ce dozivjeti izvjesne promjene, a i postici ce se ideal i ceznja modernog covjeka, da nema grama sala, niti viska u odnosu na idealnu tezinu...:blah: (uh, kako bi ovo izgledalo)

    Covjeka buducnosti zamisljam utegnutog i zategnutog kao robota....boze me oprosti, kao onaj DATA iz Zvjezdanih staza

    E bas bi ovako i ja napisala do poslednje ka sto je zvoncica.
    Cerupaju se i muski i zenski ka kokoske

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najljubavniji stihovi...
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 6153
    Last Post: 19-01-23, 00:25
  2. Ljepota je prolazna?!
    By makica-pakica in forum Ženski kutak
    Replies: 59
    Last Post: 15-09-08, 08:50
  3. Ljepota, prednost ili mana?
    By above limit in forum Ženski kutak
    Replies: 52
    Last Post: 05-03-08, 20:36
  4. Zenska ljepota - napredak ili nazadovanje?
    By Thomas_O_Malley in forum Ljubav
    Replies: 30
    Last Post: 31-08-07, 07:00
  5. Ljepota
    By birdy in forum Religija i filozofija
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-04, 10:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •