Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 90

Thread: Brisanje sa biračkog spiska !

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Brisanje sa biračkog spiska !

    BRISANJE

    Prema novom crnogorskom zakonu o biračkom spisku, biračko pravo se oduzima svima koji nemaju državljanstvo Crne Gore. Primena zakona već je počela, a da građanima nije ostavljen rok u kome mogu dobiti državljanstvo. Opozicija upozorava da se radi o kršenju ljudskih prava, kao i da će iz biračkog spiska biti izbrisano preko 100.000 građana sa državljanstvom Srbije, što je više od petine ukupnog biračkog tela!

    Priča o stečenom pravu i da ono ne može biti ugroženo već jedino samo poboljšano ispostavilo se da nije tačno.
    Do 22.10.2008 građani Crne Gore moraju da odaberu jedno državljanstvo.

    Ima naravo i tragikomičnih slučajeva:
    Kotoranka koja je rođena u Srbiji a živjela i živi u Crnoj Gori već 48 godina, a čiji su roditelji Crnogorci ne može da dobije naše državljanstvo!
    Naravno za ovaj primjer ste vjerovatno čuli iz novina...
    Ako imate još sličnih, naglasite ih !
    I , molim vas, da mi neko odgovori na pitanje:
    Koji su uslovi za dobijanje crnogorskog državljanstva?
    Treba li da sam rođen u Crnoj Gori i da mi otac ima naše državljanstvo državljanstvo ili ...
    Libertas

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni je majka rodjena u vojvodini i preko 40 god zivi u crnu goru, da ne napominjem da su mi djed i baba rodjeni u cg, i ne moze dobit drzavljanstvo nego mora da polaze ovaj ispit od cg jeziku bla bla presmijesno
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Koja li to pametna garnitura uvede u zakon, bas me interesuje?

    :monkey:
    - Ladan ko taština duša -

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1.Ako sam rođen u Beogradu, a cijeli svoj život boravim u Podgorici, roditelji mi imaju crnogorsko državljanstvo-da li je to dovoljno ili polažem ispit iz crnogorskog jezika i plaćam 100 eura?
    2.Ako sam rođen u Podgorici i živim u njoj 20 godina a moji roditelji nemaju crnogorsko državljanstvo, da li takođe trebam da polažem ispit ?
    Didi, da li roditelji tvoje majke imaju crnogorsko državljanstvo odnosno da li tadašnje jugoslovensko se automatski danas priznaje i kao crnogorsko?
    Ako je tako , znači li to da automatski naše državljanstvo samo dobijaju one osobe koje istovremeno ispunjavaju dva kriterijuma!
    Prvo da su im roditelji sa crnogorskim državljanstvom i drugo da su rođeni u Crnoj Gori!
    Znači ako je zadovoljen samo jedan od ova dva kriterijuma , polažu ispit?!
    A što biva ako sam rođen u Beogradu a roditelji imaju jugoslovensko a sada srpsko državljanstvo a živim već 30 godina u Podgorici a svi smo Crnogorci!!
    Ako 100 hiljada ljudi ima sličan problem, kako ga riješiti.
    Ako se vlast plaši tih ljudi zbog glasanja na izborima , treba samo naglasiti da moraju ispuniti rezidencionalni status od dvije godine i to je to.
    Libertas

  5. #5
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pitanje drzzavljanstva u praksu birokratsko je pitanje.
    Nije bitno ni dje si ni ssto si rodjen, ako si upisan u knjige drzzavljana CG nemass problema, a ako nijesi predstoji ti grdan posa.
    Rodjeni prije mnim '74. ili tako nessto upisivani su u knjige drzzavljana u mjestu rodjenja oca, a kasnije u samome mjestu rodjenja (ako ssto administracija nije zabrljala). Ko je rodjen u CG, a nema drzzavljanstvo mora zapoccet proceduru upisa u knjige drzzavljana u mjestu stanovanja, uz mnim potvrde da nije upisan dje drugo u CG i naravno izvod iz knjige rodjenijeh. To nije isto ssto i prijem u drzzavljanstvo, jer su takse mnogo nizze, nema polaganja jezika i sl. Svi ostali koji hocce CG drzzavljanstvo moraju u proceduru prijema koja umije potrajat, a dje vlast ima i diskreciono pravo da ti ne da drzzavljanstvo i da ti za to ne da nikakovo obrazlozzenje niti imass pravo zzalbe. To ti je tako u svaku drzzavu.
    Prijem u drzzavljanstvo nije nidje piece of cake. U svaku drzzavu to traje dugo, u nekijem od njih godinama. Drzzave koje drzze do sebe brinu koga cce primit. Neke, ka USA, rado primaju one te imaju para, a nekijema, ka Ssvajcarska, ni novac ne znacci nissta. Uz sve administrativne uslove. Ne ide to lako ni u Srbiju (ako nemass kakovu vezu ili znass i occess kome platit). Jedan gradjanin Priboja cceka je 6 godina iako cio zzivot zzivi u Srbiju. I tad je dobio pod pritiskom medija. Izdavanje drzzavljanstva je bilo do skoro suspendovano na 7/8 mjeseci odlukom Kosstuniccine vlade, kako ne bi gradjani Srbije koji nijesu njezini drzzavljani udjelovali u najavljenu podjelu drusstvenoga kapitala iako su mozzda decenijama doprinosili njegovome stvaranju. U vrijeme SPSa poccelo je upisivanje dionica u neke firme, ali ni tada to nijesu mogli ccinjet oni te nijesu imali srbsko drzzavljanstvo (a Srbija i CG bile jedna drzzava) bez obzira ssto su ko zna koliko godina stvarali u tu firmu. Inacce, ne polazze se nissta, ali kossta 150 EUR ako si bio drzzavljanin SFRJ. Osim toga ni u Srbiju pravo glasa nemaju oni te nemaju srbsko drzzavljanstvo makar da su to pravo negda i imali. Samo drzzavljani. Ccudi me te ovi nassi Srbi to ne pominju?
    Gradjanska prava proisticcu iz drzzavljanstva i to vazzi u svaku zemlju. I nije poznat institut steccenoga gradjanskoga prava. To je svudj i uvijek ekskluzivno pravo drzzavljana. Jedino u nekijem EU zemljama oni te imaju prijavljen boravak mogu sudjelovat u lokalne izbore, izkljuccivo.
    Proccitah nedje da je rijecc o 20, a ne 100 hiljada ljudi. I naravno da je podpuno izpravno izbrisat ih iz spiskova, ka ssto je izpravno uputit ih da trazze prijem u drzzavljanstvo, ka ssto je izpravno trazzit poznavanje jezika, ka ssto je izpravno trazzit lojalnost drzzavi Crnoj Gori, ka ssto je izpravno ne dat drzzavljanstvo onijema te ne priznaju drzzavu Crnu Goru nit issta crnogorsko! To je pravo i obaveza drzzave Crne Gore!
    Last edited by DesertFox; 14-09-08 at 12:21.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Cues 100 era za crnogorski a na Geteovom institutu za njemacki 60... no ajd CG drzavljanstvo je sigurno od vece koristi, blah.
    She is only here to annoy herself!

  7. #7
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Cues 100 era za crnogorski a na Geteovom institutu za njemacki 60... no ajd CG drzavljanstvo je sigurno od vece koristi, blah.
    Porediss neuporedivo. Njemaccka nastoji da ssto visse ljudi naucci njemaccki, a svakoja drzzava trudi se do razumnijeh granica otezzat prijem u drzzavljanstvo radi zasstite svojijeh drzzavljana i svojijeh interesa.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    1.Ako sam rođen u Beogradu, a cijeli svoj život boravim u Podgorici, roditelji mi imaju crnogorsko državljanstvo-da li je to dovoljno ili polažem ispit iz crnogorskog jezika i plaćam 100 eura?
    2.Ako sam rođen u Podgorici i živim u njoj 20 godina a moji roditelji nemaju crnogorsko državljanstvo, da li takođe trebam da polažem ispit ?
    Didi, da li roditelji tvoje majke imaju crnogorsko državljanstvo odnosno da li tadašnje jugoslovensko se automatski danas priznaje i kao crnogorsko?
    Ako je tako , znači li to da automatski naše državljanstvo samo dobijaju one osobe koje istovremeno ispunjavaju dva kriterijuma!
    Prvo da su im roditelji sa crnogorskim državljanstvom i drugo da su rođeni u Crnoj Gori!
    Znači ako je zadovoljen samo jedan od ova dva kriterijuma , polažu ispit?!
    A što biva ako sam rođen u Beogradu a roditelji imaju jugoslovensko a sada srpsko državljanstvo a živim već 30 godina u Podgorici a svi smo Crnogorci!!
    Ako 100 hiljada ljudi ima sličan problem, kako ga riješiti.
    Ako se vlast plaši tih ljudi zbog glasanja na izborima , treba samo naglasiti da moraju ispuniti rezidencionalni status od dvije godine i to je to.
    baba i djed mi imaju cg drzavljanstvo, a majka ga ne moze dobiti na osnovu toga sto su joj roditelji, nego se kod nas izgleda odredjuje dje si rodjen, makar su joj tako rekli i znam da mora da polaze
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  9. #9
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    baba i djed mi imaju cg drzavljanstvo, a majka ga ne moze dobiti na osnovu toga sto su joj roditelji, nego se kod nas izgleda odredjuje dje si rodjen, makar su joj tako rekli i znam da mora da polaze
    Ccini mi se logiccnijem (?) da ti je majka rodjena u vrijeme propisa o upisu u knjige drzzavljana u mjestu rodjenja oca, tj. tvojega djeda. Provjerio si?

  10. #10
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    meni je majka rodjena u vojvodini i preko 40 god zivi u crnu goru, da ne napominjem da su mi djed i baba rodjeni u cg, i ne moze dobit drzavljanstvo nego mora da polaze ovaj ispit od cg jeziku bla bla presmijesno

    I meni isto tako.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DesertFox View Post
    Porediss neuporedivo. Njemaccka nastoji da ssto visse ljudi naucci njemaccki, a svakoja drzzava trudi se do razumnijeh granica otezzat prijem u drzzavljanstvo radi zasstite svojijeh drzzavljana i svojijeh interesa.
    Zdravoseljacki zakljuceno ti tvrdis da je bolje da sto manje ljudi zna crnogorski?
    She is only here to annoy herself!

  12. #12
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Zdravoseljacki zakljuceno ti tvrdis da je bolje da sto manje ljudi zna crnogorski?
    Mozzda jest seljaccki, ti to znass bolje, ali zdravo nije svakojako. Rijecc je o tome da ssto manje ljudi trazzi nasse drzzavljanstvo, ssto je logika svake zemlje koja brine o svojijem drzzavljanima. Izuzetak su zv. imigrantske zemlje (Kanada, Australija, N.Zeland) kojijema je potrebno stanovnisstvo, ali svejedno iztrajavaju na strogijem kriterijumima prijema. .

  13. #13
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja bih platio odmah nekome 50 eura ako moze da me izbrise sa birackog spiska.. od kad ne izlazim na glasanje ima 3-4 godine kad dodju izbori samo trpim razna ubjedjivanja, ucjene, prijetnje.. a to mi nista nije potrebno


  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovdje se ne radi o imigrantima vec o starosjediocima ili visedecenijskim stanovnicima i gradjanima CG kojima se oduzima pravo koje su imali. Oduzima im se glasacko pravo i pravo na drzavljanstvo.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  15. #15
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Potpuno podržavam da izbjeglice koje su devedesetih došle u Crnu Goru izgube pravo glasa! Neka idu da glasaju u Bosnu i Hrvatsku! Sramota je da oni imaju pravo glasanja u Crnoj Gori!!! Sramota, velika sramota!

  16. #16
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Potpuno podržavam da izbjeglice koje su devedesetih došle u Crnu Goru izgube pravo glasa! Neka idu da glasaju u Bosnu i Hrvatsku! Sramota je da oni imaju pravo glasanja u Crnoj Gori!!! Sramota, velika sramota!
    S obzirom da ti ljudi zive u Crnoj Gori preko 10 godina i smatraju je svojom drzavom, sasvim je normalno da dobiju nase drzavljasntvo, a samim tim i pravo glasa...
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne radi se o izbjeglicama ili onim koji su kupili licnu kartu za 100 DM (ti imaju sve sredjeno ne boj se) Postoje zaista smijesni slucajevi jer u HN nije bilo porodilista pa su djeca radjana na primjer u Dobrovnik. Tamo su bili tada i nikad vise cijeli zivot tu proveli, a sad treba da plate 100 eura na ispitu zaokruze da se krtola nosi u vreću, a ne u teću i formalnost sredjena.

  18. #18
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    S obzirom da ti ljudi zive u Crnoj Gori preko 10 godina i smatraju je svojom drzavom, sasvim je normalno da dobiju nase drzavljasntvo, a samim tim i pravo glasa...
    Po meni je sasvim normalno da se oni vrate u Bosnu i Hrvatsku.

  19. #19
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pokušaću dati rezime.
    Ako preko 10 godina boravim u Crnoj Gori mogu zatražiti državljanstvo i dobiti ga ako polžim crnogorski!
    Ipak mi i dalje nije jasna priča opozicije da će od 70 do 100 hiljada ljudi biti izbrisano iz biračkog spiska po novom zakonu jer nemaju državljanstvo.
    Međutim ako traže državljanstvo i polože ispit, onda nemaju problema ,
    zar ne!
    Možda ovih 100 eura djeluje previše ali ako hoćeš državljanstvo, plati i ok.
    I ajmo sada malo i računa:
    100 * 100 000=10 miliona

    Nije loše.
    Kako se dosjetiše da uzmu pare, svaka čast!
    Ali ako pola njih ne traži državljanstvo onda 50 000 ljudi ostaje bez biračkog prava i postaju stranci u Crnoj Gori.
    Najsmješnije će biti za onu Kotoranku-Crnogorku, koja 48 godina živi ovđe, roditelji su joj odavde ali je na njenu nesreću rođena u Srbiji i sada mora i polagati jezik koji savršeno zna i naravno dati 100 eura!
    Ovo polaganje ispita i 100 eura trebalo se odnositi na izbjeglice jer oni istinski nemaju nikakve veze sa Crnom Gorom ali za ove je sramota.
    Nemam ništa protiv tih nesrećnih ljudi ali da oni imaju isti tretman kao ova Kotoranka u najmanju ruku nije u redu.
    Libertas

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Potpuno podržavam da izbjeglice koje su devedesetih došle u Crnu Goru izgube pravo glasa! Neka idu da glasaju u Bosnu i Hrvatsku! Sramota je da oni imaju pravo glasanja u Crnoj Gori!!! Sramota, velika sramota!
    Koja glupost, 90% tih izbjeglica koje su dobile papire i pravo glasa ili su rodjeni u CG ili su porijeklom iz CG. Neki su rodjeni u CG i roditelji su im iz CG, ali su se ekonomskih razloga selili. Broj vojnih lica rodjenih u CG i porijeklom iz CG koji su bili svuda po bivsoj SFRJ sigurno nije mali, a u prethodnim ratovima mnogi od njih su se bili prisiljeni vratiti u CG kao izbjeglice. No, vecina izbjeglica nije dobila pravo glasa, ako nije bila glasac DPS. ... Osim toga, po kom to rezonu, osim vlastodrzackom, neko ko 10 i vise godina zivi i radi u nekoj drzavi ne moze dobiti drzavljanstvo u CG, a mogu ako su kao izbjeglice otisli u Kanadu ili SAD? I ne samo da su tamo otisli, nego engleski nisu znali ni beknuti, a jedva da su ga i naucili vise od elementarnog snalazenja. ... Sramota je sta ova vlast radi od svojih gradjana samo da bi se odrzala neograniceno dugo na vlasti. Velika sramota.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  21. #21
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Sramno, izbjeglice imaju politička prava kolko i mi! Sramota!

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Koja glupost, 90% tih izbjeglica koje su dobile papire i pravo glasa ili su rodjeni u CG ili su porijeklom iz CG.
    Kninjani, Benkovčani, Zadrani, Vukovarčani, Tuzlaci, Zeničani, Banjalučani, Nevesinjci.... su porijeklom iz CG?

    :lolblue:


    No, vecina izbjeglica nije dobila pravo glasa, ako nije bila glasac DPS. ... Osim toga, po kom to rezonu, osim vlastodrzackom, neko ko 10 i vise godina zivi i radi u nekoj drzavi ne moze dobiti drzavljanstvo u CG, a mogu ako su kao izbjeglice otisli u Kanadu ili SAD?
    Kanadu i USA su napravili useljenici, to su zemlje par stotina godina stare.

    Crnu Goru su napravili Crnogorci, prolivali krv svoju za Crnu Goru u hiljadama bitaka, dok je neki npr Tuzlak koji nikakve veze sa Crnom Gorom, njenom istorijom tradicijom, kulturom, običajima nema, on je došao u Crnu Goru 1992. i Momir mu dao odmah pravo glasa.
    On da jednako odlučuje kao i ja o Crnoj Gori?
    Čovjek navodi besmislene primjere USA i Kanade, što ne navedeš primjere Njemačke, Švajcarske, Ujedinjenih Emirata ....

    :burp:

  22. #22
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nessto se u ovu priccu ne slazze. Koliko znam svi koji su rodjeni do mislim '74. upisivani su u knjige drzzavljana u mjestu rodjenja oca, a ovi rodjeni poslije u svojemu mjestu rodjenja.
    Svi koji nijesu iz bilo kojega razloga upisani u knjigu drzzavljana moraju to sredit ako zzele ne samo pravo glasa no i uobsste rijessit status u CG. Svi koji su rodjeni izvan CG moraju podnijet zahtjev za prijem u drzzavljanstvo. Imalo bi logike da oni te su rodjeni dje drugo u SFRJ, a roditelji su im cg drzzavljani zatrazze samo upis u knjige drzzavljana, ali ne znam da li je to ozakonjeno. Sudecci po reakcijama nije. Stoga je posstovanje zakonske procedure obaveza i ljudi i drzzave.
    Pravo je svake drzzave propisivat uslove za sticanje drzzavljanstva. Automatizam ne postoji vecc se svaki sluccaj rijessava zasebno. Obiccno samo rodjenje na teritoriji neke drzzave osigurava automatski upis u knjige drzzavljana. Duzzina boravka i ostalo mogu uticat, ali ne i garantovat prijem. Jer, po diskrecionome pravu, drzzava mozze odbit prijem bez obrazlozzenja.
    CG ka drzzava s malo stanovnika mora vodit raccun o zasstiti interesa svojijeh gradjana i unutrassnjoj stabilnosti, te bi trebala svaki pojedini zahtjev pazzljivo razmotrit i svakojako ne primit u drzzavljanstvo sve one koji ne priznaju cg drzzavu, cg naciju, cg jezik, cg crkvu, potom sve one koji su se na bilo koji naccin ogrijessili o zakon i Ustav, sve one za koje makar postoji osnovana sumnja da necce bit lojalni gradjani CG. Kako rekoh, za to ne treba sudska presuda, ne trebaju dokazi, dovoljna je sumnja, a diskreciono pravo drzzave je kako cce to rijessit.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Kninjani, Benkovčani, Zadrani, Vukovarčani, Tuzlaci, Zeničani, Banjalučani, Nevesinjci.... su porijeklom iz CG?
    A ne no su dosli u CG zato sto sa njom nemaju veze i zato sto tada u CG masovno dolazili useljenici iz cijelog svijeta zeljni blagostanja i dobrog zivota ka u Ameriku. Svi koji su dobili dokumenta imali su veze sa CG ili su bili od znacaja za DPS. Izbjeglice koje sa CG nemaju veze i nisu podobni DPS kadrovi, a dosli su u CG nisu dobijali dokumente niti pravo glasa. Ovo sto se sada prema najavama namjerava uraditi prvenstveno se odnosi na politicki nepodobne građane CG kojima se uskracuje i pravo da biraju i pravo na drzavljanstvo.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo i ja sam izbjeglica u Dansku, od 1969 a nemam pravo glasa,
    placam poreze i uzivam skoro sva druga prava, ali pravo da glasam na drzavnom nivou nemam.

    Dok je DPS srbovao, to je za njih bio rudnik zlatnih glasova.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  25. #25
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    A ne no su dosli u CG zato sto sa njom nemaju veze i zato sto tada u CG masovno dolazili useljenici iz cijelog svijeta zeljni blagostanja i dobrog zivota ka u Ameriku.
    Znači, logićno, oni koji su izbjegli od rata iz Bosne i Hrvatske - u USA, Švedsku, Njemačku, Island... su Švedi, Njemci, Amerikanci, Islanđani.... porijeklom? Svako je išao onaamo odakle je porijeklom?

    :lolblue:

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fu*kbook i brisanje naloga
    By cpu in forum Software
    Replies: 31
    Last Post: 22-11-08, 14:16
  2. brisanje imenika v3
    By lost in translation in forum Motorola
    Replies: 0
    Last Post: 05-11-07, 18:50
  3. Nasilje nad vladikom Filaretom
    By Space Cowboy in forum Politika generalno
    Replies: 542
    Last Post: 13-09-07, 11:50
  4. Brisanje
    By nihil in forum Sve i svašta
    Replies: 30
    Last Post: 16-03-06, 13:31
  5. Brisanje FlashGet-a
    By McS in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 25-05-05, 06:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •