Results 1 to 15 of 15

Thread: "Gorenje" gradi fabriku u Valjevu!

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default "Gorenje" gradi fabriku u Valjevu!

    Evo Gorenje gradi fabriku kapaciteta 300 000 kucnih aparata u Valjevu. Pusta se u pogon slijedece godine.

    Ima li kakvih vijesti iz OBOD-a, ili je definitivno propao?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Becki konjusari? :joint:

    "Ajde, bre, nek' se gone ti janezi, ce sami smajstorisemo jedan sporet" - bjese patriotski slogan ratnickimbojamaizmazanog-narogusenog-srpstva pocetkom devedesetih.
    Ili je podsjecanje nepristojno?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Obod je zamro!

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slovenci su najveci investitori u Srbiji. Kupuju redom. Sjecate li se sto su Srbi donedavno zborili o njima.
    Srpski ponos ! Takvo sto ne postoji. Postoji srpski prkos i drskost veliki ko Amerika. Tog cinizma pominjat Obod. Ta industrijska sila, sto gleda u prkno i zemljama poput Albanije i Makedonije. Pa se nesto ka sprdaju sa visine.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto se narogusenog srpstva tice tada ga je predvodio isti milo djukanovic i njegov best friend toga doba momir bulatovic stoga ..,,, suvisno je pricati o njima kao o "narogusenim srbima" jer se dobar dio te "gospode" danas naziva Demokratska Partija Socijalista
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor
    Becki konjusari? :joint:

    "Ajde, bre, nek' se gone ti janezi, ce sami smajstorisemo jedan sporet" - bjese patriotski slogan ratnickimbojamaizmazanog-narogusenog-srpstva pocetkom devedesetih.
    Ili je podsjecanje nepristojno?
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A Crna Gora gleda u prkno Srbiji, fakat je.

    Jesi li ponosan? Ili ti se opet pojavio nagon za turcenjem zbog ekonomskih nedaca?

    Oduvijek sam se pitala kako je uopste bilo moguce da toliko naseg naroda uzme poganu muhamedansku vjeru za vrijeme Njegosa.

    Ti mi jasno, kao u djecjoj slikovnici, ilustrujes tu mogucnost.

    Pi!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li Crna Gora najvece srpsko trziste za prehrambene proizvode?


    Pod lupom: POVEĆANI UVOZ HRANE GUŠI CRNOGORSKE POLjOPRIVREDNIKE


    Gorak ukus tuđeg voća


    Domaća proizvodnja je ugrožena jer nelegalnim kanalima pristižu velike količine povrća iz inostranstva, koje nema ni deklaraciju. Prerađivački kapaciteti nedovoljno iskorišćeni. Problem rješava izgradnja distributivnog centra

    Prema podacima Centralne banke Crne Gore, uvoz poljoprivrednih proizvoda u 2002. godini iznosio je preko 95 miliona eura, a u 2003. godini oko 110 miliona eura. U uvozu poljoprivrednih proizvoda najviše učestvuju meso i mesne prerađevine za koje je utrošeno oko 30 miliona eura. Tropsko voće, kafa, kakao i ostale prerađevine učestvuju sa 13 odsto u ukupnom uvozu poljoprivrednih proizvoda. Veliku stavku čine i sokovi, čokolade i konditorski proizvodi, kao i sir, mlijeko i mliječni proizvodi. Trend rasta uvoza hrane nastavljen je i u ovoj godini. U prvih pet mjeseci u Crnoj Gori uvezeno je hrane i pića u vrijednosti oko 40 miliona eura, odnosno 10 miliona eura više u odnosu na isti prošlogodišnji period.

    ...

    Ivanović smatra da domaća poljoprivredna proizvodnja nije dovoljno zaštićena, a nužno je obezbijediti i odgovarajuće subvencije.

    - Domaća proizvodnja je ugrožena jer nelegalnim kanalima u Crnu Goru pristižu velike količine povrća iz inostranstva, koje nema ni deklaraciju, kaže Ivanović. Osim toga povrće iz uvoza je jeftinije od domaćeg, jer druge zemlje daju znatne beneficije svojim poljoprivrednim proizvođačima, pa su naši poljoprivrednici izloženi nelojalnoj konkurenciji. Veliku stavku u uvozu čini, nažalost, ono čega danas u Crnoj Gori imamo u dovoljnim količinama, a to su sir, mlijeko i mliječni proizvodi, ističe Ivanović. Naglašava da imamo dovoljne prerađivačke kapacitete u tom segmentu koje čine podgorička Mljekara sa dugom tradicijom i niz manjih privatnih mljekara, kao i „Zora” u Bijelom Polju koja proizvodi dugotrajno mlijeko. Zbog subvencija koje imaju proizvođači i prerađivači mlijeka iz inostranstva i nižih prodajnih cijena naši proizvođači ne mogu da plasiraju svoje proizvode.
    Ivanović ističe nepostojanje ekonomskog patriotizma kod većine građana. Kaže da se oni, uglavnom, radije opredjeljuju za kupovinu proizvoda iz uvoza i njih više afirmišu.

    - U većini hotela na Crnogorskom primorju i sjeveru nude se uglavnom proizvodi iz uvoza. U prodavnicama teško možete kupiti domaće proizvode, a stranim turistima se nude uvozni artikli.




    Treba samo suzbiti šverc


    Mnogi proizvođači u Crnoj Gori se žale na firme koje nekontrolisano uvoze povrće i voće, ali i na državu što više ne štiti domaće, proizvođače. Đon Drešaj iz Tuzi, poznati poljoprivredni proizvođač povrća u zatvorenom prostoru, kaže: - Proizvodnja povrća u zatvorenom prostoru kod nas se godinama kreće uzlaznom putanjom. Povoljni klimatski uslovi su garancija za uspješno uzgajanje. Međutim, u jeku glavne berbe naše tržište odjednom preplave proizvodi sa strane. To povrće ima „prolaz” kod naših kupaca. Iako se radi o vještačkim proizvodima koji obično imaju samo lijep izgled, nažalost, naš kupac ga i ne probajući kupuje, kaže Drešaj.


    Cio tekst: http://www.pobjeda.cg.yu/naslovna.ph...t&id=39832

  9. #9
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aelita
    A Crna Gora gleda u prkno Srbiji, fakat je.


    !
    NARAVNO Srbija je raj na zemlji... a fakat je da je Srbija ****** i da svi bjeze odatle jer uskoro pocinje naplata za sva zlodjela...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Monterico
    Quote Originally Posted by Aelita
    A Crna Gora gleda u prkno Srbiji, fakat je.


    !
    NARAVNO Srbija je raj na zemlji... a fakat je da je Srbija ****** i da svi bjeze odatle jer uskoro pocinje naplata za sva zlodjela...
    Mozes li zamisliti kakvo je tek ****** u CG kad cak i takvoj Srbiji u prkno gleda?

    Potpuno krezav, a smeje se drugom zbog kvarnijeh zuba!

    Najveci problem Crne Gore jesu karikature u ljudskom obliku poput tebe, tj. armija kojekakvih neuravnotezenih spodoba koje su ipak nasle mjesta u svakoj pori javnog i politickog zivota.

    Zato nam i jeste tako, e je u CG malo ko ostao normalan.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aelita
    Quote Originally Posted by Monterico
    Quote Originally Posted by Aelita
    A Crna Gora gleda u prkno Srbiji, fakat je.


    !
    NARAVNO Srbija je raj na zemlji... a fakat je da je Srbija ****** i da svi bjeze odatle jer uskoro pocinje naplata za sva zlodjela...
    Mozes li zamisliti kakvo je tek ****** u CG kad cak i takvoj Srbiji u prkno gleda?

    Potpuno krezav, a smeje se drugom zbog kvarnijeh zuba!

    Najveci problem Crne Gore jesu karikature u ljudskom obliku poput tebe, tj. armija kojekakvih neuravnotezenih spodoba koje su ipak nasle mjesta u svakoj pori javnog i politickog zivota.

    Zato nam i jeste tako, e je u CG malo ko ostao normalan.
    Hahahahah Aelita da te nema trebalo bi te izmisliti

    E zamislite ko nama drzi predavanja o "ekonomskom patriotizmu". Oni koji mjesto da kupuju domaci namjestaj kupuju talijanski, oni koji idu 2 put mjesecno u soping ture do Milana. Tragikomedija.

    No ocito da je voda stigal do grla kad dezurne rezimske dvorske budale pocinju da pozivaju g radjane na "ekonomski patriotizam". Inace ovaj tekst sto ga je Beranac postavio je pun gomile gluposti. U Srbiji , toliko znam, poljoprivrednici ne dobijaju ama bas nikakve subvencije od drzave za proizvodnju pogotovo ne za mlijeko i mljecne proizvode . A i da dobijaju to nama ne pomaze jer subvencije se isplacuju iz drzavnog budzeta koji je u nasem slucaju i onako prazan. Sto znaci da subvencionisanje domace proizvodnje nije moguce. Sto dalje implicira da je jedino rijesenje uvoz .

  12. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aelita
    A Crna Gora gleda u prkno Srbiji, fakat je.

    Jesi li ponosan? Ili ti se opet pojavio nagon za turcenjem zbog ekonomskih nedaca?

    Oduvijek sam se pitala kako je uopste bilo moguce da toliko naseg naroda uzme poganu muhamedansku vjeru za vrijeme Njegosa.

    Ti mi jasno, kao u djecjoj slikovnici, ilustrujes tu mogucnost.

    Pi!
    ne znam na koga se ovo odnosi . molim da naglasavate kome se obracate u ovakvim i slicnim porukama koje bih mogao da prokomentarisem i kao obicne bljuvotine
    a sto se tice petrovica i tako toga
    cinjenica je da su oni bili obicni tirani nista vise
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

  13. #13
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aelita
    A Crna Gora gleda u prkno Srbiji, fakat je.

    Jesi li ponosan? Ili ti se opet pojavio nagon za turcenjem zbog ekonomskih nedaca?

    Oduvijek sam se pitala kako je uopste bilo moguce da toliko naseg naroda uzme poganu muhamedansku vjeru za vrijeme Njegosa.

    Ti mi jasno, kao u djecjoj slikovnici, ilustrujes tu mogucnost.

    Pi!

    ne znam na koga se ovo odnosi i molio bih da se precizira kome su upucene ovakve poruke da ne kazem preseravanja
    a sto se petrovica tice oni su bili klasicni tirani POGOTOVU kralj Nikola u koga se sada "moderni crnogorci" zaklinju
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljubavnice kakva vremena takva i vlast ! nego za ovu $ elitu vidji kako je zapjenila ka bijesno pasce, a ko to "djurdja" gleda serbaljima u supak a ,ja cu ti rec, to su serbalji koji su nastanili Crnu Goru,i domaci izdajnici . No na svu srecu njih je saka jada i oni ce jos malacko da potaluse usi ili da bjeze za serbiju ili "MANJI OD MAKOVOGA ZRNA" !

  15. #15
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ge4neralno mnogo je vise crnogoraca otislo u serbiju nego sto je srba doslo ovdje
    a crnogorci su prodani .. dovoljan dokaz za to je da je dps dobio na izborima u zabljaku ito na koji nacin...sramno
    sramota totalna
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •