Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 170

Thread: Stanje u Srbiji za neupucene...

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To sto Srbija biljezi pozitivne (bilo kakve pozitivne) makroekonomske varijacije u pochetnoj fazi tranzicije je OGROMAN uspjeh. Primjera radi, Poljska, koja se smatra za najpozitivniji primjer tranzicije na ekonomskom planu, je u prvoj godini (1990) zabiljezila pad GDP od 13%. Srbija napreduje i na planu makroekonomskih indikatora, i na planu strukturalnih reformi, dok CG stagnira i u jednom i u drugom.

    P.S.: mirkoislavko, imash ovdje kompletne podatke za CG, s tim da neki jesu bezochno "nashminkani"": http://www.isspm.org/projects/monet/enMonet17.pdf
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  2. #27
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam ja taj koji je inicirao pricu o "obecanoj zemlji" Srbiji i propadajucoj Crnoj Gori, vec uglavnom opozicionari na forumu. Znaci, ne treba ja da trazim podatke, vec vi. Medjutim, vama ne pada na pamet da se bavite ozbiljnim poredjenjima, vec "svako je 2 puta bio u Beograd zna da...". A i kad nadjem nekakve podatke za Srbiju - ni to ne valja, no je tamo neka NVO imala neki interes da samo tako ocrni srbijansku ekonomiju!
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Nisam ja taj koji je inicirao pricu o "obecanoj zemlji" Srbiji i propadajucoj Crnoj Gori, vec uglavnom opozicionari na forumu. Znaci, ne treba ja da trazim podatke, vec vi. Medjutim, vama ne pada na pamet da se bavite ozbiljnim poredjenjima, vec "svako je 2 puta bio u Beograd zna da...". A i kad nadjem nekakve podatke za Srbiju - ni to ne valja, no je tamo neka NVO imala neki interes da samo tako ocrni srbijansku ekonomiju!
    A ti se otvoreno svrsta u poziciju? Pa jesi li se makar shto ofajdio?
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  4. #29
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam ja s "pozicijom" mnogo ljubavan, vec samo biram manje od dva zla, sto se veli. Nemam clansku kartu, ne idem na skupove, ne poznajem funkcionere, nit sam sam na kakvoj funkciji, dinara od njih nikad vidio nisam...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Nisam ja s "pozicijom" mnogo ljubavan, vec samo biram manje od dva zla, sto se veli. Nemam clansku kartu, ne idem na skupove, ne poznajem funkcionere, nit sam sam na kakvoj funkciji, dinara od njih nikad vidio nisam...
    Eeeee, to, to! Dokle god budemo birali manje zlo, dotle cemo imat zlo na vlasti. I u Srbiji i u CG.
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  6. #31
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Nisam ja taj koji je inicirao pricu o "obecanoj zemlji" Srbiji i propadajucoj Crnoj Gori, vec uglavnom opozicionari na forumu. Znaci, ne treba ja da trazim podatke, vec vi. Medjutim, vama ne pada na pamet da se bavite ozbiljnim poredjenjima, vec "svako je 2 puta bio u Beograd zna da...". A i kad nadjem nekakve podatke za Srbiju - ni to ne valja, no je tamo neka NVO imala neki interes da samo tako ocrni srbijansku ekonomiju!

    Evo ti clanak ovog sociologa (a u slobodno vrijeme i ekonomiste) Nikolica iz CZA kog si ovlas citirao i pokrenuo cijelu ovu pricu.

    http://www.vreme.com/cms/view.php?id=389709

    Malo je ovde podrobnije objasnio svoju ekonomsku doktrinu i stavove (ono sto si ti stavio sa konferencije za stampu mu je bilo dosta sturo). Osim sto su mu konkretni podaci off u odnosu na zvanicne (plata u Srbiji nikad nije bilo 220 evra tokom 2003. i trenutno nije 190 evra i sl.) - postavlja se pitanje kome vjerujes njemu ili zvanicnim podacima, ali o tom smo vec pricali..

    vaznije od svega toga, po meni, je njegov zestok stav da mu se ne svidja neoliberalni ekonomski pristup (i sve nekako uklapa u tu pricu) koji primjenjuje vecina istocno-evropskih zemalja u tranziciji...

    iscitaj clanak pazljivo, nemoj samo preleceti , pa cemo onda nastaviti pricu

  7. #32
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Asuncion-PARAGUAY
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neoliberalni pristup ne moze dati dobre rezultate u zemljama sa gotovo nepostojecim ekonomijama (tu spadaju i nase zemlje Srbija i CG). Ukoliko zeli drzava stati na noge mora proci kroz period drzavnog intervencionizma...ali sta vam ja pricam to sve vi vidite koji ste tamo plate su zacementirane na tih 200-300 evra u proseku cene liberalizovane bez izgleda povecavanja plata cak i kad se udje u tu famoznu i obecanu Evropsku zajednicu.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KACETA
    Neoliberalni pristup ne moze dati dobre rezultate u zemljama sa gotovo nepostojecim ekonomijama (tu spadaju i nase zemlje Srbija i CG). Ukoliko zeli drzava stati na noge mora proci kroz period drzavnog intervencionizma...ali sta vam ja pricam to sve vi vidite koji ste tamo plate su zacementirane na tih 200-300 evra u proseku cene liberalizovane bez izgleda povecavanja plata cak i kad se udje u tu famoznu i obecanu Evropsku zajednicu.
    U Srbiji ne. A u CG? Ako nemash nikakvu industriju, niti pare da investirash, imash li drugu opciju osim estonske putanje u tranziciji? A liberalizacija ne mora da bude bezzakonje. Ja bih stvarno volio da i Srbija i CG mogu ka' Norveshka, no se nema okle. To i jes najveci problem: Srbija josh uvijek ima neku industriju, josh uvijek ima shta da shtiti, a CG mora da se otvori totalno, odatle potpuna ekonomska opravdanost odvajanja CG. (ja ovo malo teoretishem, ne govorim o Vukoticevom pseudoliberalizmu, naravno)
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Apropo stanja u Srbiju kontra stanju u Crnu Goru.

    Bas me danas pitaju, znam li nekog u Bgd ko bi zaposlio jednu Nijemicu sto zna nas jezik. Zavrsila ekonomiju u Njemacku, govori i engleski. Vrijedna, kazu, i jako fina zena, dusu dala za nekog kome treba neko da putuje napolje, a da ne mora da se guzva u redu za vize.

    - A sto ce Nijemica u Beogradu, jadna, a sto lijepo ne ode za Njemacku, tamo ce sigurno lakse naci bolji posao? - ne mogoh a da ne pitam.
    - Ma bili su u dugo Njemackoj, no su se vratili. Muz joj je nas, Crnogorac, otvorio biznis i vec radi u Bgd.
    - A sto u Bgd, jadna, ako je Crnogorac, a sto se nije vratio u Crnu Goru? - upitah ja opet.
    - Ma jesi li ti luda, zeno, pa tamo ti je pet puta gore! - glasio je odgovor.

    Da li je pet puta gore ili ne, ne znam. Znam samo da odose gedze, svakim danom sve vise. I to ne zato sto je tamo nesto fenomenalno, no samo zato sto je u CG jos gore. Ka da su bombardovali Crnu Goru, a ne Srbiju, reka bi covjek.

    Ka da je CG spicio tajfun, a medjunarodne pomoci niodakle.

    Evo bas sad citam u stranjske novine, kao rijesili Kinezi da iskoriste brdo zlatnih medalja na Olimpijadi, htjeli bi da ojacaju osecanje nacionalnog jedinstva. Zato silju sportiste u Hong Kong i Tajvan, na nekakve egzibicione sportske dogadjaje, ne bi li se narod nekako prisajedinio, a osjecaj zajednistva porastao.

    Kazu da opstenarodna kohezija ima fenomenalan efekat na ekonomiju i razvoj, kako u maticnoj Kini, tako i u Hong Kongu i Tajvanu.

    Gledam ove nase Dukljane, i dva bi oka u glavi posvadili, te se nesto pitam: a sto li nam je tako kako nam je?

    Stvarno, sto li?

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Au, pa znao sam ja da je to zato shto smo ispushili na Olimpijadi...
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije. Ona je bila manita i prije Olimpijade.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prosjechna bruto plata u Srbiji za avgust 2003 je bila 16.932 dinara. Od nje na poreze i doprinose otpada 31%, sto znachi da je neto prosjechna plata bila oko 11.500 dinara. Euro se u tom mjesecu kretao izmedju 65,8 i 66 dinara.
    (Ekonomist Magazin, br.175, 29/09/03, str.61 i 64).
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  13. #38
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AtlantidiaN
    ...CG mora da se otvori totalno, odatle potpuna ekonomska opravdanost odvajanja CG...
    I ja velim. Ali, to po meni ne znaci da treba potpuno dici ruke od CG-industrije, i misliti da Crna Gora treba samo i izkljucivo da proizvodi - turizam. Cini mi se da je Crna Gora, s obzirom na njenu velicinu, imala poprilican broj industrijskih preduzeca, koja su bacena na koljena zbog pogresnog nacina tretiranja preduzeca u socijalizmu, a kasnije dotucena sankcijama...to treba privatizovati po svaku cijenu, jer je od tih preduzeca dovoljno da zaposljavaju ljude i da, kad pocnu da posluju pozitivno, drzavi placaju porez. Nebitno je koliko ce se para uzeti od same privatizacije, jer je to kratkorocna uplata, koja se lako i brzo potrosi...

    I po meni bi trebao postojati jedan izuzetak kad je zastita trzista u pitanju. To je prehrana. Onoliko mlijeka, sira, jaja, ribe, prsuta...koliko Crnogorci mogu da proizvedu - treba im omoguciti da ga prodaju. Te proizvode bi mozda trebalo malo pricuvati od konkurencije sa strane...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  14. #39
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AtlantidiaN
    Prosjechna bruto plata u Srbiji za avgust 2003 je bila 16.932 dinara. Od nje na poreze i doprinose otpada 31%, sto znachi da je neto prosjechna plata bila oko 11.500 dinara. Euro se u tom mjesecu kretao izmedju 65,8 i 66 dinara.
    (Ekonomist Magazin, br.175, 29/09/03, str.61 i 64).
    175 evra...
    Masu!
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  15. #40
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    175 evra...
    Masu!
    Krezo, smijes se drugom, a zuba nemas.

    U CG je u istom periodu prosjecna plata bila 169 evra.

    Medjutim, nije bitan par evra gore ili dolje, no je bitan pravac kretanja (kao i brzina).

    U CG se posljednju godinu nije mrdnulo ni milimetar, a u Srbiji je prosjek plata vec sad 230 evra.

    S' tim sto je u Srbiji broj ljudi sto uopste prima plate svakim danom sve veci, a u CG stoji.

    Uz to, srbijanske nize cijene kazuju da je u CG vec sada gore no u Srbiji.

    Odose gedze, a nama ostaje da se pitamo da se bombardovanje, mozda, u krajnjoj konsekvenci ipak isplati.

    Zato, mrs!

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Quote Originally Posted by AtlantidiaN
    ...CG mora da se otvori totalno, odatle potpuna ekonomska opravdanost odvajanja CG...
    Ali, to po meni ne znaci da treba potpuno dici ruke od CG-industrije, i misliti da Crna Gora treba samo i izkljucivo da proizvodi - turizam. Cini mi se da je Crna Gora, s obzirom na njenu velicinu, imala poprilican broj industrijskih preduzeca
    Imala
    Vishe nema. Ekonomska destrukcija je totalna, to samo moze da se pozatvara. (to nas je "manje zlo" dovelo dotle, da ne zaboravish) Moze da se pochne izgradnja industrije iz temelja, ali zasto ako je dodata vrijednost u uslugama veca? Ako mislimo da shtitimo industriju, onda nam je ekonomska politika vlade Srbije dobra, nema potrebe za odvajanje, ne postoji CG partikularitet, moze da se postigne jako visok integrisanosti, itd... I dok je G17+ vodi bice bolja nego bilo koja ekonomska politika koju CG ekonomisti mogu da smisle, jer su neznalice, malogradjani, ratni profiteri, Milove podrepne muve i lopuzhe.
    AtlantidiaN je MiZaNTRoP

  17. #42
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AtlantidiaN
    Prosjechna bruto plata u Srbiji za avgust 2003 je bila 16.932 dinara. Od nje na poreze i doprinose otpada 31%, sto znachi da je neto prosjechna plata bila oko 11.500 dinara. Euro se u tom mjesecu kretao izmedju 65,8 i 66 dinara.
    (Ekonomist Magazin, br.175, 29/09/03, str.61 i 64).

    Jos jedan dokaz da ovaj Nikolic iz Centra za proucavanje alternativa sere ko foka. U toku 2003. plata u Srbiji nikad nije bila ni blizu 220 evra, ne znam sta se njemu snilo...... valjda posto poto hoce da pokaze kako se stanje pogorsalo od promjene vlasti u decembru, a podaci mu nikako ne prate pricu

    Izmedju redova se malo naslucuje da mu je prica i politicki motivisana jer stalno ponavlja kako se gradjanima u Srbiji ne nudi kredibilna socijal-demokratska opcija. Ja mislim da ima se nudi (GSS, Koracevi i SDP) ali to sto oni za nju ne glasaju je ipak druga prica.

    A i ostatak price mu je nestabilan......

    Znaci po njemu je privatizaciju u ovom dijelu svijeta moguce izvesti uz minimalno otpustanje, bez pustanja stranog kapitala i to sve po nekom moskovskom modelu uzimanja kredita i sopstvenog pokretanja proizvodnje....

    Ne kazem da je to u teoriji nemoguce ali treba imati u vidu u kakvom poraznom stanju je bila vecina velikih firmi poslije SLobinog pada i u kakvom su stanju jos uvijek crnogorski giganti...

    Znaci po njemu je firma kao Zastava koja je u 2000. u vrijeme promjene vlasti nominalno zaposljavala nekih 20-30K ljudi (sto je vecina radno sposobnog stanovnistva Kragujevca) a da pritom nije proizvela auto godinu i po a u izvoz nije nista poslala vec 6 godina....dakle po njemu su ljudi iz Zastave mogli otici u neku stranu banku reci "e ljudi dajte nam jedan veliki kredit da mi malo pokrenemo proizvodnju a da pritom nikog ne otpustimo i za jedno 15 godina vam mozda pocnemo te pare vracat'"....ne znam meni to zvuci prilicno djetinjasto....... Zastavu navodim kao najdrasticniji primjer jer su im postrojenja na svu bijedu i lose poslovanje cak i bombardovana kao strateska meta..........mada ni mnoga druge firme u to vrijeme u srbiji nisu bile u puno boljem polozaju, a u CG da i ne pricamo

  18. #43
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aelita
    Krezo, smijes se drugom, a zuba nemas.

    U CG je u istom periodu prosjecna plata bila 169 evra.

    Medjutim, nije bitan par evra gore ili dolje, no je bitan pravac kretanja (kao i brzina).

    U CG se posljednju godinu nije mrdnulo ni milimetar, a u Srbiji je prosjek plata vec sad 230 evra.

    S' tim sto je u Srbiji broj ljudi sto uopste prima plate svakim danom sve veci, a u CG stoji.

    Uz to, srbijanske nize cijene kazuju da je u CG vec sada gore no u Srbiji.

    Odose gedze, a nama ostaje da se pitamo da se bombardovanje, mozda, u krajnjoj konsekvenci ipak isplati.

    Zato, mrs!
    I za tebe i za gedze ja zuba imam dovoljno, jer ja taj srbijanski prosjek mjesecno trosim na gorivo za auto i cigare! Dosta sam se nagledao srbijanskog "bogatstva" preticuci nasom magistralom kola sa BG tablicama koja na krovu vuku pakovanja "Rose" po 500 km, samo da ne bi istu vodu platili posranih 50 centi vise u BD - zato pusti meni tu pricu! Znam ja dobro sta je Srbija i sta su Srbijanci, i znam i da imaju 2000 evra mjesecno(ka sto nece imat jos 50 godina) - da ne bi znali sta bi s njima!

    P.S. Bice da zato sto gore ima posla i previse, i zato sto se bogovski placa, da mi zato kafu u 90% slucajeva donosi konobar koji koristi ekavicu(i koji sve pjevusi zato sto mu gazda daje 250 evra mjesecno)!
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  19. #44
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aelita
    Krezo, smijes se drugom, a zuba nemas, te ti osmijeh slici cerekanju bezzubog ludjaka.

    Uz to se smije ljudima zbog ekonomskog stanja, pi koja si ti fukara.

    Apropo potrosnje:

    - Ako zivis u CG, onda mora da si neki gad iz mafije, jer samo oni imaju toliko para.
    -A ako zivis negdje na zapadu, onda se pokri usima i cuti, jer ce tamo uvijek biti nasih prema kojima si sitni golja.
    Zivim, da oprostis, u sred CG, u Podgorici. A odkud ti znas da li sam gad iz mafije, i da samo oni imaju para? Mogu li da drzim 2-3 minimarketa? 3-4 piljare? 2 DVD kluba? Mogu li da drzim plac polovnih automobila? Nista od toga ne podpada pod mafijaske aktivnosti, a opet omogucuje sasvim pristojan zivot! Uz to, da bi covjek poceo neke od navedenih poslova, sasvim je dovoljno 4-5 000 evra i malo pameti...

    Quote Originally Posted by Aelita
    Primjerice, Vlade Divac moze kupiti tvoju zivotnu potrosnju svega sto si i sto ces potrositi, kao i svega sto si ikada pozelio potrositi.

    Vasa dukljanska deviza je laznjak, sve vam je lazno, laz i prijevara, pocev od kvazinacije, kvazicrkve i jezika, a danas ste poceli i sa americkim koledzima da lazinjate.

    Pi!
    Sta to treba da ti znaci? Da NBA igrac ima neke veze sa srbijanskim standardom? Da Divac ima neke veze sa stanjem u Srbiji? Sta treba covjek da odgovori na ovakvo nesto? Da Vesko Barovic, dukljanin, majku mu dukljansku i nistacku, moze da kupi Divca, i jos da mu ostane za kafu? Zbilja ne kapiram...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  20. #45
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Zivim, da oprostis, u sred CG, u Podgorici. A odkud ti znas da li sam gad iz mafije, i da samo oni imaju para? Mogu li da drzim 2-3 minimarketa? 3-4 piljare? 2 DVD kluba? Mogu li da drzim plac polovnih automobila?
    Mozes, ali nisi ti taj, takvi su ljudi uglavnom skromni. Samo se mafijasi hvale velicinom sopstvene potrosnje, a da si fukara je dokaz taj sto se drugima smijes zbog ekonomskog stanja.

    Pi!

    Elem, da se vratimo temi:

    Evo Dinkic objavljuje danas budzetski suficit i rast eknomije u Srbiji. Kaze da se broj zaposlenih brzo povecava, a plate su realno najvece u posljednjih 10 godina.

    Jos kaze da ne treba po svaku cijenu zuriti sa harmonizacijom ekonomije sa CG. Bolje je, kaze, ovako, svako neka tjera svoje kako najbolje zna i umije.

    Ima covjek pravo, jer crnogorska vlast nit zna, nit umije, te se nema so cim sta harmonizovati, a da se nesto ne pokvari.


    Kad je ono u CG zabiljezen ikakav rast vrijedan pomena, a da to nije bilo za vrijeme Tita? Ja se ubi, no se nesto ne mogu sjetit.

    Ma mozda se bombardovanje ipak isplati... jer, zar ne gleda Crna Gora u prkno jednoj izbombardovanoj privredi? Zar nije Crna Gora imala bolje pocetne uslove prije samo 4 godine?

    Ima li ko objasnjenje za ovo danas?

  21. #46
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa sto sad,stranci kupise u Chetnichstanu (Srbiji) ono sto je i prije radilio pivare,cementare itd.HAHAHHA to je veliki uspjeh pa to sam i ja mogaoda prodam,nego sto cemo sa 50% nezaposlenih sto fiktivno sto stvarno...???

  22. #47
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U cijeloj stvari je interesantan jedan fenomen. Postoji jedan soj gradjana Crne Gore, koji zele prosperitet susjednoj drzavi, a ne i svojoj.
    Da ih neko pita da li biste zivjeli u nazavisnoj Crnoj Gori sa Svedskim standardom, ili u regionu Srbije, Crnoj Gori, sa standardom Etiopije sto mislite sto bi odgovorili?

    Ovo divergiranje glave od prkna, je svojevrsan socio-psiholoski fenomen, rijetko vidjen u svijetu.

    Cujem da su neki cetnici iz Crne Gore zavjestali mozak jednom "Brain Research Centre"-u na ispitivanje. Zbog nedovoljne velicine individualnog mozga trazili su nekoliko kandidata.

  23. #48
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eto ti ga sad,

    a ja sam vidis primijetio jos jedan nista manje interesantan fenomen, koji je tebi ocigledno promakao.

    u cg postoji soj gradjana koji u manjku realnih argumenata za nezavisnost pocnu da optuzuju one gradjane koji ne misle kao oni - da nisu patriote i da ne misle dobro svojoj zemlji, pritom ih nazivajuci cetnicima i spominjuci neke hipoteticke nebuloze o svedskom standardu...

    nervoza sta li....
    tako su i slobo i seselj kad mi je dogorijevala svijeca po cijeli dan nalazili unutrasnje neprijatelje koji zele zlo srbiji.

  24. #49
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amaro99
    U cijeloj stvari je interesantan jedan fenomen. Postoji jedan soj gradjana Crne Gore, koji zele prosperitet susjednoj drzavi, a ne i svojoj.
    Taj vas lazni prosperitet jednostavno nije interesantan ljudima sa bar malo mozga. By the way, jel' se ti ono juce napali na lazni prosperitet jednog kvazi-Crnogorca na laznom univerzitetu? Eto kakvi ste vi.

    Mozete vi biti patriote do sjutra, no je jasno da je vasa vizija prosperiteta cista fikcija, tj. prodavanje magle, gdje su prave vrijednosti cusnute u stranu. Kako onda da vam se vjeruje da vam je patriotizam pravi?

    Vi biste htjeli da se svugdje pise o kojekakvim uspjesima i prosperitetu kojeg na terenu nema. Vasa jedina ponuda je privid prosperiteta ostvaren medijskom halucinacijom.

    Neka, hvala!

    Susjedna drzava je bila prosla kroz tu fazu - zato joj Crna Gora sad u prkno gleda!

  25. #50
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mirkoislavko
    eto ti ga sad,

    a ja sam vidis primijetio jos jedan nista manje interesantan fenomen, koji je tebi ocigledno promakao.

    u cg postoji soj gradjana koji u manjku realnih argumenata za nezavisnost pocnu da optuzuju one gradjane koji ne misle kao oni - da nisu patriote i da ne misle dobro svojoj zemlji, pritom ih nazivajuci cetnicima i spominjuci neke hipoteticke nebuloze o svedskom standardu...

    nervoza sta li....
    tako su i slobo i seselj kad mi je dogorijevala svijeca po cijeli dan nalazili unutrasnje neprijatelje koji zele zlo srbiji.
    HEH a ovo je tek smijesno da se demokratska vlast u CG (Milo) poredi sa neonacistickom srpskom (Slobo i Seki) kojoj se danas sudi u Hagu a koja usput na svakom izborima dobija sve vise glasova!

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •