Results 1 to 12 of 12

Thread: Mi nase hapsimo,a kad cete Vi vase...?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Mi nase hapsimo,a kad cete Vi vase...?

    Uhapšen Ramiz Delalić Ćelo | 14:29 | Izvor: B92

    Sarajevo -- Ramiz Delalić-Ćelo uhapšen je sinoć oko 23 časa na Ilidži kod Sarajeva.

    On je osumnjičen za ubistvo Srbina Nikole Grabovića na svadbi na Baščaršiji u martu 1992. godine. Za Delalićem je pre dve i po godine raspisana poternica, jer se nije javio na odsluženje šestomesečne zatvorske kazne zbog nasilničkog ponašanja u martu 1997. godine.

    U vreme kada mu je izrečena šestomesečna zatvorska kazna, postala je aktuelna i istraga o ubistvu Grabovića, ali o tom slučaju Delalić nikada nije dao izjavu.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Делалић је наш! Србин муслиманске вероисповести!
    Главу дајем крајину не дајем ...

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a oni silni koljaci sa bliskog istoka sto sa njima?

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DOSIE:

    K A Z A N I
    (KLANJE SRBA U SARAJEVU)

    ISTINA O ZLOCINIMA
    _____________________________________________
    Priredilii: Senad PECANIN i Vildana SELIMBEGOVIC

    5. Svedok 281/96-9, penzioner iz Sarajeva, koji je napustio Sarajevo početkom 1996. godine, svedoci: "...Poznat mi je i takozvani slucaj Bogusevac ili "Kazan" na Trebevicu. Tu su bila organizovana dva punkta za ubijanje Srba. U prvom punktu zvanom "Kazan" ubistva su vrsena klanjem i sabljom, koja je bila dugacka 80 cm, a na drugom punktu, koji se nalazio prema Kozijoj cupriji, Srbi su ubijani udarcem u glavu tupim predmetima. Glavni izvrsilac je bio Suad Osmanovic, od oca Osmana iz Sarajeva. Ovoj grupi je sudio Okruzni vojni sud u Sarajevu pod predsednikom veca, sudijom Muhamedom Podrugom. Na pretresu su saslusani sudski vestaci Dobraca Ilijas i Zujo Hamzo. Ovi vestaci su izneli da je veliki broj leseva bio zapaljen i u fazi raspadanja i da zbog toga nisu mogli biti identifikovani. Tacan broj ubijenih Srba nije mogao biti utvrdjen, jer su ubistva vrsena od početka rata pa sve do januara 1993. godine. Posebno velike zlocine nad Srbima u Sarajevu su cinile organizovane grupe muslimana predvodjene Ismetom Bajramovicem zvanim "Celo" i Musanom Topalovicem zvanim "Caco", sve do njihovog hapsenja krajem 1993. godine. Oni su cesto upadali u srpske stanove, odvodili Srbe koji se vise nikada nisu vratili i pljackali imovinu. Cak su dolazili i u zatvore i odvodili zatvorene Srbe pod izgovorom da vrse razmenu. Ali vecina izvedenih je poubijana..."

    6. Svedok 478/96-27, koji je u sarajevskim logorima bio od aprila 1992. do januara 1996. godine, sa izuzetkom boravka na slobodi od svega mesec dana na kraju 1994. godine, svedoci: "...Dok sam boravio u "Viktoru Bubnju" i Centralnom zatvoru bio sam u prilici da izvesno vreme provedem u celijama zajedno sa pripadnicima tzv. 10. brdske brigade, kojom je komandovao Musan Topalovic zvani "Caco". Medju tim licima su bili Nermin Hatic, Alen Hatic, Sejo i Zijo Kubat, Sejo Kadic i Nermin Narandzic. Ta lica su izvesno vreme su mislila da sam ja musliman i da se kao kriminalac nalazim u ovom zatvoru, pa su u mom prisustvu slobodno pricali o svojim zlocinima koje su pocinili nad Srbima. Pricali su da su masovno ucestvovali u pokoljima Srba u Sarajevu i da su njihove leseve bacali na mestu zvanom "Kazani" na padinama Trebevića. Sa nekima od njih sam bio izvodjen na fizicke radove u grad. Jednom prilikom, kada sam zajedno sa Alenom Haticem bio na kopanju kanala za elektricne kablove na padinama Trebevica, on mi je pokazao jamu u koju su bacali leseve Srba. To mesto bih i sada mogao da pokazem. Rekao je da je to samo jedno od mesta gde su bacali leseve Srba. Tokom tih razgovora sam imao utisak da su se oni utrkivali da ispricaju ko je od njih vise ubistava pocinio. Govorili su da su ubistva najcesce vrsili klanjem. Preko gomile leseva su bacali zemlju, a zatim nove leseve. Medju strazarima u Centralnom zatvoru i logoru "Viktor Bubanj", nalazio se i Sarija Miralem. On je takodje bio pripadnik oruzane grupe Topalovica i komandir jedne od njegovih jedinica. Ucestvovao je u izvrsenju zlocina nad Srbima u slobodnom vremenu, kad nije bio na duznosti u zatvoru. Dok su oni boravili u zatvoru, Sarija je bio strazar i zajedno sa njima je komentarisao svoje ucesce u zlocinima u mom prisustvu. On je i sada zaposlen kao strazar u Centralnom zatvoru. Oni su pricali da je u njihovim zlocinima neposredno ucestvovao i zamenik Topalovica, Senad Pecar, koji nije bio hapsen a sada se nalazi u Sarajevu i pripadnik je muslimanske armije u cinu pukovnika. Ova lica su u mom prisustvu pricala da je u progonu i ubistvu Srba u Sarajevu zajedno sa grupom Topalovica ucestvovala i 9. brdska brigada pod komandom Ramiza Delalica "Cele", poznatog ubice Nikole Gardovica. Delalic se pojavljivao neposredno u emisijama sarajevske televizije u kojima se otvoreno hvalio da je ucestvovao u ubistvu Nikole Gardovica. Jednom je na televiziji bio u drustvu sa ministrom unutrasnjih poslova Jusufom Pusinom. Cak se sa njim i zagrlio..."

    INDICIJE O IZVRSIOCIMA:

    1. Topalovic Musan, zvani "Caco", komandant "elitne cete" 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    2. Seferovic Samir, zvani "Ceble", star oko 30 godina, pre rata radio u preduzecu "Neretva" u Sarajevu, komandant bataljona 10. brdske brigade, protiv njega vodjen postupak zbog ubistva sestoro Srba,
    3. Delalic Ramiz zvani "Celo 2", zamenik Musana Topalovica, ucestvovao kao komandant "9. brdske brigade" Armije BiH, zajedno sa Topalovicem u progonu i ubistvu Srba u Sarajevu. Sada drzi piceriju u bivsoj prodavnici "Slatko cose" na Bas-carsiji.
    4. Abduli Ramo,
    5. Alibasic Asif (ili Akid), pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije Bih,
    6. Bejtic Samir, rodjen 14.01.1969. godine u Gracanici, od oca Rama, nastanjen u Sarajevu, Ul. Dzeka br. 36,
    7. Gezo Osman, rodjen 13.12.1959. godine u Sarajevu od oca Mustafe, nastanjen u Sarajevu, Ul. Bostarici br. 26, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    8. Doric Ekrem, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    9. Dragolovcanin Idriz, iz Sjenice, imao neku funkciju u Patriotskoj ligi, pripadnik 110. brigade Musana Topalovica. Pobio mnoge Srbe i bacio ih u jamu na lokalitetu "Kazani" ispod Trebevica.
    10. Ziga Sabahudin, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    11. Ziga Samir,
    11. Jusovic Amir zvani "Fifa",
    13. Kadic Esad,
    14. Kadic Sead - Sejo, zvani "Guz", pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    15. Kapetanovic Emir, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    16. Kapetanovic Samir, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    17. Kapetanovic Sead zvani "Cupo",
    18. Kubat (ili Kubak) Zijo, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    19. Kubat Sejo, clan staba Topalovica,
    20. Kulenovic Haris, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    21. Ljubovic Samir, zvani "Mico", pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    22. Narandzic Nermin, početkom 1996. godine bio u zatvoru,
    23. Numic Haris, zvani "Hare", rodjen 12.08.1964. godine u Sarajevu, od oca Nedzada, nastanjen u Sarajevu, Ul. VI Proleterske brigade br. 3, pripadnik 10. brdske brigade,
    24. Osmanovic Suad, pre rata student, iz Sarajeva, sa stanom u Triglavskoj ulici, od oca Osmana, pripadnik 10. brdske brigade Armije tzv. BiH, sada u Zenici i u mudzahedinskoj jedinici.
    25. Pecar Senad, zamenik Topalovica, sada pukovnik Armije BiH,
    26. Raonic Esad,
    27. Raonic Muhidin, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    28. Raonic Senad, zvani "Maskirni", pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    29. Raonic Fahrudin, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    30. Sadovic Ismet, rođen 29.03.1964. godine u Bitoli od oca Hamde, nastanjen u Sarajevu, Ul. 6. novembra br. 56, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    31. Sarija Miralem, strazar u Centralnom zatvoru i "Viktoru Bubnju", u slobodnom vremenu ucestvovao u akcijama Topalovica,
    32. Sejo, zvani "Troguz", ubio 58 Srba,
    33. Selak Mevludin, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    34. Tadic Senad,
    35. Tendzo Omer, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    36. Topolović Emir,
    37. Topalovic Dzemo, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    38. Turcalo Meho, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    39. Tucakovic Esad, zvani "Eso", pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH, komandant snajperske cete,
    40. Haracic Senad, rodjen 20.06.1963. godine u Sarajevu, od oca Fadila, nastanjen u Sarajevu, ul. Hriste Boteva br. 6, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    41. Hasic Esad, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    42. Hasic Senad, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    43. Hatic Alen, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    44. Hatic Nermin, predratni kriminalac, početkom 1996. godine bio u Centralnom zatvoru u Sarajevu,
    45. Hodzic Armin, rodjen 16.02.1973. godine u Sarajevu, od oca Seada, nastanjen u Sarajevu, ul. Mujkanovica br. 2-a, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    46. Hodzic Nihad, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    47. Hodzic Husein, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    48. Hukelic Ertan, zvani "Eso" i "Kliker", koji je imao jedno vestacko oko, ucstvovao u ubistvu porodice Lavrian,
    49. "Cipsa",
    50. Colak Refik, pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH,
    51. Skolic Đurdjica (ili Skoric Đurdjica), rodjena 27.04.1951. godine u Kutini, od oca Đure, nastanjena u Sarajevu, ulica Alifakovac br.1/2, bila pripadnik 10. brdske brigade tzv. Armije BiH.

    opsirnije na :

    http://home.swipnet.se/janic/serbiska/artiklar/caco.htm
    http://www.usde.se/zaboravi/caco.htm

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E <znas sto mi nikad nece bit jasno :::::::: ako sam ja i jos jedan isli da zakoljemo nekoga ,i zaklali ga i bacili unecesovu jamu . Ito samo nas dva " 2 " komada ,aallooo dva samo dva i oni mrtvi ,i kako ovi drugi nadjose $edoke to mi nije jasno :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :ass: :burp:

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aj dobrosky naidje i od tebe ponekad normalan ljudski post !
    vi vase hapsite al evo vidis poslije koliko vremena i to one koji su poceli rat !!!
    a mi nase vec jesmo to je glavni i odgovorni S.MILOSEVIC i mnostvo generala KVOCKA, KRSTIC...... STA OCES VISHE ?ZA JEDAN TE ISTI ZLOCIN DA ODGOVARA 1000 SRBA ? A KAKO NE !!!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by -=H2SO4=-
    DOSIE:

    K A Z A N I
    (KLANJE SRBA U SARAJEVU)

    ISTINA O ZLOCINIMA
    _____________________________________________
    Priredilii: Senad PECANIN i Vildana SELIMBEGOVIC
    Mi pisemo o nasim zlocinima i hapsimo zlocince iz nasih redova.A sta vi radite?
    Vi vase krijete po svetosavskim crkvama i pravite od tih djubradi heroje i junake.

    Pih!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manijak
    aj dobrosky naidje i od tebe ponekad normalan ljudski post !
    vi vase hapsite al evo vidis poslije koliko vremena i to one koji su poceli rat !!!
    a mi nase vec jesmo to je glavni i odgovorni S.MILOSEVIC i mnostvo generala KVOCKA, KRSTIC...... STA OCES VISHE ?ZA JEDAN TE ISTI ZLOCIN DA ODGOVARA 1000 SRBA ? A KAKO NE !!!
    Manijak,
    veljesrbima je sve neljudsko sto se ne uklapa u njihovu ideologiju i mracne ciljeve koljaske.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NE odgovori mi na pitanje ...kolko bi ti da ti srba ide u hag ??? oli ja da idem ??? sam znas da je tamo vec dosta generaala i slobo koji je glavni tvorac i krivac za sve ,msillim da je to dovoljno ,ne moze za jedan zlocin odgovarat cio svjet

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manijak
    NE odgovori mi na pitanje ...kolko bi ti da ti srba ide u hag ??? oli ja da idem ??? sam znas da je tamo vec dosta generaala i slobo koji je glavni tvorac i krivac za sve ,msillim da je to dovoljno ,ne moze za jedan zlocin odgovarat cio svjet
    Svi koji to zasluzuju i koje tuzilac Karla del Ponte trazi.

    Ti ne! NedajBoze ... ne ostavljas mi utisak nekog chetnika.Vise te dozivljavam kao nekog ko se nacionalisticki pali na guranje.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    haha dobar si dobrosky no me "guraju" tvoji postovi kapiras ?
    ali opet ti neces realno da sagledas i kazes koliko srba iz bosne i srbije je vec u hagu ....milosevic,krajisnik,krstic,radic,kvocka,b.plav sic,strugar,brdjanin.......ma ima ih stotinu dok od muslimana znamsamo za orica ...... pa budi malo realan **** ga !uostalom eto karadzic je u bosni pa sto ga ne uvate a ?
    aj ne zajebavaj moras bit malo realniji :wink:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •