Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 54

Thread: Bagzijev iskaz na suđenju za ubistvo Đinđića!

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Bagzijev iskaz na suđenju za ubistvo Đinđića!

    Iskaz svedoka - saradnika Milenkovića

    23. novembar 2006. | 07:37 -> 18:20 | Izvor: B92, FoNet, Beta

    Beograd -- Dejan Milenković na suđenju za ubistvo Đinđića govorio o atentatu, obezbeđenju, Limesu, Meljaku, Spasojeviću, političarima...

    http://www.b92.net/news/pics/2006/11...63_180x279.jpg Dejan Milenković Bagzi (Fonet)

    U iskazu pred Specijalnim sudom on je potvrdio navode optunice u vezi s atentatom na premijera kod Beogradske arene na Novom Beogradu i u vezi sa samim ubistvom. Ubistvo su planirali Milorad Ulemek i Duan Spasojević, a cilj je bio obaranje vlasti i dovođenje SRS-a na vlast jer ni na koga iz vlade Đinđića zemunski klan vie nije mogao da utiče i jedino su mogli da očekuju hapenje.

    Milenković je govorio o političarima koji su navodno znali da se priprema ubistvo i u tom kontekstu pomenuo Vojislava eelja i Neboju Čovića.

    Milenković je pomenuo Čovića, ali je naveo da je te informacije dobio samo posredno - da je, navodno, neposredno pred ubistvo premijera, Milorad Ulemek dobio podrku Neboje Čovića, u to vreme potpredsednika Vlade Srbije, da ubije premijera.

    Prema njegovim rečima, Ulemek je kontakte sa Čovićem odravao preko majke Ace Bulića, a da Spasojević nije imao kontakte sa Čovićem.

    Neboja Čović navodi da je to la i da on o tome nije imao nikakve informacije. Detaljnije o reakcijama Čovića i radikala u posebnoj vesti.

    Za eelja je rekao da ima neposredna saznanja jer mu je prenosio određene poruke. Naveo je, takođe, da smatra da je Čović bio upoznat, ali da to nije lično saznao.

    U tom smislu, on je govorio o kontaktima Spasojevića i eelja. Kazao je da su se oni viđali, a da je on sam prisustvovao nekim od tih sastanaka.

    eelj je, kada je otiao u Hag, kae Milenković, ostavio kao vezu Dragana Todorovića iz SRS-a. Pre odlaska u Hag eelj je insistirao na ubistvu Gae Kneevića jer je njega optuivao za izbacivanje sa Pravnog fakulteta.


    Milenković je na početku dananjeg suđenja traio javno svedočenje, a Tuilatvo se s tim saglasilo. Predviđeno je da Milenković svedoči dva dana.

    O samom atentatu

    Dejan Milenković je, takođe, kazao da mu je Duan Spasojević 12. marta 2003. rekao da su se Milorad Ulemek i Zvezdan Jovanović dogovorili da premijer bude ubijen snajperom.

    "Nino Konstantinović i Aleksandar Simović rekli su Spasojeviću da je Jovanović pucao dva puta i da je na brzinu bacio puku Simoviću kada su istrčavali iz Admirala Geprata, tako da nisu uspeli da zapale kancelariju iz koje je pucano, pa je ostalo ćebe na prozoru", rekao je Bagzi u Specijalnom sudu.

    On je dodao da se 12. marta krio u jednom stanu na Banovom brdu i opisao dolazak Spasojevića koji je uključio televizor uz reči "da vidimo ta smo uradili".

    "Spasojević je počeo da viče da je Zvezdan promaio jer smo nas dvojica na ekranu pomeali likove Zorana Đinđića i (savetnika za bezbednost) Zorana Janjuevića", rekao je Milenković.

    Spasojevića je, prema njegovim rečima, počela da hvata panika kada su počele da se prikazuju slike članova zemunskog klana na TV, jer "nije ni pomiljao" da bi moglo da bude uvedeno vanredno stanje.

    Puka kojom je ubijen Đinđić je zakopana na Novom Beogradu, jer je Spasojević na taj način hteo da ucenjuje Milorada Ulemeka i Zvezdana Jovanovića, da ga oni "ne bi izdali", ispričao je svedok-saradnik.

    Dan kasnije, Legija je preko kurira poručio Duanu Spasojeviću da su "napravili veliko ******", da bi trebalo se sklone i da, ako se ne nađe nita, treba da se "ide u umu".

    Atentatori su imali i tri plana, ako posle atentata stvari "krenu naopako". "Plan A1 je bio da se digne u vazduh trafo stanica na Beanijskoj kosi, čime bi pola Beograda ostalo bez struje. Dalje, plan B2 je bio da se uniti stari eleznički most, a C3 da se zauzme aerodrom Beograd", naveo je Milenković.

    Bagzi kae da je Spasojević poslao Sau Pejakovića u Kulu, da se "digne jedinica", ali mu je Zvezdan Jovanović poručio da je JSO opkoljena i da ne moe da reaguje.

    Posredna hvalisanja

    Milenković kae da je Zemunski klan, posle 5. oktobra, na svaki način pokuavao da se priblii Zoranu Đinđiću i Čedomiru Jovanoviću, tako to su lagali da znaju ko hoće da ubije Đinđića i da će oni navodno da ga zatite.

    Kae da su lagali, ali da su uspeli da im se priblie, te da je Jovanović dolazio u ilerovu kako bi saznao ko to hoće da ubije premijera. Jednom je, kae Milenković, Spasojević rekao da mu je Jovanović traio da Zemunski klan ubije Sredoja ljukića ljuku, ubijenog beogradskog kriminalca, ali to mu je samo preneo Spasojević.

    Opisujući odnos Spasojevića i Jovanovića, svedok je kazao da su oni bili bliski do protesta JSO-a u novembru 2001. godine, posle čega Jovanović vie nije dolazio u ilerovu.

    Svedok saradnik je rekao i da je Ljubia Buha Čume upoznao Jovanovića dva-tri meseca pred 5. oktobar 2000. godine, i da on Jovanoviću tada odneo pitolj i hiljadu maraka koje mu je poklonio Buha.

    "Čume je organizovao da se naplati 100.000 od Peconija za Čedu, jer mu je ovaj zavrio neki posao", tvrdio je Milenković.

    Prema rečima Milenkovića, Ljubia Buha Čume je tvrdio da im je Čedomir Jovanović rekao da obriu sve oznake sa puaka koje su uzeli iz policije Stari grad 5. oktobra. O tim informacijama i reakciji Čedomira Jovanovića moete čitati u posebnom tekstu.

    Većinu ovih saznanja koje je preneo, Milenković nije čuo neposredno, već su se time hvalili Spasojević i Ulemek.

    Milenković je tokom svedočenja rekao da je zemunski klan, kom je pripadao, pre nego to je ubio Đinđića, planirao ubistvo efa Poslaničke grupe DOS-a u Skuptini Srbije Čedomira Jovanovića, ministra inostranih poslova Gorana Svilanovića i efa Biroa Vlade Srbije za komunikacije Vladimira Popovića, ali da se od toga odustalo jer je Milorad Ulemek saznao da se priprema hapenje članova klana.

    Od Limesa do hapenja

    http://www.b92.net/news/pics/2006/11...47_180x224.jpg Spasojević i Luković

    Povodom atentata na Đinđića kod hale "Limes", 21. februara 2003, Milenković je rekao da je optueni Branislav Bezarević javio da Đinđić treba da ide u Banjaluku, posle čega su pripadnici klana pripremili atentat.

    Opisujući taj događaj, svedok-saradnik je kazao da je "zoljama", odnosno protivtenkovskim raketnim bacačima na Đinđićevu kolonu trebalo da pucaju Zvezdan Jovanović i eljko Tojaga.

    Milenkovć je tada vozio kamion, kojim je trebalo da zaustavi kolonu vozila u kojoj se nalazio Đinđić, a kako je istakao, kada ga je policija zaustavila posle pokuaja atentata, pripadnik Đinđićevog obezbeđenja Milan Veruović uopte ga nije pretresao, iako je kod sebe imao tri mobilna telefona, oko 11.000 evra i papir sa brojevima registarskih tablica Đinđićevih vozila.

    Svedočeći o pogibiji vođa Zemunskog klana, Milenković je rekao da se u trenutku policijske akcije krio sa Duanom Spasojevićem i Miletom Lukovićem u Meljaku i da su, kada su shvatili da su otkriveni, iskočili kroz prozor i pokuali da pobegnu.

    Milenković je, kako kae, onda čuo povik "Stoj, policija", posle čega je preskočio ogradu i počeo da trči kroz oranice, a nakon dvadesetak sekundi je čuo i paljbu.

    On je izjavio i da su ga njegova biva advokatica Biljana Kajganić i Ulemekov advokat Slobodan Milivojević nagovarali da prihvati status svedoka-saradnika a za atentat optui Čedomira Jovanovića i Vladimira Popovića

    Ko je sve bio u ilerovoj

    On je kazao da su u ilerovu od javnih ličnosti dolazili bivi direktor RTS-a Dragoljub Milanović, sudija Milenko Cvijović, nekadanji tuilac Milan Sarajlić, kao i folk pevači Svetlana Ranatović, Aca Lukas i Dej Ramadanovski.

    Svetlana Ranatović je od Spasojevića dobila milion evra na pozajmicu, dodao je Milenković.

    Sarajlić je za informaciju gde se početkom 2003. godine nalazi Ljubia Buha Čume od Spasojevića dobio dva zlatna sata i foto aparate. Inspektor Pain je dobio automobil, a izvesni doktor Lončar sa Urgentnog centra stan, ispričao je Bagzi.

    On je rekao da je doktor Lončar učestvovao u ubistvu izvesnog Boovića, koga su ranjenog dovezli u Urgentni centar, ali mu je doktor ubrizgao injekciju od koje je ovaj preminuo.

    Spasojević je od medija imao list "Identitet", a glavni novinar mu je bio Gradia Katić, ispričao je svedok saradnik i dodao da je planirao i da kupi televiziju Palma.

    Kajganićeva i Milivojević


    Biljana Kajganić, biva advokatica svedoka-saradnika Dejana Milenkovića, izjavila je da, potujući zakon, u ovom trenutku ne moe da se izjanjava o njegovom svedočenju na suđenju za ubistvo premijera Zorana Đinđića.

    Kajganićeva je agenciji Beta rekla da je "vrlo simptomatično" da nekoga interesuje razgovor između branioca i klijenta, objasnivi da je to po Zakonu o krivičnom postupku tajna i da ista obaveza vai i za sud i za tuioca.

    "Ne elim da se izjanjavam, ne elim da dajem komentare jer je to moja profesionalna i zakonska obaveza", rekla je ona, dodavi da će razmisliti o tome nakon kompletnog svedočenja Dejana Milenkovića Bagzija.

    I Slobodan Milivojević, branilac Milorada Ulemeka, kazao je da Milenkovićev pokuaj "neće proći", da je svoj posao sve vreme radio na profesionalan način i u interesu svog klijenta, te da je kao profesionalac duan da sklapa sporazum i "sa crnim đavolom", ako je to u interesu odbrane.
    Last edited by Ćipur; 23-11-06 at 21:41.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ovaj mlatinja sad sve i svasta da bi se izvukao
    Kako Vaa bolest ?

  3. #3
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ada cujes...Mislim, postoji mogucnost da je nesto od ovoga i istina, ali kako neko rece `da je htio da kaze istinu, rekao bi je na samom pocetku`.Ipak, ne vjerujem da bi Covic koji je bio potpredsjednik vlade cutao da je znao da se sprema atentat.Ipak je to covjek, nije pseto.Oni se privatno svi skoro druze, drugo je politicka scena.Ne znam, veca je mogucnost da ne govori istinu, po meni...

  4. #4
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne vjerujem da je znao ni Covic ni Seselj, mislim da znaju da ce covjeka ubiti a da cute, ja to nikako ne mogu da pojmim :?
    Kako Vaa bolest ?

  5. #5
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    niksic
    Posts
    624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bagzija licno znam i vjerujem mu

  6. #6
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ti si neki opasan dasa a?
    Kako Vaa bolest ?

  7. #7
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidjecemo kako ce sve da se zavrsi. Bagzi je dosao do granice kad ne bi smio da laze.

    Sto se Cede i cedista tice, ne bih se iznenadio da je istina oko Sljuke.

    Na pocetku Bagzijevog svjedocenja receno je da je jak razlog za atentat taj da je prestao njihov uticaj na Vladu Srbije. A, kako je prestao? Tako sto je pok.Zoran Djindjic zabranio ulazak u Vladu Cedomiru Jovanovicu i Bebi Popovicu.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JF-NK View Post
    Sto se Cede i cedista tice, ne bih se iznenadio da je istina oko Sljuke.
    Ali si za eelja siguran da lae?

  9. #9
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ?ipur View Post
    Ali si za eelja siguran da lae?
    Naravno da nisam, ne znam otkud ti to.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Reko samo da vidim.

    Inače ovako ja to vidim.
    Đinđić je sa Karlom Del Ponte poslije isporučenja Miloševića ili prije napravio dogovor, ona da optuži Šešelja a on da isporučuje optuženike (zlikovce) Hagu.
    Tako je Šešelj optužen a da nije imao nikakvog vojnog učešća u ratu, osim što je bio nekakav lažni vojvoda, nikakvim jedinicama nije komandovao ni u jednoj operaciji, kolko ja znam. Proveo je u Hagu 3 i po godine čekajući suđenje, dok je tužilaštvo smišljalo optužnicu.

    Dakle, Đinđić pragmatičan i realan kakav je bio na taj način je eliminisao Šešelja, ali Šeki kad je odlazio u Hag u februaru, koliko se sjećam, najavio je "krvavo proljeće"!
    Spasojević, Legija I Šešelj su se složili da se ubije Đinđić, siguran sam da su sa time bili upoznati Mladić i Kardžić i slični zlikovci - bjegunci od Haga.
    Pošto je obezbijedio, ne malu političku podršku, zemunski klan je krenuo u akciju.

    Ako se sjećate Šekijevih izjava o kriminalcima prije odlaska u Hag, spominjao je svakakve kriminalce, al Zemunce nikada.
    Jer to su bili njegovi puleni.

    Tako ja vidim događaje u vezi ubistva Đinđića.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jedinu istinu u svemu ovome govore Beba Popovic i Ceda Jovanovic....licno sam bio prisutan u jednoj kafani u CG kada su par dana poslije neki istakuti lokalni clanovi SNSa jedni drugima cestitali smrt Djindjica...ako treba mogu i imena tih ljudi da saopstim ovdje...to znaci da je plan za smaknuve srpskog vilija branta bio velika zelja svih sovinista....Djindjic je bio na putu da projekat velike Srbije konacno izvede na sprdnju ....i od njega napravi ruglo....zbog toga mu nijesu mogli oprostiti...zbop togaje platio glavom

    zamislite da takav covjek nije dozivio onakvu sudbinu ...danas bi Srbija bila jedna od najnaprednijih zemalja....a danas Srbi putuju sa vizima u Bugarsku uskor ce tako i u makedoniju.....

    Za svo to vrijeme ovi domaci nesrecnici i izrode iz SNSa i slicnih klerofasistickih teroristickih celija se smjeskaju...smjeskaju propasti sopstvenoj...jer njihv put je propast....

    Ovo pisem jer mi je tuzno gledati...tuzno i pretuzno....ne pisem zato sto mi je stalo....

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ?ipur View Post
    Reko samo da vidim.

    Inače ovako ja to vidim.
    Đinđić je sa Karlom Del Ponte poslije isporučenja Miloevića ili prije napravio dogovor, ona da optui eelja a on da isporučuje optuenike (zlikovce) Hagu.
    Tako je eelj optuen a da nije imao nikakvog vojnog učeća u ratu, osim to je bio nekakav lani vojvoda, nikakvim jedinicama nije komandovao ni u jednoj operaciji, kolko ja znam. Proveo je u Hagu 3 i po godine čekajući suđenje, dok je tuilatvo smiljalo optunicu.

    Dakle, Đinđić pragmatičan i realan kakav je bio na taj način je eliminisao eelja, ali eki kad je odlazio u Hag u februaru, koliko se sjećam, najavio je "krvavo proljeće"!
    Spasojević, Legija I eelj su se sloili da se ubije Đinđić, siguran sam da su sa time bili upoznati Mladić i Kardić i slični zlikovci - bjegunci od Haga.
    Poto je obezbijedio, ne malu političku podrku, zemunski klan je krenuo u akciju.

    Ako se sjećate ekijevih izjava o kriminalcima prije odlaska u Hag, spominjao je svakakve kriminalce, al Zemunce nikada.
    Jer to su bili njegovi puleni.

    Tako ja vidim događaje u vezi ubistva Đinđića.
    To tako i jeste.

  13. #13
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky View Post
    To tako i jeste.
    Eno pise u naslovu danasnji Blic, da su Zemunci htjeli ubistvom Đinđića da dovedu Radikale na vlast.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Nista nije slucajno a i Seselj se nesto predao Hagu ladno (a rekao je da im ziv nece u ruke) kratko prije ubistva!
    Koliko se sjecam bilo je i nekog predskazivanja dogadjaja u Srbiji i ubistva Djindjica taj dan kad je putovao!Da nije vidovit slucajno!
    A i Covic mi je vrlo sumnjiv tip,moj dozivljaj tog covjeka bez nekih narocitih argumenata.

  15. #15
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ?ipur View Post
    Reko samo da vidim.

    Inače ovako ja to vidim.
    Đinđić je sa Karlom Del Ponte poslije isporučenja Miloševića ili prije napravio dogovor, ona da optuži Šešelja a on da isporučuje optuženike (zlikovce) Hagu.
    Tako je Šešelj optužen a da nije imao nikakvog vojnog učešća u ratu, osim što je bio nekakav lažni vojvoda, nikakvim jedinicama nije komandovao ni u jednoj operaciji, kolko ja znam. Proveo je u Hagu 3 i po godine čekajući suđenje, dok je tužilaštvo smišljalo optužnicu.

    Dakle, Đinđić pragmatičan i realan kakav je bio na taj način je eliminisao Šešelja, ali Šeki kad je odlazio u Hag u februaru, koliko se sjećam, najavio je "krvavo proljeće"!
    Spasojević, Legija I Šešelj su se složili da se ubije Đinđić, siguran sam da su sa time bili upoznati Mladić i Kardžić i slični zlikovci - bjegunci od Haga.
    Pošto je obezbijedio, ne malu političku podršku, zemunski klan je krenuo u akciju.

    Ako se sjećate Šekijevih izjava o kriminalcima prije odlaska u Hag, spominjao je svakakve kriminalce, al Zemunce nikada.
    Jer to su bili njegovi puleni.

    Tako ja vidim događaje u vezi ubistva Đinđića.

    Ispravno viđenje. Ako se setimo kako je još Šešelj bukvalno trčao u Hag sam, stvari su jasnije. Prvo, nije hteo da čeka da ga Đinđić hapsi, drugo znao je da se sprema na atentat protiv Đinđića i sklonio je svoje debelo dupe. Ono što nije znao je da će ostati u pritvoru 3 godine da topi salo.

    edit: a što se tiče toga da li je haška optužnica protiv šešelja neosnovana, to ćemo videti na sudu. ja mislim da ima osnova itekako.
    Last edited by ssin; 24-11-06 at 09:43.

  16. #16
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Nista nije slucajno a i Seselj se nesto predao Hagu ladno (a rekao je da im ziv nece u ruke) kratko prije ubistva!
    Koliko se sjecam bilo je i nekog predskazivanja dogadjaja u Srbiji i ubistva Djindjica taj dan kad je putovao!Da nije vidovit slucajno!
    A i Covic mi je vrlo sumnjiv tip,moj dozivljaj tog covjeka bez nekih narocitih argumenata.
    Nisam video tvoj post na vreme, tako je, to sam i ja napisao. Osim toga, Tomislav Nikolić je javno izlanuo i da je i "Tito pred smrt imao bolesnu nogu" (Đinđić je tih dana bio na štakama).

  17. #17
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE View Post
    jedinu istinu u svemu ovome govore Beba Popovic i Ceda Jovanovic....licno sam bio prisutan u jednoj kafani u CG kada su par dana poslije neki istakuti lokalni clanovi SNSa jedni drugima cestitali smrt Djindjica...ako treba mogu i imena tih ljudi da saopstim ovdje...to znaci da je plan za smaknuve srpskog vilija branta bio velika zelja svih sovinista....Djindjic je bio na putu da projekat velike Srbije konacno izvede na sprdnju ....i od njega napravi ruglo....zbog toga mu nijesu mogli oprostiti...zbop togaje platio glavom

    zamislite da takav covjek nije dozivio onakvu sudbinu ...danas bi Srbija bila jedna od najnaprednijih zemalja....a danas Srbi putuju sa vizima u Bugarsku uskor ce tako i u makedoniju.....

    Za svo to vrijeme ovi domaci nesrecnici i izrode iz SNSa i slicnih klerofasistickih teroristickih celija se smjeskaju...smjeskaju propasti sopstvenoj...jer njihv put je propast....

    Ovo pisem jer mi je tuzno gledati...tuzno i pretuzno....ne pisem zato sto mi je stalo....
    Sve je tako, osim ono za vize, u to nisam siguran, ali to nije ni suština. Suština je da bi nestao otrov koji je širen i dalje se širi iz Beograda. Ja lično bih bio protiv da sutra Srbija uđe u EU jer bi to značilo automatsko seljenje stotina hiljada ljudi iz Srbije već u prvih par meseci. (kao što će se verovatno desiti sa Bugarskom i Rumunijom). Srbija treba da uđe u EU kad bude 100% normalna zemlja. Ako se to ne desi, nikada ne treba da uđe u EU.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Sve je tako, osim ono za vize, u to nisam siguran, ali to nije ni sutina. Sutina je da bi nestao otrov koji je iren i dalje se iri iz Beograda. Ja lično bih bio protiv da sutra Srbija uđe u EU jer bi to značilo automatsko seljenje stotina hiljada ljudi iz Srbije već u prvih par meseci. (kao to će se verovatno desiti sa Bugarskom i Rumunijom). Srbija treba da uđe u EU kad bude 100% normalna zemlja. Ako se to ne desi, nikada ne treba da uđe u EU.
    potpuno si u pravu....istu stvar mislim iza CG.....potpuno se slazem sa tobom....

    posteno mi reci..ako ja razmisljam ovako kako razmisljam o ovome i gledamkako gledam na to sve......jeli ja kao deklarisani crnogrski nacionalista zelim lose Srbiji i Srbima ili ovi nasi tzv Crnogorski velikosrbi koji pucaju od bratske ljubavi prema vama podrzavajuci u Srbiji snage koje je vode u srednji vijek?

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovih dusebriznika majko presveta, vise misle o srbima no o majci rodjenoj

  20. #20
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    niksic
    Posts
    624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    milice jer mi ne vjerujes inace ga zna jos jedan forumas

    i ovo ima veze s radikalima koliko sam ja upucen

  21. #21
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE View Post
    potpuno si u pravu....istu stvar mislim iza CG.....potpuno se slazem sa tobom....

    posteno mi reci..ako ja razmisljam ovako kako razmisljam o ovome i gledamkako gledam na to sve......jeli ja kao deklarisani crnogrski nacionalista zelim lose Srbiji i Srbima ili ovi nasi tzv Crnogorski velikosrbi koji pucaju od bratske ljubavi prema vama podrzavajuci u Srbiji snage koje je vode u srednji vijek?
    Znaš moj odgovor - o tzv. srpskoj listi mislim isto što i o sličnima u Srbiji. I kao o bilo kome drugom kome je srbovanje politika. Ta politika je proizvela ogromnu količinu zla, i treba biti poražena do kraja u CG, kao što se i dešava i kao što se mora desiti u Srbiji.

    Odgovor zahteva i malo dodatnog objašnjenja .

    Crnogorski nacionalizam ne može biti opasan i destruktivan kao srpski. Nejgove žrtve ne mogu biti opasne i značajne jer se ne može prevesti u po svoje susede destruktivni politički program. Takav nacionalizam može pogoditi isključivo i jedino same Crnogorce i to u blagoj varijanti. Po meni bi on imao pravog političkog smisla samo kad bi Crnogorci bili recimo porobljeni u 3 različite države, kao Kurdi. Ovako to sve meni liči (nemoj da se ljutiš) na romantičarsko - folklorno guslanje boraca za očuvanje običaja zavičajnog kraja, samo na novu temu. To je vreme bespovratno prošlo i klinci to najbolje znaju.

    Te negativne posledice mogu biti oslikane u izvesnom stepenu samozatvaranja i autizma, karakteristikama nesvojstvenim Crnogorcima, onako kako ih ja doživljavam. I mogu dovesti do produbljena rascepa nacije na 2 dela, međusobnim odricanjem od veza sa Srbima odnosno Crnogorcima. Srbi i Crnogorci su 2 najbliža naroda kulturno i po svemu drugom i negirati to ja ne smatram velikom "crnogorštinom" nego upravo suprotno, anticrnogorskim i kao prvi korak ka gubljenju upravo crnogorskog identiteta.

    Ispada da Crnogorci nisu imali skoro ništa sa Srbima, pa da bi imali nešto što priapada samo CG treba se odreknu svega od Nemanjića preko Njegoša do srpskog jezika. Ima mnogo toga zajedničkog, u tome je stvar. Pa i taj nesrećni Amfilohije, 100 puta je više vaš nego moj, to treba jasno reći. Kako ćete rešavati takve probleme, da li na silu, preko noći i isključivim stavovima ili polako i uvažavajući realnost, to će biti isključivo vaša stvar.

    Slični proces negiranja veza sa Crnogorcima je prisutan i u Srbiji, ali (što će možda biti čudno poštovanim učesnicima foruma) glavni eksponenti takvih stavova su u Srbiji - vidi čuda, SPS i SRS, mada ih ima i na najliberalnijem krilu srpske političke scene. Anticrnogorski sentiment danas spaja levicu i desnicu u Srbiji, meni je žao što je tako, ali je to istina. U suštini, kultura CG je sve manje i manje prisutna u Srbiji.

    Danas mladi Crnogorci sve manje dolaze u Beograd i sve manje znaju šta ovde mogu da očekuju. Apsolutni nonsens. Ali ja se ne pitam.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znaš moj odgovor - o tzv. srpskoj listi mislim isto što i o sličnima u Srbiji. I kao o bilo kome drugom kome je srbovanje politika. Ta politika je proizvela ogromnu količinu zla, i treba biti poražena do kraja u CG, kao što se i dešava i kao što se mora desiti u Srbiji.

    Odgovor zahteva i malo dodatnog objašnjenja .

    Crnogorski nacionalizam ne može biti opasan i destruktivan kao srpski. Nejgove žrtve ne mogu biti opasne i značajne jer se ne može prevesti u po svoje susede destruktivni politički program. Takav nacionalizam može pogoditi isključivo i jedino same Crnogorce i to u blagoj varijanti. Po meni bi on imao pravog političkog smisla samo kad bi Crnogorci bili recimo porobljeni u 3 različite države, kao Kurdi. Ovako to sve meni liči (nemoj da se ljutiš) na romantičarsko - folklorno guslanje boraca za očuvanje običaja zavičajnog kraja, samo na novu temu. To je vreme bespovratno prošlo i klinci to najbolje znaju.
    ------------------------------------

    Da, sa dosta elemenata ( velikom vecinom) se slazem.Ali moja stanovista su ako daleko od Guslarskih, sustuna mog "integralizma" koji je rastuci kod intelektualnih elita je nesto sasvim drugo. Ali ovdje nije tema to i o tome mozemo nekom drugom prilikom sa velikim zaovoljstvom. Sasvim sam siguran da bih makar djelimicno uspjeo da te uvjerim da nemas sasvim jasno gledanje na ono sto je nas cilj.
    -----------------------------------
    Te negativne posledice mogu biti oslikane u izvesnom stepenu samozatvaranja i autizma, karakteristikama nesvojstvenim Crnogorcima, onako kako ih ja doživljavam. I mogu dovesti do produbljena rascepa nacije na 2 dela, međusobnim odricanjem od veza sa Srbima odnosno Crnogorcima. Srbi i Crnogorci su 2 najbliža naroda kulturno i po svemu drugom i negirati to ja ne smatram velikom "crnogorštinom" nego upravo suprotno, anticrnogorskim i kao prvi korak ka gubljenju upravo crnogorskog identiteta.

    Ovo gore sto sam ti rekao se odnosi i ona ovaj dio.


    Ispada da Crnogorci nisu imali skoro ništa sa Srbima, pa da bi imali nešto što priapada samo CG treba se odreknu svega od Nemanjića preko Njegoša do srpskog jezika. Ima mnogo toga zajedničkog, u tome je stvar. Pa i taj nesrećni Amfilohije, 100 puta je više vaš nego moj, to treba jasno reći. Kako ćete rešavati takve probleme, da li na silu, preko noći i isključivim stavovima ili polako i uvažavajući realnost, to će biti isključivo vaša stvar.
    ------------------------------------
    Sustina je da Velikosrpsko zlo ne dolazi iz Srbije, ono je upravo mutirani gen koji nasteje nadrugim podrucjima...Milosevic, Karadzic, Mladic, Amfilohije, Krajisnik, Seselj, itd niko od njih ne dolazi iz Srbije..svi su oni uvezeno zlo koje iznutra unistava Srbiju...zato si potpuno u pravu Amfilohije je mnogo vise nas nego vas...nas u slislu sto pripada neopakim klerofasistima kojima je degenerativni korijen bas u CG....oni su odrodjeni Crnogorci ...samim tim oni NE PRIPADJU SRBIJI ajos manje mogu shvatiti staje Srbija DANAS...koji zive svoju mitomaniju.....

    Slični proces negiranja veza sa Crnogorcima je prisutan i u Srbiji, ali (što će možda biti čudno poštovanim učesnicima foruma) glavni eksponenti takvih stavova su u Srbiji - vidi čuda, SPS i SRS, mada ih ima i na najliberalnijem krilu srpske političke scene. Anticrnogorski sentiment danas spaja levicu i desnicu u Srbiji, meni je žao što je tako, ali je to istina. U suštini, kultura CG je sve manje i manje prisutna u Srbiji.
    --------------------------------
    Na zalost. Kod lijevih je to kolikovidim neka vrsta "odbrambene rekacije" a kod desnih to je sistem amputacije...to je ona klasicna destruktivnost koja je i dovela Srbiju ovdje gdje je sada...
    ----------------
    Danas mladi Crnogorci sve manje dolaze u Beograd i sve manje znaju šta ovde mogu da očekuju. Apsolutni nonsens. Ali ja se ne pitam.

    Da danas se mnogo vise ostaje u Podgorici, ide se u Rim, Dubrovnik , Ljubljanu ...ali i dalje se ide u Beograd....ipak.. i to je dobro...Beograd je zaista jedan veliki i otvoreni grad...nista manje svijetski od Budimpeste, Praga ..i slicno...

    u Svakom slucaju Ssin ti si ona Srbija koju ja poznajem..ti si oni moji beogradski prijatelji sa kojima svakodnevno komuniciram ..ti si ono sto je nada da Srbija nece posrnuti..Srbija koju volim kao svoju rodnu zemlju jer mi ona to i jeste..ali to su neke stvari koje mali ulicari kojima je Amfilohije, onaj retardirani seljacic Dedeic, fasista MAndic i ostali zasolio mozak nikada nece shvatiti...kao sto nece shvatiti ni u onom trenu kad ase Srbij avrati na Djindjicev put da im je zauvjek dosao kraj...oni ce se i dalj eokupljati ispred neke vatre, zasvirati par guslarskih pjesama , isprsiti par majci sa likovima haskih zatvorenika i sva ostale proglasiti spijunima, izdajnicima itd..pozdrav
    Last edited by JUSTICE; 24-11-06 at 15:17.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ko ga je briga za tamo neke bivse politicare strane drzave?

  24. #24
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mihael View Post
    ko ga je briga za tamo neke bivse politicare strane drzave?

    CNN, Sky News, RAI, ZDF, RTCG, ovaj forum ...

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad sve saberes mnogo besposlenih ljudi koji ne znaju kud ce sa sobom pa se zanimaju glupostima od kojih nikakve koristi nemaju pa cak ni trenutnog uzitka

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •