Page 54 of 196 FirstFirst ... 44450515253545556575864104154 ... LastLast
Results 1,326 to 1,350 of 4888

Thread: Autoput Bar - Boljare (1.88 milijardi)

  1. #1326
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,246
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Stradivari, zaboravio si jednu stvar, taj put treba odrzavati a ibto nosi pare... Ili da ga ostavimo kao sve ostale nase puteve

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  2. #1327
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    U onoj računici ostaje i za održavanje puta.
    Ima jedna stvar koju mi izgleda ne shvatamo. Mi smo za izgradnju dionice PG-Mateševo dobili kredi od blizu 700 miliona €. Neki kažu da bi bolje bilo napraviti 2+2 za recimo 300 miliona, a ostatak uložiti u nešto drugo.
    Ja njih pitam koji ostatak? Pa zar vi mislite da mi možemo dobiti kredit od 700 miliona da bi u put uložili 300? Nema toga.
    Ne 400, 300, 200... Ne možemo dobiti ni 3 miliona, pa da mi onda smislimo što ćemo sa njima. Tako da priča kako bi bolje bilo 100, 200 miliona, pa čak i milijardu, uložiti negdje drugo je priča koja nema nikakvo pokriće, jer, jednostavno, tih para nema, niti ih može biti!!!

  3. #1328
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,246
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Ja to ne mislim Samo mislim da nam treba manje zaduzenje

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  4. #1329
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    U onoj računici ostaje i za održavanje puta.
    Ima jedna stvar koju mi izgleda ne shvatamo. Mi smo za izgradnju dionice PG-Mateševo dobili kredi od blizu 700 miliona €. Neki kažu da bi bolje bilo napraviti 2+2 za recimo 300 miliona, a ostatak uložiti u nešto drugo.
    Ja njih pitam koji ostatak? Pa zar vi mislite da mi možemo dobiti kredit od 700 miliona da bi u put uložili 300? Nema toga.
    Ne 400, 300, 200... Ne možemo dobiti ni 3 miliona, pa da mi onda smislimo što ćemo sa njima. Tako da priča kako bi bolje bilo 100, 200 miliona, pa čak i milijardu, uložiti negdje drugo je priča koja nema nikakvo pokriće, jer, jednostavno, tih para nema, niti ih može biti!!!

    Pa stani, ukoliko vec te pare ne mozemo uloziti nigdje drugo, tj. ukoliko te pare ne mozemo dobiti. Zbog cega bismo vec prezaduzenu zemlju zaduzivali SADA? Zbog cega ne sacekamo da se pokrenu ovi veliki infrastrukturni projekti, "uspjele privatizacije" i ostale sarene laze sadasnje vlasti? Zbog cega ***** koja su nam do grla dosipamo da nam predju preko glave? To je ono sto mene zanima.
    Nije majka klela sina sto je isao da se kladi, nego da se vadi. Na to mi lici ovo. Kockar koji ne zna vise sta ce od sebe pa ulazi u vece dugove.
    One Ring to Rule them all...

  5. #1330
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ne treba to gledati jednostrano.
    Umjesto detaljnijeg objašnjenja prafraziraću razgovor (šalu) koji je navodno vođen između dvojice Podgoričana. Jednog, koji je u velikim dugovima, drugi pita -Kako mož zaspat' kad si toliko dužan? A on će - Ja lako, no ne znam mogu li oni što im dugujem!
    ---
    Postoje dobri i loši dugovi, zavisno od toga šta se radi sa tim pozajmljenim parama. S druge strane, ne valja biti ni bez dugova. Rumunija je svojevremeno imala takvu situaciju pa se nije usrećila.

  6. #1331
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ja to ne mislim Samo mislim da nam treba manje zaduzenje

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
    Поставља се питање колико би Кинези били заинтересовани да раде брзу цесту кроз ЦГ.Они су се намјерили на читав правац од Пожеге до Бара.
    Нисам банкар и не знам процедуре, али мислим да од ових 650+ милиона колико је кинески кредит ни цент неће виђети ЦГ....добро ће бити ако буду воду куповали овдје.
    И потпуно заборављате Луку Бар и њене капацитете.Њу ће аутопут Бар-Београд препородити.Ово није само неки локални ЦГ аутопут, посматрајте ширу слику.

    Задужење јесте велико, али ће индиректни приходи и бенефити бити и више него довољни да се ово и остала задужења за овај аутопут лако оптлате.

    Мене много више брину она задужења за пензије, социјална давања и плате.Ово ме не брине.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #1332
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pa stani, ukoliko vec te pare ne mozemo uloziti nigdje drugo, tj. ukoliko te pare ne mozemo dobiti. Zbog cega bismo vec prezaduzenu zemlju zaduzivali SADA? Zbog cega ne sacekamo da se pokrenu ovi veliki infrastrukturni projekti, "uspjele privatizacije" i ostale sarene laze sadasnje vlasti? Zbog cega ***** koja su nam do grla dosipamo da nam predju preko glave? To je ono sto mene zanima.
    Nije majka klela sina sto je isao da se kladi, nego da se vadi. Na to mi lici ovo. Kockar koji ne zna vise sta ce od sebe pa ulazi u vece dugove.
    Кренуо сам да пишем, али мислим да би ти неки економиста ово много боље објаснио.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  8. #1333
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    BAR.. Kontam ja zaposljavace se ljudi, prolazice pare, aktivirace se Bar itd... Nisam ja rekao da nece biti benefita. Samo mislim da ce nasa unucad osjecati taj benefit a ne mi i nasa djeca. Mislim 14 miliona po kilometru puta... Pa znas li koliko mora robe da prodje preko tog kilometra da bi zemlja osjetila benefit. Misljenja sam da smo trebali sacekati dok srbi ne zavrse njihov dio puta i onda krenuti u zaduzivanja...
    One Ring to Rule them all...

  9. #1334
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    BAR.. Kontam ja zaposljavace se ljudi, prolazice pare, aktivirace se Bar itd... Nisam ja rekao da nece biti benefita. Samo mislim da ce nasa unucad osjecati taj benefit a ne mi i nasa djeca. Mislim 14 miliona po kilometru puta... Pa znas li koliko mora robe da prodje preko tog kilometra da bi zemlja osjetila benefit. Misljenja sam da smo trebali sacekati dok srbi ne zavrse njihov dio puta i onda krenuti u zaduzivanja...
    Не задужујемо се одмах читав износ за аутопут, а мислим да ће се и за прву дионицу задуживати парцијално, како радови буду одмицали.(Исправите ме ако гријешим)
    Овај наш аутопут има да градимо најмање 8 а реално 10 година.И боље да се сваке године у просјеку задужујемо по 200 милиона за аутопут, мјесто што би се ДПС исто толико задуживао за нереално повећавање пензија и плата.
    Срби су већ далеко одмакли са радовима и за 2 до 3 године већ ће више од половине њиховог дијела бити готово.

    Једино што мене брине је ових других 150 милиона које ЦГ треба да обезбиједи за прву дионицу.Још увјек нема информација како ће се те паре набавити, под којим условима и како ће се они уплаћивати, дал' преко Кинеза или директно црногорским подизвођачима, Бемаксу и екипи.
    Last edited by BAR; 20-09-14 at 21:10.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  10. #1335
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Прва дионица, позајмљено са једног другог форума.

    Last edited by BAR; 22-09-14 at 02:24.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  11. #1336
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    E jos krivudavijeg auto-puta ne gledah...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  12. #1337
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    mnogo je jeftinije tako nego bušiti tunele svuda
    She is only here to annoy herself!

  13. #1338
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Прва дионица, позајмљено са једног другог форума.

    Po ovom crtežu aktuelna je petlja ,,Smokovac'' a ne ,,Straganica''. Zna li se koja je varijanta na kraju usvojena? Ili se počinje radit a u hodu će se odlučit?
    Ovdje sam označio položaj jedne i druge petlje (,,Straganica'' je jeftinja varijanta) http://www.forum.cdm.me/showthread.p...53#post3513453

  14. #1339
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    je li ovo desno zuto predlog za jadransko jonski ili sta?
    f6

  15. #1340
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Da, to je trasa Jadransko/Jonskog

  16. #1341
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    petlja na smokovcu je po meni dobro rješenje jer bi tu onda bilo iskljucenje za centar PG, ipak bulevar je zavrsen, steta bi bilo da ostane da zjapi
    f6

  17. #1342
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    http://www.cdm.me/ekonomija/radulovi...e-kvalitetnije
    “Kada je upitanju izgradnja autoputa Bar – Boljare, potpredsjednik Radulović je upozorio ambasadora gospodina Cui Zhiweia da u postojećim uslovima ova investicija neće donijeti niti direktne, niti multiplicirane pozitivne efekte Crnoj Gori. Naprotiv, ona može proizvesti srednjoročne i dugoročne negativne finansijske efekte.
    Kakav smrad od covjeka, ovako direktno protjerivati strane investicije i pokusaje da se od Crne GOre napravi moderna drzava.... pih pih pih....
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  18. #1343
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nista nije slagao. Samo uskacemo sami sebi u stomak sa ovim projektom. Postoji toliko drugih prioriteta, ali ne, obecao je Milo autoput prije 15 godina i mora se odraditi...
    Projekat napravljen da Bemax, Genex i ostale X kompanije X investitora uzmu keshovinu.

    Inace kad vec dajes saopstenje daj ga u potpunosti nemoj izvlaciti iz konteksta, u kraju saopstenja se kaze : Na to je već upozoreno od strane stručnjaka Svjetske banke kao i u posljednjem Izvještaju Evropske komisije.
    One Ring to Rule them all...

  19. #1344
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Sve sto je protivno partijskim interesima je naravno protivno i interesima drzave. O, yeaaah...
    Forever young, i want to be forever young

  20. #1345
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Nema te matematike koja ce pokazati isplativost autoputa koji u duzini od 170 kilometara.
    Pa sva kola koja su u CG da svaki dan idu gore dolje po 5 puta ne mogu se te pare izvaditi za 100 godina sa svim turistima zajedno.

  21. #1346
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Samo što se ovdje ne radi o kompletnoj dionici već o djelu koji je dugačak 43 km ...

  22. #1347
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    tako se autoput ne bi isplatio nigdje ali ne može se računati tako, to je malo komplikovanija računica, ima tu još milion faktora tipa bezbjednosti zagađenja i slično

    ja ne tvrdim da se isplati ali ne mogu da tvrdim ni da se ne isplati
    She is only here to annoy herself!

  23. #1348
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Bolje bi bilo da se deseti dio tih para upotrijebi tako sto ce se dovesti poneko da otvori kakvu proizvodnju necega pa da se ovaj narod zaposli i makne iz kladionica i analnih otvora lokalnih mocnika.
    Generalno ne treba biti genije da bi se ocijenio megalomanskim infrastrukturni projekat u koji neka zemlja ulazi a koji premasuje njen godisnji budzet. Pa nas bruto drustveni proizvod u 2013 bio je oko 3.5 milijardi eura a mi ocemo put da gradimo za 2 milijarde???
    Da drzava umije da nacera samo proizvodjace robe siroke potrosnje da otvore po jedan pogon ovdje ako misle ista tu da prodaju otvorilo bi se 20.000 radnih mjesta za 5 godina ali umjesto toga oni oce autoput-neka im ga imaju mandat od biraca da rade sto god oce.

  24. #1349
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    džabe ovo je bure bez dna, koliko god da se para uloži uvijek će se prosut pa je bolje neka ostane bar taj put
    She is only here to annoy herself!

  25. #1350
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Nece me pitati nista u to mozemo biti sigurni Meni se urezalo u sjecanju kad sam putovao jednom prilikom kolima za Ljubljanu preko Ploca i Zagreba njihovim autoputem nedje krajem januara je to bilo-do Zagreba nismo troje kola sreli,horor. I kad bi nam ga napravili 90% i nas i gostiju bjezali bi od njega i koristili bi ove besplatne opcije-jednostavno nemamo osnovne preduslove za takav projekat.

Page 54 of 196 FirstFirst ... 44450515253545556575864104154 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. jadransko-jonski autoput vs. autoput Bar-Beograd
    By wulfy in forum Saobraćaj i Infrastruktura
    Replies: 475
    Last Post: 13-03-24, 09:44
  2. Autoput!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 69
    Last Post: 15-06-15, 17:16
  3. Autoput
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-08, 10:34
  4. 700 milijardi za VOJSKU, USofA
    By milovan in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 08-02-07, 02:42
  5. AMD Kupuje ATI za 5.5 milijardi $
    By 11 in forum Software
    Replies: 14
    Last Post: 31-07-06, 21:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •