Page 104 of 263 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154204 ... LastLast
Results 2,576 to 2,600 of 6552

Thread: iPhone (Helpdesk)

  1. #2576
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    19,690
    Thanks Thanks Given 
    38
    Thanks Thanks Received 
    105
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    bice skoro otkljucavanje na 4.11 ... al trenutno ga nema ... ako kome trebaju x-sim kartice za otkljucavanje 4S nek se javi na PM
    kontakt telefon 069837937(T-Mobile)


  2. #2577
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ja vam velim da u T-Mobile 2% ne jebu to sto je jb legalan...Crka mi je mikrofon i ponio sam ga na reklamaciju, cim su vidjeli cydiu pozdravili su me
    Ti podji doma, odradi restore i vrati im ga kad vec zele da sve bude "cisto"... A inace, tvoje je pravo da instaliras Cydiu i niko nidje ne smije to da ti zabrani i uslovljava gubitkom garancije...Do tebe je koliko zelis da se boris za to!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  3. #2578
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    JB jeste legalan i to cak i po USA zakonu. JB ne omogucava instaliranje crackovanih app, nego to omogucava Installous koji nije legalan... Kada krenes instalaciju Installousa iz Cydie, fino te upozore da to sto radis nije ok i da nastavis na svoju odgovornost...

    JB tebi omogucava pristup sistemskim fajlovima i mjenjaju istih u cilju customizacije svog telefona, a ne instalarinja nelegalnog sadrzaja... Drugo je sto je to Installous iskoristio...
    U cemu je onda razlika izmedju root-a na Androidu koji nije legalan i JB koji jeste?

    Sent from Galaxy Note GT-N7000
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #2579
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne razumijem se u Android da bih mogao da poredim sa JB-om.

    JB je legalan. Guglaj ako mi ne vjerujes.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  5. #2580
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jailbreak NIJE ilegalan. Cydia NIJE ilegalna. Ilegalne su samo krekovane aplikacije mada to kod nas nije bitno mozes da ih skidas slobodno

  6. #2581
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Ne razumijem se u Android da bih mogao da poredim sa JB-om.

    JB je legalan. Guglaj ako mi ne vjerujes.
    Vjerujem ja tebi, ipak nemam iskustva sa JB (osim nekoliko puta prije par godina) samo sam uskočio sa ovim pitanjem. Na rootu na Androidu dobijaš pravo da modifikuješ sistemske aplikacije (kao shell, menije i ostalo..), praviš sopstvene ROM -ove (operativne) koje inače bez tog procesa ne možeš da odradiš. Samim tim root i JB su slične i zaista rade isti posao.

    Shvatam da postoje grupe koje su to iskoristile i napravile od toga CYDIA na IOS i raznorazne ROM -ove na Android, al generelano znam da servisi Samsung -a i HTC -a odbijaju garanciju ako je telefon na root. Isto tako ako ga vratiš na normalno stanje bez root -a ne može se primjetiti da je nekad to rađeno i onda se garancija priznaje.

    Onda mi nije jasno kako je kod Apple -a ovo dozvoljena a recimo kod Samsung -a ili HTC -a nije.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #2582
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ms. View Post
    Jailbreak NIJE ilegalan. Cydia NIJE ilegalna. Ilegalne su samo krekovane aplikacije mada to kod nas nije bitno mozes da ih skidas slobodno
    Ne znam odakle ti ovakva informacija, kad je baš suprotno. Jailbreak je ilegalan, a služi u svrhu da se 'razbiju' ograničanja koja su fabrički podešena, prvenstveno zbog prelaska na dugog operatera, pa onda zbog svih ostalih 'nedozvoljenih' aplikacija. Gubitak garancije je logičan, i to ne samo kod nas nego i u bilo kojoj drugoj zemlju.

  8. #2583
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    JB je legalan, a oni koji ne vjeruju, uputih ih na google, ali dzabe kad je ljudima lakse da se koriste svojom logikom...Evo: http://en.wikipedia.org/wiki/IOS_jailbreakingDakle, evo i Bugiju dio odgovora:"Unlike rooting an Android device, jailbreaking is necessary if the user intends to run software not authorized by Apple."Kako prije Bugiju rekoh da se ne razumijem u Android, sad se sjetih... Zar Android nije open source? Zar ti ne mozes da pristupis svim funkcijama, modovima i tweakovima po defaultu? Zar ne postoje legalni programi koji ti ovo omogucavaju?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  9. #2584
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    ima li u T-Mobile 4S u slobodnoj prodaji, znaci bez ugovora?

  10. #2585
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cosmopolitan View Post
    Kupila sam iPhone 4 pa me interesuje gdje bih mogla da podjem da mi instaliraju sve programe i podese sve sto mi treba i koliko to kosta otprilike
    Nije iPhone za tebe odma da ti recem. Bez ako neces da se ogledas u njega kad se sminkas.
    Para vrti dje burgija neće.

  11. #2586
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Vjerujem ja da pise na net da je jailbreak legalan ali provjereno znam da garancija od strane apple ne vazi ako je tel JB. E sad zivo me interesuje zasto se taj jailbreak (Cydia) ne instalira normalno iz iTunsa(store-a) kad je legalna (nije problem ako treba i da se plati u store aplikacija) , nego treba sto chuda da uradish da bi je instalirao ...a zar treba da pominjem da jailbreak izlazi nekoliko mjeseci nakon izlaska novog FW-a (kad hakeri uspiju da probiju FW i da uprzo posle izlaska JB-a uvijek izadje josh novija verzija FW-a) , i plus sto ima dosta muke sa tethered i untethered JB-om ...
    ja smatram da je to sve tako sjajno i legalno Cydia bi se nalazila u Store pa platish i instalirash ikoristish, ili bi se pak mogla normalno preuzeti sa nekog sajta i instalirasti bez imalo muke.


    Glupo je da se raspravljamo , ali to su cinjenice ...
    PS. iphone/ipad bez JB-a je polu proizvod
    Last edited by Stivi; 19-03-12 at 07:32.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  12. #2587
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    kupih iphone4, prebacih kontakte preko i-tunes, medjutim na Search Iphone nemam kontakata, kao ni svega ostalog sto se moze pretraziti.

    Help?
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  13. #2588
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Vjerujem ja da pise na net da je jailbreak legalan ali provjereno znam da garancija od strane apple ne vazi ako je tel JB. E sad zivo me interesuje zasto se taj jailbreak (Cydia) ne instalira normalno iz iTunsa(store-a) kad je legalna (nije problem ako treba i da se plati u store aplikacija) , nego treba sto chuda da uradish da bi je instalirao ...a zar treba da pominjem da jailbreak izlazi nekoliko mjeseci nakon izlaska novog FW-a (kad hakeri uspiju da probiju FW i da uprzo posle izlaska JB-a uvijek izadje josh novija verzija FW-a) , i plus sto ima dosta muke sa tethered i untethered JB-om ...ja smatram da je to sve tako sjajno i legalno Cydia bi se nalazila u Store pa platish i instalirash ikoristish, ili bi se pak mogla normalno preuzeti sa nekog sajta i instalirasti bez imalo muke.Glupo je da se raspravljamo , ali to su cinjenice ... PS. iphone/ipad bez JB-a je polu proizvod
    Ako pise da je legalno i ako je to na sudu potvrdjeno, a meni nidje u uslovima garancije ne pise da telefon ne podlijeze garanciji ako je JB, to znaci da prodavac uredjaja manipulise sa korisnikom ako mu ne odobri garanciju sa JB i da je to stvar za trzisnu inspekciju...Sigurno Apple u USA to ne smije da uradi, jer tamo sudovi rade svoj posao...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  14. #2589
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chili Willie View Post
    Nije iPhone za tebe odma da ti recem. Bez ako neces da se ogledas u njega kad se sminkas.
    Ma da to mi je bilo primarno pri kupovini telefona da se ogledam dok se sminkam sta ce mi ogledalo jeftinije mi je da kupim tel !

  15. #2590
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li ima negdje u CG Rebel ili Gevey kartica za unlock na iPhone 4S??

  16. #2591
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Vjerujem ja da pise na net da je jailbreak legalan ali provjereno znam da garancija od strane apple ne vazi ako je tel JB. E sad zivo me interesuje zasto se taj jailbreak (Cydia) ne instalira normalno iz iTunsa(store-a) kad je legalna (nije problem ako treba i da se plati u store aplikacija) , nego treba sto chuda da uradish da bi je instalirao ...a zar treba da pominjem da jailbreak izlazi nekoliko mjeseci nakon izlaska novog FW-a (kad hakeri uspiju da probiju FW i da uprzo posle izlaska JB-a uvijek izadje josh novija verzija FW-a) , i plus sto ima dosta muke sa tethered i untethered JB-om ...
    ja smatram da je to sve tako sjajno i legalno Cydia bi se nalazila u Store pa platish i instalirash ikoristish, ili bi se pak mogla normalno preuzeti sa nekog sajta i instalirasti bez imalo muke.


    Glupo je da se raspravljamo , ali to su cinjenice ...
    PS. iphone/ipad bez JB-a je polu proizvod
    Jb je pouzdano legalan...cak apple imenuje sve te hakere koji pronadju rupe u fw-u... I to je tako oduvijek , a razlog zasto cydia nije u appstoreu jesto zato sto apple ne odobrava taj tip aplikacija tj. Nedozvoljava potpunu customizaciju... Ali naravno ako neko moze i umije to apple ne smije da zabrani...ista prica trebalo bi da bude sa svim ostalim uredjajima....


    Sent from my iPad using Tapatalk HD

  17. #2592
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikiscanin View Post
    Da li ima negdje u CG Rebel ili Gevey kartica za unlock na iPhone 4S??
    one su ti skuplje a u sustini X-sim kartice bolje zavrsavaju posao.
    e sad jedina fora sa X-sim karticama je sto znaju da kidaju mrezu kad se kreces kroz grad.
    tj kad se uredjaj prebaca sa jedne stanice na drugu (antene).
    ja ih trenutno nemam, al vidim da ih kolega koji takodje radi sa tim ima na lageru pa ga kontaktiraj gocetr_25 (069837937)

  18. #2593
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    malo si se opustio, biraj rijeci kad se obraces forumasima, bez vrijedjanja
    Last edited by DIDI; 21-03-12 at 13:10.

  19. #2594
    Join Date
    May 2011
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Smije li se uraditi update preko iTunes-a na iPhone 4S kupljen u T-Mobile sa 5.0.1 na 5.1... Da se ne zakljuca?!

  20. #2595
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    nemoj ga radit.
    neces zakljucat ti nista jer je telefon vec zakljucan na 67.
    al ces mu podignut bejsbend. pa ga onda neces moci otkljucati sa X-sim karticom.

  21. #2596
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    LJUDI NEMOJTE RADIT APDEJT NA 5.1
    JB je izasao za 5.1 al sacekajte jos nedelju ili dvije da se hakeri malo bolje pozabave sa njim
    za one koji ne mogu da cekaju (mada ne savjetujem) 5.1 se JB moze jedino preko EasyRa1n-a
    mada i kad apdejtujete softver odradite bekap bejsbenda
    posebno korisnici iphone 4, jer se bejsbend ne smije podici preko 4.10.01

    a zasto ???
    pa zato sto nidje nema nikakvih naznaka da ce se 4.11 uopste i otkljucavati sa givi karticom
    a zasto ???
    jednostavno nije isplativo, jer je bas bas malo ''zakljucanih'' iphonova u svijetu tj onih kojima je BB preko 4.10.01
    i koji ne mogu da ga otkljucaju preko givija, na svim sajtovima tj informatorima za iphone je lijepo bilo naglaseno da se bb ne smije dizati
    za par mjeseci izlazi novi iphone zajedno sa novim iOS-om

  22. #2597
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mogu li da rade Givi kartice ako se uradi downgrade na iPhone, posto vidim da postoje upustva kako da se to uradi?
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  23. #2598
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Čeka se normalan JB za 5.1 i baš me interesuje oće li bolje/brže radit nego ovaj 5.0.1 na moj 3GS
    Globetrotting

  24. #2599
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ne znam odakle ti ovakva informacija, kad je baš suprotno. Jailbreak je ilegalan, a služi u svrhu da se 'razbiju' ograničanja koja su fabrički podešena, prvenstveno zbog prelaska na dugog operatera, pa onda zbog svih ostalih 'nedozvoljenih' aplikacija. Gubitak garancije je logičan, i to ne samo kod nas nego i u bilo kojoj drugoj zemlju.
    Quote Originally Posted by Igi View Post
    JB je legalan, a oni koji ne vjeruju, uputih ih na google, ali dzabe kad je ljudima lakse da se koriste svojom logikom...Evo: http://en.wikipedia.org/wiki/IOS_jailbreakingDakle, evo i Bugiju dio odgovora:"Unlike rooting an Android device, jailbreaking is necessary if the user intends to run software not authorized by Apple."Kako prije Bugiju rekoh da se ne razumijem u Android, sad se sjetih... Zar Android nije open source? Zar ti ne mozes da pristupis svim funkcijama, modovima i tweakovima po defaultu? Zar ne postoje legalni programi koji ti ovo omogucavaju?
    Ne možeš da pristupiš svim funkcijama bez root -a. Ako nemaš roo, to e kao da imaš USER privilegija na windows -u, root ti daje administratorske privilegije što znači da možeš recimo overklokovati procesor, ubaciti drugi operativni itd.

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Ako pise da je legalno i ako je to na sudu potvrdjeno, a meni nidje u uslovima garancije ne pise da telefon ne podlijeze garanciji ako je JB, to znaci da prodavac uredjaja manipulise sa korisnikom ako mu ne odobri garanciju sa JB i da je to stvar za trzisnu inspekciju...Sigurno Apple u USA to ne smije da uradi, jer tamo sudovi rade svoj posao...
    Analogno tome onda je i root legalan. Zaista ne vidim nikakvu razliku između root -a i JB i ne bi se okrenuo na (prazne) priče o Apple -u da nije bilo ovog o JB koji mi je privukao pažnju. Moguće da prodavci u CG ipak "malo vuču za nos"...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #2600
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bugi , Root i jailbreak su ista stvar i trebalo bi u oba slucaja da su legalni ali zna se da neke kompanije oduzimaju garanciju i podrsku ako vide rootovan Android a takodje neke druge daju svoj softver za OneClick Root ...

Page 104 of 263 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154204 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. ANDROID(Helpdesk)
    By be_original in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 380
    Last Post: 28-06-13, 13:30
  2. BlackBerry (HelpDesk)
    By Stivi in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 16
    Last Post: 04-09-10, 16:12
  3. Replies: 77
    Last Post: 20-08-07, 02:43
  4. Helpdesk - help!
    By Jocker in forum Internet
    Replies: 14
    Last Post: 15-12-05, 21:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •