Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 68 of 68

Thread: iskrenost po svaku cijenu, ili...?

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znaci ipak nijesi bolno iskrena jer tako bi drugarica mogla pomisliti da on popije dva piva i ne pazi kad prelazi ulicu Rijec je o tome da postoji granica kad i koliko se moze biti iskren i kad nasa iskrenost moze nekom nanijeti bol ili neku stetu.

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Mislis da je veca steta da joj kaze nego da joj ne kaze?!
    She is only here to annoy herself!

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja ne bih kazao i ne bih se petljao u tako intimni dio zivota. Ako bi bio moj prijatelj pitao bih njega da li je svjestan da moze izgubiti ono sto ima, a nju usreciti tom strasnom iskrenosću ne bih. To bi licilo kao da babi kazem " znas sve je super ali ti bolujes od raka pa izaberi kako da te obucemo za koji dan".
    Bolne istine neka svak sam sazna samo dalje od mene, a da li je to ljepse ili grdje pojma nemam.

  4. #54
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Pa nije bas neko poredjenje sa babom. Ja ne bih volio da neko pravi magare od druga/drugarice i ne bih mogao da ga/je pogledam u oci a da to tako ne kazem, jbg.
    She is only here to annoy herself!

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Brat ti nadje svalerku. Sta ces uradi? Odma trk kod snajke i detalje.....

  6. #56
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Mislis da je veca steta da joj kaze nego da joj ne kaze?!
    Pitanje je NSX sta bi iz cijeg ugla bilo veca steta!
    Iz tvoga, ti bi napravio pravu stvar i stete nema...

    Iz ugla prevarenoga, u startu bi bila ok tvoja iskrenost, ili od svoga jada ne bi razmisljala o tebi, a onda posle prica moze da podje sasvim ka drugim tokovima...jedan je da je onaj koji je varao ubijedi da to nije tacno, ili da ubijedi da oprosti, a ti bi u tom slucaju bio persona non-grata...drugi je da je sasvim sigurna da je napravio/la pametan potez pa nakon nekog vremena se to razmisljanje moze preokrenuti...opet si ti taj koji je indirektni krivac...ali steta za tu osobu je ocigledna...

    Iz pogleda onoga ko vara i ciju si pricu ti raskrinkao, potpuno nepozvan, ti si definitivno neprijatelj br. 1! Ili ce mislit da si zainteresovan za njegovu djevojku pa si zato "kvario" vezu... steta je srazmjerna intenzitetu osjecanja onoga ko je prevario...ma kako god obrnes uvijek si ti, koji nije direktni krivac ni ucesnik, neko ko snosi odgovornost ili posledice zbog nepotrebne iskrenosti.
    Slazem se sa Harijem 100 %
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #57
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    068 broj za 1 ero Hari brat mi nije zenjen (bar da ja znam) i ako ce da se svalerise rekao bih prvo njemu da je bolje da se razvede odma, vrlo jednostavno. Zasto komplikovat?
    She is only here to annoy herself!

  8. #58
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    068 broj za 1 ero Hari brat mi nije zenjen (bar da ja znam) i ako ce da se svalerise rekao bih prvo njemu da je bolje da se razvede odma, vrlo jednostavno. Zasto komplikovat?
    a ako ti brat kaze da ga nije briga sto ti mislis (sto bi najvjerovatnije uradio...svako ko vara zna da ne radi dobru stvar, ali je ipak radi) da li ces poci kod snahe i reci joj da je muz vara...pa je time osokoliti da napusti tvoga brata i odvede djecu...mislis li da bi ti brat hladno oprostio tvoju iskrenost i zahvalio ti sto si mu ucinio to dobrocinstvo?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bi sigurno jer nema smisla da je neko pravi budalom, a on jos bio djever

  10. #60
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    A dobro stvarno snahu necemo stavljat u isti kos sa drugaricom Kad vec to poredite da vam brata/sestru vara partner bi li im to rekli ili bi im odcutali?
    She is only here to annoy herself!

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Kad neko na pitanje odgovara pitanjima znaci da mu je sopstvena teza na teskim mukama " kineski filosof Lu Ci Ja

  12. #62
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Ja sam na sopstveno pitanje odgovorio i postavio dodatno, pa ta lusija neka misli sto god oce
    She is only here to annoy herself!

  13. #63
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    A dobro stvarno snahu necemo stavljat u isti kos sa drugaricom Kad vec to poredite da vam brata/sestru vara partner bi li im to rekli ili bi im odcutali?
    JA tvrdim da iskrenost nije dobra u svakoj situaciji. Ne znam sto bih uradila...ne bih sigurno posla kod brata i rekla mu "znas li jado da te zena vara"...ti znas da je ljudska rijec teza od svih muka i isto tako znas da brat i moj i tvoj vjerovatno voli svoju zenu...i isto tako znas da braca koja ne vide da su varana najcesce slijepo vjeruju svojoj zeni...a nesto ne vjerujem da bih se sa snahom (takvom) mogla dobro slagati, tako da bi na kraju njena prica, na moju rijec da ga ona vara, bila mnogo opsirnija i vrlo vjerovatno bih ja bila ta koja nju nikad nije voljela i koja samo ceka momenat da ih razvedem...NSX ja ne sumnjam da su zene jako sposobne da izmanipulisu svog muskarca u ovoj situaciji koju si naveo...Jedino sto bih ja uradila to bi bilo skretanje paznje njoj na ono sto radi. Ako joj je stalo do braka, vjerovatno bi zavrsila s tim izletima, a ako nije onda ce i sama naci nacin da mu kaze i da ode.
    Ne, ne bih potrcala svom bratu da kazem tako nesto

    A sad da analiziramo ovu tvoju citiranu recenicu...iz ovoga sto si napisao jasno se vidi da ti nije bas TOLIKO stalo do tvojih prijatelja kao do tvog brata i potencijalne snahe...sto je po meni negdje i normalno...Zar nije logicnije, posto ovom iskrenoscu spasavas ponos i moral onoga koga volis, da ces prije svom bratu ili snahi reci ovakvu stvar, nego tamo nekoj drugarici koja se ne moze mjerit sa bratom i snahom?

    Zasto bi drugu rekao prije nego bratu?

    Ili ti je manje stalo do toga sto ce se zbog tvog mijesanja raspasti brak tvoga druga ili drugarice nego u slucaju tvog brata, ili imas malo neobicne arsine?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To je po meni sasvim logicno ili moze biti korisno. Ako se dumbusa kof druga vazda se moze pojaviti da tjesi drugaricu, a ako se dzumbusa kod brata onda samo belaj po kuci

  15. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Provalio me Hari nemam kud sad
    She is only here to annoy herself!

  16. #66
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Banja Luka
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    A dobro stvarno snahu necemo stavljat u isti kos sa drugaricom Kad vec to poredite da vam brata/sestru vara partner bi li im to rekli ili bi im odcutali?
    e vidis to je malo koplikovano...a zasto? evo navescu zivi primer koji imam kod kuce... brat mi je ludo zalljubljen,ima vec 30-ak godina, tacnije slep i pored oba oka, ali "ona" radi sta hoce, upravlja s njim kao na daljinac, on joj slepo veruje,pokusala je da trosi koliko hoce ali posto brat i ja zajedno drzimo firmu ja to nisam dozvolila mada sam dosla u sukob s rodjenim bratom zbog "nje",a verujte to nikako nije dobro,ali isterala sam po svom

    Jer danas-sutra on ne moze da shvati da mene i njega NIKAD NIKO NE SME DA ZAVADI, jer danas- sutra ostajemo nas dvoje sami bez roditelja a tad smo potrrbni jedno drugom jer jedino mi izmedju sebe moramo da si verujemo,napredujemo,radimo i stvaramo. Ne moze da shvati da su zetovi/snahe prolazni,a pogotovo ako danas imas novac e onda se svi lepe kao lepilo, devojke zele da se sto pre utrpaju u porodicu i obezbede,tako isto i muskarci...naravno uvek ima izuzetaka i za devojke i za muskarce

    da ne duzim... e sada kad bi ja s njim sela i rekla mu da zelim s njim da razgovaram, i rekla mu sta se desava,sta znam, kako stvari stoje i sta mislim ja bi bila budala, a znate zasto? evo jednom recenicom cu reci....ZALJUBLJEN COVEK JE SLEP COVEK.

    toliko od mene

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ako vas drug izabere neku koja spada u ove manje lijepe, ili drugarica ima grdnoga momka (vele da muskarci, za razliku od zena, mogu bit nagrdjeno grdni:mrgreen:), da li mozete biti toliko iskreni da mu/joj kazete svoje misljenje, bez ustezanja?
    Ima li uopste svrhe ulaziti u ovakve razgovore?
    Nema svrhe ulaziti u takve rasprave. Ako bi me pitao za misljenje, rekao bih mu iskreno jedino ako bi bili na pocetku veze... U suprotnom, pogotovo ako bi mu bilo stalo do nje, malo bih zaobisao istinu i dao mu odgovor koji bi donekle zelio da cuje
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  18. #68
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Recimo ja sam imala situaciju kad mi je drug rekao da taj momak nije za mene i naveo neke raloge. Cijenila sma njegovu iskrenost ali sam mu stavila do znanja da je ipak moj izbor to. To ni u kom slučaju nije uticalo na naše prijateljstvo.

    Da li volim da mi ljudi kažu istinu - DA. A sasvim druga stvar je kako ću ja odreagovati na to šta su mi rekli, recimo promijeti nešto ili nastaviti po svom.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Formula 1!
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 16298
    Last Post: 16-03-11, 20:42
  2. KDS po svaku cijenu? :)
    By OutLook in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 1
    Last Post: 23-01-07, 17:44
  3. Iskrenost I Otvorenost
    By TiJaNaaaA in forum Ljubav
    Replies: 136
    Last Post: 28-12-06, 00:30
  4. Replies: 51
    Last Post: 24-09-06, 14:52
  5. Kako zapoceti...
    By medo in forum Ljubav
    Replies: 54
    Last Post: 23-04-05, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •