Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Tanka linija ili ne...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Tanka linija ili ne...

    Evo posle nekih komentara i price sa mojim prijateljima o odnosima izmedju dvoje ljudi a sto me uvjek nesto zbunjivalo,da postavim ovdje nesto sto bi mozda trebalo da postavim na seks i erotiku ali mi je nesto draze da stoji ovdje na moj podforum...Mozda je malo vise pitanje za muske ali neka se pise,nekome ce sigurno koristiti...

    Mislite li da je tanka linija izmedju velike strasti i emocija?
    Umijesaju li se emocije vremenom usled sve te velike privlacnosti i dobrog vodjenja ljubavi ili ne ostaje nista kad ta strast zgasne?...
    Postoji li zaista nesto nama u glavi sto je sposobno da napravi distancu i da se ogranici ili pored i tih uvjerenja i stavova zna da nas iznenadi i da emocije upadnu kad se najmanje nadamo?...


    Kao sto se i pretpostavlja rijec je o ljudima koji se vidjaju,ali se istovremeno ne zele vezati iz tra la la razloga,da ne duzim... Uzgled metem svaki post koji se nadje da me savjetuje i da me nalazi u ovoj prici...:kamikaza: :hardrock:
    Last edited by Artemis; 10-09-08 at 14:20.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #2
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ta granica se neće preći samo ako su oboje emotivno vezani za neke druge osobe. Ali ako u srcu ne postoji niko drugi, onda postoji veliki rizik da se i velika strast tamo ušunja :oops:
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Po meni se i emocije mogu pojaviti nakon strasti a i obrnuto, sve je to normalno
    She is only here to annoy herself!

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SnowQueen View Post
    Ta granica se neće preći samo ako su oboje emotivno vezani za neke druge osobe. Ali ako u srcu ne postoji niko drugi, onda postoji veliki rizik da se i velika strast tamo ušunja :oops:
    Nisam bas dobro razumio.
    Ako si emotivno vezan za neku drugu osobu onda neces ni doci do te situacije da razmisljas o "prelasku" neke granice sa drugom osobom!
    U koliko su obije osobe slobodne a da se cesce gledaju pod takvim okolnostima velika je vjerovatnoca da se moze prelomiti nesto u njima.


    btw primijetio sam da vi moderatori najvise postavljate teme vezane za sex i ljubav!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa velika strast je u sustini samo velja emocija i po meni nema linije ni tanke ni velike jer mi je tesko nekako povezati strast prema emotivno indiferentnim osobama. Prevelika strast u vodjenju ljubavi moze biti los saputnik za muske (ako sam dobro razumio pitanje) jer to je siguran autogol. Nesto slicno kao kad bi zensko od silne strasti pobjeglo na tresnju
    To sto se ljudi gledaju i ... a nece da se vezu je samo ono "kao" i neki izgovor jer sta je to vidjanje ako nije veza? Nekad je to tesko priznati pa treba i teoriju dograditi

  6. #6
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Garsonjera
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Nisam bas dobro razumio.
    Ako si emotivno vezan za neku drugu osobu onda neces ni doci do te situacije da razmisljas o "prelasku" neke granice sa drugom osobom!
    U koliko su obije osobe slobodne a da se cesce gledaju pod takvim okolnostima velika je vjerovatnoca da se moze prelomiti nesto u njima.


    btw primijetio sam da vi moderatori najvise postavljate teme vezane za sex i ljubav!

    Ne kažem da se emocije neće prenijeti i na osobu prema kojoj osjećamo samo fizičku privlačnost, ali smatram da je to jedini način da se ta situacija izbjegne.
    Patis dok shvatis da patis,a kad shvatis da patis patis jer si shvatio da si uzalud patio

  7. #7
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post


    btw primijetio sam da vi moderatori najvise postavljate teme vezane za sex i ljubav!
    Ne znam za druge al to ti je meni najvise blisko,sto cu...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Pa velika strast je u sustini samo velja emocija i po meni nema linije ni tanke ni velike jer mi je tesko nekako povezati strast prema emotivno indiferentnim osobama. Prevelika strast u vodjenju ljubavi moze biti los saputnik za muske (ako sam dobro razumio pitanje) jer to je siguran autogol. Nesto slicno kao kad bi zensko od silne strasti pobjeglo na tresnju
    To sto se ljudi gledaju i ... a nece da se vezu je samo ono "kao" i neki izgovor jer sta je to vidjanje ako nije veza? Nekad je to tesko priznati pa treba i teoriju dograditi
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Evo posle nekih komentara i price sa mojim prijateljima o odnosima izmedju dvoje ljudi a sto me uvjek nesto zbunjivalo,da postavim ovdje nesto sto bi mozda trebalo da postavim na seks i erotiku ali mi je nesto draze da stoji ovdje na moj podforum...Mozda je malo vise pitanje za muske ali neka se pise,nekome ce sigurno koristiti...

    Mislite li da je tanka linija izmedju velike strasti i emocija?
    Umijesaju li se emocije vremenom usled sve te velike privlacnosti i dobrog vodjenja ljubavi ili ne ostaje nista kad ta strast zgasne?...
    Postoji li zaista nesto nama u glavi sto je sposobno da napravi distancu i da se ogranici ili pored i tih uvjerenja i stavova zna da nas iznenadi i da emocije upadnu kad se najmanje nadamo?...


    Kao sto se i pretpostavlja rijec je o ljudima koji se vidjaju,ali se istovremeno ne zele vezati iz tra la la razloga,da ne duzim... Uzgled metem svaki post koji se nadje da me savjetuje i da me nalazi u ovoj prici...:kamikaza: :hardrock:
    Boga mi si postavila owo kao da si mene pitala
    Sto se mene licno tice, da bi doslo do keksa treba postojati emocija. Sto biva nakon toga, pomalo me plasi da pricham. Pa doveche uz kafu...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  10. #10
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad osecas strast i pozudu,kako god,to i jesu neke emocije.Naravno ako su iskljucivo te emocije ukljucene onda kad one prestanu ne ostaje nista drugo od emocija sto te veze za tu osobu.Ako se pored toga razviju jos neki osecaji za osobu onda oni mogu i trajati duze od strasti.Mozda je pitanje koliko dugo mogu opstati druge emocije bez ove navedene i koliko strast opstaje bez drugih emocija...
    Mislim da je pitanje da li neko moze svesno da kontrolise da ne dodje do drugih osecanja ako je pocelo samo kao strast...Ako veruje neko da ima tu samokontrolu onda neka pokusa,na kraju, svakako,sve dodje na svoje.Ako je pitanje u drugoj osobi i recimo zelji prve da se i kod druge pojave osecanja na visem nivou ...to je nepredvidivo...i niko ni za sebe ne zna kako ce se stvari odvijati.Dok je lepo treba uzivati u onome sto covek ima,ako bude bolje-odlicno,ako ne-promene su dobre.

    P.S.E da,iskreno ne verujem da moze da se desi ta strast prema nekome prema kome nikakve druge emocije ne gajis.
    Last edited by Oljce; 10-09-08 at 14:51.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Evo posle nekih komentara i price sa mojim prijateljima o odnosima izmedju dvoje ljudi a sto me uvjek nesto zbunjivalo,da postavim ovdje nesto sto bi mozda trebalo da postavim na seks i erotiku ali mi je nesto draze da stoji ovdje na moj podforum...Mozda je malo vise pitanje za muske ali neka se pise,nekome ce sigurno koristiti...

    Mislite li da je tanka linija izmedju velike strasti i emocija?
    Umijesaju li se emocije vremenom usled sve te velike privlacnosti i dobrog vodjenja ljubavi ili ne ostaje nista kad ta strast zgasne?...
    Postoji li zaista nesto nama u glavi sto je sposobno da napravi distancu i da se ogranici ili pored i tih uvjerenja i stavova zna da nas iznenadi i da emocije upadnu kad se najmanje nadamo?...


    Kao sto se i pretpostavlja rijec je o ljudima koji se vidjaju,ali se istovremeno ne zele vezati iz tra la la razloga,da ne duzim... Uzgled metem svaki post koji se nadje da me savjetuje i da me nalazi u ovoj prici...:kamikaza:
    evo da te posavjetujem...nemoj da se brines ako osjecas strast, slobodno joj se prepusti...:mrgreen::mrgreen::mrgreen::twist:

    Sad malo ozbiljno...nema linije ni tanke ni debele. Strast je emocija i ona treba da bude jako dobar temelj na kojem se moze graditi dobra veza.
    Da li to znaci da bez strasti nema ljubavi?
    Naravno da ne, nakon najobicnije simpatije, bez strasti, moze da se rodi lijepa ljubav, samo ja vjerujem da je strast jako dobar osnov, mozda cak i najbolji.

    Isto tako, pitas da li prestaje ljubav kad se ugasi strast...ja ne bih rekla da je to istina. Bar ne kao uobicajena pojava. Zavisi od osobe sa kojom smo. Ako sam, nakon pocetne, lude strasti, u njoj (osobi) nasla jos milion predivnih osobina koje me sve vise osvajaju, kad strast prodje njeno mjesto uzima ljubav kao jedan "visi" nivo, malo mirniji i "uzviseniji", kad je dovoljno da znam da je on/ona pored mene da se osjecam ispunjeno i srecno.
    (btw, sigurna sam da strast obavezno prolazi nakon nekog vremena... malo varnica ostane nakon pozara, ali i te varnice su sasvim dovoljne da se zapali vatra opet i opet i opet...)

    Ako u osobi nijesi nasla nista drugo izuzev zajednicko interesovanje za ludi seks, onda ce ta veza potrajati koliko i strast. Polako ce se gasiti dok potpuno ne ugasne.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    .

    P.S.E da,iskreno ne verujem da moze da se desi ta strast prema nekome prema kome nikakve druge emocije ne gajis.
    I ja imam slicna razmisljanja...s tom razlikom sto ja vjerujem da je strast u samom startu skup vise emocija vezanih za osobu koja ti se dopada, sto opet znaci da je i strast emocija...Nakon prvog gasenja te vatre polako se kristalisu stvari i redjaju se na svoje mjesto, pa ili-ili.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #13
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh uh...
    Po meni ne može doći do strasti ako ne postoje neke emocije, varnice... Strast jeste emocija ali ovdje se striktno govori o sexu između dvoje ljudi. Malo su mi strane stvari tipa da li će doći do veze ukoliko se često viđaju i sexaju. Kod mene su kako Zvoncica kaže stvari ili-ili. Nema tu cile mile (stiže Mila Kitić Mile ); ili smo u vezi ili nijesmo. Ja sam teška osoba jako i ne razdvajam sex i osjećanja, jer do sexa ne može doći samo onako iz potrebe kod žena, a kod muškaraca može. Tako da bi muškarcima, ukoliko pretpostavimo da je počelo samo iz potrebe, treba dosta vremena da se naviknu na tu žensku osobu i naravno osjete nešto fino prema njoj.
    A mi žene smo sve iste, zaljubimo se i glavom kroz zid.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  14. #14
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    jer do sexa ne može doći samo onako iz potrebe kod žena, a kod muškaraca može. Tako da bi muškarcima, ukoliko pretpostavimo da je počelo samo iz potrebe, treba dosta vremena da se naviknu na tu žensku osobu i naravno osjete nešto fino prema njoj.
    A mi žene smo sve iste, zaljubimo se i glavom kroz zid.
    Ovo ti necu reci iz iskustva ali mislim da gresis u prvoj recenici navedenoj ovde.U drugoj opet gresis,ne verujem da se moze generalizovati kako nekome treba vremena da oseti nesto jer to zavisi od samog muskarca a i devojke u velikoj meri.Sto se tice trece recenice mislim da i za muskarce kao i zene postoji ta vrsta zaljubljenosti kad idu`glavom kroz zid`.Tu moram samo da dodam da zene mnogo brzo stvaraju iluziju o toj ljubavi,momku itd.,znaci sklonije su zaljubljivanju nego muskarci koji dosta realnije sagledavaju stvari(a sve je posledica razlicitosti funkcionisanja mozga u odredjenim trenutcima).
    Last edited by Oljce; 11-09-08 at 10:47.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jer do sexa ne može doći samo onako iz potrebe kod žena, a kod muškaraca može.

    uuuu ovo je jaaaako lose, ne slazem se sa tobom odje nikako,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ......................................!

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    btw primijetio sam da vi moderatori najvise postavljate teme vezane za sex i ljubav!
    I to ti je tacno bogami!

    Ne znam jesi li jos primijetio da, recimo ova Artemis, ona kad i na Gastronomiju svrati dvosmisleni joj postovi!

    A sto se teme tice.... emocije i strast... ruku pod ruku.... ne moze bit ljepseg odnosa kad se strast osjeca i pri zajednickom rucku, a ne cemu drugom!

    Ja sam od onih koji misle da se moze imati strastven odnos i sa nekim prema kome emocije nijesu razvijene. Nekad to predstavlja pupoljak (ili manje romanticnim recnikom: larvu) iz kojeg treba da se razvije nesto kompletnije.

    Mada.... ima jedna losa stvar... kad strast preraste u emociju samo kod jedne osobe... e onda zna bit za`ebano
    Caesar`s wife must be above suspicion

  17. #17
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    I to ti je tacno bogami!

    Ne znam jesi li jos primijetio da, recimo ova Artemis, ona kad i na Gastronomiju svrati dvosmisleni joj postovi!
    hahahahaha Ja na gastronomiju samo da vidim sta ti sve kuvas a sto ja necu nikad (ili mi samo treba vremena da prihvatim da mi emocije prema kuhanju ipak moraju lec' )

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post

    Mada.... ima jedna losa stvar... kad strast preraste u emociju samo kod jedne osobe... e onda zna bit za`ebano
    Ovo si dobro rekao...Ovo zaista zna biti za'ebano...
    Last edited by Artemis; 11-09-08 at 23:38.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  18. #18
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Evo posle nekih komentara i price sa mojim prijateljima o odnosima izmedju dvoje ljudi a sto me uvjek nesto zbunjivalo,da postavim ovdje nesto sto bi mozda trebalo da postavim na seks i erotiku ali mi je nesto draze da stoji ovdje na moj podforum...Mozda je malo vise pitanje za muske ali neka se pise,nekome ce sigurno koristiti...

    Mislite li da je tanka linija izmedju velike strasti i emocija?
    Umijesaju li se emocije vremenom usled sve te velike privlacnosti i dobrog vodjenja ljubavi ili ne ostaje nista kad ta strast zgasne?...
    Postoji li zaista nesto nama u glavi sto je sposobno da napravi distancu i da se ogranici ili pored i tih uvjerenja i stavova zna da nas iznenadi i da emocije upadnu kad se najmanje nadamo?...


    Kao sto se i pretpostavlja rijec je o ljudima koji se vidjaju,ali se istovremeno ne zele vezati iz tra la la razloga,da ne duzim... Uzgled metem svaki post koji se nadje da me savjetuje i da me nalazi u ovoj prici...:kamikaza: :hardrock:
    E ne znam, ja nikad nijesam uspijevao da napravim tu distancu o kojoj govoris - doduse, nijesam ni ulijetao u bilo sta, a da u glavi makar podsvjesno nije postojala (ponekad i djetinjasta) slika o zajednickom funkcionisanju, i vezivanju...

    Opet - razlika izmedju velike strasti i emocija - to je pojam koji iskreno smatram jako klimavim, i jako tesko za definisati... Sta su emocije nego - zelja da budes tu, uz nekog, da je zagrlis, uhvatis ritam te osobe, njenog koraka, njenog daha, da sve to dotaknes - a posle naravno i budes svjestan svog onog nedostajanja bukvalno istog trenutka kad ode; da je nasmijes, da je ucinis ponosnom, da osjetis da si joj bitan... A sta je strast, "sa druge strane"? Mislim da ne bi nasli neku razliku, osim onog najogoljenijeg elementa banalizovane fizicke privlacnosti - a koji se opet granici sa vulgarnoscu, i cini mi se definitivno i nije tema ovog topica.

    ...ili se opet govori o emocijama kao odgovornosti prema nekom? Iskreno, nema to veze sa emocijama izmedju 2 osobe, nego o samo nama kao individui svojstvenom "nacinu na koji smo naucili" (kako ovo grdno zvuci) da volimo bilo koga - koliko poznajemo sebe i svoje prioritete, sta trazimo uopste od nekoga, kakvu sliku veze gradimo podsvjesno u sebi... A to je opet stvar nas samih, naseg emotivnog sklopa... Opet, znam da ima i onih koji su iskreno i bezglavo voljeli - pa trazili nesto opustenije i bez obaveza posle - ali to je uvijek bilo i bice - po meni, i cini mi se da imam pravo da to kazem jer sam prosao kroz to - "sa konja na magarca" - degradacija i nepostovanje sebe prije svega. Tako da - ne vjerujem da je i to tema topica .

    A vjerovatno ima i onih koji su uvijek govorili "necu da se vezem, naucio sam da funkcionisem na jedan nacin, nijesam nikad osjetio potrebu da budem sa nekim tako kako vi to predstavljate oblacima, jednostavno takav sam" - takvim osobama sve i da hocu nemam pravo da sudim - opet, svi smo razliciti - prioriteti, strahovi, patnje... A ko je mislio da moze promijeniti takvu osobu - grdno se prevario i samo ga je boljelo, i to je tako cest slucaj... Mozda je to tema topica - ali opet, o tome smo milion puta pricali odje, tako da suJmam


    ...a neki ljudi jednostavno ne vole izvjesnost, pa bjeze od razgovora i klishea onda kad im se postavi pitanje - hajde da definisemo sta je to sto imamo zajedno. Dakle, bez planova, bez gledanja u buducnost i proslost, samo lijepi trenuci, nikakve analize i naglabanja... E, takvih je dosta, tipovi koji nijesu verbalni a itekako im je stalo, pa druga strana misli da oni bjeze, da su nezreli i prazni... Ali, opet ce na milion drugih precutnih nacina pokazati da im je stalo. A da li ce druga strana to prepoznati... Frka je kad se nadju dvije takve osobe, kao igra gluvih telefona.


    I eto, ispisah svasta a i dalje vjerovatno nijesam uspio da dotaknem no sto jeste "tanka linija"... Mozda zato sto nijesam uspio da osjetim i definisem to u funkcionisanju sa nekom osobom, niti je toga bilo sa druge strane. Razlikovati strast i emocije, pff.. ni dalje ne ide. Strast i emocija - mozda prije svega dio jedne konacne slike nas samih - sastavljane od milion komadica - kao nekog ko ce istovremeno biti ponosan i gusiti se u suzama za koje ne znamo sta znace i otkud one sad tu - kad neko odlazi a znamo da ce biti tu uz nas svo to bolno vrijeme, kad osjetimo onu najljepsu bliskost zajednickih sitnica koje volimo, ili koliko neki zagrljaji bole, ili... Ili potpuno nebitno i nevezano za pricu 2 osobe (da li?) - onaj osjecaj kad Stevan daje gol Bugarima, osjecaj zajednistva, da neko dijeli ono sto ti osjecas i predajes se... Ili osjecaj samoce i tisine na nekom nasem mjestu, koji nam opet tako zna precizno reci koliko i kako nam neko znaci i koliko nam je blizak i prisutan.


    Ma, milion primjera, krajnje individualnih i savrseno intimnih... Mozda bi ipak sada neko postavio pitanje i sudio onima sto im je "sva ta bezglavost i lutanje i oblaci strano i imaginarno"? Ne, necemo, nije ni to valjda tema topica.

    I da, zasto bi tema bila vise za muske...?
    Last edited by getaway blues; 12-09-08 at 18:23.
    Just to slip the skin...

  19. #19
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tamo odakle vidim ljepse:)...
    Posts
    870
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    E ne znam, ja nikad nijesam uspijevao da napravim tu distancu o kojoj govoris - doduse, nijesam ni ulijetao u bilo sta, a da u glavi makar podsvjesno nije postojala (ponekad i djetinjasta) slika o zajednickom funkcionisanju, i vezivanju...

    Opet - razlika izmedju velike strasti i emocija - to je pojam koji iskreno smatram jako klimavim, i jako tesko za definisati... Sta su emocije nego - zelja da budes tu, uz nekog, da je zagrlis, uhvatis ritam te osobe, njenog koraka, njenog daha, da sve to dotaknes - a posle naravno i budes svjestan svog onog nedostajanja bukvalno istog trenutka kad ode; da je nasmijes, da je ucinis ponosnom, da osjetis da si joj bitan... A sta je strast, "sa druge strane"? Mislim da ne bi nasli neku razliku, osim onog najogoljenijeg elementa banalizovane fizicke privlacnosti - a koji se opet granici sa vulgarnoscu, i cini mi se definitivno i nije tema ovog topica.

    ...ili se opet govori o emocijama kao odgovornosti prema nekom? Iskreno, nema to veze sa emocijama izmedju 2 osobe, nego o samo nama kao individui svojstvenom "nacinu na koji smo naucili" (kako ovo grdno zvuci) da volimo bilo koga - koliko poznajemo sebe i svoje prioritete, sta trazimo uopste od nekoga, kakvu sliku veze gradimo podsvjesno u sebi... A to je opet stvar nas samih, naseg emotivnog sklopa... Opet, znam da ima i onih koji su iskreno i bezglavo voljeli - pa trazili nesto opustenije i bez obaveza posle - ali to je uvijek bilo i bice - po meni, i cini mi se da imam pravo da to kazem jer sam prosao kroz to - "sa konja na magarca" - degradacija i nepostovanje sebe prije svega. Tako da - ne vjerujem da je i to tema topica .

    A vjerovatno ima i onih koji su uvijek govorili "necu da se vezem, naucio sam da funkcionisem na jedan nacin, nijesam nikad osjetio potrebu da budem sa nekim tako kako vi to predstavljate oblacima, jednostavno takav sam" - takvim osobama sve i da hocu nemam pravo da sudim - opet, svi smo razliciti - prioriteti, strahovi, patnje... A ko je mislio da moze promijeniti takvu osobu - grdno se prevario i samo ga je boljelo, i to je tako cest slucaj... Mozda je to tema topica - ali opet, o tome smo milion puta pricali odje, tako da suJmam


    ...a neki ljudi jednostavno ne vole izvjesnost, pa bjeze od razgovora i klishea onda kad im se postavi pitanje - hajde da definisemo sta je to sto imamo zajedno. Dakle, bez planova, bez gledanja u buducnost i proslost, samo lijepi trenuci, nikakve analize i naglabanja... E, takvih je dosta, tipovi koji nijesu verbalni a itekako im je stalo, pa druga strana misli da oni bjeze, da su nezreli i prazni... Ali, opet ce na milion drugih precutnih nacina pokazati da im je stalo. A da li ce druga strana to prepoznati... Frka je kad se nadju dvije takve osobe, kao igra gluvih telefona.


    I eto, ispisah svasta a i dalje vjerovatno nijesam uspio da dotaknem no sto jeste "tanka linija"... Mozda zato sto nijesam uspio da osjetim i definisem to u funkcionisanju sa nekom osobom, niti je toga bilo sa druge strane. Razlikovati strast i emocije, pff.. ni dalje ne ide. Strast i emocija - mozda prije svega dio jedne konacne slike nas samih - sastavljane od milion komadica - kao nekog ko ce istovremeno biti ponosan i gusiti se u suzama za koje ne znamo sta znace i otkud one sad tu - kad neko odlazi a znamo da ce biti tu uz nas svo to bolno vrijeme, kad osjetimo onu najljepsu bliskost zajednickih sitnica koje volimo, ili koliko neki zagrljaji bole, ili... Ili potpuno nebitno i nevezano za pricu 2 osobe (da li?) - onaj osjecaj kad Stevan daje gol Bugarima, osjecaj zajednistva, da neko dijeli ono sto ti osjecas i predajes se... Ili osjecaj samoce i tisine na nekom nasem mjestu, koji nam opet tako zna precizno reci koliko i kako nam neko znaci i koliko nam je blizak i prisutan.


    Ma, milion primjera, krajnje individualnih i savrseno intimnih... Mozda bi ipak sada neko postavio pitanje i sudio onima sto im je "sva ta bezglavost i lutanje i oblaci strano i imaginarno"? Ne, necemo, nije ni to valjda tema topica.

    I da, zasto bi tema bila vise za muske...?
    Sta reci na sve ovo osim......
    "Ja umijem u svakom novembru da napravim jun:)..."

  20. #20
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post

    I da, zasto bi tema bila vise za muske...?
    Samo iz tog razloga sto bih voljela da vidim kako momci o tome razmisljaju s obzirom da sam zena... Lijep post od tebe,kao i uvjek...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Kako koji. Srecom razlicito razmisljamo, a i vi(jos vecom srecom).
    She is only here to annoy herself!

  22. #22
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto znaci "tanka linija izmedju emocija i strasti"?

    valjda treba jedno da oponira drugom, a ova dva pojma idu jedan uz drugog.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  23. #23
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Uh uh...
    Po meni ne može doći do strasti ako ne postoje neke emocije, varnice... Strast jeste emocija ali ovdje se striktno govori o sexu između dvoje ljudi.


    zashto se owdje gowori samo o sexu??? zashto ne bi mogli biti....strasni poglediiiiiiiiiiiiiiiiii u pitanju???

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Malo su mi strane stvari tipa da li će doći do veze ukoliko se često viđaju i sexaju. Kod mene su kako Zvoncica kaže stvari ili-ili. Nema tu cile mile (stiže Mila Kitić Mile ); ili smo u vezi ili nijesmo. Ja sam teška osoba jako i ne razdvajam sex i osjećanja, jer do sexa ne može doći samo onako iz potrebe kod žena, a kod muškaraca može. Tako da bi muškarcima, ukoliko pretpostavimo da je počelo samo iz potrebe, treba dosta vremena da se naviknu na tu žensku osobu i naravno osjete nešto fino prema njoj.
    A mi žene smo sve iste, zaljubimo se i glavom kroz zid
    .

    slazhm se sa owim boldowanim komentarima



    ali mogu da konstatujem pri zdrawoj pameti(????) da sam sad poslije swega owoga u totalnoj konfuziji:bart:
    P.S. Gateway... ne znma shto da ti kazhem

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Mislite li da je tanka linija izmedju velike strasti i emocija?
    Ne. Moguce da se na neki nacin vezem za tu osobu, jer ipak provodim odredjeni dio vremena sa njom, ali ako mi je samo sex super sa njom a ne privlaci me u nijednom drugom smislu(nema osmijeh na koji ne mogu da prestanem da mislim, razmisljanje ili drzanje koje me odusevljava... lupam) onda nema sanse da to preraste u nesto vise.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A tebe Shrek zvjerche bas odavno nema...



    "Tiha voda brijeg roni..."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najljubavniji stihovi...
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 6153
    Last Post: 19-01-23, 00:25
  2. Iznajmljena linija vs ADSL Flat lider
    By rzeljko in forum Internet
    Replies: 10
    Last Post: 08-10-07, 10:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •