Results 1 to 10 of 10

Thread: Promocija Crne Gore

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Promocija Crne Gore

    JEDINI CRNOGORAC koji se upisao na Berkli koledz u Njujorku, naci ce se u godisnjaku u kojem su imena polovine od jedan odsto najboljih studenata u Americi. U knjizi sa imenima i biografijama najboljih studenata u Americi, koja svoje stranice ustupa samo polovini od jedan odsto izabranih, naci ce se i ime Ivana Radulovica iz Podgorice, koji je proglasen za najboljeg studenta cuvenog Berkli koledza u Njujorku u prosloj godini.

    http://www.pobjeda.cg.yu/naslovna.ph...t&id=40479

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moje cestitke Ivanu Radulovicu sa zeljom da ispuni sebi zadate ciljeve,a Crnoj Gori zelim da ima sto vise ovakvih reprezenata sa kojima cemo biti ponosni.To je buducnost Crne Gore.

    Bravo!

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svaka cast momku a crnoj gori svaka cast sto takve ljude tjera
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zato "tjera". Nije novo da ljudi odlaze na studije u koledze ili univerzitete u inostranstvo. Dolaze i iz mnogo razvijenijih zemalja od CG. Razlozi: kvalitet skole, ucenje jezika, da bi se upoznala zemlja i kultura, ...

    Quote Originally Posted by LoVeRmAn_pG
    svaka cast momku a crnoj gori svaka cast sto takve ljude tjera

  5. #5
    Milos1 Guest

    Default

    .Sto se tice Berklija iz Njujorka taj fakultet je cuven cetiri bloka od mjesta na kojem se nalazi,a i to malo sto je cuven je sto su nekako uspjeli da registruju sebe kao www.berkeleycollege.edu pa poneko pomisli da ima veze sa prestiznim www.berkeley.edu drzavnim univerzitetom kalifornije
    Ovaj Berkli u Njujorku je u sustini poslovna skola,koja je i po kvalitetu i predavanja i studenata u prosjeku daleko ispod podgorickog Ekonomskog fakulteta.
    Ovo ne kazuje nista o perspektivama Ivana(mada je uspjesno polozio cetvorosatni test pred kamerama,i upisan u knjigu od polovine od jednog procenta najboljih-kako li se zove ta knjiga) ,ali ovakav jedan clanak nije korektan prema svim onim studentima ekonomskog u podgorici koji zbog nekih drugih razloga nemaju sansu da sebe predstave.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milos je poptuno u pravu. Kada sam procitao taj clanak u "Pobjedi" ostao sam zaprepascen. U stvari, ne znam sto me vise zaprepastilo; neprofesionalnost nasih novinara koji su bili lijeni da naprave petominutno istrazivanje (ljudi, jeste li culi za Google) onoga sto im je decko "napricao". Ili ponasanje te mlade osobe koja je sebi dala za pravo da tako laze crnogorsku javnost. Ocigledno je da je on kreator atributa "cuveni". Koliko se sjecam, rekao je kako na "cuvenom" studiraju studenti iz 150/160 zemalja. Ka vidi cuda - web site kaze iz 70tak zemalja. Prica kako su profesori dostupni studentima do 22 sata je necuvena glupost, posebno za COMMUNITY college kao sto je "cuveni". Trebali bi se ljudi raspitati malo sto znaci Community college u Americi. Uostalom, najlakse je napraviti malo istrazivanje na web site-u samog "cuvenog" i vidjeti da tamo ne postoje postdiplomske studije (o PhD programu da ne govorimo). Taj podatak najbolje govori o tome kakav je polozaj tog "cuvenog" u Americi.

    Clanak je nekorektan i prema studentima u Crnoj Gori, i prema siroj javnosti crnogorskoj. Takodje, clanak je nekorektan i prema Crnogorcima koji studiraju van Crne Gore, pa i u samim SAD. Ovdje, naravno, mislim na one koji studiraju na mjestima koja bar imaju "University" u nazivu.


    p.s. Kada je pricao o testu, pretpostavljam da je mislio na SAT. To je test koji polazu svi oni koji zele da se upisu na "koledz". Nije to bio nikakav specijalni test za njegov "cuveni" koledz. Zaboga miloga, pa i kod nas postoje prijemni ispiti za fakultete.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja sam jos prije par decenija cula za taj Berkli koledz iz Njujorka, cija se diploma mogla postom naruciti i kupiti za samo par stotina dolara, a da uopste ne moras ni vidjeti skolu. Ime "Berkli" su namjerno odabrali da lici na onaj cuveni kalifornijski univerzitet. U USA svi znaju da je ovaj koledz pnony colledge, ne znam sta ce ovaj Crnogorac tamo.

    Medjutim, vijest u Pobjedi nimalo ne cudi, jer je u dukljanskom maniru obozavati lazne stvari: lazna nacija, lazna crkva, sta onda cude lazni koledzi?

    Nepravda je velika stoga sto svaki fakultet u Podgorici sije ovu njujorsku skolu za tri duzine, a u Pobjedi ipak nema mjesta najboljim domacim studentima.

    Medjutim, upravo je ovo metod kojima vlast zaludjuje ovaj narod, zloupotrebljavajuci njegovu nepismenost.

    Kako li ovo samo lici na Sloba i njegov rezim, ljudi moji.

    Pi!

  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S. F. Bay Area
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brkli Koledz u Njujorku ... ha ha zvuci kao Prva Crnogorska Privatna Skola u Doljanima ili za one koji se sjecaju Visih Upravnih/Partijskih Skola u pokojnoj Yugi.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi cinjenica je da se odavde ide uglavnom iz drugih razloga

    odavde idu djeca "biznismena" koji su se napunili svercujuci naftu i cigare
    i ide ona druga kategorija koja nazalost ovdje ne nalazi svoje "mjesto pod suncem" mnogo mladih ljudi je npr otislo jer nisu imali uslova da zapocnu samostalan zivot ovdje ....
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •